Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Dark Messiah of Might and Magic - dzień czwarty

33 postów w tym temacie

Lucas the Great

Czas na ciąg dalszy opowieści o tle fabularnym gier spod znaku Might and Magic. Tym razem Mysza miał sporo do obrobienia i dopasowania - zresztą zaraz zobaczycie jaki powstał przeplataniec... Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Dark Messiah of Might and Magic - dzień czwarty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie skrócona wersja, ale moge sie przyczepic do jednej rzeczy :D

Catharine nie uwolnila Rolanda to w m&m7 bohaterowie uwalniaja rolanda z klatki w jaskini Xenofexa :)


Jednak wciaz czuje smutek bo mi Dark Messiaha nie chce chodzic - co chwile mi sie wysypuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tekst. To przypomnienie historii powoduje, że na następny dzień czeka się z większym ładunkiem emocjonalnym. Dzięki Mysza! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst... ale Rolanda ocaliła moja drużyna śmiałków...
Poza tym można jeszcze było napisać coś o losie Archibalda... jakkolwiek nie jest to rzecz absolutnie konieczna.

Kto chce wiedzieć niech zagra w MM7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, przepraszam was, ale to moja drużyna śmiałków uwolniła Rolanda :P Kto wpadł na pomysł, żeby w taki sposób napisać te artykuły?? Chciałbym mu pogratulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a propos to nie było mi dane ujrzeć końca gry, bo mam ją z CDA i był jakiś głupawy błąd... Mianowicie, jak już miałem ubrany ten strój do pływania i miałem się zanurzyć w wodzie ze swoimi blasterami :p (stanąłem po stronie nieba), to mi wywalało do pulpitu... grrr. Póżniej kupiłem sobie eXtra klasykę, ale nie miałem ochoty przechodzić od nowa i nie wiem jakie jest zakończenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brudny Jack - pierwsze wydania M&M7 mialy krytyczny blad i byl do tego trudno dostępny patch

potem jak CdProjekt przejelo m&m7 od LEM to juz mieli to spatchowane :)

a do innych to ja pierwszy napisalem ze to bohaterowie uwolnili rolanda i to byli moi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z części na część coraz więcej błędów:

> a leżącej na sąsiednim kontynencie - Antagarich
Antagarichu (odmiana)
> Jego plan zawładnięcia całym Antagarich
Antagarichem (j.w.)

> erathyjczycy
Erathiańczycy

> w podróż do Antagarich
na (kontynent) Antagarich

> elfowy łucznik Gelu
elfi

> inny wielki bohater, czarodziej imieniem Yog podróżuje po kraju Bracada, aby skompletować kolejny potężny
> artefakt, magiczny miecz zwany Anielskim Przymierzem.
raczej nie - polecam przejście jego kampanii, aby dowiedzieć się prawdy

> Tymczasem Sandro dociera do rządzonego przez nekromantów państwa Deyja, gdzie dzięki potędze nowych
> artefaktów zrzuca z tronu czarnoksiężnika Ethrica
j.w.

> diabelskich Kreegans
Kreegan - do wszystkich diabłów! Kreegans to liczba mnoga, a nie nazwa rasy.

> przekonuje jednego erathyjskich parów, Lorda Haarta
erathiańskich jak już, poza tym lord Haart pochodził z kontynentu Enroth (nie wnikając w drobniejsze szczegóły)

> W tym czasie Sandro kończy budowę tunelu, dzięki któremu rozpoczyna się inwazja Kreegans na Erathię.
Nie tylko Kreegan, ale i Nighończyków (czarnoksiężników)

> Przebywająca w Enroth Catherina dowiaduje się o śmierci ojca i natychmiast wyrusza do ojczyzny, aby wziąć
> udział w pogrzebie wielkiego władcy. Wyjeżdża nieświadoma tego, co lada dzień ma się wydarzyć w królestwie
> Rolanda. Tę noc zapamiętają na zawsze wszyscy mieszkańcy Enroth. Noc Spadających Gwiazd, jak później ją
> nazwano.
I zamiast trzech tygodni, podróż zajęła jej trzy lata (tyle czasu minęło od Nocy do rozpoczęcia MM6)? :P

> wnętrza dawnego statku-matki Starożytnych, gdzie spotykają Wyrocznię,
Polecam przejście gry, by dowiedzieć się, gdzie była umiejscowiona Wyrocznia.

> Uwolniony Archibald i ocalały Xenofex ratują się ucieczką.
Było "trochę" inaczej.

> stolica jej zmarłego ojca, jest zajęta przez hordy Kreegans z Eofol i Nighon
z Nighonu pochodzili czarnoksiężnicy

> Po ciężkich walkach podbija również księstwa Tatalię i Krewlod, aby ponownie wcielić je do swego państwa.
Polecam przejście gry.

> wraz z pojmanym Lordem Haartem podążą do nieumarłego króla Gryphonhearta. Ten zabija zdrajcę,
Kto kogo zabija - Haart lisza? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 19:20, Brudny Jack napisał:

Tak, a propos to nie było mi dane ujrzeć końca gry, bo mam ją z CDA i był jakiś głupawy błąd...
Mianowicie, jak już miałem ubrany ten strój do pływania i miałem się zanurzyć w wodzie ze swoimi
blasterami :p (stanąłem po stronie nieba), to mi wywalało do pulpitu... grrr. Póżniej kupiłem
sobie eXtra klasykę, ale nie miałem ochoty przechodzić od nowa i nie wiem jakie jest zakończenie...


Na stronie Cenegi jest patch naprawiający tą sytuację (i parę innych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nic nie wiedzialem o tym patchu, ale od rozpoczęcia tyg. z Messiahem zainstalowalem M&M 9 i pogrywam, teraz mnie jeszcze korci, żeby pózniej pograc w 7 i 8 to może przejde... dobra niech bedzie - to twoja druzyna :P ale ta z 8 jest moja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł, ale jakoś dwa poprzednie bardziej mnie urzekły - no nic - nie będę narzekał ;). A co do DMoM&M to dziś do mnie dotarł - i - ehhh... Trzeba być silnym i najpierw zdać sesję a potem dopiero zainstalować Dark Messiah of Mights & Magic... Cóż - to tylko - i aż - parę dni - jakoś wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysz, za tak fajniutki tekst o mojej ulubionej serii gier i jej fabule, masz u mnie (w realu) przy pierwszym spotkaniu dzban soku (nie wiem, ile masz lat, a poza tym kobiet się o to nie pyta) albo piwa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo interesujący i wciągający. Aż chce się czytać. Gratulacje i oklaski na stojąco dla autora tekstu. Gdy czytałem ten tekst to dwie rzeczy chodziły mi po głowie:
1. teraz nie dziwię się czemu UBI/NIVAL uśmiercił cały stary świat tworząc nowy, Ashan(HoMMV i właśnie DM). Ten stary naprawdę był trochę pogmatwany.
2. a skoro DM dzieje się w całkowicie nowym, innym świecie, to skąd Mroczny Mesjasz ma rodowód w tym starym???? Tutaj chyba podziała już niezła wyobraźnia autora tekstu.
Już się nie mogę doczekać kolejnej części :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czytam artykułu tylko zabieram się do grania w Dark Messiah ,bo dzisiaj dostałem prezent od CD PROJEKT(jeszcze ciepłe dvd z grą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie podniecac DM - gra wyglada fajnie ale nie dziala - przynajmniej mnie sie crashuje

niby dziwne bo mamy niby razem z patchem 1.2 a jak patrze na forum ubi to wyskakuja bledy z wersji 1.0 :(
ciekawe czy CDP cos z tym zrobi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii błędów, niedomówień, przekłamań, uproszczeń i innych baboli, które znalazły się w tych tekstach - chodziło w nich po pierwsze raczej o ukazanie skomplikowanego i nawzajem przenikającego świata, wykreowanego przez twórców emenemsa, niż całej, ogromnej fabuły... byłoby to absolutnie niemożliwym, aby zaprezentować tutaj całość... byłby to tasiemiec długością bijący na głowę "The Bold and the Beautiful"... to po prostu opowieść snuta przez starego człowieka, któremu to i owo mogło się podczas wielu lat zatrzeć w pamięci, czy nieco zniekształcić... tym bardziej, iż rzeczony matuzalem zagrywał się (szczególnie w część trzecią herosów) raczej w towarzystwie przyjaciół, przy piwie, niż uczył na pamięć kampanii... :)
Co do błędów językowych zaś - tu się bije mocno w pierś i obiecuję poprawę... nikt nie jest nieomylny, szczególnie o 5 nad ranem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować