Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Bardzo ciekawy news:
"Czy Firefox 3 zaskoczy nas czymś rewolucyjnym? Tak, jeśli zatrudnieni właśnie programiści z firmy Humanized spełnią pokładane w nich nadzieje.
Trzech z pięciu pracowników firmy Humanized od połowy zeszłego tygodnia pracuje dla Mozilla Foundation. Ich głównym zadaniem jest zaprojektowanie nowego interfejsu przeglądarki Firefox 3.
Sztandarowe projekty Humanized - Enso Launcher i Enso Words - bazują na bardzo prostym, niezwykle intuicyjnym interfejsie, który ułatwia wykonywanie różnych czynności na komputerze.

Jak na firmowym blogu zaznaczył Aza Raskin z Humanized, głównym celem, jaki przed sobą postawili programiści tej firmy, ma być zmiana sposobu, w jaki używany jest komputer. Użytkownicy nie mają być ograniczeni jedynie do tego, na co komputer pozwala, ale mają, m.in. z pomocą produktów Mozilli, zmienić sposób komunikacji z komputerem.

Rozwiązania zastosowane w projektach Enso mają być wprowadzone przede wszystkim do nowej przeglądarki Mozilli, ale nie tylko. Programiści zwracają także uwagę na program do obsługi poczty elektronicznej - Thunderbird, który także ma w sobie duży potencjał. Zastrzegli jednak, że nie wiedzą, w jakiej ostatecznie formie stworzone przez nich rozwiązania znajdą się w Firefoksie.

Przypominamy, że już w lutym premiera trzeciej bety Firefoksa, zaś w marcu zostanie wydana prawdopodobnie finalna wersja Liska."

Moim zdaniem może być conajmniej rewolucyjnie. Już teraz na myśl o rozwiązaniach Humanized mam dreszcze na całym ciele. Zajrzyjcie sobie na ich stronę, to będziecie wiedzieć, czego się mniej więcej należy spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś nazwę dodatku do FF pokazującego na pasku zakładek na każdej zakładce stopień załadowania strony? Tak, wiem - chaotycznie, ale chyba wiadomo o co chodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:22, ginx2 napisał:

Zna ktoś nazwę dodatku do FF pokazującego na pasku zakładek na każdej zakładce stopień załadowania
strony? Tak, wiem - chaotycznie, ale chyba wiadomo o co chodzi :]


Ja używam Tab Mix Plusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak zapisać spację przy tworzeniu filtrów w Adblocku? Bo gdy zostawimy je normalnie to normalnie wyparowują, a podkreślnik nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ani chybi mam podobny problem co MetaL2. mam FireFoxa i IE w najnowszych wersjach. I na IE dużo stron ładuje się szybciej niż na FF... nasze forum naprawdę zwalnia na FF... podobnie mam z pocztą. i z niektórymi innymi stronkami tez. zauważyłem, że przy tych "zwiechach" FF mam w ogóle, lub minimalnie obciążone łącze - tak jakby FF nie potrafił wyciągnąć z niego pełnej prędkości, co potrafi IE. dodam, że mam włączone te "usprawniacze prędkości" w FF. co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny i denerwujący problem. Po sformatowaniu dysku instaluję Mozillę Firefox, a tu co? Wchodzę na forum.gram.pl, i przewijając w dół nie ma płynnego przejścia tylko takie jakby "slajdowanie", co jest bardzo niewygodne i uciążliwe, utrudnia mi pracę z Mozillą. Proszę o pomoc. Nie jestem pewien czy jest to związane z Mozillą, jeśli nie to proszę o POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:29, Jaki Ganh1 napisał:

Mam straszny i denerwujący problem. Po sformatowaniu dysku instaluję Mozillę Firefox, a tu
co? Wchodzę na forum.gram.pl, i przewijając w dół nie ma płynnego przejścia tylko takie jakby
"slajdowanie", co jest bardzo niewygodne i uciążliwe, utrudnia mi pracę z Mozillą. Proszę o
pomoc. Nie jestem pewien czy jest to związane z Mozillą, jeśli nie to proszę o POMOC.

Jeśli nie tylko tu jest taki problem, to prawdopodobnie wina sterowników karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Tak myślałem, tyle że mam problem :-) Nie mogę znaleźć płyty DVD z NEXT''a ^^ Nie chce mi się ściągać z neta, ale nic, dzięki za rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:42, Jaki Ganh1 napisał:

Ha! Tak myślałem, tyle że mam problem :-) Nie mogę znaleźć płyty DVD z NEXT''a ^^ Nie chce
mi się ściągać z neta, ale nic, dzięki za rozwiązanie problemu.


A próbowałeś Opcje->Zaawansowane->Ogólne->Używaj płynnego przewijania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:42, Jaki Ganh1 napisał:

Ha! Tak myślałem, tyle że mam problem :-) Nie mogę znaleźć płyty DVD z NEXT''a ^^ Nie chce
mi się ściągać z neta, ale nic, dzięki za rozwiązanie problemu.

Zauważyłem to u siebie, gdy jeszcze nie zainstalowałem sterowników. Radzę jednak nie szukać NEXTa, tylko zainstalować najnowsze, bo to podstawa normalnego działania komputera.

PS. Komuś tam znikły zakładki, polecam szukać pomocy na stronie http://mozillapl.org/forum/

PS2.
Już 5 lutego nowa wersja 2.0.0.12 Firefoksa
Beta 3 ma wyjść 15 lutego
Beta 4 w marcu
Zaś oficjalna trójeczka będzie albo w maju albo w czerwcu.

PS3.
Wszystkich fanów zapraszam na swoją stronkę o Firefoksie -> www.firefox.bajo.pl
(Mam nadzieję, że można reklamować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:40, Sareth14 napisał:

Nie wiem co mi sie stało jak uzywam firefoxa to mi tak obraz skacze co jest???

Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem firefox(najnowsza wersja). Przeglądarka zawsze otwiera mi sie w okienku, na forum nie chce zapamiętywać loginów. Strony wyświetlane są w wąskim pasku:/ prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

mam problem firefox(najnowsza wersja). Przeglądarka zawsze otwiera mi sie w okienku,
na forum nie chce zapamiętywać loginów. Strony wyświetlane są w wąskim pasku:/ prosze
o pomoc.

co do loginów, to zezwalasz na zapisywanie coocisów? no chyba że ci nie chce "autouzupełniać" pól na login/hasło po wylogowaniu, to wtedy preferencje.bezpieczeństwo i tam jest pole od ich zapamiętywania (sprawdź jeszcze czy strony w wyjątkach niema), guzik na tej samej podstronie.
Co do pasków, to pionowy czy poziomy? jak pionowy to możesz mieć zbyt dużą rozdzielczość dla stron (ew poszukaj w ustawieniach konta na danej witrynie, bo np na gramowym forum są 2: wąskie i dopasowujące się do aktualnej rozdzielczości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować