Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tajna broń Xboksa 360 odkryta!

83 postów w tym temacie

Masz rację, w Polsce prawie nikogo. A jak wiadomo Polska to wciąż jeszcze mały rynek jeśli chodzi o konsole, a ten zabieg Microsoftu jak wiadomo był skierowany do graczy na całym świecie, a nie tylko dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 14:55, Selv napisał:

TV? Po co TV a 4000zł+ skoro można kupić monitor lcd 19` przystosowany do HD za ~700zł?

oj, troche przesadzasz, na takim monitorze (zakladam ze mowisz o panoramie) dostaniesz max 1360×768 - wiem bo ja tak mam (ProLite E1900WS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jac22 < Ale teraz nikt nie będzie mówił że X360 jest słabszy czy coś, nie patrz na świat przez pryzmat Polski są ludzie co mają FullHD.

GTA4, HALO3, ASSASING CREED, BURNAUT5, DOA5, VF5, GOW, LOST PLANET, FORZA2,ALAN WAKE, BIO SHOCK,PES 7,GRAW 2,Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas.

Wiem że niektóre to multiplatformowe, ale chodzi o zabawe i o to żeby było w co grać :] Jeszcze dochodzą Arcade i Wormsy HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może troszkę przesadziłem ;)
Na myśli miałem model o oczko wyższy, ale z tej właśnie serii ;)
Tam mamy 1440 x 900
w każdym razie, aby się cieszyć mordująca muchy grafiką, nie trzeba wydawać 4000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, cieszę się z takiego obrotu sprawy. Od razu uprzedzam pytania: nie, nie jestem posiadaczem X360; nie, nie jestem antyfanem PS3; nie, nie jestem zagorzałym PCtowcem. A teraz do tematu:). Dzięki ewentualnej porażce PS3 (będzie można o niej mówić tak za 6 lat najwcześniej) w wyścigu konsol TEJ generacji w następnej PS znowu będzie wyjątkowym sprzętem. Podobnie jest z kartami graficznymi w PC. Zacznijmy od zamierzchłych czasów R9700. Był to rewelacyjny układ. Mimo upływu ponad 5 lat od jego premiery posiadacze nadal są w stanie grać w nowe gry (mój kumpel pocina na nim w NFS:C! i to bez żadnego pokazu slajdów):). nVidia pokazała wtedy marnego (w porównaniu z konkurencją) GF4. S.M 1.4 (w R9700 był 2.0), mniej potoków, gorszy procesor. W kolejnej generacji kart sytuacja się już wyrównała, wszystkie miały S.M. 2.0, GF FX5900 był porównywalny z R9800 itd. W kolejnej generacji nVidia wyprzedziła rywala. GF6800 obsługiwał S.M. 3.0, mógł pracować bezproblemowo w SLI itd. Z kolei X800 miał S.M. 2.0, a z CrossFire były (ponoć) pewne problemy. W grach z S.M. 2.0 układy były porównywalne, ale w DX9.0c GF nie miał nawet żadnej konkurencji. Niedawno walkę o tron rozpoczęły GF7900 i Rx1900. Znowu w wydajności na prowadzenie wyszedł radeon (znacznie większa ilość potoków P.S.), ale nie zaprezentował (chyba, że coś przeoczyłem) alternatywy dla rozwiązania nVidii, czyli dwóch kart w jednej. Więc mimo, że teoretycznie 7950GX2 był szybszy, to pojedyncze karty należały do Radeonów. Ati znowu wróciło na szczyt. Ta sama sytuacja może się powtórzyć przy PS4... chyba, że SONY znowu by się przejechało, a wtedy możemy już zapomnieć o PS5:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 14:49, Selv napisał:

Jaką biblioteke? Rotfl! O czym Ty mówisz, rozejrzyj się! ;))

A poprzednie PS to niby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa... Więc X360 ma już drugą przwagę nad Sony - po GPU na rdeniu ATi R580 przyszedł czas na Anę... Mimo wszystko zostanę przy PS3. Jest zbyt wcześnie by mówić tu o deklasacji Sony przez MS, gdyz PS3 zbyt krótko znajduje się na międzynarodowym rynku. Jak na razie X360 wygrywa, a jest to w dużej mierze spowodowane wcześniejszą premierą, Wg. mnie PS3 jeszcze nie raz nas zaskoczy a konsola Sony nadal ma szanse na wyjście na prowadzenie - potrzeba czasu. To wszystko. Konstruktorzy Sony powinni tez mieć coś takiego w zanadrzu, szczególnie gdy wiedzieli jakim SHITEM jest układ graficzny, jaki dostarczyła im nVidia (Którą na prawdę przestaję za to lubić...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ciekawe.Oczywiście nie znaczy to że PS3 od razu przegra walke bo nie ma Any. Ciekawi mnie też czy będzie jakaś odpowiedz SONY, jeśli jakaś wogule będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,no ,no Xbox 360 zaczyna rządzić chociaż pogłoski o śmierci PS3 mogą być przedwczesne ale ten chip i tylko 256 RAM u PS3 to poważny promblem dla Sony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tego roku mam zamiar nabyć tv full HD 42", co prawda konsoli nie mam, ale wobec takiego newsa gdyby miał już się decydować to wybór byłby jasny.
Poza tym w tym roku TV LCD mocno potanieją, szczególnie pod koniec roku więc X360 może mieć wzięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:08, Selv napisał:

No może troszkę przesadziłem ;)
Na myśli miałem model o oczko wyższy, ale z tej właśnie serii ;)
Tam mamy 1440 x 900

err, moj monitor tez ma tyle, akurat ws2 i ws3 roznia sie tylko bajerami. tylko x360 taka na niego podaje rozdzielczosc 1360×768

Dnia 05.01.2007 o 15:08, Selv napisał:

w każdym razie, aby się cieszyć mordująca muchy grafiką, nie trzeba wydawać 4000zł.

nom, mi wyszlo 2500 za caly komplet :) monitor mial byc do kompa ale po pierwszej jezdzie w pgr3 stwierdzilem ze zostaje - teraz jak znajomi widza moja ławe.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna , naprawde genialna sprawa z chipem. Widac ze X360 dopiero teraz da Ps3 popalic. Tylko taka rozdzielczosc mozna podziwiac na dobrym LCD albo HD :D
btw. jestem ciekawy, ile beda kosztowac 40-calowe "lufy" plazmowe za 5lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 14:49, Peterek1992 napisał:

Olamagato zauważ też, że X360 ma więcej RAM niż PS3 dzięki czemu będzie mógł generować np.
większe i bardziej zróżnicowane tereny :) I PS3 nie wykorzysta nigdy swojego 8-rdzeniowego
procka z jednej przyczyny.... Te 256 Ram niedługo przestanie wystarczać


Nie wyciągałbym wniosków o przewadze jednej konsoli w oparciu o ilość RAMu czy liczbę rdzeni. To tak różne konsole o tak różnej architekturze, iż nawet developerom trudno określić potęgę tych maszyn (i zanim uda się wycisnąć z tych urządzeń faktycznie pełnię mocy to miną jeszcze minimum dwa trzy lata :). Wystarczy spojrzeć na ostatnie produkcje na starego PS2 - takie gry jak Okami czy Shadow od the Colossus potrafią oczarować choć pochodzą z maszyny znaaacznie słabszej od X1 czy GC.

O wszystkim zdecydują gry. X360 jest świetnie dopracowanym sprzętem i są na niego już pierwsze perełki. Czas pokaże jak będzie z PS3 - rok poślizgu robi swoje (a Europa wciąż przecież czeka). Na pewno jednak nie można z góry skreślać urządzenia, iż nie da rady.

PS: Upscale do 1080p jest bardziej bajerem niż faktycznym cudem. Raz bo mało kto ma taki telewizor (a poniżej 46-52 cali na HD-DVD różnica względem 720p jest znikoma + sporo telewizorów wymaga HDMI aby wyciągnąć 1080p). Dwa, bo 99,9% telewizorów 1080p i tak obsługuje 720p w którym działa większość gier (w wypadku X360 jak na razie wszystkie :). A upscale grafiki nie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaczeli nad nią się zastanawiąć dopiero po wydaniu GoW - się dziwili, że działa w takiej rozdzielczości, więc pewnie otworzyli X360 i znaleźli :P
albo
któryś z pracowników M$ wydał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuje przeczytac definicje skalowania. skalowanie to zmiana rozdzielczosci GOTOWEGO obrazu, wyrenderowanego w jednej rozdzielczosci do drugiej. dokladnie tak samo jak zoom cyfrowy w aparatach 50mpixeli, czy tez powiekszanie obrazu w programie graficznym. wiec taki gow bylby wciaz 720p, tylko pojawialby sie w wiekszej rozdzielczosci co nie wplywa znacznie na jakosc obrazu. poza tym, zeby uswiadomic sobie jak wielkiego mydlenia oczu dokonuje (czy raczej proboje) ten news, wystarczy sobie zdac sprawe ze jesli mamy lcd tv lub plazme 1080p to obraz I TAK zostanie przeskalowany do tej rozdzielczosci, tyle ze przez skaler w tv (inaczej nie moglby sie wyswietlic, to chyba logiczne bo lcd i plazmy dzialaja tylko w jednej rozdzielczosci).
poza tym gdzies czytalem ze ps3 nie ma zadnych problemow z skalowaniem, i w ktoryms tam update''cie dokonuje tego upscalingu do 1080 dla tv ktore tego potrzebuja (nie jestem pewien czy to prawda, w informacyjnym szumie dotyczacym tej generacji konsol ciezko odroznic co jest prawda a co nie dopoki samemu nie mozna tego swierdzic). tak czy siak, roznica jest taka ze w x360 robi to wyspecjalizowany uklad ktory moze nieco polepszyc jakosc takiego obrazu, ale nie dajcie sie oszukac ze to bedzie prawdziwe 1080p smile.gif
ps. fajna jest sama ta bajeczka o "tajnej broni" smile.gif oczywiscie m$ nic takiego nie robil, chip byl dostepny od zawsze i do tej pory byl uzywany do skalowania do 1080i, tyle ze teraz gdy x360 jest w stanie obsluzyc 1080p ktos rzucil karme dla fanboyow i sie zaczelo smile.gif (to nie pierwszy news opisujacy jakies bzdury na temat gier 1080p w x360, gdy tak naprawde chodzi tylko o skalowanie)

podsumowujac: ten chip sprawi ze gry 720p na x360 beda wygladaly bardziej ostro na 1080p, niewiele wiecej. tymczasem ps3 niektore gry generuje w prawdziwym 1080p, ktore daje duza roznice, a samego tematu nie warto byloby rozdmuchiwac gdyby nie takie smieszne newsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować