Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 14:52, radekk napisał:

Czy wie ktoś czy można w firefoxie 2 zgrać wszystkie ustawienia , ulubione , zapamiętane hasła
do jakiegoś pliku/folderu tak żeby po formacie dysku C można by stamtąd przywrócić te wszystkie
ustawienia itp . do stanu sprzed formatu ??


Wystarczy, że skopiujesz sobie folder: X:\Documents and Settings\<twój profil>\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox , a po formacie wkleisz go w to samo miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 16:42, Rafal G napisał:

> Czy wie ktoś czy można w firefoxie 2 zgrać wszystkie ustawienia , ulubione , zapamiętane
hasła
> do jakiegoś pliku/folderu tak żeby po formacie dysku C można by stamtąd przywrócić te
wszystkie
> ustawienia itp . do stanu sprzed formatu ??

Wystarczy, że skopiujesz sobie folder: X:\Documents and Settings\<twój profil>\Dane
aplikacji\Mozilla\Firefox
, a po formacie wkleisz go w to samo miejsce.

aha dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Firefoxe. Otóż parę minut temu podczas surfowania wystąpiła awaria komputera (wyłączył się i nie chciał włączyć). Gdy komp się uruchomił, wszystko wydawało się być w normie. Ale gdy włączam FF otwiera mi się teraz zawsze w mniejszym oknie (screen).

To akurat najmniejszy problem. Nie działają mi przyciski na różnych stronach typu ,,Zaloguj" czy na przykład ,,Dodaj Post"!. Macie jakieś pomysły? Bo teraz muszę korzystać z IE. :/ I ponowna instalacja pewnie nie pomoże bo kiedyś miałem problem z uruchamianiem w małym okienku i nie pomogło. Tylko że teraz przyciski nie działają, więc problem jest poważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj zainstalować ponownie FF (nie odinstalowując poprzedniej) wersji. Nowa naprawi to co się zepsuło.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne problemy, nie mogłem się zalogować na gramie - bo cały czas kiedy wpisywałem w okienko swój e-mail to strona sie ładowała i musiałem wpisywac go od nowa (i tak w kółko -_-). Jedyne co mi przychodzi do głowy to moje rozwiązanie problemu - przerzucic sie na Opere ;) Korzystam z niej już długi czas i na razie jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX za help ale ja zrobiłem trochę inaczej. Utworzyłem nowy profil i działa.

Gryczka----> Kiedyś zainstalowałem z ciekawości, ale jakiś mi do gustu nie przypadła. Do FF się po prostu przyzwyczaiłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch dni mam nastepujący problem. Po jakims czasie siedzenia w internecie przez Firefoxa, gdy chcę wejść do mojego katalogu GRY (D:), aby np. dać jakiś obrazek na forum wyświetla się komunikat "GRY (D:), dysk jest nieczytelny lub uszkodzony" i nie chce wejść. Nie wiem co mam wtedy robić, inne dyski dzialają bez zarzutu. Dziś np po restarcie zauważyłem, że wszystkie zakładki z Firefoxa zostały usunięte, i pasek narzędzi się wykasował, i musiałem go od nowa ustawiać, nie wie ktoś co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej daj komus kto sie zna do przeanalizowania log z HiJacka, a jak nie masz nikogo takiego to polecam na forum.gazeta.pl dzial Komputer-->Wirusy. Tam jest jeden koles(zreszta admin tego forum) ktory zna sie na rzeczy i zawsze pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo szukam i szukam i błądzę...
Chodzi mi mianowicie jak w przeglądarce mogę zablokować możliwość ładowania jakieś strony (mianowicie chcę zablokować portal fotka.pl). Nie mogę znaleźć tego, mam nadzieję, że jest w ogóle taka opcja. Byłbym wdzięczny za pomoc. Serwisu nie znoszę, ale ciągle jest z nim coś nie tak, a moja siostra (nie wiedzieć czemu) nie dość, że lubi to nawet ma tam konto (są gusta i guściki...). No i zamiast korzystać z Opery czy nawet IE, włazi na mojego FF i robi bałagan w historii i... szkoda gadać.
Da radę zablokować? Będę wdzięczny za pomoc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 13:59, szerszeń45 napisał:

Da radę zablokować? Będę wdzięczny za pomoc. :-)

Robimy siostrze na złość, huh ?? Cóż nie wiem jak zablokować stronę żeby w ogóle nie wchodziła (trzeba by pewnie jakiegoś softwaru kontrolnego, takiego jak czasami w szkołach w pracowniach używają. Za to wiem jak można jej podziałać na nerwy. Wystarczy że zablokujesz ciasteczka/cookies wtedy nie będzie się mogła zalogować i zrobić pewnie paru innych rzeczy.
Robi się to tak Wchodzisz w Narzędzia -> Opcje -> Prywatność (druga kolumna od góry Ciasteczka) dajesz Wyjątki, wprowadzasz nazwę witryny "Zablokuj" I Voila :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 13:59, szerszeń45 napisał:

Da radę zablokować? Będę wdzięczny za pomoc. :-)

Aj Aj Wybaczcie podwójnego posta bo o czymś na Śmierć zapomniałem. Będziesz jeszcze musiał usunąć ciasteczka odpowiedzialne za Fotkę.pl. Idziesz tam gdzie masz "Wyjątki" tylko wybierasz opcję niżej "Wyświetl Ciasteczka" usuwasz te odpowiedzialne za Fotkę i jest Gut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:11, Hubi Koshi napisał:

Robimy siostrze na złość, huh ??


Ona mnie robi to ja jej nie? Chyba wiesz jak to jest pomiędzy bratem a siostrą? Zwłaszcza kiedy jeden komp w domu.

Dnia 01.09.2007 o 14:11, Hubi Koshi napisał:

/.../


Aha, nie no ciasteczka to od razu zablokowałem, bo łatwo je znaleźć. ;-)
Myślałem, że FF ma wgrany taki bajer, ale cóż, chyba potrzeba zewnętrznego programu. Chodzi jednak o to, że zawala mi historię i - właśnie - ciasteczka co mnie niesamowicie denerwuje. Przecież po to zainstalowałem jej Operę, żeby sobie z niej korzystała. Ja z FF nie zrezygnuję, bo mi poprawia byki na forum (nie zdarzają się za często, ale jednak, poza tym łatwiej wychwyci się rozmaite literówki itp.). :P

Mimo to dzięki za odpowiedź. :-)

[edit] Z ostatniej chwili - ten cały portal wreszcie zaczął działać w porządku pod Operą. Na jakiś czas spokój... uff!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż ściągnąłem sobie google toolbar''a ( ma możliwość tłumaczenia stron :] ). Na próbę wszedłem na koreańską stronę gry darkeden i nie mam pojęcia jak to przetłumaczyć, nawet na angielski, spróbowałem też w słowniku Japońskim ze znakami kanji i nic... Jak to włączyć tzn. przetłumaczyć ( bo włączone to jest...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cze, mam problem z firefoxem 2.0
dotyczy on jedynie forum.gram.pl
nie moge nacisnąć na przycisk dodaj post w oknie gdzie pisze sie treść posta
nie pomogło ponowne zainstalowanie, problem mam od wczoraj
PS. teraz dodaje poprzez opere
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:14, bezimienny15 napisał:

cze, mam problem z firefoxem 2.0
dotyczy on jedynie forum.gram.pl
nie moge nacisnąć na przycisk dodaj post w oknie gdzie pisze sie treść posta
nie pomogło ponowne zainstalowanie, problem mam od wczoraj
PS. teraz dodaje poprzez opere
pozdr.


ja też mam fire foxa ale wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować