Zaloguj się, aby obserwować  
Ksiaze_Polkrwi

Harry Potter i Insygnia Śmierci

1151 postów w tym temacie

Można wiedzieć, gdzie kupiłeś książkę? Pytam tak z czystej ciekawości, bo o ile wiem, to czytelnikom nic nie grozi, tylko dystrybutorzy, którzy zaczęli sprzedaż przed premierą już teraz mogą pożegnać się z grubymi milionami, które wydadzą na odszkodowania dla wydawców ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:41, GanD napisał:

Można wiedzieć, gdzie kupiłeś książkę? Pytam tak z czystej ciekawości, bo o ile wiem, to czytelnikom
nic nie grozi, tylko dystrybutorzy, którzy zaczęli sprzedaż przed premierą już teraz mogą pożegnać
się z grubymi milionami, które wydadzą na odszkodowania dla wydawców ^^


Nie kupił ^^
Widze, że nie śledzisz "newsów" na bierząco...
Otóż ktoś zrobił zdjęcia każdej stronie (prawdopodobnie komórką) i umieścił na necie.
Można ściągnąć, ale linku nie podam, żeby nie było iż piracę ;D
Tekst ze skanów przeniesiono także na dokument tekstowy, więc w sumie dostępna na necie jest każda wersja "Deathly Hallows".
A oc najważniejsze - skany są faktycnzie książki, chyba że ktoś spędził kilka miesięcy na robieniu atrapy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ludziom to się nudzi. Ja jeśli nie muszę, to nigdy nie czytam niczego na komputerze. Nie jestem człowiekiem starej daty, ale po prostu wolę "papierowe" książki, a te dwa dni mogę spokojnie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje wydanie angielskie w sobotę w księgarni anglojęzycznej na Sadybie (kurde, zapomniałem nazwy...). Wierzę, że będzie toto równie kryminalno-psychologiczne jak części 5 i 6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:41, GanD napisał:

Można wiedzieć, gdzie kupiłeś książkę? Pytam tak z czystej ciekawości, bo o ile wiem, to czytelnikom
nic nie grozi, tylko dystrybutorzy, którzy zaczęli sprzedaż przed premierą już teraz mogą pożegnać
się z grubymi milionami, które wydadzą na odszkodowania dla wydawców ^^


Tak jak mówił Oskar24, ściągnełem z interneru. Nie chce ryzykować, że wydam ok 70 zł na książke którą nie zrozumiem ani czekać na polską premierę. Ale oczywiście kiedy wyjdzie po polsku to kupie. I musze dodać, że ciężko się czyta przed monitorem ale czego to nie poświęce dla Pottera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w końcu możemy w tym temacie zamieszczać spoilery, jednak wcześniej pisać ciągle pogrubioną czcionką "SPOILER! SPOILER! SPOILER!" Czy nie? Bo już się pogubiłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wstrzymam się jakiś tydzień z pisaniem tutaj, tak aby każdy kto sięgnie po książkę w wersji angielskiej miał czas na spokojne zapoznanie się z nią. O ile się orientuję, to większość serwisów fanowskich na świecie ma zamiar zamrozić swoją działalność na około 2-3, a potem hulaj dusza, wybuchnie żywiołowa dyskusja. Także później ja osobiście nie widzę powodów, aby nie pisać o książce dla której ten wątek został przeznaczony.
Dodatkowo radzę w te dni omijać wszelkiego rodzaju onety, interie i wp, pełno tam ludzi, którzy lubią psuć zabawę innym.

A tak btw. dzisiaj po południu dostałem mail z merlin.pl, że moja książka została już wysłana, więc mam wielkie nadzieje, że do soboty dotrze, a może i nawet jutro jeśli kurier się spisze aż za dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 00:26, GanD napisał:

Ja osobiście wstrzymam się jakiś tydzień z pisaniem tutaj, tak aby każdy kto sięgnie po książkę
w wersji angielskiej miał czas na spokojne zapoznanie się z nią. O ile się orientuję, to większość
serwisów fanowskich na świecie ma zamiar zamrozić swoją działalność na około 2-3, a potem hulaj
dusza, wybuchnie żywiołowa dyskusja. Także później ja osobiście nie widzę powodów, aby nie
pisać o książce dla której ten wątek został przeznaczony.
Dodatkowo radzę w te dni omijać wszelkiego rodzaju onety, interie i wp, pełno tam ludzi, którzy
lubią psuć zabawę innym.

Ja właśnie mrożę się na dwa tygodnie, najlepiej jako stronę startową ustawię sobie gram.pl ;]
No i na co najmniej miesiąc koniec z www.harry-potter.net.pl :( Och...Chyba, że zabiorę się za angielską, ale jakoś nie patrzę na to optymistycznie :/

Dnia 20.07.2007 o 00:26, GanD napisał:

A tak btw. dzisiaj po południu dostałem mail z merlin.pl, że moja książka została już wysłana,
więc mam wielkie nadzieje, że do soboty dotrze, a może i nawet jutro jeśli kurier się spisze
aż za dobrze ;)

?!o.0
Powinna jutro dojść około 16, jeśli przesyłka idize z Warszawy. gram.pl zawsze wysyła ze stolicy o ~9 rano a u mnie (~60km na południowy-zachód od Krakowa) ~15:30...
Ale jak z Merlina to nie wiem - poza tym dziwię się, dlaczego nie zamówiłeś przez Empik - i bardziej darzę sentymentem ten sklep i przesyłka jest tańsza (zawsze 7zł, nawet jak importują z zagranicy). Merlin w moich oczach to sklep, który aktualizuję ceny na takie, jakie rządzą na rynku co rok. Czesto spotykam ceny różniące się (niestety do góry) ceną o nawet 40zł!
Życzę szybkiej dostawy i szybkiego przeczytania :D
A proponują rozpocząć spoilerowanie dnia 25 lipca.
Ja w sumie wyjeżdżam 27 i wracam 15 sierpnia, więc burzę mózgów na globie ominę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem przez Empik, bo w Merlinie mam po prostu taniej (zniżki dla stałych klientów, pisałem o tym wcześniej). A jak policzyć wysyłkę i tu i tu, to wyjdzie w zasadzie na to samo. Kwestia przywiązania do sklepu. Natomiast czy paczka przyjdzie jutro, to nic pewnego. Choć z drugiej strony według danych UPS około 23 paczka wylądowała w sortowni w Warszawie, więc rano powinna być już w moim mieście, ale wnioskuję tak po doświadczeniach z Masterlink. Tyle że byłoby to pogwałcenie zakazu sprzedaży przed 21 lipca, a za to będą procesy, więc sądzę, że kurierzy choć paczki mają, to i tak będą je roznosić dopiero w sobotę.

ps. Grond nie pajacuj, jak Ci tak bardzo zależy, to znajdź sobie inny wątek do tego. A jeśli cokolwiek z tego, co tutaj wypisałeś okaże się prawdą, to nic tylko pogratulować głupoty i pożegnania się ze statusem Delegata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m]
A kto przeżyje? Maciuś z Klanu? Jak tak się wszyscy pozabijają, to ten Hogwart pusty będzie...
PS. Jak kobieta może się żenić z mężczyzną? :) Może co najwyżej wyjść za niego ;)
* * *
Buehehe. Znając panią Rowling i tak wszyscy zginą, a Harry pewnie będzie zasuwać na magicznym wózku inwalidzkim (?). Ginny go rzuci, po czym zginie u boku Malfoya, który przeżyje (bo w HP, jak wiadomo, ci źli przeżywają) i zabije... hmm... kogo zabije? Nie wiem, kto jeszcze żyje (a no tak, Voldemort). Może... może Filch? Chociaż on jest za mało dobry, by zginąć... A zwłoki Hermiony i Rona pewnie już dawno gniją we wraku samochodu...
Widzicie? Mógłbym zostać zawodowym, kurna, pisarzem! xP
Dzięki za spoiler, Grond! Następnym razem daj alufelgi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zdążyłem przczytać książkę zanim przeczytalem twoją wypowiedź. Twoje zachowanie jest złośliwe i chamske. A najgorsze jest to, że napisaleś prawdę. Wszyscy oni giną bolesną śmiercią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni klienci merlina, ale ja już książkę dostałem, więc zabieram się za czytanie i znikam stąd. Życzę wszystkim udanej lektury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak tez slyszalem ze juz masowa produkcja a raczej wydawnicto sie zaczelo tak jak z tą "mini-aferą" w ktorej chodzilo o to ze ktos w internecie rozpowszechnil juz zakonczenie ostatniej czesci Harreg ale (niby) natychmiast wszystkie strony z takii informacjami usunięto :D a co do samej ksiazki Harry Potter to naprawde nie przepadam za tą ksiązką przeczytalem 3 pierwsze czesci i mi sie odechcialo znaczy to nie moj typ ale filmy oglądalem chetnie i teraz czykam na Zakon Feniksa znaczy mialem juz po angielsku a raczej mam ale wole czekac na polish version :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zawiazku z tym, ze dzis o polnocy w krajach anglojezycznych ruszy sprzedaz siodmego tomu Harrego Pottera mam do was ogromna prosbe:

Niektorzy zapewne ksiazke kupia na przyklad w Empiku (z tego co wiem bedzie dostepna) i bedzie sie chcialo podzielic z innymi uzytkownikami forum tym co sie w ksiazce dzieje. I ja to rozumiem. Sa jednak osoby, ktore do czasu polskiej premiery ksiazki nie chcialyby znac jej tajemnic. Dlatego tez prosze o to, zeby spoilery zaznaczac w ten sposob:

!!! UWAGA SPOILER !!!

I tu tresc spoilera :)

!!! KONIEC SPOILERA !!!

W ten sposob ci co nie beda chcieli wiedziec co sie dzieje w ksiazce po prostu sobie posta omina. A ci, ktorzy beda chcieli sie czegos o fabule dowiedziec to sobie przeczytaja. :) Od razu tez informuje, ze bede na biezaco przegladal ten watek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:21, Fanagir napisał:

Na szczęście zdążyłem przczytać książkę zanim przeczytalem twoją wypowiedź. Twoje zachowanie
jest złośliwe i chamske. A najgorsze jest to, że napisaleś prawdę. Wszyscy oni giną bolesną
śmiercią.

Acha, no tak, zdążyłeś przeczytać książę zanim ona weszła do sprzedaży? Genialne! Nie gadaj takich rzeczy, bo to nie prawda jest...po za tym to ciekawe jest co ta grafomanka wymyśliła na zakończenie swojego cyklu(chwała jej za to). Jak dla mnie to wystarczyłoby uśmiercić wszystkich głównych bohaterów, aby nie było możliwości kontynuowania tej książki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol jeśłi ałtor zamierza na końcu dać takie zakończenie że wszyscy się zabijaja a potem są jeszcze dzieci to niech lepiej wogle nie pisze i oda prawa komuś innemu pisarzowi .
PO zatym co to ma być Ron i Hermiona razem , HArry i Gina też to już przesada - kurestwo szerzy się nawet w książkach ( za ewnetulalne odpowiedzi z tym słowem jakże obrazliwym nie odpowiadam ) .

Ale powiem szczerze że nie możńa tego ciągnac w nieskonczoność seria straciłą swoją świtność po Więzniu Askabanu ( czy jak tam ) , potem było już nieuniknione powtarzanie wątków .

Zauwżcie że większość gier jest dobra tylko do 2 częsći (Wyjątek Heros 3 ) a ksiazki do 3 .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować