Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Australia - modyfikacje PlayStation 2 jednak legalne

22 postów w tym temacie

Domek

Australijski Sąd Najwyższy wydał wyrok w toczącej się od czterech lat sprawie, dotyczącej modyfikowania konsol PlayStation 2. Wbrew decyzji sądu niższej instancji uznał on, że w procederze tym nie ma nic niezgodnego z prawem.

Przeczytaj cały tekst "Australia - modyfikacje PlayStation 2 jednak legalne" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legalne, ale pamiętaj, że w Australii :P
A ja się zastanawiam, czy nie kupić srebrnej PS2..
bo czekać na PS3 to się nie doczekam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2PE
No PS3 to dopiero za rok ;) a ja mam już taką ochote w FFX pograć ;P i po obejrzeniu filmu FF7:Advent Children mam znów ochote na FF7. Posiadam na PC (ach te czasy jak w SS recenzja byla i ocena 10/10:) ale wolal bym na konsole się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dlugo wachalem ale wkoncu kupilem PS2 slim na gwarancji, na allegro ze swap magicem i 27 grami za sklepowa cene.
I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY!!! POLECAM PS2!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 14:50, BiShopKF napisał:

Ja tez sie dlugo wachalem ale wkoncu kupilem PS2 slim na gwarancji, na allegro ze swap magicem i 27 grami za sklepowa cene.
I
JESTEM BARDZO ZADOWOLONY!!! POLECAM PS2!!!

Ile zapłaciłeś za wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za regionalizację powinny się zabrać sądy w każdym kraju oraz Światowa Organizacja Handlu. Służy ona tylko i wyłącznie nabijaniu kabzy przez koncerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:59, Arin napisał:

Za regionalizację powinny się zabrać sądy w każdym kraju oraz Światowa Organizacja Handlu. Służy ona tylko i wyłącznie nabijaniu
kabzy przez koncerny

tyle że za tymi rządami stoją własnie koncerny. czego przykłądem jest prawo amerykańskie (z patentami na czele) a już niedługo (podpisu prezydenta wprawdzie niema, ale tam on z prawa veta praktycznie nie korzysta) w finladni nielegalne będzie wszystko co może posłużyć do łamania zabezpieczeń na płytach, niezależnie od intencji. nielegalne mają być nawet kopie bezpieczeństwa na prywatny użytek oraz linki do programów potrafiących je obchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,że piractwo powinno być ograniczane przez zmniejszany dostęp do piratów,a nie że nawet swojej własnej konsoli nie mogę zmodyfikować :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 22:04, sig. napisał:

> Za regionalizację powinny się zabrać sądy w każdym kraju oraz Światowa Organizacja Handlu. Służy ona tylko i wyłącznie
nabijaniu
> kabzy przez koncerny
tyle że za tymi rządami stoją własnie koncerny. czego przykłądem jest prawo amerykańskie
(z patentami na czele) a już niedługo (podpisu prezydenta wprawdzie niema, ale tam on z prawa veta praktycznie nie korzysta)
w finladni nielegalne będzie wszystko co może posłużyć do łamania zabezpieczeń na płytach, niezależnie od intencji. nielegalne
mają być nawet kopie bezpieczeństwa na prywatny użytek oraz linki do programów potrafiących je obchodzić.


Obchodzenie regionalizacji to nie piractwo. Nikt mi nie zabroni kupowania legalnego towaru tam gdzie tego zechcę. Regionalizacja to nic innego jak dyskryminacja konsumenta ze względu na miejsce zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2005 o 22:46, Arin napisał:

Obchodzenie regionalizacji to nie piractwo. Nikt mi nie zabroni kupowania legalnego towaru tam
gdzie tego zechcę. Regionalizacja to nic innego jak dyskryminacja konsumenta ze względu na miejsce zamieszkania.

w teori tak ale nie wiem co by było jak by sie w licencje czytać. pamietaj że w sądzie nie liczy sie zdrowy rozsądek, tylko paragrafy. a te mogą ci nawet zabronić grania dalej niż 10 metrów od sklepu w którym ją kupiłeś (przykład naturalnie wziołem z zgłowy, ale instalując grając zgadzasz sie jednocześnie na postanowienia licencji. w końcu ty tej gry nie masz na własność, tylko użytujesz ją na ustalonych przez producenta/dystrybutora warunkach. rejonizacja ma jakiś sens w przypadku filmów (gdzie zdaża sie że u nas w kinach a za wielką wodą już na dvd) ale w przypadku gier to czysta chciwość i mówienie co sie komu ma podobać (bo częsci japońskich gier u nas po prostu nie kupisz choć byś chciał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 13:46, Kafar napisał:

a do czego właściwie służy ten swap magic ?:)


Do uruchamiania piratów. :) Jednak nie polecam, bo to jest dla mnie zbyt drastyczne posunięcie, szczególnie dla konsoli. Dostajesz taki haczyk i po tym jak czytnik doczyta płytę, na chama otwierasz napęd DVD i wkładasz wersję mniej oryginalną. IMO jeśli PS2 to tylko nieprzerobiony, a gry można kupować raz na jakiś czas z tej serii za 79 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy X i X-2 razem kosztuja 150zł a to jest pare miechód gry;)

Nie no pytam się nie dlatego że chce uzywać tylko ogolnie jak to działa. Czyli swap magic wkladasz on coś tam czyta a potem (co to znaczy na chama?:) otwierasz i wkladasz "kopie zapasową":))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 15:57, Kafar napisał:

(co to znaczy na chama?:)


To znaczy brutalnie, na siłę itp. :) To jest tak jakbyś w trakcie odczytywania płyty w CD/DVD-ROM nagle otwierał siłą tackę i podmieniał płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:12, Gordek napisał:

> (co to znaczy na chama?:)

To znaczy brutalnie, na siłę itp. :) To jest tak jakbyś w trakcie odczytywania płyty w
CD/DVD-ROM nagle otwierał siłą tackę i podmieniał płytkę.


E to beznadziejne :P nie lubie nic na chama wkładać:P wole delikatne bo sprzęt jeszcze się uszkodzi hehehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować