Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Wczoraj remis ze Szwecją 22:22.
Ale dzisiaj już zwycięstwo z Islandią 34:28!!! I chyba nikt nie wierzy, że jutro przegramy z Argentyną.
A jak wygramy to będziemy grać w Pekinie na IO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny mecz, to co wyprawiał Szmal pod koniec meczu to mistrzostwo świata obronił cztery czy też pięć rzutów. Świetnie rzucał Bielecki. Z racji tego, że do Igrzysk awansują dwie drużyny to jesteśmy w dość dobrej sytuacji. Jutro gramy z najsłabszą drużyną tego turnieju Argentyną, która przegrała dwa mecze na tym turnieju z Islandia 36 - 27 oraz ze Szwecją 33 - 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:57, pretorianie napisał:

Wczoraj remis ze Szwecją 22:22.
Ale dzisiaj już zwycięstwo z Islandią 34:28!!! I chyba nikt nie wierzy, że jutro przegramy
z Argentyną.

na szczęście to nie piłka nożna:-)
zagraliśmy dzisiaj naprawdę wielki mecz, bo pod dużą presją. na szczęście bez większych przestojów, jak ze szwecją. świetnie też graliśmy w osłabieniu. umieliśmy się obronić. znakomity był szmal. zastanawia mnie tylko jedno. dlaczego u nas coś takiego jak kontratak nie istnieje. jak jurasik leciał na kontrę myślałem, że przewróci sie o własne nogi. na szczęście strzelił 27 bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest!!! Jesteśmy na IO po zwycięstwie nad Argentyną. Dla mnie niespodzianką dzisiejszego dnia jest przegrana Szwecji z Islandią. Myślałem, że Szwecja da sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy zwycięstwo i fakt, że wygraliśmy cały turniej i jedziemy do Pekinu. Argentyna stawiła nam dość duży opór w pierwszej połowie było zaledwie 13:11 i biorąc pod uwagę przebieg wielka zasługa dla Marcina Wichary, który bardzo dobrze bronił. W drugiej części nasi zagrali lepiej i wypracowali kilku bramkowo przewagę. Chociaż pare minut przed końcem wkradła się dekoncentracja i Argentyna zdobyła parę bramek zmniejszając rozmiar porażki. Jak zwykle świetnie zagrał Karol Bielecki jego rzut to prawdziwa potęga. Dzisiaj lepiej wyglądała kwestia kontrataków i to, że nasi grali kombinacje - wrzutki na skrzydła (pamiętam, że w finale Mistrzostw Świata czegoś tekiego nie było, a Niemcy grali). Jest dobrej myśli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie argentyna stawiała opór, tylko my daliśmy pograć rywalom. za mało twardo i agresywnie w obronie. stąd latynosi, których wcześniej ostro łojono porzucali sobie i to skutecznie. można to jednak zrozumieć, że nastąpi małe rozprężenie, chodziło o to żeby po prostu wygrać. też liczę na dobrą grę w pekinie, ale turniej jest wyjątkowo mocny, o medal będzie bardzo ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na IO 2008 Pekin jesteśmy drużyną rozstawioną tak jak i Niemcy (chyba nasi najpoważniejsi rywale), co daje nam pewność że nie spotkamy się z naszymi sąsiadami w fazie grupowej turnieju. Nasza ekipa wygląda bardzo solidnie i uważam, że są jednym z faworytów nie tylko do medali ale równie do najważniejszego z nich: "złota olimpijskiego". Nikt nam zwycięstw nie da za darmo, ale mamy drużynę liczącą się na świecie i z pewnością jesteśmy zdolni do dużego sukcesu na Olimpiadzie. Na pewno mają większą szansę na "pudło" niż nasi siatkarze czy siatkarki, ale będę oczywiście kibicował wszystkim naszym sportowcom i liczył na medale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry mecz polaków. dobrze, że nie pozwalali rywalom tyle, co w meczu z argentyną. wynik po prostu odbiera szwajcarom nadzieję, na walkę w rewanżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch meczach tylko jedno zwycięstwo i to ze słabiutką reprezentacją Chin. Z Hiszpanami zabrakło trochę szczęścia i koncentracji na koniec - mieć kilku punktową przewagę i przegrać ostatecznie jednym golem jest przykre. Ale wierzę w naszych szczypiornistów i liczę że odegrają dobrą rolę na tych igrzyskach olimpijskich.
********************************************************************* **********************
Dzisiaj Polacy w III kolejce się namęczyli z kadrą Brazylii, która z resztą nie zachwyca. Mecz zakończył się wynikiem 28:25 dla nas, ale nasi nie zaprezentowali nic ciekawego. Teraz czeka na nas potęga piłki ręcznej Chorwacja i to ten mecz pokaże w jakim miejscu znajduje się reprezentacja Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bo strefa medalowa była tuż tuż. nie wiem, ale mam takie wrażenie jakby zlekceważyli islandię. wyszli na mecz z przekonaniem, że nic im sie nie może stać i nim sie obudzili już były 4 bramki do tyłu. fatalny poranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Algierią mecz jak flaki z olejem,ale dziś przypomniały mi się poprzednie MŚ.Dobrze bedzie jak wygramy jeszcze z Niemiaszkami bo później punkty będą nam się liczyć,a Norwegia,Dania i Serbia to też ciężkie zespoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:31, Gregory171 napisał:

Wczoraj z Algierią mecz jak flaki z olejem,ale dziś przypomniały mi się poprzednie MŚ.Dobrze
bedzie jak wygramy jeszcze z Niemiaszkami bo później punkty będą nam się liczyć,a Norwegia,Dania
i Serbia to też ciężkie zespoły



Przypomniały ci się poprzednie ms? chyba zartujesz ... dzisiaj miałem ochotę z 10 razy wyrzucić telewizor przez okno. To co oni odpier... to żal.pl. Przez chwile z tatą mieliśmy nawet wogóle tego nie oglądać ( co zdarza się raz na milion przypadków). Ale ruscy nie lepiej też dno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh cieszmy się tym co mamy, najważniejsze jest zwycięstwo. Gdybyśmy przegrali to moglibyśmy ponarzekać, a tak to wygrana jest i teraz tylko Niemcy do ubicia xD

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piłkarzom w meczu z Niemcami mocno pomoże brak pompy w gazetach.
Pamiętam ostatnie MŚ w piłce ręcznej... W grupie gazety przez meczem z Niemcami nie robiły pompy i piłkarze wyśli luźno - wygraliśmy.
A finał? Pompa jak czort, drugi Grunwald i inne te popularne hasła, a wyszło jak wyszło... No, ale są dzienniki, które bez pompy się nie obejdą - taki Fakt na przykład.

A dzisiejsze emocje - to dobre. Co to za sport, bez emocji? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 21:42, żyrafa napisał:

Przypomniały ci się poprzednie ms? chyba zartujesz ... dzisiaj miałem ochotę z 10 razy
wyrzucić telewizor przez okno. To co oni odpier... to żal.pl. Przez chwile z tatą mieliśmy
nawet wogóle tego nie oglądać ( co zdarza się raz na milion przypadków). Ale ruscy nie
lepiej też dno...


Dla mnie emocje były zdrowe,nawet na początku kiedy przegrywaliśmy 5 bramkami spokojnie siedziałem i czekałem na rozwój sytuacji(w ręcznej taką stratę z początku to można odrobić-oczywiście trzeba być mocnym psychicznie i taktycznie). Odnośnie poprzednich mistrzostw było całkiem podobnie dzięki dobrej grze w obronie a nie atakowi wygraliśmy z Rosjanami 2 lub jedną bramką i do końca nie było wiadomo czy wygramy(wtedy to był 1/4finał więc mecz decydował o wszystkim).Tak samo jak wtedy super na bramce grał Szmal(szpagaty na stojąco-respekt dla tego pana za taką koordynację ruchową),a i przy słabszej jego formie Weinar dawał dobrą zmianę.
wtedy tak jak pisze Vaxinar nie było takiej pompy i takiego zainteresowania(mecze na Polsacie Sport i dopiero od 1/4 na otwartym kanale),jak wygraliśmy z Niemcami w grupie to zaraz wszystkie fakty i SE piały że już jesteśmy mistrzami i dopiero jak nas Francuzi sprowadzili na ziemię to trochę się opamiętali

Rosjanie w meczu otwarcia zremisowali z Niemcami(mimo problemów z kadrą to nadal silny zespół)-terminarz nie był dla nich łaskawy,ale teraz mają same proste mecze i 2-3 miejsce w grupie jest ich).Najważniejsza będzie 2 runda i trafienie z formą po niej.

Wczoraj fajnie by się jeszcze ułożyło jakby Serbia odebrała punkty Danii,a dziś Szwecja-Hiszpania no i wcześniej Polska-Macedonia szkoda,że sobie nie obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 11:58, witkab napisał:

Ile drużyn wychodzi z grupy na Mistrzostwach Świata?

Trzy pierwsze drużyny w danej grupie awansują do następnej rundy.
Po wczorajszej nerwówce ze Sborną, myślę że dziś pójdzie ciut łatwiej z Macedonią [chociaż ponoć nie ma łatwych meczy na MŚ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 10minut stałem 10cm od tv... To nie był mecz Polska-Macedonia, tylko Bielecki-Lazarov. Piękne bramki, acz niektóre zbyt łatwe... No cóż, dwa lata temu, wygraliśmy z niemcami w grupie a w finale przegraliśmy... Mam nadzieję, że w finale trafimy na Macedonię i wygramy :D. W końcu historia lubi się powtarzać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować