Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Niestety zdaje się, że Hjollder jest nieśmiertelny. Nic, mam wcześniejszego sejwa sprzed udania się do Samotnej Kniei, więc chyba tylko skończę kampanie podstawową (może jakieś pół ostatniego rozdziału mi zostało) i HoW oleję, kiedyś do niego wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć plik icewind.ini, bo chciałbym się pobawić na kodach, a nigdzie nie umiem go znaleźć... Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:03, Loleksy napisał:

Gdzie mogę znaleźć plik icewind.ini, bo chciałbym się pobawić na kodach, a nigdzie nie
umiem go znaleźć... Z góry dziękuję za pomoc!


Jest w głównym katalogu gry. Nie można przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam w nim nic... Są jakieś pliki KEY i inne, foldery data, sound itp. ale icewind.ini nie ma. Mam grę ze Złotej Edycji, może na Viście jest to jakieś ukryte albo coś? Dajcie dokładne umiejscowienie, plis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:10, Loleksy napisał:

Ale nie mam w nim nic... Są jakieś pliki KEY i inne, foldery data, sound itp. ale icewind.ini
nie ma. Mam grę ze Złotej Edycji, może na Viście jest to jakieś ukryte albo coś? Dajcie
dokładne umiejscowienie, plis!


NO GŁÓWNY KATALOG GRY. Nie może być inaczej. Spróbuj ustawić wyświetlanie plików wg. alfabetu, może łatwiej znajdziesz. Ewentualnie poleć Windowsowi by wyszukał plik icewind.ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 18:18, Loleksy napisał:

No dalej nie ma. Są jakieś KEY''e, wyszukiwanie też nie pomaga. Po prostu tego nie ma.


Uruchomiłeś grę bez problemu? Bez tego pliku gra się nie uruchamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po problemie.
Mam natomiast drugi: wpisuję kody i wyskakuje mi Nice try cheater. Mam ustawione, żeby na ctrl+tab wyskakiwała mi konsola do kodów. Żaden z nich natomiast nie działa. Podajcie mi proszę działające kody albo linka, ewentualnie sposób na naprawę błędu. Mam takie kody typu CHEATERSDOPROSPER:Midas(). Wpisuję i wyskakuje Nice try cheater. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wpisuję, to też jest Nice try, cheater. Nie wiem, co robić... Nigdy nie grałem w prawdziwe RPG i nie potrafię się przyzwyczaić do aktywnej pauzy i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 10:27, Loleksy napisał:

Jak to wpisuję, to też jest Nice try, cheater. Nie wiem, co robić... Nigdy nie grałem
w prawdziwe RPG i nie potrafię się przyzwyczaić do aktywnej pauzy i w ogóle...


Pierwszy raz i na kodach? Do czego dochodzi... Ja tam przeszkolenie w aktywnej pauzie zacząłem od KotORa. Poczytaj sobie różne porady dot. optymalnej drużyny, włącz niski poziom trudności i lecisz ;)
BTW - wczoraj ukończyłem kampanię główną IWD, nie wiem czy ponownie podchodzić do HoW, czy bać się za dwójkę czy chwilowo odpocząć od tej serii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, smolić kody...
Mam parę pytań, co do rozgrywki:
1.Da się wskrzesić bohatera bez jakiegoś czara?
2.Jak mogę znowu rzucić czar, skoro jego znaczek jest zacieniowany? Jak go znów odblokować?
3.Jaka jest najlepsza drużyna?
4.Czy charakter ma jakiś wpływ na stosunki międzyludzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 11:41, Loleksy napisał:

1.Da się wskrzesić bohatera bez jakiegoś czara?

Ja sobie na to nie pozwalałem. Przed każdą walką robiłem save. Jeżeli ktoś zginął z mojej drużyny - zaczynałem walkę ponownie. Niektórzy kapłani potrafią wskrzeszać, ale to bardzo drogi interes. W późniejszej części gry, twój kapłan (jeżeli posiadasz) będzie mógł wskrzeszać.

Dnia 11.11.2009 o 11:41, Loleksy napisał:

2.Jak mogę znowu rzucić czar, skoro jego znaczek jest zacieniowany? Jak go znów odblokować?

Jeżeli wyczerpałeś limit dzienny, to musisz się przespać... W ten sposób postaci korzystające z magii się regenerują.

Dnia 11.11.2009 o 11:41, Loleksy napisał:

3.Jaka jest najlepsza drużyna?

Nie ma czegoś takiego, każdy ma swoje predyspozycje.

Dnia 11.11.2009 o 11:41, Loleksy napisał:

4.Czy charakter ma jakiś wpływ na stosunki międzyludzkie?

Niewielki, nie tak jak w Baldur''s Gate. Ale czasem ma wpływ na formę dialogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 11:41, Loleksy napisał:

Dobra, smolić kody...
Mam parę pytań, co do rozgrywki:
1.Da się wskrzesić bohatera bez jakiegoś czara?
2.Jak mogę znowu rzucić czar, skoro jego znaczek jest zacieniowany? Jak go znów odblokować?

3.Jaka jest najlepsza drużyna?
4.Czy charakter ma jakiś wpływ na stosunki międzyludzkie?

ad1. można za kasę w świątyni, ale to drogi wydatek
ad2. po pełnym odpoczynku w terenie (nie przerwanym przez potwory) lub w karczmie
ad3. na początek weź 2 wojowników i zadbaj żeby mieli siłę na 18/00 lub coś koło tego, kondycję i zręczność też wysoką na 18. Następny złodziej z jak największą zręcznością, kondycją, siłą. Następny kapłan z wysoką mądrością, kondycją, siłą i w miarę wysoką charyzmą. Potem mag z wysoką inteligencją, kondycją. postaraj się żeby wszyscy mieli coś do strzelania zgodnie z umiejętnościami.
ad4. Wszyscy lubią dobrych, więc będzie więcej bonusów za prowadzenie dobrej drużyny.

Mniej więcej tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięx, a co do awansów, da się po nabiciu levela dodać siły itp? Ja tylko mogę co jakiś czas dodać do skradania się, włamywania... Samo szukanie, gdzie się wyświetla ekranik z dodawaniem, trwało długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:58, Loleksy napisał:

Dzięx, a co do awansów, da się po nabiciu levela dodać siły itp? Ja tylko mogę co jakiś
czas dodać do skradania się, włamywania... Samo szukanie, gdzie się wyświetla ekranik
z dodawaniem, trwało długo...

Nope, statystyki ustalasz na samym początku przy tworzeniu postaci, a potem możesz najwyżej liczyć że znajdziesz przedmioty podnoszące statystyki, ale tylko tak długo jak je na sobie nosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:58, Loleksy napisał:

Dzięx, a co do awansów, da się po nabiciu levela dodać siły itp? Ja tylko mogę co jakiś
czas dodać do skradania się, włamywania... Samo szukanie, gdzie się wyświetla ekranik
z dodawaniem, trwało długo...

W IW jest co najmniej jedna (przynajmniej na jedną się natknąłem) mikstura permanentnie zmieniająca cechy, ale na zasadzie coś za coś czyli +1 do czegoś tam i -1 do czegoś tam. Nie pamiętam jednak które to były cechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:58, Loleksy napisał:

Dzięx, a co do awansów, da się po nabiciu levela dodać siły itp? Ja tylko mogę co jakiś
czas dodać do skradania się, włamywania... Samo szukanie, gdzie się wyświetla ekranik
z dodawaniem, trwało długo...


Nie, nie można już dodawać do cech. Możesz jedynie do umiejętności postaci. Radzę nie wydawać punktów na wszystkie możliwe do wyboru umiejętności, lecz skupić się na góra dwóch żeby je wymaksować, np. jeden wojownik w mieczach, a drugi w obuchowych lub toporach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować