Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2010 o 14:46, Okopolitan napisał:

/ciach !

Fakt ja kupiłem z EA store, pograłem jakieś 4 godzinki i wrócić nie mogę żeby dokończyć jakoś mi się nie chce :)
No właśnie z Oghrena tanka można zrobić wystarczy respec talentów.
A co do samych książek, jeśli nie chcesz to nie kupuj tego, Bioware w sumie dodał to co ludzie sobie ładowali modami, bo pewnie są mody na respece talentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:46, Okopolitan napisał:

-Strasznie chaotyczna zrobiła się ta gra. Nie wiem dlaczego, ale jakoś fabularnie Origins był fajniej poukładany.

Tego jakoś nie zauważyłem, może po prostu przyzwyczaiłeś się do fabuły samego DA i dlatego masz takie wrażenie w nowym dodatku?

Dnia 23.05.2010 o 14:46, Okopolitan napisał:

-Za dużo skilli mają te postacie. Powinni porobić bardziej skomplikowane powiązania między skilla by dawały sobie więcej pasywnych bonusów, a nie coraz to więcej skilli.

Został podniesiony limit poziomów to musiały dojść też nowe skille, inaczej postać która np. już na maksa wyszkoliła się w walce bronią i tarczą musiałaby ładować punkty w jakieś nieużywane skille z innego drzewka.

Dnia 23.05.2010 o 14:46, Okopolitan napisał:

-Od początku nie podoba mi się to, że nie ma postaci z tarczą.

Postać z tarczą można przyłączyć trochę później

Spoiler

na bagnach

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:51, Karharot napisał:

> -Strasznie chaotyczna zrobiła się ta gra. Nie wiem dlaczego, ale jakoś fabularnie
Origins był fajniej poukładany.
Tego jakoś nie zauważyłem, może po prostu przyzwyczaiłeś się do fabuły samego DA i dlatego
masz takie wrażenie w nowym dodatku?


Może, nie wiem ;p Zobaczę później jak to wyjdzie.

Dnia 23.05.2010 o 15:51, Karharot napisał:

> -Za dużo skilli mają te postacie. Powinni porobić bardziej skomplikowane powiązania
między skilla by dawały sobie więcej pasywnych bonusów, a nie coraz to więcej skilli.
Został podniesiony limit poziomów to musiały dojść też nowe skille, inaczej postać która
np. już na maksa wyszkoliła się w walce bronią i tarczą musiałaby ładować punkty w jakieś
nieużywane skille z innego drzewka.

Warriorem nawet teraz na 24 poziomie już mam wykasowane nowe skille w tarcza/miecz oraz inne z specjalizacji potrzebne do gry "tankiem"

Dnia 23.05.2010 o 15:51, Karharot napisał:

> -Od początku nie podoba mi się to, że nie ma postaci z tarczą.
Postać z tarczą można przyłączyć trochę później

Spoiler

na bagnach

.


No właśnie, ale na początku problematycznie się gra bez tanka :)


Właśnie skończyłem robić super projekt z Advance Marketing Analysis ( Multidimensional Scalling wymiata >< ) i siadam do wieczornej partii DAO. Zobaczymy co z tego wyjdzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do książeczki co pozwala wydawać od nowa pkt na skille to uważam, że to świetny pomysł. W podstawce to przez ostatnie levele to dopakowywałem pierwsze lepsze umiejętności, bo to co było ważne dla mojej postaci było wymaxowane, a musiałem wybrać nowe umiejętności, aby zostały dodane pkt. do siły kondycji itd. Jak zaimportowałem postać, to miałem masę niepotrzebnych umiejętności, a pojawiło się wiele nowych, potężnych perków. Zatem taki bajer świetna sprawa. A po za tym jak się narzeka na brak kogoś, kto będzie dostawał po dupsku, to można Oghrena przerobić na mistrza tarczy, a potem jak zdobędziemy odpowiedniego towarzysza to przywrócić krasnoludowi jego skille. ;]

Mi się tam dodatek bardzooo podoba, mam już nastukane ponad 10h, załatwionych trzech bossów i chyba wszystkie poboczne porobione. Teraz tylko dostosować moich towarzyszy do moich potrzeb i można brać się za kończenie dodatku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów.
1) W grze nie działa mi Xfire. Niby mam, że dostępny, ale dalej zupełnie nic, ani czat, ani screeny.
2) Nie mogę "przeklikać" dialogu. Nic nie działa, myszka, klawa, nic. A wiem, że się da, bo pytałem kumpla.
3) Gra lubi się sypać. Grałem dziś ze 3-4h i 3 razy widziałem pulpit wbrew swojej woli.

Jakieś rady? Punkt trzeci może wynikać ze specyfikacji PC, ale reszta chyba nie od tego zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 22:17, JayL napisał:

Mam kilka problemów.
1) W grze nie działa mi Xfire. Niby mam, że dostępny, ale dalej zupełnie nic, ani czat,
ani screeny.


Wejdź w narzędzia-opcje-gry. Daj manualne wykrywanie, zatwierdź i ok.

Dnia 24.05.2010 o 22:17, JayL napisał:

2) Nie mogę "przeklikać" dialogu. Nic nie działa, myszka, klawa, nic. A wiem, że się
da, bo pytałem kumpla.

>

Próbowałeś spacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2010 o 22:17, JayL napisał:

2) Nie mogę "przeklikać" dialogu. Nic nie działa, myszka, klawa, nic. A wiem, że się
da, bo pytałem kumpla.


ESC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z grą , w trakcie gry wywala mnie do pulpitu i w okienku wyskakuje takie coś jak : Dragon Age przestał działać.
Czym to może byc spowodowane ? W trakcie kilku godzinnej gry tak mi się zdarzyło 2 razy. Zastanawia mnie gdzie jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 08:21, karolekx23x napisał:

Zastanawia mnie gdzie jest problem ?


Problem leży w bugach w grze. Z samą podstawką jeszcze nie jest tak tragicznie, ale już Awakening i różne DLC (np. w moim przypadku Return to Ostagar) powodują wywalanie do pulpitu.
Proponuję cierpliwie czekać na patch bo raczej nic innego się nie wymyśli.
Możesz ew. pozabijać programy które działają Ci w tle (typu antyvir, gg, skype itp.). Może to trochę pomóc ale, jak pisałem, jest to raczej wina samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 08:28, Phobos_s napisał:

> Zastanawia mnie gdzie jest problem ?

Problem leży w bugach w grze. Z samą podstawką jeszcze nie jest tak tragicznie, ale już
Awakening i różne DLC (np. w moim przypadku Return to Ostagar) powodują wywalanie do
pulpitu.
Proponuję cierpliwie czekać na patch bo raczej nic innego się nie wymyśli.
Możesz ew. pozabijać programy które działają Ci w tle (typu antyvir, gg, skype itp.).
Może to trochę pomóc ale, jak pisałem, jest to raczej wina samej gry.


Dzieki bo ten jeden patch co wyszedł został zainstalowany ale nic nie pomogło. Czyli tak jak robić częściej zapisywać gre bo nie wiadomo kiedy wywali mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można uzyskać jakoś blizny na twarzy?
2. Od czego zależy, jakiego atrybutu czy możemy dany kufer otworzyć? Spotkałem już tak wiele i tak mało mogłem i mogę otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że tak post pod postem ale nie mogę wedytować już :x

Jeszcze dwa pytania :)
1. Jak użyć runy broni? Czyli co zrobić żeby broń miało np. +2 do ataku od elektryczności.
2."Stężony wyciąg z trupiskorza", można tym broń jakoś obrobić czy coś? Bo tak pisze w uwage a nie wiem czy jest sens wydać na to "warzenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

1. Czy można uzyskać jakoś blizny na twarzy?

Nie, ino tatuaż.

Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

2. Od czego zależy, jakiego atrybutu czy możemy dany kufer otworzyć? Spotkałem już tak
wiele i tak mało mogłem i mogę otworzyć.

Za otwieranie odpowiada umiejętność łotrzyka o wiadomej nazwie. Ale na początki gry i tak (nawet łotrem) się kilku skrzyń nie otworzy. Trzeba mieć rzeczonego skilla na max. Jest też modyfikator od zręczność albo sprytu (albo obu na raz ;) ), ale jest mniej istotny.

Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

Jak użyć runy broni? Czyli co zrobić żeby broń miało np. +2 do ataku od elektryczności.

Zrobi Ci to krasnolud w obozie. Musisz do niego iść on już wszystko załatwi (jeśli nie wyszedłeś z Lothering jeszcze to nie wkujesz runy w broń).

Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

"Stężony wyciąg z trupiskorza", można tym broń jakoś obrobić czy coś? Bo tak pisze w uwage a nie wiem czy
jest sens wydać na to "warzenie"

Teoretycznie można, ale ja nie polecam trucizn na wyższy poziom dawać. Tylko na 1 żeby granaty rzucać, ale fell free to choose ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

1. Czy można uzyskać jakoś blizny na twarzy?

Jak tworzysz postać to możesz robić ustawić sobie "zmarszczki i bruzdy", czy jakoś tak, oraz tatuaże na twarzy. Blizn nie można mieć, więc jeżeli spotkałeś gdzieś postać z "blizną" na twarzy to pewnie sprawka takiego zabiegu.

Dnia 25.05.2010 o 15:53, Infes napisał:

2. Od czego zależy, jakiego atrybutu czy możemy dany kufer otworzyć? Spotkałem już tak wiele i tak mało mogłem i mogę otworzyć.

Od skilla łotrzyka do otwierania zamków.

>1. Jak użyć runy broni? Czyli co zrobić żeby broń miało np. +2 do ataku od elektryczności.
Musisz spotkać odpowiedniego NPC, który potrafi zaklinać bronie. Pierwszą taką postacią jest pewien krasnolud spotykany na drodze za Lothering.

>2."Stężony wyciąg z trupiskorza", można tym broń jakoś obrobić czy coś? Bo tak pisze w uwage a nie wiem czy jest sens wydać na to "warzenie".
Warzenie trucizn jest według mnie beznadziejne. Jedynie umiejętność "dyplomatyczna" i walk, no i może taktyki ma jakiś sens. No ale grałem na jakimś z niższych poziomów za pierwszym przejściem, więc, to też mozę mieć jakiś wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 16:01, Infes napisał:

1. Jak użyć runy broni? Czyli co zrobić żeby broń miało np. +2 do ataku od elektryczności.

Idź do krasnala w obozie i odpal enszantowanie.

Dnia 25.05.2010 o 16:01, Infes napisał:

2."Stężony wyciąg z trupiskorza", można tym broń jakoś obrobić czy coś? Bo tak pisze
w uwage a nie wiem czy jest sens wydać na to "warzenie".


Trupikorzenia* używasz na broni i masz efekt trutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Kolejne pytanie mi się zrodziło. Można sprawdzić, jest jakiś pasek, wykres, cokolwiek w tym stylu jak u postaci plusujemy, czy może jesteśmy na minusie? Jedynie widzę +4 Morrigan itd ale czy jest jakaś statystyka że jesteśmy bardzo lubiani, lubiani. No wiecie o co kaman ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz te okno co się awansuje postać i ustawia itemki dla postaci. Tam jak przełączysz to pod obrazkiem postaci masz pasek pokazujący jak bardzo jesteś lubiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 23:03, Ecko09 napisał:

Wejdź w narzędzia-opcje-gry. Daj manualne wykrywanie, zatwierdź i ok.

Grę mam wykrytą, Xfire twierdzi, iż jest "dostępny", ale nie działa. Choć wezmę ręcznie, a nuż coś zaskoczy.

Dnia 24.05.2010 o 23:03, Ecko09 napisał:

Próbowałeś spacją?

Spacją, Enterem, ESC, wszystkim praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 16:25, Infes napisał:

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Kolejne pytanie mi się zrodziło. Można sprawdzić, jest
jakiś pasek, wykres, cokolwiek w tym stylu jak u postaci plusujemy, czy może jesteśmy
na minusie? Jedynie widzę +4 Morrigan itd ale czy jest jakaś statystyka że jesteśmy bardzo
lubiani, lubiani. No wiecie o co kaman ;)


W oknie ekwipunku Twoich towarzyszy, jak masz pokazaną postać to pod nią jest taki jakby pasek z suwakiem i to jest właśnie poziom uwielbienia. Zresztą jak dajesz komuś prezent w ekwipunku to wtedy nad paskiem pojawia się cyferka, np. +5 i pasek wtedy się przesuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować