Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2007 o 10:33, danzelmario napisał:

nie jestem w temacie ale sadzac po tytule to powiem tak: w morrowind nie dalem rady grac, jakis
taki badziewny,głupi i nudny i brzydki :-), w ogole mi sie nie podobał..

Jestem w temacie i powiem tak: Kilka dni temu zainstalowałem ponownie Gothica. Myślę sobie "muszę wrócić do górniczej doliny na nowo spróbować tam pożyć". No i włączam, idę do starego obozu, wyłączam. Na następny dzień: włączam, idę do obozu bractwa, wyłączam. Kolejny dzień: włączam, idę do starego obozu(mam już pierwszy poziom xD), wyłączam. Myśle sobie "co jest? Przecież tak chciałem w nią grać?". Po tym wszystkim, wchodzę wczoraj na pewną stronę o Morku...oglądam screeny z gry...słucham sobie muzyczki z Morka i myślę:"o kurczę! Przecież muszę wracać do Vvardenfell!" i już wiedziałem dlaczego tak nie chętnie grałem w Gothica...bo tak na prawdę to przez cały czas podświadomie myślałem o Morku. No i dziś oczywiście z powrotem na mój dysk wróci "Morrowind. Złota edycja" i bardzo jestem z tego powodu rad xD Po co o tym napisałem?Bo morał z tego taki, że Gothic to gra na "raz" a później to również fajnie się w nią gra, lecz już nie tak jak za pierwszym razem. Za to Morrowind to co innego. W niego zawsze będzie się grało z taką samą przyjemnością jak za tym pierwszym razem.To świadczy o jego wyższości. Bo Morrowind to gra dla ludzi dojrzałych, którym nie tylko siekanie w głowie. Tak po za tym to zachęcam do słuchania ścieżki dźwiękowej z Morka...wprowadza w taki nastrój, że szkoda gadać...po prostu działa jak balsam dla uszu ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 10:46, Ranthar napisał:

> nie jestem w temacie ale sadzac po tytule to powiem tak: w morrowind nie dalem rady grac,
jakis
> taki badziewny,głupi i nudny i brzydki :-), w ogole mi sie nie podobał..

Dobra, to ja też streszczę to co napisałem na poprzednich stronach:
...Gothic jest taki głupi, brzydki, ograniczony, w ogóle grać w to się nie da, przeszedłem
z przymusu bo kumple grali, ale bez przyjemności... nie to co Morrowind (mógłbym grać wiecznie:D)...
nie mogłem zostać w Gothicu złodziejem, a to kochałem w Morku, nie mogłem przegadywać ludzi,
błe.. nie dla mnie takie badziewie.

//dobra, dla ''spokoju sumienia'' powiem, że w G1 kradzież kieszonkowa była nawet całkiem niezła,
ale brakowało mi jakiejś gildii, w G2 gildia złodziei się pojawiła, ale kradzież kieszonkową
spieprzyli na całego....


Dobra a ja ci powiem że Gothic jest genialny, piękny, ograniczony niestety jest, ale da się go grać i to bez przymusu gdyż gra wciąga. Ale Morrowind również jest genialny, piękny i też bez przymusu można grać( chociaż wkurza mnie system walki).

Po wypowiedzi można wywnioskować że jestem fanem Gothica i Morrowinda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 11:49, Probos napisał:

Spoko loko bamboko ;) Wybacz za wybuch, ale jak po raz setny widzę kogoś, kto obraża moją grę,
to już jestem trochę wyczulony ;) Przepraszam i pozdrawiam :P

nie ma sprawy. po prostu uruchomiłem i wylaczylem. tak jak wy gothica..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie prawda, widać że nie wiesz z kim masz do czynieniea:P Ja nie brał bym się za porównywanie dwóch gier gdybym ich nie przeszedł:P Wszystkie części Gothica przeszedłem nie jeden raz, ale tu nie chodzi o to, że "Morrowind jest the best", a "Gothic to #&*^Q!$&!". My po prostu wolimy Morrowinda i uznajemy go za lepszy produkt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wiedział, ile razy przeszedłem Gothica I, to darzył byś mnie szacunkiem, wierz mi ;) Po stronie Morrowinda, stanąłem po wyjściu Gothica II, który wszystko, co dobre, zaprzepaścił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 11:08, Probos napisał:

stanlee -- > krew powinna być dostępna od razu, nie po grzebaniu w plikach ini

Autorom chodziło chyba o to żeby zmniejszyć progi wiekowe dla gry. Dlatego nie dodali tego odrazu. Ale to sa tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 22:19, wadik12 napisał:

Zagraj w Gothic... nie graj przez pół roku i zagraj jeszcze raz...

Powiem jedno wspaniałe uczucie xD

Na pewno tak...tylko, że ja ostatni raz grałem w Gothica w poprzednie wakacje xP Wrócę do niego pewnie, gdy znów nagram się w Morka, a to na pewno nie prędko nastąpi...właśnie wybieram się w podróż w nieznane...z krasnoludzkim toporem wojennym...ale mniejsza z tym. Gothic pozostanie w mojej głowie jako gra przy której spędziłem wiele godzin wspaniałej zabawy, jednak Morrowind....ech, tego nie da się opisać :) Po prostu, Morek to miód, cud i...najwspanialsza gra cRPG, która nigdy nie straci ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jakie to uczucie, bo lubię wracać do Górniczej Doliny, ale tylko poprzez Gothica I :) Lecz ta swoboda w Morrowindzie, ohh, kocham to uczucie, gdy wracam z dwemerowych ruin nocą, patrząc tylko za ukochanym miastem, w którym sprzedam łupy, znajdę jakąś pracę...To jest to, ta swoboda, w Gothicu jej nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio powróciłem do obu gier i jest tak jak myślałem. Gothic jest unikatowy i nieśmiertelny. POLECAM :)

A morek? Jak to morek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gothic to gra na raz? Dawno nie słyszałem takiej głupoty ;) To jak wytłumaczysz mi fakt ,iż przeszedłem tylko część pierwszą 39 razy!? Powiem tak do Gothica mogę wracać co miesiąc do Morka raz grałem i mam już serdecznie dość ; tego pustego świata, nudnej fabuły .Może inne rzeczy są bardziej dopracowane ale w grze cRPG to fabuła powinna być tym ''''motorem nadpędowym'''' danej gry. Bo gra może mieć przepiękną grafikę, super muzykę i być tak realna jak żadna inna ale gdy brakuje w niej fabuły już nie chce się grać. Kolejna sprawa, co do muzyki w Gothicu i Morku zdarzają się lepsze kawałki ale także i te gorsze,zresztą co to ma do oceny gry? Muzyka jest tylko po to żeby wprowadzić nastrój,ale przepraszam twórcą Morrowinda za bardzo to się nie udało. A grą na raz nazwał bym Morka, gdyż brakuje mu tego czegoś co powoduje ,iż chce się do tej gry wrócić ,że po jej skończeniu pozostaną jakieś miłe wrażenia,wspomnienia. Kiedy odkładałem za pierwszym razem Gothica to było to tak jak bym skończył jakąś super książkę...Na efekty długo nie musiałem czekać, 2 dni później powróciłem do Górniczej Doliny, ale jako ktoś inny. Co prawda obydwie gry mają swoje wady i zalety ale nie zmieni to faktu że Gothic jest grą wielką w każdym znaczeniu tego słowa, i mów co chcesz ale mnie i tysiące innych fanów na pewno nie przekonasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.Gothic jest świetna gra ma wszystko co powinien miec moim zdaniem dobry rpg tzn.klimat, duzy swiat w ktorym zawsze cos sie dzieje i nie ma miejsca na nude oraz fabule ktora zaskakuje i jest ciekawa.Morrowind zas odrzucil mnie juz po chwili.Wszystko w tej grze bylo nijakie i szarobure.Do tego dochodzil ogrom swiata,nudnego, pustego i pozbawionego wyrazu.Morrowind ma tez inna wade, najwieksza.Jak dla mnie ta gra wogole nie ma klimatu i po chwili jako takiego interesowania sie fabula, zapominasz o niej zupelnie podobnie jak o grze.Nic nie przebije kliamtu panującego w górniczej doliny tej atmosfery nie pewności i zagrożenia, a na pewno nie dokona tego morrowind.Gothic jest o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Moim zdaniem nawet najładniejsza grafika, nawet najwyższa SI nie zastapią klimatu i fabuły. A niestety tego w Morku brakuje, nie że tylko dostrzegam jedgo wady bo każda gra ma zalety i wady (nawet Gothic) a gry idealnej,która zadowoliła by wszystkich nie było i nie będzie. W Gothicu nie jednokrotnie jesteśmy zaskoczeni przez obrót wydażeń,a w Morku - nietety nie. Co do tego szaroburego to fani Morrowinda zaraz powiedzą że takie otoczenie było wymagane ale ja nic do tego nie mam, ale nie potrafię zrozumieć dalczego autorzy tak oszczędzali z drzewami?! W lesiej jest ich jak na lekarstwo, nie to co w Gothicu gdzie drzew(bardzo ładnych ) jest całe mnóstwo. Gothic ma w sobie coś niezwykłego, kiedy to po przejściu gry Strażnikiem odłożyłem Gothica na 2 dni... Nic w tym dziwnego gdyby nie to że wręcz musiałem zagrać jeszcze raz,potem drugi i tak do 39 razy... I mógłbym jeszcze grać i grać. W Morku natomiast nie zobaczyłem nic co spodowodwałoby przykucie do monitora na długie godziny,a to dla tego że brak w nim klimatu. Tego z Górniczej Doliny raczej już nikt nie powtórzy,żadna gra nie miała tylu ciekawych zwrótów, żadna mnie nie wciągła na tak długo jak Gothic (no może jeszcze SpellForce -też wspaniała gra). A to o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wytłumaczę to różnicą gustów :)
Ja w morro grałem 2 lata, gothic jedynkę i dwójkę przeszedłem po razie i odstawiłem ;]
I co? I nic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 10:52, Budo napisał:

Wytłumaczę to różnicą gustów :)

Dobrze,rozumię pojęcie różnica gustów ale w czym ona się przejawia (oprócz wyboru gry ;) ) Jakie argumenty przemawiają za tym że ''''ta'''' gra jest lepsza od tamtej?

Dnia 29.06.2007 o 10:52, Budo napisał:

Ja w morro grałem 2 lata, gothic jedynkę i dwójkę przeszedłem po razie i odstawiłem ;]

Aż dwa lata przechodziłeś? :D Nie wiem dlaczego,może Moderatorzy mają inne gusta :)

Dnia 29.06.2007 o 10:52, Budo napisał:

I co? I nic ;]

Właśnie ,że nie ;P Ale rzeczą ludzką jest się mylić. Więc może kiedyś i moderator zmieni zdanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic na raz. Hmm
Ta gra raczej nie jest na raz a na parę razy.
Każdy prawdziwy fan tej gry zagra w nią przynajmniej 3 razy bo tyle jest gildii.
Albo zagra nawet więcej bo jest ciekawy czegoś czego nie zrobił grając na 1 razem lub 2 albo 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 10:56, boduczek napisał:

Dobrze,rozumię pojęcie różnica gustów ale w czym ona się przejawia (oprócz wyboru gry ;) )
Jakie argumenty przemawiają za tym że ''''ta'''' gra jest lepsza od tamtej?


Zrozum że kłócimy sie już xxx stron która gra jest lepsza- odpowiedź brzmi- są tak samo dobre, tylko gusta sprawiają że jedna osoba wybierze morrka, a inna gothica i tyle. Zalety jednej gry są wadami drugiej...

Dnia 29.06.2007 o 10:56, boduczek napisał:

Aż dwa lata przechodziłeś? :D Nie wiem dlaczego,może Moderatorzy mają inne gusta :)


Naucz sie czytać- grałem dwa lata. Przeszedłem przynajmniej kilkanaście razy ;]

Dnia 29.06.2007 o 10:56, boduczek napisał:

Właśnie ,że nie ;P Ale rzeczą ludzką jest się mylić. Więc może kiedyś i moderator zmieni zdanie
;]


Tu nie ma pomyłek- tylko inny wybór, nie zły, ale po prostu inny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować