Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 10:37, karczmiarz napisał:

Ile woluminów zwiększających cechy jest w BG1?

W sumie osiem: 3 grimuary mądrości i reszta po jednej z pozostałych cech.

Dnia 14.08.2007 o 10:37, karczmiarz napisał:

Czy przechodzac do bg2 zachowam podwyższone cechy, czy zostaną zresetowane? gram w BG Trilogy.

Zostaną zachowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NPC Safana (zlodziejka) podala informacje o skarbie piratow gdzies na poludnie od candlekeep. Niestety obskoczylem wszystkie lokacje razem z nia na poludnioe od twierdzy, nawet te lekko na pln-wsch i NIC ;-/.

20070814215252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:53, karczmiarz napisał:

NPC Safana (zlodziejka) podala informacje o skarbie piratow gdzies na poludnie od candlekeep.
Niestety obskoczylem wszystkie lokacje razem z nia na poludnioe od twierdzy, nawet te lekko
na pln-wsch i NIC ;-/.



Sorki za pytanie, ale zauważyłem, że masz inną mapkę świata ^^
Grasz na BG Trilogy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w lokacji oznaczonej przez 2.
Idź wybrzeżem, pokonasz po drodze pare Siren, dojdziesz do Sireny, która zagada i obok nich znajdziesz wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze mapkę dla lepszej orientacji:
http://www.dudleyville.com/bg1/ar3600.htm

Btw jaki masz team? Jak ostatni raz przymierzałem się do grania w BG1 to poległem przy doborze towarzyszy. Kombinuję, kombinuję i nie wiem kogo wziąć. Tego kiedyś miałem, tamten jest za późno dostępny, ten ma nieodpowiedni charakter itd. Ciekawe czy ktoś tak jak ja pobija rekordy w ilości rozpoczęć gier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 22:37, Albatross napisał:

Btw jaki masz team? Jak ostatni raz przymierzałem się do grania w BG1 to poległem przy doborze
towarzyszy. Kombinuję, kombinuję i nie wiem kogo wziąć. Tego kiedyś miałem, tamten jest za
późno dostępny, ten ma nieodpowiedni charakter itd. Ciekawe czy ktoś tak jak ja pobija rekordy
w ilości rozpoczęć gier ;-)

Znam te bóle. Zasiadając każdy kolejny raz do BG1 jest z tym coraz trudniej. Niemniej trzeba przyznać, że i tak NPCów jest sporo... w BG2 te wybory są jeszcze trudniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:54, Badyl13 napisał:

> NPC Safana (zlodziejka) podala informacje o skarbie piratow gdzies na poludnie od candlekeep.

> Niestety obskoczylem wszystkie lokacje razem z nia na poludnioe od twierdzy, nawet te
lekko
> na pln-wsch i NIC ;-/.


Sorki za pytanie, ale zauważyłem, że masz inną mapkę świata ^^
Grasz na BG Trilogy?


tak Trilogy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:55, Mistic napisał:

Poszukaj w lokacji oznaczonej przez 2.
Idź wybrzeżem, pokonasz po drodze pare Siren, dojdziesz do Sireny, która zagada i obok nich
znajdziesz wejście.


No to mam problem. Poniewaz bylem w tej jaskini juz wczesniej bez Safany i skarb sprzątnąłem ;) próbowałem zabrac Safane w to miejsce licząc ze pojawi sie jakis dialog ale NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 22:37, Albatross napisał:

Dodam jeszcze mapkę dla lepszej orientacji:
http://www.dudleyville.com/bg1/ar3600.htm

Btw jaki masz team? Jak ostatni raz przymierzałem się do grania w BG1 to poległem przy doborze
towarzyszy. Kombinuję, kombinuję i nie wiem kogo wziąć. Tego kiedyś miałem, tamten jest za
późno dostępny, ten ma nieodpowiedni charakter itd. Ciekawe czy ktoś tak jak ja pobija rekordy
w ilości rozpoczęć gier ;-)


1. Kensai - Neutralny zły
2. Kagain - Praworządny zły
3. Edwin - Praworządny zły
4. Imoen - niestety dobra ;)

Niestety Jednym Kensaiem nie dałbym rady, bo za często wchodza w niego ciosy, potrzebny jest dobrze opancerzony czołg - Kagain.
Imoen najchętniej wymieniłbym na innego zlodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 15.08.2007 o 12:19, karczmiarz napisał:

Imoen najchętniej wymieniłbym na innego zlodzieja.

Jeżeli chcesz mieć w BG2 dobrego złodzieja wykreowanego przez siebie, to nie pozbywaj się Imoen i nie dwuklasuj jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 12:29, zebara napisał:

.
> Imoen najchętniej wymieniłbym na innego zlodzieja.
Jeżeli chcesz mieć w BG2 dobrego złodzieja wykreowanego przez siebie, to nie pozbywaj się Imoen
i nie dwuklasuj jej.

Gdzie moge odnaleźć właściciela pierścienia , ktory znalazlem w kopalni - z wygrawerowanym napisem pierścień józefa. Szukałem wśród górnika kogoś z tym imieniem ale nie ma takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 16:13, karczmiarz napisał:

> .
> > Imoen najchętniej wymieniłbym na innego zlodzieja.
> Jeżeli chcesz mieć w BG2 dobrego złodzieja wykreowanego przez siebie, to nie pozbywaj
się Imoen
> i nie dwuklasuj jej.
>
Gdzie moge odnaleźć właściciela pierścienia , ktory znalazlem w kopalni - z wygrawerowanym
napisem pierścień józefa. Szukałem wśród górnika kogoś z tym imieniem ale nie ma takowego.

Chyba jego zona jest gdzies w Nashel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2007 o 16:13, karczmiarz napisał:

Gdzie moge odnaleźć właściciela pierścienia , ktory znalazlem w kopalni - z wygrawerowanym
napisem pierścień józefa. Szukałem wśród górnika kogoś z tym imieniem ale nie ma takowego.


Zanieś go mieszkance Nashkel. Nie pamiętam niestety w którym mieszka domu ale niewiele ich tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 16:13, karczmiarz napisał:

Gdzie moge odnaleźć właściciela pierścienia , ktory znalazlem w kopalni - z wygrawerowanym
napisem pierścień józefa. Szukałem wśród górnika kogoś z tym imieniem ale nie ma takowego.

Nashel, chata w prawym dolnym rogu... jego żonka, a samego juzefa zeżarły koboldy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam :) właśnie zakupiłem "sagę" i mam dwa pytania: 1 jak zainstalować BGT, 2 czy po instalacji BGT mozna zdjąć próg doświadczenia. proszę o nie ruganie początkującego za nie umiejetność instalki moda, mam zainstalowaną sagę a nie mogę odpalić konwertera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:13, hartmar napisał:

mam dwa pytania: 1 jak zainstalować BGT


Od razu zaznaczam że nie instalowałem tego moda z płyty z Sagą ale podejrzewam że gdzieś tam powinna być instrukcja.
W wypadku gdybyś nie mógł jej znaleźć poniżej dołączam instrukcje wykopiowaną z wersji instalacyjnej BGT którą mam na dysku (mam nadzieję że radzisz sobie z angielskim).

Baldur’s Gate Trilogy - WeiDU (BGT-WeiDU)
Version 1.04

REQUIREMENTS

BGT-WeiDU requires the following:
- A Custom Install (with all checkboxes ticked) of Baldur’s Gate I and Tales of the Sword Coast, patched to version 5512
(clean install - DO NOT INSTALL BALDURDASH ON YOUR BALDUR’S GATE: TALES OF THE SWORD COAST INSTALLATION, or anything else on it for that matter)
OR
- A Custom Install (with all checkboxes ticked) of Baldur’s Gate: The Original Saga
(clean install - DO NOT INSTALL BALDURDASH ON YOUR BALDUR’S GATE: TALES OF THE SWORD COAST INSTALLATION, or anything else on it for that matter)
AND
- A Full Install of Baldur’s Gate II: Shadows of Amn and Baldur’s Gate II: Throne of Bhaal, patched to version 26498 (can have existing modifications installed; see FAQ section for details)

Disk Space Required: BGT-WeiDU requires 2.5 GB of free disk space. However, 3.0 GB is required for the installation process, not including the standalone Baldur’s Gate and Tales of the Sword Coast installation. For virtual memory purposes, at least 4.0 GB of free disk space is recommended.

INSTALLATION
1. Extract BGT104-Install.rar to your BGII install directory
2. IMPORTANT! Ensure that no Baldur’s Gate-related CDs/DVDs/virtual images are in any of your CD/DVD/virtual drives. Failure to do this will likely result in errors during installation.
3. Run Setup-BGT.exe in your BGII install directory
a. Select the appropriate language - this is important so that the command line prompts can be read properly
b. Installation of core components - Select [Y] when prompted
c. Windows 9x/ME users. When prompted for Baldur’s Gate I installation, type in the appropriate path without any terminal slashes, then press Enter
Windows NT users. When prompted for Baldur’s Gate I installation, type in the appropriate path without any terminal slashes, press Ctrl+z, then Enter
Windows 2000/XP users. When prompted for Baldur’s Gate I installation, type in the appropriate path then press Enter
d. The installation checks for the file BGMain2.exe in the installation directory that you typed
e. Press Enter to complete installation when prompted, then wait patiently while the installation is completed
4. Play Baldur’s Gate II - click the Baldur’s Gate button, then New Game to start Baldur’s Gate I
5. You may uninstall Baldur’s Gate I and Tales of the Sword Coast if desired - if you think you need a re-install, do NOT complete this step
6. Post-installation: Baldur’s Gate and Tales of the Sword Coast music and Graphical User Interface (GUI) installation

NOTE: If you are installing this as part of the mega-modification, install this after all modifications that are part of the mega-modification (The Darkest Day, Shadows over Soubar, Tortured Souls).

UNINSTALLATION AND REINSTALLATION
1. Run Setup-BGT.exe in your BGII install directory
a. Select [U] when prompted - do NOT select [R]
b. The batch file will complete uninstallation
2. Restore the backup of dialog.tlk, found in the directory <BGII install directory>\BGT\dialog.bak
3. If you need to re-install BGT-WeiDU, then follow the Installation instructions from Step 2

Dnia 15.08.2007 o 17:13, hartmar napisał:

2 czy po instalacji BGT mozna zdjąć próg doświadczenia.


To zależy co masz na myśli - BGT automatycznie ustawia limit doświadczenia na ten z Tronu Bhaala, więc w samym Baldur''s Gate (jedynce) limit jest niemożliwy do osiągnięcia. Natomiast wciąż będzie Cię obowiązywało ograniczenie 8000000 xp na postać więc gdzieś w Tronie Bhaala możesz ten próg osiągnąć (i przestać awansować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanko ale z inne beczki mianowicie: czy mozecie mi poradzic co mam zrobic (tylko bez zadnych cheatow ani kodow, np gdzies lezy dobry miecz albo gdzies jest dobra tania zbroja do kupienia itp.(niekoniecznie chodzi o itemy)) zeby gralo mi sie latwiej i niechce zmniejszac poziomu trudnosci bo exp jest mniejszy:) bedę bardzo wdzięczny za pomocną dlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 19:32, Ziomós napisał:

ja tez mam pytanko ale z inne beczki mianowicie: czy mozecie mi poradzic co mam zrobic (tylko
bez zadnych cheatow ani kodow, np gdzies lezy dobry miecz albo gdzies jest dobra tania zbroja
do kupienia itp.(niekoniecznie chodzi o itemy)) zeby gralo mi sie latwiej i niechce zmniejszac
poziomu trudnosci bo exp jest mniejszy:) bedę bardzo wdzięczny za pomocną dlon


gralo latwiej tzn? z czym sobie nie radzisz? przedmioty przyjda z czasem, na poczatku nie da sie zdobyc wielu dobrych przedmiotow... jak chcesz dobry miecz to idz do kopalni nashkel... nie wchodz do srodka ale obejdz teren kopalni i mniej wiecej w srodku, z lewej strony lokacji znajdziesz rzezbiarza prisma, prista czy jakos tak... dalej juz bedziesz wiedzial co i jak... a i graj majac w druzynie ze dwoch lucznikow np kivana... w bg1 bardzo dobrze sie sprawuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie radze sobie zbytno z wilkami ale jestem dopiero w drugiej lokacji wiec co bedzie poteam?? z tymi zarazonymi na g... jakos mi idzie ale jak mi sie zuci takich dwoch to jz kiepsko(mam paladyna on w jakims stopniu gorzej radzi sobie w bojach niz np wojownik)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować