Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kazaa nie dla piratów

126 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

> > Przykład?

oto pierwsze lepsze z brzegu: Primatte Chromakeyer, VariFocus Filter, Image Processing Toolkit.

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

> > GIMP jest projektem rozwijanym z wyłącznie dobrej woli jego twórców, więc nie ma czegoś takiego, jak "powinien".

no i wlasnie w tym jest problem. przeciez profesjonalista, ktory czegos potrzebuje nie bedzie czekal az moze to cos pojawi sie w wersji x.y.z gimp''a, ktora niewiadomo kiedy sie ukaze.

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

Poza tym - czy photoshop nie koduje swojego pliku?

nie wiem co photoshop robi ze swoim plikiem i mnie to nie interesuje, tak samo jak nie interesuje to osoby, ktora uzywa tych narzedzi do pracy. z tego co kojarze format photoshopa jest mocno skomplikowany (nic zreszta w tym dziwnego) i malo programow potrafi porawnie te pliki tworzyc lub otwierac. ale przeciez nie jest to wina samego photoshopa tylko tych programow, no chyba ze firma adobe nie udostepnia informacji na temat swojego standardu, ale w to watpie. co najwyzej trzeba za niego zaplacic, ale nic w tym dziwnego.

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

> > W najnowszej wersji GIMP obsługuje CMYK.

tak jak wyzej - nie nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie czekal, az kolejna z potrzebnych mu fukncji bedzie kiedystam potrzebna.

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

To zależy do czego będą tego Linuksa używać RH Enterprise jest nawet całkiem, całkiem,
jeśli chodzi o serwery, ale ja bardziej lubię Slackware. Daje on więcej możliwości konfiguracji, tam wszystko działa tak,
jak chcesz.

to juz twoja wola. niektorym potrzeba cos wicej, np. supportu, bo nie stac ich na zatrudnianie 10 specow 7/24h. a tak kupuja sobie support od redhata i maja zapewnione wparcie w razie potrzeby. na ten temat tez mozna dyskutowac, ale po co? dla kazdego znajdzie so to co mu jest potrzebne. tak samo gimp i photoshop. jednym wystaczy gimp, drudzy potrzebuja photoshopa.

Dnia 28.11.2005 o 11:57, MacQuack napisał:

poprostu na pewnym poziomie potrzeba czegos wiecej
> niz mimo wszystko dobry open source. oracla tez ludzie
kupuja i co? powiesz im ze przeciez maja darmowego mysql''a albo
> posgresl''a? to przeciez zupelnie inna jakosc.
Jakiś
konkretny przykład?

przyklad czego? kiedy oracle jest lepszy od mysql''a? no bez przesady, chyba nikt nie musi ci tlumaczyc dlaczego volvo jest lepsze od matiza... jesli chodzi o komfort pracy, bezpieczenstwo i wydajnosc przy duzych ilosciach danych to poprostu oracle jest nie do pobicia. jak kogos na niego stac do dlaczego ma sobie nie ulatwiac zycia? oracle nie jest tani, ale chyba nie bedziesz sie klucil, ze soft, ktory kosztuje po 40.000 dolarow za licencje na jeden procesor jest gorszy od mysql''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Daj już sobie spokój z tą dyskusją. Doszliśmy już do prozumienia w tej kwestii: nie masz pieniędzy? GIMP. Masz pieniądze? Photoshop. Głównie ze względu na support.
2.Nie kazałem profesjonaliście używać GIMPa.
3.Jeśli Photoshop koduje swój plik, a w dodatku udostępnia jedynie płatne informacje na temat swojego standardu, to nie dziw się, że GIMP go nie obsługuje. Czemu jego twórcy mieliby do tego dopłacać?
4.Przecież support nie będzie im serwerów konfigurował, a żeby znać się na jakimś Linuksowym programie, wystarczy DOKŁADNIE poczytać jego instrukcję.
5.Ja nie znam się na samochodach, tak więc wybacz, Winnetou. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 18:37, MacQuack napisał:

1.Daj już sobie spokój z tą dyskusją. Doszliśmy już do prozumienia w tej kwestii: nie masz pieniędzy? GIMP. Masz pieniądze?
Photoshop. Głównie ze względu na support.

i dodatkowa funkcjonalnosc niezbedna np. w poligrafii albo prfesjonalnej obrobce fotografii ;]

Dnia 28.11.2005 o 18:37, MacQuack napisał:

2.Nie kazałem profesjonaliście używać GIMPa.

a ja tobie photoshopa. ale zaczales marudzic ze to niby gimp w niczym photshopowi nie ustepuje. a prawda jest taka ze jednak ustepuje.

Dnia 28.11.2005 o 18:37, MacQuack napisał:

3.Jeśli Photoshop koduje swój plik,
a w dodatku udostępnia jedynie płatne informacje na temat swojego standardu, to nie dziw się, że GIMP go nie obsługuje.
Czemu jego twórcy mieliby do tego dopłacać?

zeby zapewnic kompatybilnosc. pozatym nie wiem czy na pewno trzeba placic - nigdy mnie to nie interesowalo.

Dnia 28.11.2005 o 18:37, MacQuack napisał:

4.Przecież support nie będzie im serwerów konfigurował, a żeby znać się na jakimś
Linuksowym programie, wystarczy DOKŁADNIE poczytać jego instrukcję.

to naprawde nie wystarczy. w domu, albo malej firmie moze i tak, ale nie tam gdzie z sewera kozystaja setki uzytkownikow i jest on narazony na ataki. zeby wszystko gralo, trzeba miec naprawde duza wiedze na ten temat - nie wystarczy przeczytac sobie manuala. gdyby tak bylo to specjalisci od tego typu spraw nie byliby wogole potrzebni, a tymczasem ciagle ich brakuje. a co do konfiguracji, to jak kupisz kompa z preinstalowanym systemem to bedzie on juz optymalnie skonfigurowany. dyskusyjnym oczywiscie jest to czy to dobrze czy zle, ale jednym to odpowiada a innym nie. ja sie w to nie mieszam.

ciao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2005 o 09:37, penny napisał:

1. potencjalnego pracodawce poprostu g*** opchodzi w jaki sposob ty sie nauczyles tego photoshopa.
jego faktycznie interesuje go czy ty go umiesz. jak nie umiesz to do widzienia. nie oczekuj ze cie ktos zatrudni i wysle
na szkolenie z photoshopa, jak moze zatrudnic kogos, kto ten program juz zna.

chodzi czu uczył sie na piracie czy org

Dnia 28.11.2005 o 09:37, penny napisał:

2. sa kursy, za ktore mozesz zaplacic i przy
odrobinie szczescia czegos cie na nich naucza. co ty myslisz, ze egzaminy certyfikujace np. od microsoftu, to ci przyszly
pracodawca zafunduje? nie, musisz sam na nie wybulic. a jak cie nie stac, to bedziesz musial poszukac innej pracy. oczywistym
jest ze jak ktos w siebie inwestuje to ma wieksze szanse na lepsza prace. a jak wiadomo nie od razu rzym zbudowano, wiec
nie oczekuj ze od razu dostaniesz niewiadomo jaka prace, bez lub z minimalnym doswiadczeniem.

Nie rzyje w obłokach a inwestycja w siebie zawsze jest opłacalna (no w 50%-możesz inwestować w mase i siłe zostac karkiem...pujść do kicia)

Dnia 28.11.2005 o 09:37, penny napisał:

3. fakt pozostaje faktem ze
niestety facet zachowal sie karygodnie wspominajac o piratach, ale moze sie poprostu wkur***?

To nie znaczy, że ja nie umiem photo-powiedziałem że go nie mam.

Dnia 28.11.2005 o 09:37, penny napisał:

nigdy nie powinien cie taki ktos namawiac do piractwa.

Częściowo sie zgadzam ale o co mi tu chodziło to widze że musz sprostowac-taka postawa jest przymekaniem oka na piractwo i tyle kolesi nie obchodzi czy masz pirata i umiesz czy oryginał. Z drugiej jednaka strony spora część grafików tych młodych chłopaczków pracuje na piratachi potem ma prace bez problemu-mały paradoks:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 21:52, penny napisał:

to naprawde nie wystarczy. w domu,
albo malej firmie moze i tak, ale nie tam gdzie z sewera kozystaja setki uzytkownikow i jest on narazony na ataki. zeby
wszystko gralo, trzeba miec naprawde duza wiedze na ten temat - nie wystarczy przeczytac sobie manuala. gdyby tak bylo to
specjalisci od tego typu spraw nie byliby wogole potrzebni, a tymczasem ciagle ich brakuje. a co do konfiguracji, to jak
kupisz kompa z preinstalowanym systemem to bedzie on juz optymalnie skonfigurowany. dyskusyjnym oczywiscie jest to czy to
dobrze czy zle, ale jednym to odpowiada a innym nie. ja sie w to nie mieszam.

ciao.

Moim zdaniem wystarczy zatrudnić JEDNEGO specjalistę na jeden serwer (chyba, że są klastery). Systemy już wcześniej skonfigurowane to z początku łatwizna, ale gdy musisz sam zmienić konfigurację, to potem jest koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 22:38, Hatred napisał:

Częściowo sie zgadzam ale o co mi tu chodziło to widze że musz sprostowac-taka
postawa jest przymekaniem oka na piractwo i tyle kolesi nie obchodzi czy masz pirata i umiesz czy oryginał. Z > drugiej jednaka
strony spora część grafików tych młodych chłopaczków pracuje na piratachi potem ma prace bez problemu-mały paradoks:)


? Sa praktyki, są aplikacje do firm specjalistycznych. Serio mówiąc, nic Ci nie da zabawa paletką. A paradoks, o którym mówisz to złodziejswo. Ukradłeś, masz większe szanse na zatrudnienie, od tego,co, nie ukradł. Sprawdź znaczenie słowa "paradoks".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować