Zaloguj się, aby obserwować  
Oskar_1994

Nazwa na grę.......

41 postów w tym temacie

No nie przesadzajmy że to aż taka trudna sztuka. Zrobić grę można na komórkę czy konsole przenośna i praktycznie jedna osoba coś może ciekawego zrobić oczywiście jeśli zna język programowania i choć trochę programy do grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zniechęcałbym chłopaka, bo fajnie, że zainteresował się tą tematyką. Nabierze doświadczenia, a w przyszłości może stać się drugim Carmackiem :] W każdym razie - powodzenia. A co do tytułu - musiałbyś powiedzieć o czym jest. Tytuł musi w jakiś sposób nawiązywać do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:59, Kafar napisał:

No nie przesadzajmy że to aż taka trudna sztuka. Zrobić grę można na komórkę czy konsole przenośna
i praktycznie jedna osoba coś może ciekawego zrobić oczywiście jeśli zna język programowania
i choć trochę programy do grafiki.

Zależy o jaką grę chodzi twórcy tematu,bo jeżeli o jakąś prostą grę to rzeczywiście można taką zrobic samemu,ale podejrzewam że tu chodzi o grę 3d a stworzenie takowej samodzielnie jest mało realne(ewentualnie może wyjśc jakiś crap z rodzaju tych co opisują w "Kaszanka Zone" w CDA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze NWN czy Gothic to on sam nie stworzy jak dopiero podstaw się uczy... Ale mozna w tych czasach cos dobrego zrobić samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się na początku można popróbowac na wspomnianym przezemnie "Rpg Makerze" gdzie można stworzyc coś w stylu dawnych rpg na SNES-a.Niby nic ale na początek starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widze jak za 10 lat twórca tematu jest największym producentem gier na świecie, wykupuje ID, blizzard i jest bliski wykończenia EA, a my wszyscy błagamy go o prace powołując się na znajomość z gram.pl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:19, Meketh napisał:

Zgadzam się na początku można popróbowac na wspomnianym przezemnie "Rpg Makerze" gdzie można
stworzyc coś w stylu dawnych rpg na SNES-a.Niby nic ale na początek starczy.

A mi się wydaje, że nasz potencjalny twórca od razu chce stworzyć grę z prawdziwego zdarzenia, przyznam się, że sam o tym marzyłem, kiedy zaczynałem tworzyć na The Games Factory, udała mi się tylko prosta platformówka, ale dzięki temu jeszcze bardziej zainteresowało mnie programowanie... To moja nowa pasja. :)

TigerXP
Przez Ciebie będę miał koszmary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam takie tytuły jak:
"You don''t want it"
"Don''t buy this game"
"it''s crap"
"If you are stiupid, buy this game"

Bardzo chwytliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:27, Noxbi napisał:


A mi się wydaje, że nasz potencjalny twórca od razu chce stworzyć grę z prawdziwego zdarzenia,
przyznam się, że sam o tym marzyłem, kiedy zaczynałem tworzyć na The Games Factory, udała mi
się tylko prosta platformówka, ale dzięki temu jeszcze bardziej zainteresowało mnie programowanie...
To moja nowa pasja. :)


Zapewne masz rację ja także niezwojowałem za wiele w RPG Maker ale każdy wielki programista zaczyna od małych kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie moge.
Wiem, że sie powtarzam, ale nie wyrobie.
Napisz o czym taka gra powinna być. Fabuła !!!
Co to dzieło ma przedstawiać, w jakim świecie żyć?
Jak mamy wymyślić tytuł skoro nie wiemy nic oprócz tego, że to RPG.
Później ludzie piszą co im do głowy przyjdzie np "Zemsta krwawej parówy" (bez obrazy Kannx :) ).
Brzmi to zabawnie, ale przecież ty chcesz tytuł do swojej gry, a nie kabaretu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:53, Pediator napisał:

> Właśnie uczę się jak tworzyć gry, lecz jak już się naucze to potrzebuje nazwy......nazyw.........

>
> Podajcie swoje propozycje na gre RPG xD
>
> Wybiore najlepszą nazwe i może kiedyś zobaczycie w "Meida Markt'''' gre właśnie
z tą
> nazwą bo jak mi się już uda to napewno nie zapomne o pomysłodawcy na tytuł gry :P
mogę robić z tobą grę. mogę zrobić jakieś grafiki lub coś innego byle nie silnik.


A mógł byś mi podać swojego e-maila albo lepiej gg to bysmy sobie porozmawiali na team gierek i moze bysmy team załoyżyli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa musi powalać odpowiednim brzmieniem. Jak RPG to polecam coś takiego: "Revenge of the Invisible Wraith Lord from the Perpendicular Dimension" :D Jest odpowiednio epicka i sugeruje niezapomniane wrażenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:13, Oskar 1994 napisał:

Właśnie uczę się jak tworzyć gry, lecz jak już się naucze to potrzebuje nazwy......nazyw.........

Podajcie swoje propozycje na gre RPG xD

Wybiore najlepszą nazwe i może kiedyś zobaczycie w "Meida Markt'''' gre właśnie z tą
nazwą bo jak mi się już uda to napewno nie zapomne o pomysłodawcy na tytuł gry :P


,,Dark Kingdom''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warriors with swards attacking by space marines in new york where, terrorists are blowing up buildings and fighting with russian mufia.- Tytuł pasuje prawie do każdej gry, jakiej gry nie stworzysz to tytuł bedzie w sam raz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 16:26, TigerXP napisał:

Warriors with swards attacking by space marines in new york where, terrorists are blowing up
buildings and fighting with russian mufia.- Tytuł pasuje prawie do każdej gry, jakiej gry
nie stworzysz to tytuł bedzie w sam raz :]


hehe nazwa the best tylko hmmm za długa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chwytliwa nazwa dla gry to ... "Gra" ale mam jeszcze kilka innych propozycji:
"Idź precz"
"W tę i z powrotem do sklepu"
"TAMTO Kocham Cię"
"Zawiodłem sie na sobie" - gra dowartościowująca
"Trudno być indorem" - symulator życia indora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować