Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2008 o 13:50, Matix123 napisał:

Mam jeszcze jedną prośbę rozjaśnijcie mi ten obrazek tak mniej więcej w miejscu napisów.

a nie łatwiej będzie dac półprzezroczyste tło pod tekst?
Najlepiej zrób tak.
Masz tu dwie wersje półprzezroczystego tła pod tekst. Wersję z kryciem na poziomie 30 i 50% do wyboru.
-wejdź sobie do zakładki "Wygląd i układ"
-znajdź opcję "Główna część strony" i kliknij "Zmień" obok opcji "Tło"
-i wybierz w dziale obrazek którąś z wersji obrazka, wybierz opcję " powtarzaj obrazek" a niżej odznacz pole przy "Kolor"
-następnie kliknij "Zapisz
-w oknie "Wygląd i układ" kliknij Zapisz zmiany i voila, tło strony nietknięte, a półprzezroczystość pod tekstem jest:)

20080422204635

20080422204639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, moze laickie z waszego punktu widzenia :D Mianowicie mam obrazek, ktory bym chcial wsadzic jako tlo na gs, lecz wyglada on dobrze tylko na mojej rozdzielczosci, w innych przypadkach wsyzstko sie psuje kawalek z jakiegos boku jest uciety, badz przeciwnie - gdzies dodany. Jest jakas mozliwosc zaradzenia temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:22, michał26 napisał:

Mam takie pytanie, moze laickie z waszego punktu widzenia :D Mianowicie mam obrazek,
ktory bym chcial wsadzic jako tlo na gs, lecz wyglada on dobrze tylko na mojej rozdzielczosci,
w innych przypadkach wsyzstko sie psuje kawalek z jakiegos boku jest uciety, badz przeciwnie
- gdzies dodany. Jest jakas mozliwosc zaradzenia temu?

Najwyraźniej obeznie masz ustawiona opcję "powtarzaj obrazek"
Jeśli obrazek ma konkretną rozdzielczość (minimum 1024x768) możesz zaryzykować ustawienie "wyśrodkuj obrazek" w ustwieniach GS''a tam gdzie dodałeś obrazek.
Ale jeśli obrazek będzie za mały zawsze możesz go przerobić w jakimś edytorze grafiki albo ustawić tło za obrazkiem na jakiś współgrajacy z nim kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 12:59, songohanssj2 napisał:

Jak zrobić półprzezroczyste tło na środku w ramce? BO takie szare jak mam ja nie zbyt
dobrze wygląda.

2 możliwości:
1. albo użyjesz odpowiednio zpreparowanego .png (tylko taki format przetestowałem i działa w nim półprzezroczystość) jako tło części głównej strony, działa to podobnie do tego co opisałem tutaj
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=12480
z tym, że musisz mieć odpowiedni zeskalowany obrazek (przynajmniej 1000x850 a nie powtarzajacy się mały w niskiej rozdziałce) i na jego obrzeżach narysować sobie ramkę

2. albo przerobisz tapetę pod stroną (i usuniesz ew. tło części głównej strony) i na niej narysujesz ramkę a za tło części głównej strony ustawisz półprzezroczysty obrazek podobny do tego z ww postu. Wtedy będziesz miał półprzezroczyste tło pod tekstem i ramkę wokół niego(o ile dobrze ja narysujesz, czyli tak by nie znaklazła się pod częścią główną strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko, a brzmi ono następująco: czemu nie mogę dodawać filmików z YouTube na mojego GS-a ?? Podam kilka szczegółów, które być może naprowadzą kogoś do rozwiązania problemu:

1. Kiedy próbuje dodać film w przeglądarce Opera pisze mi że element potrzebuje wtyczki, a jak klikam żeby zainstalować tą wtyczkę automatycznie przekierowuje mnie na stronę http://www.opera.com/support/search/tagged/plug-ins/page1/ i nie wiem co dalej mam klikać.
2. Kiedy próbuje dodać filmik w przeglądarce Mozilla Firefox również wyskakuje komunikat że element potrzebuje wtyczki, a jak klikam aby go zainstalować wyskakuje mi okienko z którego dowiaduje się że nie ma żadnych dostępnych wtyczek.
3. Natomiast kiedy używam Internet Explorer 7 dzieją się bardzo dziwne rzeczy, nie wyskakują żadne komunikaty, po prostu zamiast filmików pojawiają sie miniaturki strony http://ja.gram.pl/default.asp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 12:59, songohanssj2 napisał:

Jak zrobić półprzezroczyste tło na środku w ramce? BO takie szare jak mam ja nie zbyt
dobrze wygląda.

Daj obrazek to ci przerobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 12:01, DartiReviMaster napisał:

Wie ktoś czemu nie moge zapisać mojego laya na gsie? Wyskakuje błąd i pisze: ,,Przepraszamy
ale podczas wyświetlania tej storny wystąpił błąd
Prosimy spróbować za kilka minut"

Prawdopodobnie coś grzebią. Poczekaj trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 17:13, Sebat1 napisał:

1. Kiedy próbuje dodać film w przeglądarce Opera pisze mi że element potrzebuje wtyczki,
a jak klikam żeby zainstalować tą wtyczkę automatycznie przekierowuje mnie na stronę
http://www.opera.com/support/search/tagged/plug-ins/page1/ i nie wiem co dalej mam klikać.

To zapamiętaj jaką wtyczke potrzebujesz, i ją pobierz

Dnia 24.04.2008 o 17:13, Sebat1 napisał:

2. Kiedy próbuje dodać filmik w przeglądarce Mozilla Firefox również wyskakuje komunikat
że element potrzebuje wtyczki, a jak klikam aby go zainstalować wyskakuje mi okienko
z którego dowiaduje się że nie ma żadnych dostępnych wtyczek.

Kliknij pobierz ręcznie

Dnia 24.04.2008 o 17:13, Sebat1 napisał:

3. Natomiast kiedy używam Internet Explorer 7 dzieją się bardzo dziwne rzeczy, nie wyskakują
żadne komunikaty, po prostu zamiast filmików pojawiają sie miniaturki strony http://ja.gram.pl/default.asp.

Też tak miałem, ale na FireFoksie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Co należy zrobić jeśli zaprosi się kogoś do znajomych a ten ktoś przez przypadek odrzuci zaprosznie to jak mam go jeszcze raz zaprosić? Bo jak wchodze na jego GS-a to w miejscu gdzie jest "zapros do znajomych" jest wtedy "zaproszenie odrzucone". Więc co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 18:38, Head Master napisał:

Mam pytanie.
Co należy zrobić jeśli zaprosi się kogoś do znajomych a ten ktoś przez przypadek odrzuci
zaprosznie to jak mam go jeszcze raz zaprosić? Bo jak wchodze na jego GS-a to w miejscu
gdzie jest "zapros do znajomych" jest wtedy "zaproszenie odrzucone". Więc co mam zrobić?


Trzeba odczekać bodaj tydzień i ponownie zaprosić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 15:28, bartek002 napisał:

To zapamiętaj jaką wtyczke potrzebujesz, i ją pobierz


Problem w tym że, nigdzie nie zauważyłem żeby pisało jakiej dokładnie potrzeba wtyczki...

Dnia 26.04.2008 o 15:28, bartek002 napisał:

Kliknij pobierz ręcznie


Firefox-a mam od bardzo niedawna i naprawdę nie mam pojęcia jak mam to zrobić, zwłaszcza że nie wiem o jaką wtyczkę dokładnie chodzi.

Dnia 26.04.2008 o 15:28, bartek002 napisał:

Też tak miałem, ale na FireFoksie


Jak ostatnio próbowałem dodać jakiś filmik to na każdej przeglądarce pokazywały mi się te miniaturki strony.


[Edit] - Przez Internet Explorer udało mi się dodać jeden filmik, ale coś mi mówi że to chyba zwyczajny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wstawić nowego laya bo od wczoraj pokazuje mi się taki komunikat
Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd.

Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.


Nie mogę również go podglądać aby zobaczyć jak się prezentuje, zamiast tego laya co chcę pokazuje mi się szare tło i zielona belka.

HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach...Jak ja też nie znoszę tych błędów
Niestety nie mogę nic zrobić, ale przeczekaj parę godzin, odświeżaj tą stronę ciągle itp, aż w końcu powinno już być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:12, songohanssj2 napisał:

Nie mogę wstawić nowego laya bo od wczoraj pokazuje mi się taki komunikat
Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd.

Prosimy spróbować ponownie za kilka minut.


Nie mogę również go podglądać aby zobaczyć jak się prezentuje, zamiast tego laya co chcę
pokazuje mi się szare tło i zielona belka.

HELP!

Trzeba poczekać ja kiedyś przez trzy dni niemogłem dodawać screenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować