Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Witam.
Mam problem z aktualizacją mks_vir 2006 (werja półroczna z majowego PC World Komputer). Po wciśnięciu na "Akualizacja" wyskakuje mi takie okno. Ktoś wie o co chodzi i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie biorę się do instalowania Noda 32 po formacie... Mam takie pytanie jezeli mam antywirusa to moge wyłączyc zapore windowsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 00:55, Widek napisał:

Witam, wlasnie biorę się do instalowania Noda 32 po formacie... Mam takie pytanie jezeli mam
antywirusa to moge wyłączyc zapore windowsa ?


No jasne ze mozesz :) nikt Ci niezabroni. Ale po co wylaczac przeicez ta zapora niczemu nieprzeszkadza. Tez mam NOD32 i bardzo sobie hcwale tgo antyvira ale zapora windozy tez moze byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 00:55, Widek napisał:

Witam, wlasnie biorę się do instalowania Noda 32 po formacie... Mam takie pytanie jezeli mam
antywirusa to moge wyłączyc zapore windowsa ?

Antywirus i firewall to nie są synonimy. Antywirus chroni przed wirusami, firewall przed włamaniem się na kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 15:40, AgayKhan napisał:

> Witam, wlasnie biorę się do instalowania Noda 32 po formacie... Mam takie pytanie jezeli
mam
> antywirusa to moge wyłączyc zapore windowsa ?
Antywirus i firewall to nie są synonimy. Antywirus chroni przed wirusami, firewall przed włamaniem
się na kompa.


to wiem ... tylko zapomnialem wlasnie ze nod nie ma firewalla bo wczesniej mialem Arcavira i tam wlasnie byl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec tak skanowalem antywirusem online z wwww.pandasoftware.com i wyskoczylo mi ze mam 3 spyware:Adware:adware/savenow Not disinfected Windows Registry
Adware:adware/cws Not disinfected Windows Registry
Adware:adware/ncase Not disinfected Windows Registry
Adware:adware/cws.searchmeup Not disinfected Windows Registry
co to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
od kilku dni mam problem z pewnym wkurzającym trojanem. Używam Avasta (nie inne płatne oprogramowanie mnie nie stać). Trojan ten, jak zauważyłem, zagnieździł się gdzieś w folderze WINDOWS/system32, w którym to może nienagminnie, ale dość często usiłuje tworzyć jakieś nowe pliki w folderze "1024" albo bezpośrednio w folderze system32 np. hp100.tmp , w tym momencie taką operację wykrywa Avast, a ja usuwam rzeczone pliki. Niestety to nie pomaga, bo po pewnym czasie sytuacja powtarza się, czasem raz na godzinę, czasem po chwili. Skanowałem już cały system, i normalnie, i w trybie, jak to się nazywa..., przed uruchomieniem systemu (?) i nic podejrzanego nie wykrywa. Sam pasożyt nazywa się: Win32:Zlob-BN [Trj] Avast zaleca kwarantannę, ale tego już próbowałem i niewiele pomogło. Jeśli ktoś ma pomysł, jak sobie z tym draniem poradzić, to prosiłbym o szybką pomoc.

Z góry dziękuję i podrawiam,

Gand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE
w sieci panuje graźny haker o numerze gg:6292651 i wysyła linki pod pretekstem że ma Twoje zdjęcie w ukrytej kamerze.Jego program niszczy cały dysk Twardy.TO NIE JEST ŻART.Wyślij to jak najszybciej do wszystkich ktorych masz na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 11:58, GanD napisał:

Witam,
od kilku dni mam problem z pewnym wkurzającym trojanem. Używam Avasta (nie inne płatne oprogramowanie
mnie nie stać). Trojan ten, jak zauważyłem, zagnieździł się gdzieś w folderze WINDOWS/system32,
w którym to może nienagminnie, ale dość często usiłuje tworzyć jakieś nowe pliki w folderze
"1024" albo bezpośrednio w folderze system32 np. hp100.tmp , w tym momencie taką operację wykrywa
Avast, a ja usuwam rzeczone pliki. Niestety to nie pomaga, bo po pewnym czasie sytuacja powtarza
się, czasem raz na godzinę, czasem po chwili. Skanowałem już cały system, i normalnie, i w
trybie, jak to się nazywa..., przed uruchomieniem systemu (?) i nic podejrzanego nie wykrywa.
Sam pasożyt nazywa się: Win32:Zlob-BN [Trj] Avast zaleca kwarantannę, ale tego już próbowałem
i niewiele pomogło. Jeśli ktoś ma pomysł, jak sobie z tym draniem poradzić, to prosiłbym o
szybką pomoc.

Z góry dziękuję i podrawiam,

Gand

ja tez tak mialam tzn. ja sie tym nie zajmowalam ale moj bracik i w koncu komp mi sie tak zaczol dupic ze musial moj bracik sformatowac kompa aha i uzywalismy tego smaego antywirusa on jest glupi i nic nie daje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 11:31, T-804 napisał:

OSTRZEŻENIE
w sieci panuje graźny haker o numerze gg:6292651 i wysyła linki pod pretekstem że ma Twoje
zdjęcie w ukrytej kamerze.Jego program niszczy cały dysk Twardy.TO NIE JEST ŻART.Wyślij to
jak najszybciej do wszystkich ktorych masz na liście

Jak już masz ostrzegać to chociaż to ostatnie zdanie wykasuj bo wygląda to jak najzwyklejszy łancuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 12:04, rick90 napisał:

Jak już masz ostrzegać to chociaż to ostatnie zdanie wykasuj bo wygląda to jak najzwyklejszy
łancuszek.

Bo to najpewniej jest zwykły łańcuszek. I lepiej niech tego ostatniego zdania nie kasuje - wtedy ludzie łatwiej rozpoznają z czym mają do czynienia i mniej ludzi będzie to przesyłać w wielkiej panice dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto ma trochę rozumu nie wchodzi na stronie szczególnie tego typu. Co z tego że ma twoje zdjęcie... masz się wstydzic? Takie osoby się najczęściej blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 11:35, Prażyna napisał:

ja tez tak mialam tzn. ja sie tym nie zajmowalam ale moj bracik i w koncu komp mi sie tak zaczol
dupic ze musial moj bracik sformatowac kompa aha i uzywalismy tego smaego antywirusa on jest
glupi i nic nie daje:/


Avast nie jest taki zły, jak na program darmowy, to spisuje się całkiem nieźle, naprawdę rzadko muszę korzystać z innych antywirusów. A z moim problemem nie potrafił poradzić sobie BitDefender, ale na szczęście już Spysweeper go załatwił na amen i od wczoraj żadnych problemów nie mam. Tak więc serdecznie dziękuję za podrzuconego w tym wątku linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować