Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

PES vs FIFA - co jest lepsze?

316 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 19:17, Konflikt napisał:

pes lepsze od fify choc fifa ma więcej lig ale i tak pes lepszy


No wlasnie Konami ma tyle kasy za sprzedanie exemplarzy PES a nie chca wykupic zwyklych glupich licencji,czyzby byli tacy skapi? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem nad sensem istnienia takich tematów (PC vs konsola, PS vs XboX, bla, bla, bla...). Toż to prowokacja pełną parą, ale widocznie tak już musi być.

1. Łagodnie mówiąc, posty w stylu "xxx jest lepsze!" (bez skojarzeń) pasowałoby rozwinąć, moi Drodzy.
2. Czyli na temat. ;-) Obserwując zaskakujący spadek formy Pro Evo (5-tka jeszcze trzymała poziom) i znaczną poprawę kondycji FIFY nie można już stwierdzić czegoś definitywnie oprócz tego, że dawno już po prostu zwykły, ludzki gust, wyczucie nie decydowały o wyborze gry. Kiedyś powiedziałbym "FIFA jest beee.". Teraz tak nie mogę, bo to nieprawda. Myślę, że FIFA jest już ''ograna'' w nowym silniku (od 2004), a PES po ''rewolucyjnych'' zmianach w wersji 2008 za rok się ustabilizuje. I właśnie ten okres może określić, która gra - nie seria! - jest lepsza.

Chociaż nadal trzymam z Japońcami. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem serii FIFA, ale po wydaniu 140 zł na Fife 08 stwierdzam, ze PES jest jednak lepszy... Fifa posiada wiecej licencjonowanych klubow i lig co naprawde jest "cool" ( nie ma to jak pograc z kumplem druzynami z ligi Tureckiej :D), także wielki plus dla trybu menadżerskiego-ile godzin spedzilem na kupowania coraz lepszych zawodnikow dla Tottenhamu albo Porto :D Jeśli Fifa 09 nie wprowadzi zadnych znaczacych zmian to nie kupie jej :/ Teraz do odstrzalu PES nie mam Pes-a 6, ale gralem nie zadziwil mnie... mam 2008 na ps2 i widzialem troche jak wyglada na kompa... na komputerze lepiej to wyglada, na mojej "starej" konsolce (czyt. nie next-genowej) gra sie prawie jak w "szóstke"...

Jeśli pytanie PES vs. Fifa -Co jest lepsze? chodzi o serie to wygrywa FIFA
Jeśli o najnowsze odsłony to PES (komputer- na konsolke na pewno FIFA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2007 o 20:47, agloc23 napisał:

Jeśli o najnowsze odsłony to PES (komputer- na konsolke na pewno FIFA)


zgadzam sie ztobą, jeśli chodzi o PES 2008 vs FIFA08 to lepszy jest PES. FIFA 07 była dużooooooooo lepsza od PES 6. Jakby podsumowac wszyskie grywalne odsłony (PES3 vs FIFA 2004)(PES4 vs FIFA 2005)(FIFA06vsPES5)(PES6vsFIFA07)(FIFA08 vs PES2008), wygrywa fifa

podkręslone to lepsza odsłona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha, dajesz ostro, weź nie pisz takich głupot bo poprostu się zsikam ze śmiechu. Grałeś w te wszystkie gry ? Na pewno nie! Daj jakiś argument że da fifencja jest lepsza. Bo takiego nie podałeś :/ Grywalności fifa nie ma, PES co roku jest coraz wyżej oceniany a fifa, coraz niżej, teraz fifka dostała 6+(CDA) a PES(9), rok temu rożnica była o wiele mniejsza.

P.S. Sory jak coś głupiego napisałem ale ze śmiechu padam <lol2>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 20:08, Infes napisał:

No wlasnie Konami ma tyle kasy za sprzedanie exemplarzy PES a nie chca wykupic zwyklych glupich
licencji,czyzby byli tacy skapi? ;D

Hm, sądze że jak kluby podpisywały umowę z EA, to już nie mogą podpisać z PESem(co najmniej niektóre)
Nie ilośc lecz jakość gry jest ważniejsza :) A PES ma mniej opcji, mniej licencji od FIFY a i tak jest lepszy co tu dużo gadać :)

P.S. Sory za drugi post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dział jest po prostu bezsensowny..... fifa to gierka dla małolatów co to lubią sobie popykać w gałę a pes to dla mnie symulator piłki nożnej ,który ma spaniałą oprawę graficzną,,tak zawsze ma minusa za licencje lecz można ściągną patch który to poprawia....pes jest prawie idealny....i w tym wypadku prawie nie robi wielkiej różnicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Lepszy jest PES we wszystkich odsłonach, począwszy od 3. Może ustępuje pola fifie na gruncie grafiki czy liczby lig, ale przecież nie oto tu chodzi, tu chodzi o grywaność...radoche:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem oceniasz grywalność danej gry i podajesz to jako argument? Dla ciebie grywalny jest PES, dla mnie w ogóle nie. Dla mnie grywalna jest Fifa, dla ciebie nie. I to ty masz mieć racje, tak? Z jakiego powodu? Lepszy jesteś, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 08:35, Ari Zmc napisał:

Hm, sądze że jak kluby podpisywały umowę z EA, to już nie mogą podpisać z PESem(co najmniej
niektóre)
Nie ilośc lecz jakość gry jest ważniejsza :) A PES ma mniej opcji, mniej licencji od FIFY a
i tak jest lepszy co tu dużo gadać :)

P.S. Sory za drugi post :)


Wedlug mnie to jest najwazniejsze to co ma gra w sobie a nie to czy bedzie pisac "Evertun" zamiast "Everton" ;) Liczy sie co gra ma w sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 08:32, Ari Zmc napisał:

Ha Ha Ha, dajesz ostro, weź nie pisz takich głupot bo poprostu się zsikam ze śmiechu. Grałeś
w te wszystkie gry ? Na pewno nie! Daj jakiś argument że da fifencja jest lepsza. Bo takiego
nie podałeś :/ Grywalności fifa nie ma, PES co roku jest coraz wyżej oceniany a fifa, coraz
niżej, teraz fifka dostała 6+(CDA) a PES(9), rok temu rożnica była o wiele mniejsza.

P.S. Sory jak coś głupiego napisałem ale ze śmiechu padam <lol2>


kurde znowu zaczynasz, chyba już w temacie o FIFIE 08 ci wytłumaczyliśmy o co chodzi????? grałem w każda cześc PES i FIFY i to sporo(kilka miesięcy,porócz PES6 którego zostawie bezkomentarza). Ze ty niewidzisz grywalnośc to tylko twój problem. To moja sprawa w co gram, i jaka gra mi sie podoba. To tak samo jak z muzyką jedni lubia hip-hop a inni techno. Za chowaj sobie te komentarza dla siebie bo kiedyś za podobne teksty w jape możesz dostać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 10:26, mikes-16 napisał:

Ten dział jest po prostu bezsensowny..... fifa to gierka dla małolatów co to lubią sobie popykać
w gałę a pes to dla mnie symulator piłki nożnej ,który ma spaniałą oprawę graficzną,,tak zawsze
ma minusa za licencje lecz można ściągną patch który to poprawia....pes jest prawie idealny....i
w tym wypadku prawie nie robi wielkiej różnicy..


co ty też zaczynasz O_o co za ludzie:/ na temat muzyki też tak sie wypowiadacie. Ja gram i w PES i w FIFE i nie jestem małolatem co sie podnieca 9 bramkami:/ Każda gra ma swoich fanów i antyfanów,plusy i minusy. wystarczy ze napiszecie że wam sie niepodoba podacie jakieś sensowne powody, a nie wyzywacie ludzi grających w FIFE, których nawet nie znacie. Ja np: nielubie obliviona, a uwielbiam gothica a niepisze w temacie oblivion że oblivion suck''s a gothic RLZZ. To na poziomie komentarzy na onecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fifa to gra, która wyraźnie idzie na ilość a nie na jakość przykładem tego może być brak zmian ( zmiany są ale nie są one jakieś spory zazwyczaj EA Sports ogranicza się do kilku niewielkich rzeczy ). Electronic Arts chce sprzedać jak najwięcej i dlatego przyciągają ludzi tym co już znają a dodatkowo licencją na bardzo wiele lig, których akurat PES nie ma. Dla mnie jednak lepszy jest PES. Twórcy Pro Evolution Soccer z rok na rok wnoszą coraz więcej rzeczy oraz poprawiają to co było złe w poprzedniej wersji. Przykładem nowej zmiany jest nowa next-genowa grafika mimo, że pozostawia ona wiele do życzenia i tak kładzie na kolana grafikę fifową, która od 2003 rok może 2004 praktycznie w ogóle się nie zmienia.Grywalność w Fife owszem jest ale i tak moim zdaniem większa jest w PESie minusem PESa jest brak licencji ale jeżeli oto chodzi to z roku na rok jest coraz lepiej. Uważam, że w końcu gracze oraz sama FIFA/UEFA zauważą, że jednak lepszy biznes mogą zrobić sprzedają licencji firmie Konami, która jednak robi lepszy symulator gały. Mimo, że wersja 08 pesa ma błędy to i tak bije na głowę FIFĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 10:26, mikes-16 napisał:

Ten dział jest po prostu bezsensowny..... fifa to gierka dla małolatów co to lubią sobie popykać
w gałę a pes to dla mnie symulator piłki nożnej ,który ma spaniałą oprawę graficzną,,tak zawsze
ma minusa za licencje lecz można ściągną patch który to poprawia....pes jest prawie idealny....i
w tym wypadku prawie nie robi wielkiej różnicy..



Mam pytanie... dlaczego twierdzisz, ze FIFA jest dla małolatów?! Czyli jak np. 22 latek gra w FIFĘ to jest niedojrzaly!? Nie moze mu sie gra najzwyczjniej w świecie podobac i musi grac w PESa- ktory mu nie pasi-bo to gra dla dorosłych/nie małolatow ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o same mecze to według mnie Pes jest o wiele lepszy, bardziej realistyczny. Ale fifa ma więcej licencji. Nie podoba mi się również jak do Pesa trzeba wgrywac dodatki przez te wszystkie porogramy (DKZ Studio, GAme Graphic Studio itd)Ale ogólnie bardziej wole Pro Evo. Czekam tylko na spolszczenie do Pesa 2008, jak już wyjdzie to wtedy będzie super, w końcu bez żadnych problemów językowych zagram tryb kariery. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qrwa napisze coś człowiek to się czepiają...napisałem bo tak jest większość dorosłych ,dojrzałych graczy którzy potrafią odróżnić prawdziwą grę od jakiegoś shitu ..a.takie jest moje zdanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem FIFA nie dorasta PES''owi do pięt. PES ma taką przewagę że jeden z fanów Fify powiedział że PES jest do dupy bo nie ma w nim oryginalnych korków najka i adasia tylko jakieś tam czarne. Stary przekonaleś mnie. Albo licencje, którymi tak się chwalą fani Fify. Istnieje możliwość ściągnięcia patchy dzieki czemu można mieć oryginalne stroje, piłki, buty. Za to grafiki nie da się poprawić :) Więc fani Fify nadal muszą kaleczyć swoje oczy. NO i co do jasnej cholery robi ten R10 na okładce. Przecież on symuje od roku grę w piłkę. Fakt, Owen też nie błyszczy bo jest kontuzjowany. Po za tym gdybym miał pokazać różnice między Fifą 07, 06, 08 to nie podałbym żadnych. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 21:13, Smooqu napisał:

Moim zdaniem FIFA nie dorasta PES''owi do pięt. PES ma taką przewagę że jeden z fanów Fify
powiedział że PES jest do dupy bo nie ma w nim oryginalnych korków najka i adasia tylko jakieś
tam czarne. Stary przekonaleś mnie. Albo licencje, którymi tak się chwalą fani Fify. Istnieje
możliwość ściągnięcia patchy dzieki czemu można mieć oryginalne stroje, piłki, buty. Za to
grafiki nie da się poprawić :) Więc fani Fify nadal muszą kaleczyć swoje oczy. NO i co do jasnej
cholery robi ten R10 na okładce. Przecież on symuje od roku grę w piłkę. Fakt, Owen też nie
błyszczy bo jest kontuzjowany. Po za tym gdybym miał pokazać różnice między Fifą 07, 06, 08
to nie podałbym żadnych. Tyle w temacie.


właśnie fani PES wyzywają fanów fify. Różne cytaty fifa to syf, tylko 10 latki, które dostały pod choinke od rodziców gre, albo nie radzą sobie w PES. Wystarczy zobaczyć komentarze do filmików np:maxior.pl
Ktoś grecznie napisała "FIFA lepsza" i już zaczeli go wyzywać ze jest c*ta itd. Wtym roku EA przeszadziła trochę, jakby zobaczył fife 08 pierwszy niewiedzą ze to 08 to bym sie zaczął kłócić że to 07. wyglądają identycznie. Mogli by zmienić grafike bo od 3 lat na tym samym silniku lecąxP Wtym roku zwyciężstwo należy do PES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować