Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2007 o 19:17, PirO 17 napisał:

Tab Catalog. Działa jak to z Opery. Aby je aktywować należy nacisnąć ctrl + tab. Niestety przez
to, to rozszerzenie kłóci się z wieloma innymi odpowiadającymi za karty...


Nie, to nie to samo! To z Opery jest jak zakładki, tylko, że widać mini strony. A tab catalog wyświetla aktualne zakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 21:38, Full Wypas napisał:

> Tab Catalog. Działa jak to z Opery. Aby je aktywować należy nacisnąć ctrl + tab. Niestety
przez
> to, to rozszerzenie kłóci się z wieloma innymi odpowiadającymi za karty...

Nie, to nie to samo! To z Opery jest jak zakładki, tylko, że widać mini strony. A tab catalog
wyświetla aktualne zakładki.

Tab katalog wyświetla karty, nie zakładki.

Skoro chcesz, by były wyświetlane zakładki, ulubione czy też jak na to inni mówią, to nie znam czegoś takiego. Jeżeli jest to ci tak bardzo potrzebne, to możesz sobie zrobić prostą stronę w html''u która będzie podobnie działała...
Ale skoro jest to w operze, to powinno być gdzieś takie rozszerzenie dla liska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z Firefoxem. Otóż gdy chcę pobrać jakiś plik, nie pojawia się okienko postępu. Aby dowiedzieć się, ile już ściągnąłem, muszę wejść do folderu, w którym zapisuje się dany plik i najechać na niego :/ Poza tym nie mogę także pobierać obrazków. Ktoś wie, co może być przyczyną takiego "zachowania" Firefoxa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 17:06, Damian14BO napisał:

Mam taki problem z Firefoxem. Otóż gdy chcę pobrać jakiś plik, nie pojawia się okienko postępu.
Aby dowiedzieć się, ile już ściągnąłem, muszę wejść do folderu, w którym zapisuje się dany
plik i najechać na niego :/ Poza tym nie mogę także pobierać obrazków. Ktoś wie, co może być
przyczyną takiego "zachowania" Firefoxa??



Polecam wtyczkę Download Statusbar.

Nad paskiem stanu (dolna część) pojawi się dodatkowy pasek gdy coś pobieramy, na którym pojawia się co obecnie zasysamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 20:26, Latniak napisał:

Polecam wtyczkę Download Statusbar.

No więc zainstalowałem tego plugina, lecz za wiele to nie dało- pobrałem testowo jakiś program freeware''owy, lecz nie pokazało się ani standardowe okienko, ani ten dodatkowy pasek, o którym piszesz. Wszedłem do katalogu, w którym zapisują się pobrane pliki i ten program tam był :/ W IE i Operze nie mam tego problemu, lecz nie chcę zmieniać przeglądarki- przyzwyczaiłem się do "liska" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 10:32, Damian14BO napisał:

> Polecam wtyczkę Download Statusbar.
No więc zainstalowałem tego plugina, lecz za wiele to nie dało- pobrałem testowo jakiś program
freeware''owy, lecz nie pokazało się ani standardowe okienko, ani ten dodatkowy pasek, o którym
piszesz. Wszedłem do katalogu, w którym zapisują się pobrane pliki i ten program tam był :/
W IE i Operze nie mam tego problemu, lecz nie chcę zmieniać przeglądarki- przyzwyczaiłem się
do "liska" ;)


W opcjach jest pare opcji co d pobierania.
Można wybrać aby, każdy plik pobierał się do tego samego miejsca, albo żeby za każdym razem pytał, a także jest opcja żeby zawsze otwierał menedżera pobierania, pokażę jak to u mnie wygląda (rys nr1), a także jak pasek z download statusbara wygląda (rys 2)

20070710210152

20070710210157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 21:02, Latniak napisał:

Można wybrać aby, każdy plik pobierał się do tego samego miejsca, albo żeby za każdym razem pytał,

Obojętnie, i tak nic się nie pojawia, za to plik się pobiera.

Dnia 10.07.2007 o 21:02, Latniak napisał:

a także jest opcja żeby zawsze otwierał menedżera pobierania,

Jak wyżej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 09:18, pretorianie napisał:

I znowu krytyczna dziura w przeglądarce Firefox. Ciekawe kiedy zostanie załatana.

krytyczna, ale cięzka do wykorzystania. otóż trzeba mieć w systemie zainstalowanego firefoxa 2.x, i wejść na odpowiednio spreparowaną stronę z użyciem ie (a do tego raczej nie łatwo będzie doprowadzić). A załatana pewnie będzie zanim ktoś zdąży ją wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 09:40, Damian14BO napisał:

> Można wybrać aby, każdy plik pobierał się do tego samego miejsca, albo żeby za każdym
razem pytał,
Obojętnie, i tak nic się nie pojawia, za to plik się pobiera.
> a także jest opcja żeby zawsze otwierał menedżera pobierania,
Jak wyżej :/


Reinstall ?
Powinien pomóc...albo ustawić wszelkie ustawienia na default i konfigurować od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 10:17, sig. napisał:

> I znowu krytyczna dziura w przeglądarce Firefox. Ciekawe kiedy zostanie załatana.
krytyczna, ale cięzka do wykorzystania. otóż trzeba mieć w systemie zainstalowanego firefoxa
2.x, i wejść na odpowiednio spreparowaną stronę z użyciem ie (a do tego raczej nie łatwo będzie
doprowadzić). A załatana pewnie będzie zanim ktoś zdąży ją wykorzystać

Tak a z drugiej strony tak sobie myślę, że prawie do każdej dziury, żeby była skuteczna potrzebna jest interwencja użytkownika. Więc jeśli użytkownik będzie miał "chłodną głowę" to wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu problem z Imageshack. Nie mogę wejść na stronę, ani oglądać różnych obrazków zamieszczonych np. na forum. Wyskakuje mi: BŁĄD
Żądany URL nie może zostać sprowadzony
. Takie coś wyskakuje mi na każdej przeglądarce. Wiecie czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 17:27, Marcinos07 napisał:

Mam od jakiegoś czasu problem z Imageshack. Nie mogę wejść na stronę, ani oglądać różnych obrazków
zamieszczonych np. na forum. Wyskakuje mi: BŁĄD
Żądany URL nie może zostać sprowadzony
. Takie coś wyskakuje mi na każdej przeglądarce.
Wiecie czemu?

Jesteś pewien, że adres jest poprawny? Spróbuj samemu wysłać jakiś plik na Imageshack i sprawdź czy można go oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak wyszła mozilla firefox 2.0 to wykryto w niej dziurę dzięki której ktoś mógł wykraść hasła zapisane w programie. Czy w wersji 2.0.0.4 już nie ma tego problemu i dziura jest załatana???? a jeśli nie to może ktoś podać link do programu łątającego tą dziurę (bo nigdzie nie mogę znaleźć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 00:52, BuuBuu napisał:

Mam pytanko. Jak wyszła mozilla firefox 2.0 to wykryto w niej dziurę dzięki której ktoś mógł
wykraść hasła zapisane w programie. Czy w wersji 2.0.0.4 już nie ma tego problemu i dziura
jest załatana???? a jeśli nie to może ktoś podać link do programu łątającego tą dziurę (bo
nigdzie nie mogę znaleźć)

jak błąd był w 2.0 to pewnie został załatany w 2.0.1, w każdym razie łatek dostępnych osobno niema, po prostu pozwala mu się zaktualizować się do najnowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2007 o 07:58, sig. napisał:

jak błąd był w 2.0 to pewnie został załatany w 2.0.1, w każdym razie łatek dostępnych osobno
niema, po prostu pozwala mu się zaktualizować się do najnowszej wersji.


ale po wykryciu tamtego błędu w wersji 2.0 Mozilla dała program kóry pozwalał w miare zabezpieczyć to. I nie wiem czy nadal jest on wymagany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko a mianowicie chciałbym sie dowiedzieć gdzie firefox zapisuje adresy stron jak daje zapisz w zakładkach czy wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować