Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 15:17, Doktor14 napisał:

Zainstalowałem sobie dzisiaj nowego Firefox''a i... po krótkim użytkowaniu odinstalowałem ;]...


Nie Ty jeden...

Dnia 09.01.2008 o 15:17, Doktor14 napisał:

Jakoś on mi na razie nie przypasował. Po pierwsze dla tego, że nie mogę na razie załączyć mojego
ulubionego motywu. Nie ma jeszcze jego wersji na 3... Może niektórzy zauważają w nim różnice
co do wersji 2, ale ja nie za bardzo. Na chwilę obecna postanowiłem zostać przy 2...


Różnice są . W interfejsie głównie (z tych widocznych gołym okiem - np. inny układ ostawień zarządzania zakładkami). No i jak wspomniałeś zerowa dostępność dodatków (mam nadzieję, że to tylko póki co...).

Dnia 09.01.2008 o 15:17, Doktor14 napisał:

Pozdrawiam...


Również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:36, mrosi napisał:

Różnice są . W interfejsie głównie (z tych widocznych gołym okiem - np. inny układ ostawień
zarządzania zakładkami). No i jak wspomniałeś zerowa dostępność dodatków (mam nadzieję,

akurat to wynika z nowego silnika, po prostu ich twórcy muszą przygotować nowe wersje dla firefoxa 3, bo się ich obsługa zmieniła.
edit: nie działają bo jakieś bugi/wykrzaczenia czy firefox ich nie przyjmuje bo wersja niezgodna? bo jeśli to 2, to można ręcznie przestawić wersja przeglądarki z jaką dany dodatek działa. Starczy go ściągnąć, zmienić rozszerzenie na zip, rozpakować, poszukać w pliku install.rdf stosownej wartości (nie pamiętam teraz jakiej, ale na pewno znajdziecie, maxcośtam się nazywa), spakować zipem, zmienić rozszerzenie z powrotem na xpi i można instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 17:36, mrosi napisał:

Różnice są . W interfejsie głównie...


Właśnie w tym problem, że zmian w interfejsie nie ma praktycznie żadnych, poza Places, Download Managerem czy Historią. Zmienił się silnik renderujący, poprawiono 11.000 bugów - to są najważniejsze zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testuje ktoś porządnie betę Firefoksa? Bo jakoś cicho tu w tym wątku. Ja zajmuję się tym na poważnie od kilku dni, wysłałem już kilka błędów, zobaczymy, czy je poprawią :] Aktualnie czekam na betę 3, zobaczymy, czy coś zmienią w wyglądzie, bo jak do tej pory na tym polu to istna kaszana. Chodzi mi oczywiście o wygląd głównego okna, bo inne części się pozmieniały bardziej (Places, Download Manager) jak i mniej (Dodatki, Opcje).
Poniżej zamieszczam porównanie zmian własnego autorstwa.

20080113190337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zmian... Ja nie widzę różnicy w wyglądzie kart (mam wersję 2.0.0.11), a z detali nowa jest chyba tylko gwiazdka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, wszystko co zaznaczyłem jest zmienione w porównaniu z 2.0.0.11
Co do kart: zwróc uwagę na wygląd nieaktywnej karty w swojej wersji i porównaj ją z tą na moim screenie:
W becie nieaktywna karta jest całkowicie wepchnięta, zaś w 2.0.0.11 jest nadal lekko wypukła. I to mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 19:25, Agntx napisał:

Nie nie, wszystko co zaznaczyłem jest zmienione w porównaniu z 2.0.0.11

To znaczy jest, czy nie? :)

Dnia 13.01.2008 o 19:25, Agntx napisał:

Co do kart: zwróc uwagę na wygląd nieaktywnej karty w swojej wersji i porównaj ją z tą na moim screenie:
W becie nieaktywna karta jest całkowicie wepchnięta, zaś w 2.0.0.11 jest nadal lekko wypukła.
I to mi się nie podoba.

Ja tam nic nie widzę. Załączam screen

20080113193629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, chodziło mi o to, że wszystko, co zaznaczyłem, to różnice.

Co do kart... Przyjrzyj się, ja to widzę od razu. Wytłumaczę na zasadzie poniższego obrazka:
Karty w becie (na dole) mają:
1. Kwadratowe brzegi
2. Płaskie tło - zwróc uwagę na czerwony kolor, którym to zaznaczyłem.
Karty w stabilnej wersji (na górze) mają:
1. Półokrągłe brzegi
2. Wypukłość po środku przycisku - zaznaczyłem to czerwonym kolorem; popatrz na czerwone kółko u góry po prawej: w środku dałem zieloną linię, która obrazuje miejsce maksymalnej wypukłości. Przyjrzyj się bliżej, przyłóż nos do monitora, to zobaczysz jasną wypukłość. Ja mam LCD, a na takich lepszy kontrast, może dlatego?

PS. Nawet nie wiesz JAK się cieszę, że dyskutuję o Firefoksie :D Uwielbiam to. Wykorzystam Twoje spostrzeżenia w raporcie dla Mozilli. Jak coś jeszcze znajdziesz, to pisz. Szkoda tylko, że tak mało osób tu się udziela :(

20080113220103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 22:06, Agntx napisał:

To znaczy, chodziło mi o to, że wszystko, co zaznaczyłem, to różnice.

Większość elementów, które zaznaczyłeś w ogóle nie różnią się od tego co mam. Załączam screen - sam sprawdź.

Dnia 13.01.2008 o 22:06, Agntx napisał:

Co do kart... Przyjrzyj się, ja to widzę od razu. Wytłumaczę na zasadzie poniższego obrazka:
Karty w becie (na dole) mają:
1. Kwadratowe brzegi

Radzę przyjrzeć się dokładniej - w becie brzegi też są zaokrąglone. :)

Dnia 13.01.2008 o 22:06, Agntx napisał:

2. Płaskie tło - zwróc uwagę na czerwony kolor, którym to zaznaczyłem.

Szczerze? Nic nie widzę, a twoich kółek i kresek kompletnie nie rozumiem :P. Jak dla mnie zarówno w becie jak i wersji stabilnej "wypukłość" jest taka sama.

Dnia 13.01.2008 o 22:06, Agntx napisał:

Przyjrzyj się bliżej, przyłóż nos do monitora, to zobaczysz jasną wypukłość.
Ja mam LCD, a na takich lepszy kontrast, może dlatego?

Sprawdzałem przy 200% powiększeniu - żadnej różnicy. Też mam LCD.

20080113224216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, dobra, widocznie nasze oczy są inne albo ja za bardzo znam Firefoksa, że znajduję takie subtelne zmiany.
Co do okrągłości kart: nieaktyna karta w becie jest prostokątna, a w stabilnej półokrągła.
Co do wypukłości: to już jest stwierdzone, że w stabilnej są wypukłe, zaś w becie bardziej płaskie (znalazłem info na forum Mozilli) chciałem się tylko upewnić, czy mam rację no i okazało się, że i owszem.

Co do zaznaczonych zmian na moim screenie, od lewej strony:
Wersja beta / Wersja stabilna
1. Wypukłe menusy po najechaniu / Takie same menusy po najechaniu
2. Płaska karta nieaktywna / Wypukła karta nieaktywna
3. Wypukły favicon / Płaski favicon
4. Jest gwiazdka / Brak gwiazdki
5. Strzałka na końcu paska adresu / Strzałka przed przyciskiem "przejdź"
6. Brak przycisku przejdź / Przycisk obecny
7. Separator pomiędzy wyszukiwarką a paskiem adresu / Brak separatora
8. Inny przycisk wyszukiwania / Inny przycisk wyszukiwania
9. Inny przycisk wyszukiwarek / Inny przycisk wyszukiwarek
10. Wklęsła strzałka zarządzania kartami / Wypukła...
11. Informacje o stronie po najechaniu na favicona / Brak

Jak widzisz, zmiany są, tylko Ty nie jesteś widocznie tak obeznany z Liskiem :)

20080113231627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

Co do okrągłości kart: nieaktyna karta w becie jest prostokątna, a w stabilnej półokrągła.

Weź sobie powiększ swój screen, zobaczysz, że karta nie jest zupełnie prostokątna. Albo otwórz sobie więcej zakładek, wtedy powinno to być widoczne.

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

2. Płaska karta nieaktywna / Wypukła karta nieaktywna

Wszyscy ślepi jesteście. :) Weź sobie ten obrazek wrzuć do jakiegoś programu graficznego i zwiększ kontrast - zobaczysz, że karta nie jest płaska.

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

3. Wypukły favicon / Płaski favicon

Nie wiem jak ty to zauważyłeś - przecież zmienił się sposób wyświetlania tego elementu. Przedtem byl bezpośrednio w pasku adresu, w becie ma jakby oddzielną ikonę.

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

7. Separator pomiędzy wyszukiwarką a paskiem adresu / Brak separatora

Akurat to mnie rozśmieszyło. Separator możesz sobie wstawić gdzie chcesz. :)

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

9. Inny przycisk wyszukiwarek / Inny przycisk wyszukiwarek

Mógłbyś uściślić, gdzie ta różnica? Bo chyba faktycznie ślepy jestem :). Chyba że chodzi obramowanie... ale wyłapywanie takich zmian to już paranoja. ;)

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

10. Wklęsła strzałka zarządzania kartami / Wypukła...

?!?

Dnia 13.01.2008 o 23:20, Agntx napisał:

Jak widzisz, zmiany są, tylko Ty nie jesteś widocznie tak obeznany z Liskiem :)

Raczej nie bawię się w zabawy w stylu znajdź 10 elementów różniących te 2 obrazki. :) Dla mnie na pierwszy rzut oka widocznych jest tylko kilka zmian, reszta jest niezauważalna (o ile nie szukasz zmian na siłę) albo praktycznie nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się wtrącę, na moje oko karta aktywna jak najbardziej "wypukła" jest, a rogi nieaktywnych ledwo bo ledwo ale zaokrąglone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 00:43, rob006 napisał:

> Co do okrągłości kart: nieaktyna karta w becie jest prostokątna, a w stabilnej półokrągła.
Weź sobie powiększ swój screen, zobaczysz, że karta nie jest zupełnie prostokątna. Albo otwórz
sobie więcej zakładek, wtedy powinno to być widoczne.


Na oficjalnym forum Mozilli jest to stwierdzone, tak więc dalsza "sprzeczka" wydaje się mi być niepotrzebna.

Dnia 14.01.2008 o 00:43, rob006 napisał:

> 3. Wypukły favicon / Płaski favicon
Nie wiem jak ty to zauważyłeś - przecież zmienił się sposób wyświetlania tego elementu. Przedtem
byl bezpośrednio w pasku adresu, w becie ma jakby oddzielną ikonę.


No właśnie, ma teraz oddzielne miejsce. Przedtem miejscówka była płaska, teraz jest wypukła ^^

Dnia 14.01.2008 o 00:43, rob006 napisał:

> 7. Separator pomiędzy wyszukiwarką a paskiem adresu / Brak separatora
Akurat to mnie rozśmieszyło. Separator możesz sobie wstawić gdzie chcesz. :)


Tak, ale domyślnie jest akurat w tym miejscu.

Dnia 14.01.2008 o 00:43, rob006 napisał:

> 9. Inny przycisk wyszukiwarek / Inny przycisk wyszukiwarek
Mógłbyś uściślić, gdzie ta różnica? Bo chyba faktycznie ślepy jestem :). Chyba że chodzi obramowanie...
ale wyłapywanie takich zmian to już paranoja. ;)


Dla mnie taka różnica to nie paranoja. Już mniejsze różnice się rozróżniało i potem zgłaszało do Mozilli.

Dnia 14.01.2008 o 00:43, rob006 napisał:

> 10. Wklęsła strzałka zarządzania kartami / Wypukła...


Dokładnie tak, jak napisałem. Pod lupą do wyszukiwania w pasku wyszukiwarki jest taka strzałka do zarządzania kartami. Różni się od tej użytej w stabilnej wersji.

Dla mnie nawet takie zmiany mają znaczenie. Zdziwiłbyś się, jakie różnice musimy rozróżniać :)
Co do zmian: z tego, co się dowiedziałem, jest to jedynie początek zmian. Pojawi się m.in. większy przycisk wstecz. No i zmiany dotkną wiele innych graficznych elementów wewnątrz przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 17:45, Agntx napisał:

Na oficjalnym forum Mozilli jest to stwierdzone, tak więc dalsza "sprzeczka" wydaje się mi
być niepotrzebna.

No i co z tego? Ludzie mówią, że Bóg istnieje i co, to też jest pewne? Mówię ci, weź sobie jakiś program graficzny i zwiększ kontrast, albo chociaż popatrz na monitor pod innym kontem - na LCD różne rzeczy można wtedy zobaczyć. :)

Dnia 14.01.2008 o 17:45, Agntx napisał:

Tak, ale domyślnie jest akurat w tym miejscu.

Ja już nie pamiętam domyślnych ustawień. :) Większość osób pewnie i tak to zmieni po jakimś czasie, więc wg mnie to bardzo nieistotna zmiana.

Dnia 14.01.2008 o 17:45, Agntx napisał:

Dla mnie taka różnica to nie paranoja. Już mniejsze różnice się rozróżniało i potem zgłaszało
do Mozilli.

O_o A po co wy to do Mozilli zgłaszacie? Myślisz że nie wiedzą, że zmienili coś w stosunku do wersji poprzedniej? ;) Czy to jakiś konkurs jest, kto więcej zmian zgłosi? ;]

Dnia 14.01.2008 o 17:45, Agntx napisał:

Dokładnie tak, jak napisałem. Pod lupą do wyszukiwania w pasku wyszukiwarki jest taka strzałka
do zarządzania kartami. Różni się od tej użytej w stabilnej wersji.

Akurat tam narysowałeś kółko, które wszystko zasłoniło. :) Poza tym tło, na którym strzałka się znajduje jest wypukłe.

Dnia 14.01.2008 o 17:45, Agntx napisał:

Dla mnie nawet takie zmiany mają znaczenie. Zdziwiłbyś się, jakie różnice musimy rozróżniać :)

Musicie?! Rozwiń to, bo nie nadążam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle nie wiem, po co jest ta dyskusja, no ale skoro jesteśmy fanami Firefoksa...

Dnia 14.01.2008 o 18:20, rob006 napisał:

> Na oficjalnym forum Mozilli jest to stwierdzone, tak więc dalsza "sprzeczka" wydaje się
mi
> być niepotrzebna.
No i co z tego? Ludzie mówią, że Bóg istnieje i co, to też jest pewne? Mówię ci, weź sobie
jakiś program graficzny i zwiększ kontrast, albo chociaż popatrz na monitor pod innym kontem
- na LCD różne rzeczy można wtedy zobaczyć. :)


Oj, piszę Ci tylko, jak jest. Być może to wina mojego monitora - jest raczej z wysokiej klasy i ma spory kontrast... Nie wiem, nie mówię, że nie mogę się mylić. Ja twierdzę inaczej a Ty inaczej więc prawda jest gdzieś po środku.

Dnia 14.01.2008 o 18:20, rob006 napisał:

> Tak, ale domyślnie jest akurat w tym miejscu.
Ja już nie pamiętam domyślnych ustawień. :) Większość osób pewnie i tak to zmieni po jakimś
czasie, więc wg mnie to bardzo nieistotna zmiana.


Każdy może dostosowywać przeglądarkę według swoich upodobań, ale mi tu chodzi o ustawienia domyślne, dla aktualnego buildu. Być może, że we wczorajeszej kompilacji coś się znów zmieniło i ta cała dyskusja jest już nieaktualna.

Dnia 14.01.2008 o 18:20, rob006 napisał:

> Dla mnie taka różnica to nie paranoja. Już mniejsze różnice się rozróżniało i potem zgłaszało
> do Mozilli.
O_o A po co wy to do Mozilli zgłaszacie? Myślisz że nie wiedzą, że zmienili coś w stosunku
do wersji poprzedniej? ;) Czy to jakiś konkurs jest, kto więcej zmian zgłosi? ;]


Powiedzmy, że to jest coś w rodzaju konkursu, który przynosi sporo satysfakcji... Ja nie cierpię brać udziału w takich zawodach, ale że testowanie łączy się z moją miłością do przeglądarki (bo tak to mogę nazwać) to jednak warto brać w tym udział. Ale nie ma tam jakiś rankingów, kto lepszy, tylko kto zgłasza ważniejsze luki. A akurat ja jestem na tym polu słaby, bo (nie ukrywam) na dogłębnym testowaniu technologii za bardzo się nie znam.

Dnia 14.01.2008 o 18:20, rob006 napisał:

> Dokładnie tak, jak napisałem. Pod lupą do wyszukiwania w pasku wyszukiwarki jest taka
strzałka
> do zarządzania kartami. Różni się od tej użytej w stabilnej wersji.
Akurat tam narysowałeś kółko, które wszystko zasłoniło. :) Poza tym tło, na którym strzałka
się znajduje jest wypukłe.


Jest wypukłe, ale w stabilnej wersji pod tą strzałką znajdowało się takie białe tło w formie kwadratu.

Dnia 14.01.2008 o 18:20, rob006 napisał:

> Dla mnie nawet takie zmiany mają znaczenie. Zdziwiłbyś się, jakie różnice musimy rozróżniać
:)
Musicie?! Rozwiń to, bo nie nadążam :)


Oj nie musimy, tylko chcemy. Wiesz co? Wczoraj jakiś gość zgłosił, że szerokość karty aktywnej jest o 1 piksel szersza od tej nieaktywnej. I komu do głowy by strzeliło sprawdzać takie rzeczy? Niejednokrotnie musimy testować zmianę w kodzie, która obejmowała tylko jeden znacznik... dla mnie jest to chore i wtedy nie biorę udziału, ale niektórzy i taki build męczą dniami i nocami. Jak pewnie zauważyłeś, piszę o różnicy pomiędzy serią 2.x a 3.x a to jest rzekomo całkiem nowa wersja tej przeglądarki i faktycznie zmian jest w cholerę (ponad 11.000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:21, Agntx napisał:

Oj, piszę Ci tylko, jak jest. Być może to wina mojego monitora - jest raczej z wysokiej klasy
i ma spory kontrast... Nie wiem, nie mówię, że nie mogę się mylić. Ja twierdzę inaczej a Ty
inaczej więc prawda jest gdzieś po środku.

A ja piszę jak możesz to łatwo sprawdzić. A im lepszy monitor, tym to powinno być bardziej widoczne. :)

Dnia 14.01.2008 o 19:21, Agntx napisał:

Oj nie musimy, tylko chcemy. Wiesz co? Wczoraj jakiś gość zgłosił, że szerokość karty aktywnej
jest o 1 piksel szersza od tej nieaktywnej. I komu do głowy by strzeliło sprawdzać takie rzeczy?
Niejednokrotnie musimy testować zmianę w kodzie, która obejmowała tylko jeden znacznik... dla
mnie jest to chore i wtedy nie biorę udziału, ale niektórzy i taki build męczą dniami i nocami.
Jak pewnie zauważyłeś, piszę o różnicy pomiędzy serią 2.x a 3.x a to jest rzekomo całkiem nowa
wersja tej przeglądarki i faktycznie zmian jest w cholerę (ponad 11.000).

Paranoja :). Zajmijcie się czymś pożytecznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nie dobrego dzieje mi się z forum.gram.pl na FireFoxie. Wszystkie inne strony działają dobrze. Nieładuje mi obrazków, avatarow itp. Pod IE jest dobrze, pod Operą jest dobrza a pod FireFoxem jest źle.Próbowałem już chyba wszystkiego.Załączam ilustracje.

20080114195452

20080114195517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 19:55, MetaL2 napisał:

Coś nie dobrego dzieje mi się z forum.gram.pl na FireFoxie. Wszystkie inne strony działają
dobrze. Nieładuje mi obrazków, avatarow itp. Pod IE jest dobrze, pod Operą jest dobrza a pod
FireFoxem jest źle.Próbowałem już chyba wszystkiego.Załączam ilustracje.

nie zablokowałeś ich adlbockiem RIPem albo czymś takim? też mam firefoxa, i problemów nie stwierdziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 20:05, sig. napisał:

> Coś nie dobrego dzieje mi się z forum.gram.pl na FireFoxie. Wszystkie inne strony działają

> dobrze. Nieładuje mi obrazków, avatarow itp. Pod IE jest dobrze, pod Operą jest dobrza
a pod
> FireFoxem jest źle.Próbowałem już chyba wszystkiego.Załączam ilustracje.
nie zablokowałeś ich adlbockiem RIPem albo czymś takim? też mam firefoxa, i problemów nie stwierdziłem


Hmm nie mam pojęcia. Ale raczej nic specjalnie nie zrobiłem.Jak można to sprawdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekwostka dla fanów Liska: tak będzie wyglądał przycisk wstecz i dalej w oficjalnym temacie graficznym dla Windowsa. Znaleźć się on ma już w trzeciej becie za kilka dni.

20080118013850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować