Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Mam pytanie. Jak robić te przezroczyste nagłówki z ramkami i tekstem. Liczę na waszą pomoc ( nie śmiejcie się, umiem robić wszystko inne oprócz tego ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:05, pizmak666 napisał:

rozumiem, że chodzi Ci o przezroczystość tła...
jeśli tak, to łap: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=10800
to było w przypiętym poście, proponuję zwracać na nie uwagę.

No nie wiem. Przykład gramsajta z takim nagłówkiem to gs użytkownika loytartoreto ( http://ja.gram.pl/loytartoreto ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tworzysz nowy obraz np. Gimpie czy Photoshopie, obraz ma być przezroczysty (ustaw to przy tworzeniu obrazu, albo usuń białą warstwę i wklej przezroczystą). Potem wklejasz tam to i owo. Na koniec zapisujesz w formacie .PNG. Te przedostatnie zdanie najważniejsze jak coś, chociaż reszta też. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niee ja nie wytrzymam już nie dość ze wpisów z obrazkami nie moge robić to jeszcxze te wszystkie GS wyglądają jakbym to w html''u otworzył tylko ze czasem sie tło pokarze, ja nie wiem co mam zrobić. To jest strasznie wnerwiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 19:16, trutututu napisał:

No niee ja nie wytrzymam już nie dość ze wpisów z obrazkami nie moge robić to jeszcxze
te wszystkie GS wyglądają jakbym to w html''u otworzył tylko ze czasem sie tło pokarze,
ja nie wiem co mam zrobić. To jest strasznie wnerwiające.


Też tak miałem jakiś czas temu ... niestety wydaje mi się że jedyną rzeczą jaka może pomóc jest czekanie aż wszystko wróci do normy :/. Przynajmniej u mnie tak było po bodaj kilkunastu / kilkudziesięciu minutach. Ewentualnie można spróbować reseta / reinstalu przeglądarki / wyczyszczenie cookies ale to raczej nie pomoże ale spróbować można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 19:20, KŁEJK napisał:

> No niee ja nie wytrzymam już nie dość ze wpisów z obrazkami nie moge robić to jeszcxze

> te wszystkie GS wyglądają jakbym to w html''u otworzył tylko ze czasem sie tło pokarze,

> ja nie wiem co mam zrobić. To jest strasznie wnerwiające.

Też tak miałem jakiś czas temu ... niestety wydaje mi się że jedyną rzeczą jaka może
pomóc jest czekanie aż wszystko wróci do normy :/. Przynajmniej u mnie tak było po bodaj
kilkunastu / kilkudziesięciu minutach. Ewentualnie można spróbować reseta / reinstalu
przeglądarki / wyczyszczenie cookies ale to raczej nie pomoże ale spróbować można ...



A ja mam takie cos od jakiegoś ładnego półtora tygodnia, a czekać mi sie jeszcze dłużej ni chce, nie wiem, włącze Cleanera, moze pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

******Wymiary poszczególnych części GramSajta!******

Witam! Pozwolę sobie poprawić ten post, który może ludzi wprowadzić w błąd, gdyż niektóre podane tu wymiary nie są dokładne.

Nagłówek - 183 px (wysokość), 850 px (szerokość);

Tło główne - To zależy, minimum to jak dla mnie 1000 px (wysokość), a maksimum to tak gdzieś 5000 px

Tło pod stroną - Tu wszystko absolutnie zależy od nas, najczęściej używana rozdziałka to 1028x1024, więc i takie wymiary powinno mieć tło, minimum to tak około 1024x768 lecz i z mniejszymi wartościami problemu nie będzie. Dobrze też dać tło o wymiarach 1600 px (szerokość) x 1200 px (wysokość) wtedy na każdej rozdziałce lay nie będzie ucięty;

Belka (moduł blogów) - 28 px (wysokość), około 470 px (szerokość), można też zasotosowac wymairy 850 (szerokość) x 28 px (wysokość), wtedy belka nie będzie "uciekać", lecz trzeba ją najpierw odpowiednio przesunąć
w programie graficznym (GIMP, Photoshop...);

Belka (pozostałe moduły) - 28 px (wysokość), około 300 px (szerokość);

Zakładki - 31 px (wysokość), około 150 px (szerokość);

Dekoracja pod belką - W dekoracjach raczej powinno się stosować: 28 px (wysokość), około 470 px (szerokość), żeby to pasowało i pod większą belkę lecz można stosować i te wymiary: 28 px (wysokość), około 300 px (szerokość), jednak wtedy dekoracja nie będzie pasowała pod większą belkę (no chyba że damy opcję "Powtarzaj");

Wyróżnienie linii (przelot) - 28 px (wysokość), około 850 px (szerokość) - prawdopodobnie;

Są to domyślne wielkości opracowane przeze mnie, które powinny się zgadzać, większość zależy od ustawienia modułów GramSajta ;) Można próbować także z innymi, mniejszymi to większymi wielkościami.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie, naprawdę nie ładnie podpisywać się pod czyjąś pracą i na forum bardzo tego nie lubimy. Autorem postu z wymiarami jest PRINCE JANEK. Ty skopiowałeś jego post i w podpunktach:
Tło główne usunąłeś - 850 px (szerokość)
Tło pod stroną dodałeś zdanie - Dobrze też dać tło o wymiarach 1600 px (szerokość) x 1200 px (wysokość) wtedy na każdej rozdziałce lay nie będzie ucięty;
a w Belka (moduł blogów) dodałeś fragment - można też zastosować wymiary 850 (szerokość) x 28 px (wysokość), wtedy belka nie będzie "uciekać", lecz trzeba ją najpierw odpowiednio przesunąć w programie graficznym (GIMP, Photoshop...);
I jeszcze na dodatek skopiowałeś ten fragment posta: „Są to domyślne wielkości opracowane przeze mnie…..”, który PRINCE JANEK wyróżnił kursywą i potraktowałeś, jako swoją uwagę. Nawet jednym słowem nie wspomniałeś o autorze, którego post tylko trochę uzupełniłeś.
Jesteś nowym użytkownikiem forum, więc potraktuj moje uwagi, jako dobre rady. Radzę się do nich stosować w przeciwnym wypadku poniesiesz konsekwencje swych działań. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Shadowser to chyba właśnie jest PRINCE JANEK, powstała taka teoria ;).

Co do wymiarów - wydaje mi się, że lepiej jest zrobić zrzut ekranu swojego gramsajta i następnie w GIMPie powycinać niektóre elementy, które chcemy wstawić, otworzyć nowy dokument i je przerobić. W przypadku każdego gramsajta jest w tym przypadku inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze... Przepraszam, zachowałem się jak ostatni cham. Wniosę Twe rady do mego serca, i nie będę już komuś kradł pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas mam ten debilny problem, ja tak nie mogę dalej żyć (xD) Może w końcu ktoś by mi poradził co mam zrobić? Tak wygląda mój sajt po tym "czymś":
EDIT - nawet wpisów nie mogę dodawać

20080518194329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wyczyść ciasteczka i zobacz co wtedy będzie. ; )

edit:
to co skywalker Ci napisał też pomoże, ale jeśli chcesz nadal używać FF, usuń mu cookies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 21:40, Mroczny Joga napisał:

Ktoś wie co z tym zrobic bo mam tak od lutego ?^^

A moze byś coś więcej napisał, bo wróżki majau nas wolne:)
Przydałoby się dowiedzieć:
-jaką masz przeglądarkę?
-czy tylko na tej przeglądarce się to dzieje?
-czy reinstalowałeś przeglądarkę ew. czy czyściłeś ciasteczka?
-kiedy ci to wyskakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lolz, po co to dodali to nie wiem: "Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników". Naprawdę na gs''ach wygląda to w tym miejscu nieestetycznie, po prostu jak ktoś ma "dwuczęściowy" layout (tzn. Prawa i lewa strona, i takie oddzielenie) to tak, niezbyt to wygląda... A napis rzuca się w oczy, nie można czegoś z tym zrobić? Gdzieś indziej umieścić? Albo wyrzucić?

20080519151548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 22:59, zadymek napisał:

-A moze byś coś więcej napisał, bo wróżki majau nas wolne:)
-Przydałoby się dowiedzieć:
-jaką masz przeglądarkę?

Firefoxa :)

Dnia 18.05.2008 o 22:59, zadymek napisał:

-czy tylko na tej przeglądarce się to dzieje?

Chyba tak :P

Dnia 18.05.2008 o 22:59, zadymek napisał:

-czy reinstalowałeś przeglądarkę ew. czy czyściłeś ciasteczka?

Na tak a z tymi ciasteczkami nie czaje xD
-kiedy ci to wyskakuje?
Jak chce dodac coś w rubryce"własny tekst"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 15:44, Mroczny Joga napisał:

> -A moze byś coś więcej napisał, bo wróżki majau nas wolne:)
> -Przydałoby się dowiedzieć:
> -jaką masz przeglądarkę?
Firefoxa :)

to tak jak ja, witam w klubie:)

Dnia 19.05.2008 o 15:44, Mroczny Joga napisał:

> -czy tylko na tej przeglądarce się to dzieje?
Chyba tak :P

chyba czy napewno...

Dnia 19.05.2008 o 15:44, Mroczny Joga napisał:

> -czy reinstalowałeś przeglądarkę ew. czy czyściłeś ciasteczka?
Na tak a z tymi ciasteczkami nie czaje xD

To taki system działania każdej przeglądarki. Gdy wchodzisz na jakaś stronę wysyła ona do ciebie swoisty identyfikator,który w przyszłości poinformuje ją...a zresztą sam poszukaj definiecji w necie:)
A czyszczenie ciasteczek to ich usuwanie. Często coś ci może na jakimś sajcie nie działać, bo plik ciasteczka który ci ona wysłała został uszkodzony. W takim wypadku jedyne rozsądne posunięcie to wywalenie uszkodzonego(zepsutego) ciacha, żeby strona mogła przesłać ci świeże:)
Usuwa się to w opcjach przeglądarki-tam to musisz się dokopać do ciasteczka odpowiadającego za twój GS- albo ogólnie, hurtem wszytkie ciasteczka w menu: Narzędzia=>Wyczyść dane prywatne...=>tamże zaznaczasz tylko Ciasteczka i zatwierdzasz.

Dnia 19.05.2008 o 15:44, Mroczny Joga napisał:

-kiedy ci to wyskakuje?
Jak chce dodac coś w rubryce"własny tekst"

No tu to chyba za wiele ci nie pomogę, jakbym się kiedyś z czymś takim spotkał to może, ale nie spotkałem się, więc brak mi pomysłów odnośnie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować