Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasza Kolekcja Muzyki...

867 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2007 o 12:34, Rudy Karzeł napisał:

Heh, idę dzisiaj uzupełniać moją płytotekę jakąś płytką Kultu... cały czas zastanawiam się
- Your Eyes, Kaseta czy Tata 2?


Posłuchaj to do Ciebie, z tego co zdążyłem przesłuchać jest to dla mnie najlepsza ich płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tą już mam...:P tak samo jak Poligono Industrial, Salon Recreativo, Kult, Spokojnie, Mojego Wydafcę, Tatę Kazika, a reszty mam kopie od przeróżnych znajomych... zostały mi tylko 3 do wzięcia xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 11:21, squeglee napisał:

Piękna kolekcja, gratuluję zwłaszcza Megadeth, Slayera i Behemotha.


Poważnie?
Dwa albumy Megadeth i jeden Behemotha, nie ma czego za bardzo gratulować, dopiero powiększam "kolekcję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dyskografie Kata, Die toten hosen i troche innych perełek ale juz nie w całości. Ma ktoś może Kata dźwiękową wersję biblii satanistycznej? Nie żeby mnie to pasjonowało, ale to jedyne czego mi brakuje kata, a nigdzie nie moge znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 00:56, nathanadler napisał:

Hyh niby mam zdjęcie.

Postaram się spłodzić kiedyś całą listę jest tego około 400 sztuk różnie klimatycznie (ogólnie
rock, progresive rock, art rock itd)


Super kolekcja!
hehe wypatrzyłem tam nawet - War, Zooropę i ATYCLB U2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 22:27, Blade Mack napisał:

to je też wrzucę małe conieco:


Normalnie jestem w szoku:) Wiedziałem, że słuchasz takiej muzyki, ale nie myślałem, że aż tyle tego masz. Do tego sporo koncertów na DVD. Brakuje mi tam tylko chociaż 2-3 płyt Uriah Heep. Chyba, że jestem ślepy;) No i jeszcze Deep Purple - "In Rock" i "Made In Japan"( moim zdaniem najlepsza koncertówka wszech czasów) kupione w kiosku:P? Popraw się:P

nathanadler -->

Sporo tytułów tylko szkoda, że na tym zdjęciu nie widać jakie konkretnie masz płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 22:27, Blade Mack napisał:

to je też wrzucę małe conieco:


Olalala, pierwszy raz widzę kogoś o tak podobnych do mnie gustach :).

Return to Forever, Jean Luc-Ponty, SBB, Crimsoni, Police... Chyba będziemy mieli trochę do pogadania :).
I szczerze gratuluję kolekcji - gdyby miał kasę sam z chęcią bym nabył trochę więcej progrocka, bo obracam się głównie w klimacie jazzrockowym, jazzowym i funkowo-"czarnym".


Mógłbyś mi powiedzieć coś na temat DVD Talking Heads? Ja znam ich tylko z, choć dobrze przesłuchanego, Remain in the Light. Czy muzyka jest dobra, a sam film warty obejrzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 00:17, dave03 napisał:

Normalnie jestem w szoku:) Wiedziałem, że słuchasz takiej muzyki, ale nie myślałem, że aż tyle tego masz.

parę latek zbierałem...

Dnia 08.01.2008 o 00:17, dave03 napisał:

Do tego sporo koncertów na DVD.

nie tyle co bym chciał...

Dnia 08.01.2008 o 00:17, dave03 napisał:

Brakuje mi tam tylko chociaż 2-3 płyt Uriah Heep.

mi tez. pożyczyłem i już do mnie nie wróciły (jak wiele, woeeeeele innych)...

Dnia 08.01.2008 o 00:17, dave03 napisał:

No i jeszcze Deep Purple - "In Rock" i "Made In Japan"( moim zdaniem najlepsza koncertówka wszech czasów) kupione w kiosku:P? Popraw się:P

posypuje głowę popiołem: kupione w kiepskich czasach, gdzie ni kasy, ni oryginałów;/ poprawie sie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 00:37, Backside napisał:

Olalala, pierwszy raz widzę kogoś o tak podobnych do mnie gustach :).

eeee tam. patrz na Dave''a03. na pewno u niego coś już takiego widziałeś... Zresztą jak patrzyłem na Wasze kolekcje, to dopiero ślinka pociekła mi sowicie... ;)

Dnia 08.01.2008 o 00:37, Backside napisał:

Return to Forever, Jean Luc-Ponty, SBB, Crimsoni, Police...

No nie da się ukryć, że jestem z gruntu eklektykiem, otwartym na każdą dobra muzę - od A (ABC) do Z (ZZ Top)

Dnia 08.01.2008 o 00:37, Backside napisał:

Mógłbyś mi powiedzieć coś na temat DVD Talking Heads? Ja znam ich tylko z, choć dobrze przesłuchanego, Remain in the Light. Czy muzyka jest dobra, a sam film warty obejrzenia?

HA! tu można by całą historię napisać... a ponieważ jesteśmy na forum, wybiorę wersję uproszczoną:
Po raz pierwszy widziałem to w jakimś zapyziałym kinie podczas stanu wojennego (tak stary jest ten film, a ja jeszcze starszy :/) i od razu mnie "wcięło", chociaż nie znałem Talking Heads wcześniej zbyt dobrze... Ale do tej pory uważam ten film (właśnie film, a nie koncert!) za szczytowe i niepowtarzalne osiągniecie tzw. performance''u estradowego, czy jak tam chcesz, by sie to nazywało. To po prostu TRZEBA zobaczyć na własne oczy i uszy usłyszeć. Pomaga w tym szokująco niska cena, za jaką można tą płytę wyhaczyć w MM lub empiku: jedyne dwie dychy otwierają Ci oczy i uszy na NIEPOWTARZALNY SHOW kreowany przez TH i Davida Byrne''a! Coś takiego można porównać jedynie z Pompejami lub Ścianą Floydów. ŻADEN koncert nie da Ci tylu wrażeń, pod warunkiem oczywiście, że nie będzie przerywany reklamami...
Qrde, sam walnąłem reklamówę... (niestety tantiem z tego nie mam żadnych). Ciesz się więc, że była to skrócona wersja historyi :D
Pozdrówka dla Ciebie, Dave''a03 i reszty dinozaurolubów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 00:13, Blade Mack napisał:

eeee tam. patrz na Dave''a03. na pewno u niego coś już takiego widziałeś... Zresztą
jak patrzyłem na Wasze kolekcje, to dopiero ślinka pociekła mi sowicie... ;)


Jak sam Dave03 pisał, wspólną ze mną ma tylko 1 płytę - Crimsonów :).

Dnia 09.01.2008 o 00:13, Blade Mack napisał:

> Return to Forever, Jean Luc-Ponty, SBB, Crimsoni, Police...
No nie da się ukryć, że jestem z gruntu eklektykiem, otwartym na każdą dobra muzę - od A (ABC)
do Z (ZZ Top)


Dobrze, że nie od A jak Abba ;) <żart>.
Ale doceniam, bardzo cenię rzadki gatunek ludzi o tak eklektycznych gustach.

Dnia 09.01.2008 o 00:13, Blade Mack napisał:

HA! tu można by całą historię napisać...


Wow, jestem pod wrażeniem :). W takim razie nie zostawiłeś mi wyboru... choć chwilowo z kasą może być krucho, bo właśnie zaprzepaściłem 85zł na Allegro z arcy-rzadki bootleg Mahavishnu Orchestra :].
Czy może bierze tam udział również Brian Eno. Na "Remain in the Light" nie był mocno słyszalny w dźwiękach, ale jak wkład w ogólny wydźwięk, brzmienie Talking Heads było spore.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 23:12, Blade Mack napisał:

posypuje głowę popiołem: kupione w kiepskich czasach, gdzie ni kasy, ni oryginałów;/ poprawie
sie ;p


Sam kupiłem jedną taką płytę a konkretniej "The Dark Side Of The Moon" Pink Floydów, tyle tylko, że normalną wersje też posiadam. Wersje "kioskową" kupiłem tylko dla tej gazetki, która była dołączona do płyty:P Parę świetnych zdjęć, których nigdzie więcej nie widziałem tam było. W samym tekście niestety sporo błędów. Sama płyta jednak już dawno powędrowała na śmietnik:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 00:42, Backside napisał:

Dobrze, że nie od A jak Abba ;) <żart>.


Abby niestety nie mam... :( <żart> ALE... mam płytę solową Fridy ze znanym kawałkiem "Something going on" oraz nie mniej znanym Philem Collinsem! i tylko to mnie podkusiło by to kupić i, o zgrozo, posłuchać kilka razy ;)
Tak w ogóle to mam kupę czarnych krążków, ale to na inny temat..

Dnia 09.01.2008 o 00:42, Backside napisał:

Czy może bierze tam udział również Brian Eno. Na "Remain in the Light" nie był mocno słyszalny w dźwiękach, ale jak wkład w ogólny wydźwięk, brzmienie Talking Heads było spore.


Eno nie występuje na tym koncercie, a z "Remain..." jest bodajże tylko "Once in the lifetime". Z tego co pamiętam, to Eno był "tylko" producentem, realizatorem i współtwórcą kilku (wszystkich?) utworów na tej płycie i wykonawczo się raczej nie udzielał. Natomiast niewątpliwie namieszał im w brzmieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:12, dave03 napisał:

Sam kupiłem jedną taką płytę a konkretniej "The Dark Side Of The Moon" Pink Floydów, tyle tylko,
że normalną wersje też posiadam. Wersje "kioskową" kupiłem tylko dla tej gazetki, która była
dołączona do płyty:P Parę świetnych zdjęć, których nigdzie więcej nie widziałem tam było. W
samym tekście niestety sporo błędów. Sama płyta jednak już dawno powędrowała na śmietnik:P


Widzę, że sama posypka popiołem nie wystarcza... No dobra, przyznaje się - mam też "Ciemną stronę.." w tym samym co Ty wydaniu :/ Wiem, nie uchodzi i w ogóle plamsko totalne, ale wiesz jak jest: płytę znam na pamięć, słucham jej teraz baardzo rzadko, aczkolwiek cały czas obiecuję sobie kupić oryginalny CD lecz zawsze wyskoczy coś bardziej pilnego.. Ale, żebyś nie myślał, mam alibi: płytę mam w oryginale czarnym (jak i całą dyskografię Floydów) kupowaną za ciężkie zielone w najgorszych czasach komuny... Dostanę rozgrzeszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dostanę rozgrzeszenie?

Dnia 09.01.2008 o 19:22, Blade Mack napisał:


Oczywiście:) Ja też mam czarną. Problem w tym, że jakiś czas temu wyszła "niebieska". Zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Utworów niestety żadnych nowych tam nie dodano, tylko książeczka w środku prezentuje się znacznie lepiej i rzecz jasna sam dźwięk, jednak na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze takiego sprzętu żeby w pełni docenić tego remastera. Tak więc zamiast kupować drugi raz praktycznie to samo, wole kupić płytę jakiegoś innego wykonawcy, bo zawsze to coś nowego. Zwłaszcza, że moje zainteresowania są dość szerokie i zawsze mam co kupować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:45, dave03 napisał:

Problem w tym, że jakiś czas temu wyszła "niebieska".


"niebieska"?? winylowa, taka jak składanka Beatles''ów? nie słyszałem o tym :/
bo pisząc w swoim poście o czarnej płytce miałem na myśli właśnie winyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować