Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2009 o 19:17, Koxman napisał:

Ok 2500 zł :D Wiem, że nie dużo ale może coś się znajdzie:)


No to nie będzie tego dużo, ale np:
Kingway około 2500zł
Keeway ok.2600zł
Romet ok.2400

Czterosuwy
Kingway ok. 2400
Romet ok.2300/2400 zł

A Ciebie interesują tylko dwusuwy ?? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wybór prosty, Keeway Hurricane. Keeway w odróżnieniu od Rometów i Kingwayów to światowa marka gwarantująca wysoką jakość swoich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Kingway to marka dla ryzykantów, bo możesz trafić na całkiem porządny model, a możesz trafić na taki, w którym podczas jazdy zerwie Ci się koło ^^ Dlatego nie polecam. Co prawda, mam kolegę mającego Kingway''a Hooligana, przejechane 5 tys. km., jednakże nieraz słyszę o tym, że są to skutery bardzo awaryjne. A najgorsze jest to, że ich serwisy i mechanicy to istna tragedia, kompletnie się nie znają na robocie. Ale w porównaniu do "polskich" Rometów, Kingway to dobra marka :) A najlepszy i tak jest Keeway (tak gwoli ścisłości, sam mam Hurricane''a, i nie polecam go tylko z tego powodu, po prostu każda osoba znająca się na skuterach powie Ci, że Keeway jest porównywalny z takimi markami jak Kymco czy CPI).

I przy okazji, może wyjaśnię o co chodzi z 2-suw i 4-suw.
Otóż 4-suwy to bardziej skomplikowane silniki. Są mniej dynamiczne, jednakże są bardziej ekonomiczne i żywotniejsze. Niestety, są też trudniejsze w ewentualnej naprawie. Zaś 2-suwy to proste w budowie silniki, dynamiczne i zrywne, dźwięk jest denerwujący (taki z deka pierdzący, 4-suwy zaś mają ładny, cichy, basowy i płynny dźwięk), spala też sporo (mój Hurricane 3l, jednakże ostatnio regulowałem gaźnik i teraz ma lepszego kopa, jednakże spala 3,5l ;)). I to by było na tyle. Jakieś pytania? Chętnie pomogę :)

A musi być koniecznie nowy? Ja sam żałuję, bo za 3,500 zł za które kupiłem mojego mogłem mieć taką fajną, używaną Yamahę Aerox albo Peugeota Speedfighta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym nowy, bo z używanymi nigdy nic nie wiadomo :D A mój brat ma salon ze skuterami i rowerami to może jakiś rabacik będzie :D Niemniej jednak twoja wypowiedź w pewnym stopniu naprowadziła mnie na pewną ścieżkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty się pytaj jeszcze o wszystko. Ja tak samo myślałem, że nowy lepszy, że blablabla... A tak naprawdę, to jak kupisz taniego chinola to będzie Ci się psuł częściej, niż używany, a markowy. Zobaczysz, kupisz nowy i będziesz walił łbem o ścianę, bo nie kupiłeś jakiejś markowej używki. Poza tym, przy używanych zwracaj uwagę na oponę tylną. Jak starta, to znaczy, że palił gumę, to znaczy, że katował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat święta racja. Ja kupiłem taniego chinola (z 4 lata temu - wtedy w tematach jednośladów byłem noob) i oczywiscie pojeździł parę kilometrów aż padł filtr powietrza. Potem wysiadł rozrusznik a następnie już nie pamiętam co, w każdym razie nie odpalał. Teraz jak jeżdżę to jak się zatrzymuje to muszę silnik na wyższych obrotach trzymać by nie zgasł. Chociaż, mi lepszego nie potrzeba - ten działa, wszędzie dojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 20:44, Jaki Ganh1 napisał:

Dlatego rower zawsze będzie najlepszy ^^


Rowery zawsze będą niezastąpione, a zwłaszcza moim zdaniem te "składaki" nimi się bardzo dobrze jechało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie po szosie. Wygodnie siedzisko, pojemny bagażnik, znakomity układ sterowniczy i bardzo dobre opony sprawiały, że był to prawdziwy King Way ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2009 o 08:33, The_Deker_10 napisał:

12V to trochę za mało ja mam 24V i jest w sam raz ;)


Ale od nowości był 12V już. Przez zimę mi zasilacz wysiadł i teraz muszę kupić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam skuter kingway coliber. Mam zamiar zdjąć blokadki aby skuter osiągnął większą moc i większą prędkość maksymalną. Które mam w tym celu zdjąć blokady? I jeszcze jedno - nie chodzi o utrwate gwarancji bo i tak ją już utraciłem:d tylko o to, że chcę zdjąć takie blokadki które nie zagrażają "życiu mojego skutera". Więc które mogę bez obaw zdjąć, żeby skuter miał większą moc i szybkość ale, żeby nie ryzykował, że coś się zepsuje itd. Któe można generalnie bez obaw zdjąć? Znalazłem coś takiego - http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skuterach,gdzie,sa,i,na,czym,polegaja,4581.html ale też nie wiadomo które można bez obaw zdjąć.

Heh 100 wyrazów z czego co 10 jest ten sam xD. --- nie wiedziałem jak wytłumaczyć o co mi chodzi więc z mojej wypowiedzi zrobiłem trochę sajgon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Blokady mogą być na :
1.Gaźnik
2.Wydech
3.Wariator
4.Moduł
5.Blokada na manetce
6.Blokada na filtrze powietrza
Jesli chodzi o gaźnik to ściągnij ten dekielek i tam powinna być "złota śrubka" Odkręć ją i masz po blokadzie ;)
Jeśli chodzi o wydech to raczej tam nie będziesz miał blocka
Wariator potrzebujesz klucza pleumatycznego. Ściągasz wario i jest tam taki jakby pierścionek ściągasz go...
Jeśli chodzi o moduł to znajdź różowy kabelek i przetnij go. Lub kup nowy moduł ;]
Blokada na filtrze rozkręcasz filtr powietrza i wyjmujesz taką rurkę i po robocie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:33, The_Deker_10 napisał:

/.../

Blokady mogą być na :
1.Gaźnik
2.Wydech
3.Wariator
4.Moduł
5.Blokada na manetce
6.Blokada na filtrze powietrza
Jesli chodzi o gaźnik to ściągnij ten dekielek i tam powinna być "złota śrubka" Odkręć
ją i masz po blokadzie ;)
Jeśli chodzi o wydech to raczej tam nie będziesz miał blocka
Wariator potrzebujesz klucza pleumatycznego. Ściągasz wario i jest tam taki jakby pierścionek
ściągasz go...
Jeśli chodzi o moduł to znajdź różowy kabelek i przetnij go. Lub kup nowy moduł ;]
Blokada na filtrze rozkręcasz filtr powietrza i wyjmujesz taką rurkę i po robocie ;P


dzięki za szybką odpowiedź.

oo nie... "przetnij". To wszystko co napisałeś mogę zrobić bez żadnych obaw i ryzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:35, crash807 napisał:

oo nie... "przetnij". To wszystko co napisałeś mogę zrobić bez żadnych obaw i ryzyka?


Nie masz się o co bać ;) Poszukaj takiego różowego kabelka koło modułu i przetnij go, jeśli go nie będzie to po prostu będziesz musiał kupić nowy moduł ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować