Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 18:03, Cesarro napisał:

A co może w Morku nie żyje ? W Morrowindzie tylko czasami świeci pustkami.

Nie o to chodzi.W Gothicu ludzie śpią pracują jedzą itp. a wy morku albo stoją wjednym miejscu albo łażą tam i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:31, kawusia napisał:

> A co może w Morku nie żyje ? W Morrowindzie tylko czasami świeci pustkami.
Nie o to chodzi.W Gothicu ludzie śpią pracują jedzą itp. a wy morku albo stoją wjednym miejscu
albo łażą tam i z powrotem.


Właśnie w gothic życie cały czas się toczy :] A jak się pojawi Troll to się wszyscy na niego rzucają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 18:31, kawusia napisał:

> A co może w Morku nie żyje ? W Morrowindzie tylko czasami świeci pustkami.
Nie o to chodzi.W Gothicu ludzie śpią pracują jedzą itp. a wy morku albo stoją wjednym miejscu
albo łażą tam i z powrotem.


A policz, ile jest tych pracujących/śpiących/jedzących ludzi w Gothicu... klikanaście? Przy takiej liczbie twócy mieli dość czasu aby każdą osobę potężnie oskryptować co ma robić cały dzień... w Morrowindzie za dużo ludzi jest aby każdemu przypisać czynności jakie ma wykonywać w ciągu dnia.

Choć na upartego można: powstał przecież mod NPC Schedules....
Dzięki niemu ludzie chodzą po jedzenie, kłócą się, walczą ze sobą, a w nocy idą spać i zamykają domy (!).
Niestety okazuje się, że nie zawsze jest to dobre, przedstawię przykład:
Na samym początku dostajemy w gildii wojowników zlecenie zabicia Dury Gra Bol. Idę więc do jej domu: chata zamknięta! Otwieram tylne drzwi wytrychem, wchodzę do środka: dom pusty... Dopiero później znalazłem ją u handlarza na zakupach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 12:17, Bartold-1991 napisał:

Morrowind ma duuużo questów i pozwala na granie praktycznie kim chcemy - ale przez to łatwo
się zgubić.


Wiesz w każdej porządnej grze cRPG musi być masa questów aby po głównym wątku gracz by jeszcze dużo grał w tą grę. A w Gothicu nawet grać po głównym wątku się nie dało.

Dnia 17.06.2007 o 12:17, Bartold-1991 napisał:

Gothic ma za to ciekawy świat, który, mimo wrogości, jest jakoś... bardziej user friendly.
Sam pomysł Kolonii Górniczej zmiata klimat Morrowinda, który jest... nieklimatyczny.


Wiesz o klimacie tu nie dyskutuj po każdemu mógł go inaczej odbierać. Pomysł Kolonii Górniczej przyznam niezły,ale jedna rzecz nie zmiecie całego Morrowinda ;). Gothic ma niezłą fabułę nie powiem,ale Morek ma lepszą i ciekawszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 12:17, Bartold-1991 napisał:

Morrowind ma duuużo questów i pozwala na granie praktycznie kim chcemy - ale przez to łatwo
się zgubić.


No dobra w Morrowwindzie można się zgubić...ale chyba umiesz korzystać ze specjalnie do tego przygotowanej mapy ?! A jeśli chodziło Ci o coś innego to wybacz...ale ja to tak odebrałem jak odczytałem ;)

Dnia 17.06.2007 o 12:17, Bartold-1991 napisał:

Gothic ma za to ciekawy świat, który, mimo wrogości, jest jakoś... bardziej user friendly.
Sam pomysł Kolonii Górniczej zmiata klimat Morrowinda, który jest... nieklimatyczny.


Kolonia cały Morrowind ? Masz rację Kolonia jest dobrze obmyślana, ale całego Morrowinda nie zmiecie ponieważ wg.Pelagiad jest np. ładniejszy...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 19:10, Cesarro napisał:

No dobra w Morrowwindzie można się zgubić...


Zgubić się , to może nieprecyzyjne określenie , bo przecież na mapce zawsze znajdziemy miejsce naszego pobytu.Gorzej jest ze znalezieniem konkretnej lokacji.Trudno zliczyć posty np. na temat : "Plis , powiedzcie , jak dojść do jaskini Urshilaku".Sam ze 2-3 godziny szukałem tego miejsca biegając w koło o kilka kroków od wejścia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.
Skoro szukałeś 2-3 godziny tego miejsca to znaczy że przy Morku spędzisz więcej czasu niż przy Gothicu.
A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:49, KrzychW napisał:

Zgubić się , to może nieprecyzyjne określenie , bo przecież na mapce zawsze znajdziemy miejsce
naszego pobytu.Gorzej jest ze znalezieniem konkretnej lokacji.Trudno zliczyć posty np. na temat
: "Plis , powiedzcie , jak dojść do jaskini Urshilaku".Sam ze 2-3 godziny szukałem tego miejsca
biegając w koło o kilka kroków od wejścia. :-)



Tak...masz rację też miałem problemy ze znalezieniem takich miejsc jak ta jaskinia...no, ale szukanie, a zgubienie to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:52, Gracz 23 napisał:

Zgadza się.
Skoro szukałeś 2-3 godziny tego miejsca to znaczy że przy Morku spędzisz więcej czasu niż przy
Gothicu.
A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.

Ilość nie zawsze znaczy jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:52, Gracz 23 napisał:

A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.


Ja wole krótsze gry coś takiego jak Gothic, bo wiem, że są bardziej odpicowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 21:52, Gracz 23 napisał:

Zgadza się.
Skoro szukałeś 2-3 godziny tego miejsca to znaczy że przy Morku spędzisz więcej czasu niż przy
Gothicu.
A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.


No nie wiem czy trzygodzinne poszukiwanie jednej konkretnej lokacji poprzez krecenie się w kółko daje radość z grania czy zwyczajnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 08:38, wadik12 napisał:

> A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.

Ja wole krótsze gry coś takiego jak Gothic, bo wiem, że są bardziej odpicowane :]


Tak sobie myślę, że gdyby z Morrowinda usunąć wszystkie puste przestrzenie oraz niektóre nieciekawe i powatarzające się lokacje, to mimo wszystko teren gry byłby przynajmniej klikakrotnie większy od świata Gothica 2... A mapkę Gothica jedynki można byłoby zapełnić samymi miastami z Morka:D

Tak więc nie ma co gadać że Morek jest mniej dopracowany... Lokacji jest ogromna ilość w większości są one bardzo zróżnicowane (każde miasto ma inny styl budowy).

Jedynym "błędem" twórców (jeśli tak to można nazwać) jest "rozciągnięcie" na siłę świata, przez co wiele ciekawych atrakcji pozostaje nieodkryta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 17:51, wadik12 napisał:

> > To dla mnie jest Gothic jest za krótki a Morrowind w sam raz :)
> Morrowind jest za długi i w pewnym momencie może mi się znudzić, a Gothic wporzo jest...
:P

I to mi w Gothicu pasuje, że się nie nudzi w połowie gry :)

Może tylko pod koniec 6 roździału może się znudzić-może się znudzić, ale nie musi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale mnie G II znudził w momencie, gdy miałem się przedostać do oblężonego zamku... Zrobiła się wtedy gra akcji, udająca cRPG i nikt temu nie zaprzeczy.
Prędzej Gothica można zakwalifikować jako hack''n''slasha, gdyż cały mechanizm gry, opiera się na walce, wszędzie jest ktoś lub coś do zabicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic ma klimat, jak zapuścisz się do lasu i zacznie się ściemniać, to od razu chcesz wracać do miasta:-) A Morrowind to nuda, bo mimo ogromnego świata, zupełnie nic się w nim nie dzieje:// NPC-e nie zachowują się jak ludzie(nie można z nimi normalnie pogadać, nie jedzą , nie śpią, nie przeszkadza im to, że łazisz po ich domu[i to jeszcze z wyciągnietym mieczem!!]). Ale największą wadą gry jest, to że zupełnie nie ruszając głównego wątku, ani żadnych zadań pobocznych, można dorobić się fortuny, zdobyć najlepszy pancerz i broń itd. Na początku może się to podobać, ale po zdobyciu tego wszystkiego dalej się grać po prostu nie chce...Podsumowując: Morrowind do pięt Gothicowi nie dorasta:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było że wychwalam tylko Gothica.Raz mi się zdażyło że goniłem gościa przez Khorinis , no i wleciał do jakieś chaty . Ja sobie czekam przy drzwiach a tu właściciel chce mnie zabić bo gościu wszedł do jego chaty LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Podsumowując: Morrowind

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

do pięt Gothicowi nie dorasta:PP


Nareszcie jakaś konkretna wypowiedź :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 08:38, wadik12 napisał:

> A to ważne bo każdy chce jak najwięcej czerpać radości z grania i długości grania.

Ja wole krótsze gry coś takiego jak Gothic, bo wiem, że są bardziej odpicowane

Bez obrazy - wiesz, że jest filmik o tym, że jakiś gościu przeszedł Morrowinda bez kodów w 16 i pół minuty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 16:46, M.W napisał:

> Ja wole krótsze gry coś takiego jak Gothic, bo wiem, że są bardziej odpicowane
Bez obrazy - wiesz, że jest filmik o tym, że jakiś gościu przeszedł Morrowinda bez kodów w
16 i pół minuty !!!


No fajnie, ale co to ma do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować