Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2007 o 22:51, Gall historyk napisał:

/ciach/


Jest tam na sto procent bardzo dokładnie przeszukaj ale bardziej ona będzie po lewej stronie chyba w drugim rzędzie ale jest na 100%;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:58, Karharot napisał:

Książka jest schowana w sianie za krowami:)
W razie niejasności dołączam screena z jej dokładną lokacją.


Naprawdę wielkie dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które grają z modami z Sagi BG, czy po zainstalowaniu BGTuTu instalowaliście też Northern Tales of the Sword Coast, a jeśli tak to czy później w grze nie mieliście żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie w podziemiach Candlekeep, ale nie znalazłem woluminu siły, i nie mam pojęcia gdzie może być. To akurat jeden z najważniejszych woluminów dla mojej postaci (wój)... z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 23:43, Badyl13 napisał:

Jestem na razie w podziemiach Candlekeep,

Okej jeśli dobrze pamiętam to znajdują się tam chyba... 2 woluminy, siły i mądrości. Oba znajdują się w drugiej podziemnej lokacji. Znaczy się, najpierw ten gościu w czerwonym przenosi się z więzienia do tego małego pomieszczenia, a potem wchodzisz do większej lokacji z całą masą korytarzy. Woluminy znajdują się odpowiednio na południu i na północy lokacji, przy czym ten na południu jest strzeżony chyba tylko przez pułapki, za to by dostać się do tego północnego musisz zabić pająki. Oba woluminy znajdują się w jakiegoś rodzaju sarkofagach na środku pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 23:51, Hubi Koshi napisał:

> Jestem na razie w podziemiach Candlekeep,
Okej jeśli dobrze pamiętam to znajdują się tam chyba... 2 woluminy, siły i mądrości. Oba znajdują
się w drugiej podziemnej lokacji. Znaczy się, najpierw ten gościu w czerwonym przenosi się
z więzienia do tego małego pomieszczenia, a potem wchodzisz do większej lokacji z całą masą
korytarzy. Woluminy znajdują się odpowiednio na południu i na północy lokacji, przy czym ten
na południu jest strzeżony chyba tylko przez pułapki, za to by dostać się do tego północnego
musisz zabić pająki. Oba woluminy znajdują się w jakiegoś rodzaju sarkofagach na środku pomieszczenia.



W sumie nawet wtedy, kiedy pytałem się o ten wolumin, ja go wciąż miałem 0_o
To był po prostu błąd poradnika dołączonego do Sagi, w którym pisało, że to grimuar kondycji ;)
Myślałem więc, że sa dwa grimy kondycji, z tąd nie porozumienie. Teraz zostały mi tylko dwa mądrości, z wiezy tego maga z Wrót, oraz wiezy Durlaga ;)
Potem zostanie już tylko Saverok, i mnie i moje problemy powitacie już w innym temacie, poświęconym BG2 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wieży Ramazitha znajduje się tom podnoszący inteligencję, ten który podnosi mądrość jest w posiadaniu kapłana z Domu Pani (świątynia Tymory) i zdobywamy go w czasie wykonywania questa związanego z otruciem przez Mareka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 00:25, Karharot napisał:

W wieży Ramazitha znajduje się tom podnoszący inteligencję, ten który podnosi mądrość jest
w posiadaniu kapłana z Domu Pani (świątynia Tymory) i zdobywamy go w czasie wykonywania questa
związanego z otruciem przez Mareka.



Możliwe, tomy inteligencji, i mądrości mylą mi się ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 19:33, balduran2 napisał:

Dobra, koniec tej dyskusji - bo to już prawdziwy off-top!


Off-top off-topem, ale ten sposób faktycznie nie działa. W rozmaitych poradnikach widziałam ten przepis jako sposób na przeniesienie pantalonów, ale już nie - reszty ekwipunku.

Dnia 21.08.2007 o 19:33, balduran2 napisał:

No tak - tak trzeba zrobić, "sposób" jest w tym, że nie wszyscy wiedzą/znajdą tą skrytkę...


Skrzynkę znaleźć nie trudno, ale - jak napisałam powyżej - z mojego ekwipunku znalazłam tam tylko pantalony...

W poradniku na płycie DVD z sagą są co prawda informacje, że jeśli w ekwipunku przy przenoszeniu postaci był bodajże miecz i pancerz, to ten pierwszy dostajesz w nagrodę od Malaaqa, a drugi - znajdziesz przy ciele Ilycha. Ale nie sprawdziłam tego w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znów mam parę pytań... kiedy wyeksportuje postać, aby zanistalować BG2, będe musiał odinstalować część I (mało miejsca na HDD : / ). Czy te eksportowane postacie się nie usuną? Jeśli tak to co zrobić, by się nie usuwały? To ważne, nie chciałbym stracić mojego bohatera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 08:26, Epiphany napisał:

W poradniku na płycie DVD z sagą są co prawda informacje, że jeśli w ekwipunku przy przenoszeniu
postaci był bodajże miecz i pancerz, to ten pierwszy dostajesz w nagrodę od Malaaqa, a drugi
- znajdziesz przy ciele Ilycha. Ale nie sprawdziłam tego w praktyce.

Ja tam od dżinna zawsze dostawałem Miecz Chaosu. A na Illychu Kolczugę Umarłych. Jak pierwszy raz grałem w BG2(postać po przejściu jedynki), to zdobyłem Pierścień Ochrony Koverasa, ale nie pamiętam gdzie. Nie wiem więc, czy znajduje się go zawsze. Możliwe, że znalazłem go zamiast Hełmu Baldurana (za postem z listami Karharota). Z drugiej listy wnika, że jakiś pancerz może pojawić się u Illycha.

I tak uważam, że poza Hełmem Baldurana ciekawe przedmioty się nie przenoszą. Po prostu w dwójce ciężko o dobry hełm inny niż hełm Baldurana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Baldurs Trilogy.

Gram obecnie w Bg1 kensai''em, aby przenieśc go do BG2 i zdwuklasować z magiem. Jak wiadomo mod BG Trilogy udostępnia podklasy w BG1. Wybrałem podklasę która nie może uzywać pancerzy, hełmów, zbroi itp.

Jednak kiedy zrobie już dwuklasowca Kensai/Mag to czy będzie on mógł uzywać np bransolet do KP, rękawic do siły itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, sorry ze w drugim poscie:

Czy zebranie wszystkich przedmiotów z zestwu BALDURANA - hełmu, zbroi, płaszcza boś dodatkowo daje, lub czy można wtedy ulepszyć cały zestaw w jakiś sposob???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 13:43, karczmiarz napisał:

Mam pytanie odnośnie Baldurs Trilogy.

Gram obecnie w Bg1 kensai''em, aby przenieśc go do BG2 i zdwuklasować z magiem. Jak wiadomo
mod BG Trilogy udostępnia podklasy w BG1. Wybrałem podklasę która nie może uzywać pancerzy,
hełmów, zbroi itp.

Jednak kiedy zrobie już dwuklasowca Kensai/Mag to czy będzie on mógł uzywać np bransolet do
KP, rękawic do siły itp?

Chyba nie będzie mógł , ale możesz zdualowac go na złodzieja - na wyskoim levelu dostaje umiejtnosc Używanie Każdego Przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 13:47, karczmiarz napisał:

Czy zebranie wszystkich przedmiotów z zestwu BALDURANA - hełmu, zbroi, płaszcza boś dodatkowo
daje, lub czy można wtedy ulepszyć cały zestaw w jakiś sposob???

Zebranie zestawu nie daje żadnego bonusu w oryginalnej grze, ale jakieś premie daje komponent modu Enhanced BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć o swoim pytaniu "Kiedy wyeksportuje postać, aby zanistalować BG2, będe musiał odinstalować część I (mało miejsca na HDD : / ). Czy te eksportowane postacie się nie usuną? Jeśli tak to co zrobić, by się nie usuwały? To ważne, nie chciałbym stracić mojego bohatera"

A także zadać inne... podczas gry nie natknąłem się na inny czar leczący, tylko lekkie leczenie... Trochę dziwne, czy nie ma innych w stylu średnie, czy wielkie leczenie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 16:41, Badyl13 napisał:

Czy te eksportowane postacie się nie
usuną? Jeśli tak to co zrobić, by się nie usuwały? To ważne, nie chciałbym stracić mojego bohatera"

Jeśli dobrze pamiętam to postacie są eksportowane do folderu "Characters" znajdującego się w głównym folderze gry, który nie jest usuwany podczas odinstalowywania, a nawet jeśli jest to nie ma nic prostszego jak przekopiowanie go do innego folderu i postać jest bezpieczna.

Dnia 22.08.2007 o 16:41, Badyl13 napisał:

Trochę dziwne, czy nie ma innych w stylu średnie, czy wielkie leczenie"?

Hmm, pewien nie jestem, ale jest CHYBA średnie leczenie, ale to na bodaj 4 poziomie zaklęć kapłana/druida, być może twoje postacie z zaklęciami kapłańskimi nie osiągnęły po prostu tego poziomu, ewentualnie to mnie pamięć zawodzi i takie zaklęcia nie były w jedynce dostępne (w dwójce są jak najbardziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 16:41, Badyl13 napisał:

Chciałbym przypomnieć o swoim pytaniu "Kiedy wyeksportuje postać, aby zanistalować BG2, będe
musiał odinstalować część I (mało miejsca na HDD : / ). Czy te eksportowane postacie się nie
usuną? Jeśli tak to co zrobić, by się nie usuwały? To ważne, nie chciałbym stracić mojego bohatera"

Katalog characters, ale ogólnie to instalator przy usuwaniu zapyta się czy usunąć czy nie.

Dnia 22.08.2007 o 16:41, Badyl13 napisał:

A także zadać inne... podczas gry nie natknąłem się na inny czar leczący, tylko lekkie leczenie...
Trochę dziwne, czy nie ma innych w stylu średnie, czy wielkie leczenie"?

Jest jeszcze leczenie średnich i krytycznych. Wszystkie są kapłanskie, więc jak miałeś kaplana w ekipie to nie powinieneś ich przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować