Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2006 o 15:33, Abi Dalzim napisał:

> heh pamiętam tego skurczybyka, infekuje pliki exe parszywy dran ;] Pamietam ze sobie z
nim
> jakos poradzilem, ale bylo to dawno temu
Już znalazłem rozwiązanie (banalne). Ściągnąłem po prostu trialową wersję Kasperskiego i mi
gnojka usunął :) Dziwna sprawa, że Avast! i MKS-Vir w ogóle go nie widziały...


hmm dziwne bo wlasnie mksik mi takie typu wirki znajdował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis smiechu poszedlem do kumpla, a on caly komp w wirusach a dokladniej w sality.o wszystkie pliki mu zainfekował exe ;/ winampy, gry wszystko :) Bylo tego ponad kilka tysięcy plików ;/ Tworzyly mu się foldery WINFILE (GAME) takze w parze z sality.o szedł WUKILL.B ;/ Masakra zniszczylo mu calego kompa ;) wczesniej nie mial antywira, dopiero ja mu przyszedłem z pomoca :) A co mnie najbardziej zainteresowało SPY BONKER AQ4... pisalo ze wszedł mu do pamieci fizycznej, jest takie cos mozliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panda i norton - przereklamowane

kaspersky - ok

noda - nie znam

narazie jadę na AVG

do tego Spybot 1.4 i ad-aware!

no i firewall (outpost) - lecz narazie testuję norton firewall, bo udostępniam łącze przez wi-fi - i były z outem problemy; jak doczytam w czym problem to do niego wrócę (mam 90 na to - tyle jest ważna wersja Nortona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten katalog (folder) - to tam trzyma windows xp pliki do przywracania systemu (taki mini auto backup); robi to automatycznie i mozna wyłączyc to dla poszczególnych dysków; mogles narzędziem porządkowania dysków usunąć wszystkie punkty przywracania (no oprócz ostatniego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 01:07, Martimat napisał:

panda i norton - przereklamowane


I raczej na mocniejsze maszyny.

Dnia 03.08.2006 o 01:07, Martimat napisał:

noda - nie znam


Wypróbuj, nawet nie poczujesz ze masz anytywirusa :D

Dnia 03.08.2006 o 01:07, Martimat napisał:

do tego Spybot 1.4 i ad-aware!


A tego to nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2006 o 12:40, Bagieta napisał:

> noda - nie znam

Wypróbuj, nawet nie poczujesz ze masz anytywirusa :D


Jest jakaś darmowa wersja,czy demo? Bo ten Norton jest dość pamięciożerny... i faktycznie,przereklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky - Ten program to jakies jaja, dostałem kiedyś w ramach serwisu (jeszcze mojego dawnego) kompa PEŁNĄ wersję tegoz programu. Wykrywał najdrobnijsze bugi, trojany, wiry, spyware, i bardzo często w środku gry wywalało mnie do windowsa i miałem komunikat że istnieje podejżenie że ktoś mi sie włamuje,mam dialera, trojana itp. ale nic ztym nie może zrobić. Podobnie z wirusami, po każdym skanie miałem ok. 30 rzekomo zainfekowanych plików z którymi tez nic nie mógł zrobić. Masakra. Wrzuciłem darmowy trial nortona i uzdrowiłem PC. Teraz na nowym kompie jade na AVG i jestem zadowolony, nie jest to jakiś odjechany super hiper zaawansowany antywir, ale aktualizuje się często i bardzo dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tego samego - jest bardzo ok. + firewall i spybot - i jest człowiek w miarę bespieczny. Ale to pojęcie wględne - największym zagrożeniem i tak jest sam uzytkownik kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też używam ad-aware i spybota moim zdaniem są to dobre programiki ostatnio miałem alexie i dzięki tym programom pozbyłem się tego dziadostwa a jako antywira używam avasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uhhh - bbbrrr - znów ktoś wspomniał o awaście :) mnie na myśl o nim (i wspomnienia niemiłe) aż trzęsie :)

a alexia - to prawie na kazdej stronce jest (a masz gg? - po usunięciu całego świnstwa czyt. Alexia itp. - wszystko działało normalnie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 20:14, Martimat napisał:

a alexia - to prawie na kazdej stronce jest (a masz gg? - po usunięciu całego świnstwa czyt.
Alexia itp. - wszystko działało normalnie?)


Wszystko normalnie i sprawnie działa nie ma żadnych problemów a na antywira nie narzekam co to są za niemiłe wspomnienia związane z awastem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raz po zainstalowaniu mi winda padła (win xp); a drugi raz (inny komp - podczas skanowania dysku w poszukiwaniu wirów, cos tam niby znalazł i leczył, zwiesił się i ... nic nie działało (na wszelki wypadek czekałem ze 30 min - bo myślałem, że jeszcze coś skanuje) więc twardy reset - i po dysku; ze 120 gb danych odzyskałem ok 1 gb (w tym savey i dokumenty - były na oddzielnej partycji zapasowej - uff).
no ale to był fat 32 i win98 + starsze wersje avasta;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi wyskakuje takie okienko dokładnie co pół godziny...
moge ten atak (podkreslam ze za kazdym razem z tego samego IP!!!) powstrzymac raz a dobrze? a nie odraczac na kolejne pol godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować