Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lite-On drugim producentem HD-DVD do Xboksa 360?

32 postów w tym temacie

Ciekawe czy MS mógłby w ogóle wykonać taki manewr tzn. wypuścić nową wersję konsoli z napędem HD-DVD, jednocześnie pozwalając firmom na wydawanie gier na takim nośniku. Skutek byłby taki, że na "starym" X360 nie uruchamiałyby się nowe gry czyli de facto ten ulepszony X360 byłby już inną konsolą.
Zawsze mi się bowiem wydawało, że jednym z głównych założeń wszelkich konsoli była całkowita kompatybilność czyli nawet na za 3-4 lata na 5 letnim X360 uruchamiają się i chodzą najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwym wydaje się wypuszczenie kiedyś w przyszłości przez Microsoft Xboxa 360 z wbudowanym czytnikiem HD-DVD. Nie znaczy to jednak, że firma pozwoli wydawcom na wypuszczanie gier na tych nośnikach, bo jak słusznie "wladca" zauważył głównym założeniem konsol jest całkowita kompatybilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Liteon ma produkować napędy do xpudła, to ja właśnie przestałem myśleć o jego zakupie. Ta firma od czasu wprowadzenia swoich nagrywarek DVD zaczęła się staczać na dno szamba. Ich napędy są teraz tak badziewne, że szkoda fatygi nawet jakby za darmo dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:28, hans olo napisał:

Jak Liteon ma produkować napędy do xpudła, to ja właśnie przestałem myśleć o jego zakupie.
Ta firma od czasu wprowadzenia swoich nagrywarek DVD zaczęła się staczać na dno szamba. Ich
napędy są teraz tak badziewne, że szkoda fatygi nawet jakby za darmo dawali.

X0 ogólnie ma duży problem z napędami, aby zmniejszyć koszty produkcji i zarabiać na konsoli M$ montuje do niej totalny syf, a napęd Samsunga (DVD) to totalne nieporozumienie. Przy okazji dobra rada dla posiadaczy X0 z Samsungiem, jeśli wasz napęd ma problemy z czytaniem płyt to połóżcie konsole poziomo, Samsung totalnie nie radzi sobie w pionie. Gdy mój X0 stał pionowo to w gry które często doczytują się z DVD (np. Burnout) nie dało się grać, gdy postawiłem konsole poziomo problem zniknął, fakt że X0 się teraz bardziej grzeje i po paru godzinach grania potrafi zacząć haczyć... no ale coś za coś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze Lite-On''a w X360 to gwóźdź do trumny tejże komsoli. Co jak co, ale Toshiba ma najlepsze napędy, więc po co to zmieniać? Lite-On może najgorszą firmą nie jest, bo LG jest naprawdę trudno przebić pod tym względem, ale jeżeli mają robić napędy podobnej jakości co te na PC to lepiej niech dadzą sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że tak jak to już ktoś wcześniej napisał, M$ po pewnym czasie wypuści XBoxa z wbudowanym HD-DVD, a znów po jakimś czasie pozwoli twórcom na wydawanie dwóch wersji gier. Na DVD i HD-DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coście się tak Lite-On-a uczepili? Każdy kto to powiedział zakupił sobie taką nagrywarkę i przetestował czy naczytał się na necie? Co dokładnie zarzucacie? Głośność? ^^ Ja mam LG i Lite-ona, dvd lite ona i jestem zadowolony z jakości i szybkości nagrywanych płyt, denerwuje mnie jedynie głośność... A nagrywarka cd lg? Dobrze nagrywa, stosunkowo cicha, ale słabawy odczyt porysowanych cd.
Lite-on jak dostanie takie zadanie to myślę że się wywiąże, bo to dla nich dobra okazja na powrót na "półkę lepszych napędów". Nic tylko czekać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lite-On to świetna firma. Mam jego nagrywarkę CD-RW już 3 lata i nawet małego zgrzytu. Polecam tę firmę z czystego serca. A firmy specjalizujące się już w raczej innym sprzęcie (typu LG, Samsung) mają napędy bardzo złej jakości i nikomu ich nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony ze swojej nagrywarki dvd Lite-On, mankamentem jest jedynie głośnośc ale to chyba nie jest najważniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 20:06, Adamzzz napisał:

Lite-On to świetna firma. Mam jego nagrywarkę CD-RW już 3 lata i nawet małego zgrzytu. Polecam
tę firmę z czystego serca. A firmy specjalizujące się już w raczej innym sprzęcie (typu LG,
Samsung) mają napędy bardzo złej jakości i nikomu ich nie polecam.

Jest ogromna różnica między CD a DVD w przypadku Liteona. Nie tylko głośny ale do tego ma ogromne problemy z detekcją płyt nagranych przez inne nagrywarki. Pospolite są błędy CRC płyt CD i nie z powodu błędnego zapisu tylko z powodu błędnego odczytu. Ja sam mam wiele płyt nawet nie draśniętychi to wyobraź sobie oryginalnych, które dla DVDRW Liteon są niewidzialne bądź nie do odczytania w całości. Gdy kupuję grę na CD to modlę sie by działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz wadliwy model. Ja od zawsze uzywalem napedow firmy lite-on i nie nazekam. A co do braku wejscia HDMI na napedzie to chyba normalne. Jest przeciez na konsoli O.o. Naped podlanczasz do konsoli a nie do telewizora lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 23:23, Marcus56 napisał:

widocznie masz wadliwy model. Ja od zawsze uzywalem napedow firmy lite-on i nie nazekam. A
co do braku wejscia HDMI na napedzie to chyba normalne. Jest przeciez na konsoli O.o. Naped
podlanczasz do konsoli a nie do telewizora lol

To raczej Ty masz fuksa a nie ja pecha. Tłumy ludzi narzekają na DVDRW Liteona właśnie z wymienionych powodów. I powiedz mi jak często używasz płyt CD hę? Bo i owszem DVD aż takiego problemu nie sprawiają ale jak już ostatecznie trzeba użyć jakiejś CD, to trzeba być gotowym na porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować