Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

dobra - miałem taki sam problem - zalezy co masz zainstalowane w kompie;

najpierw pytanie - czy to nie jest ip twojego kompa (całkiem mozliwe)? to może być wewnętrzne udp. jeżeli tak - to coś siedzi ci w systemie, lecz może byc całkiem nie szkodliwe;
Norton Firewall blokuje domyślnie ip atakujacego na 30 min; i po tym czasie przestaje, wtedy znow wyskakuje ci monit (w trakcie ponownego blokowania); nic ci sie nie stanie - to tylko taka informacja/przypominajka


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nic ci sie nie stanie - to tylko

Dnia 17.08.2006 o 21:58, Martimat napisał:

taka informacja/przypominajka


niby tak ale irytujaca przypominajka...

>czy to nie jest ip twojego kompa (całkiem mozliwe)?
sprawdzilem. JEST. i co teraz mam robic? nie chce tego alerta co 30 min... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można zablokować na stałe, ale jesli stwierdziłbys kiedyś, że jakaś usługa sieciowa nie chodzi właściwie - to może byc przez to - musisz po prostu pamiętać; a jak zablokowac na stałe - znajdziesz w opcjach - pogrzeb troche - jestes na pewno sprytne stworzenie (ja nie pamiętam dokładnie gdzie to jest);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyjechalem 2 dni temu z wakacji i zeskanowalem wczoraj kompa.I odziow znalazlo mi trojana keidy ja nic w moim kompie nie mialem juz przez rok.Oczywiscie aracabit mi go skasowal ale z ciekawosci poszukalem w google opisu tego trojana i chcialem sie dowiedziec skad on sie znalazl na moim kompie, ale niestety nic nie znalazlo.Czy ktos wie co to za trojan
.......\Temp\pohci13F.sys <- ZNALEZIONO : Trojan.NtRootkit.Mrkr Plik usuniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze program Ad-Aware SE Personal znalazl mi 2 niebezpieczne pliki w folderze bdonlinescan .Szukalem w googlach co to jest to bdonlinescan ale tez nic nie znalazlo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 10:01, żyrafa napisał:

a i jeszcze program Ad-Aware SE Personal znalazl mi 2 niebezpieczne pliki w folderze bdonlinescan
.Szukalem w googlach co to jest to bdonlinescan ale tez nic nie znalazlo:/


nikt ci nie korzystał z kompa prezez ten czas? czy moze dawno nie robiłeś scanów systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 10:49, Martimat napisał:

> a i jeszcze program Ad-Aware SE Personal znalazl mi 2 niebezpieczne pliki w folderze
bdonlinescan
> .Szukalem w googlach co to jest to bdonlinescan ale tez nic nie znalazlo:/

nikt ci nie korzystał z kompa prezez ten czas? czy moze dawno nie robiłeś scanów systemu?


nie nikt nie korzystal i scana tez niedawno robilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliża się chyba czas na sprzętowe a nie programowe zabezpieczanie kompa przed wirusami. Posłuchajcie tego:
"Spece od zabezpieczeń z firmy Symantec ogłosili, iż znaleźli dowód na istnienie nowego wirusa pisanego z myślą nie o konkretnym systemie operacyjnym, ale o sprzęcie, a konkretnie o procesorach AMD.
Wirus nazwany został, zależnie od wersji w32.bounds lub w64.bounds. W obecnej postaci nie stanowi żadnego zagrożenia, ale może oznaczać początek nowej ery złośliwego oprogramowania, wymierzonego w sprzęt, a nie tak jak dotychczas, w oprogramowanie.
"Jeśli wirus może działać na poziomie procesora, może ominąć zabezpieczenia zintegrowane z jądrem systemu, a tym bardziej zabezpieczenia, z których korzysta użytkownik – to duża pokusa dla twórców wirusów", powiedział Vincent Weafer z Symanteca."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 21:41, Widek napisał:

Witam , na starym forum byl taki temat i mysle ze mozemy tu sobie pomagac ze zwalczaniem tych
strasznie wścibskich wirusów:) Mi naprzyklad ostatnio niezły program ArcaVir 2005 znajduje
ciągle Trojany Downloadery, typu Connection, Dropper, czy Java:/ Ogólnie je wszystkie wykasowałem
chyba nie są takie szkodliwe nie?

P.S Słyszałem ze do Polski " przypłynął " jakiś nowy wirus ponoc bardzo szkodliwy, macie jakies
info na ten temat?


Ja miałem wczoraj wirusa który pożerał mojego antywirusa ale przyszedł gościu zrobił formacik i wszystko jest w pożądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, mam problem :) mialem wirusa, siedzial on w pliku winservnt32.exe, usunalem go i wszystko bylo ok :) po restarcie wywalilo mi ze windows nie moze znalezc pliku winservnt32.exe klikam OK i wszystko jest dobrze, ale po 15min wywala komunikat ze przeprasza ale jakis program o podobnej nazwe do tego pliku zostanie zamkniety
i wtym momencie umiera mi neo i juz niestety nie da sie jej postawic. Pomaga wtedy jedynie reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi się nasuwa to dograj plik, który usunąleś :)? Tyle, ze bez wirusa z płyty windowsowskiej bo to brzmi jak plik windosowski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 20:54, Deejay napisał:

> www.snikers.aj.pl
> Czy to jest zawirusowana strona ? czy nie ?

ehehe a co, myslales ze z komputerem bedziesz mogl gadac? ;) hehe

NieeeeeEe a co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2006 o 21:19, T-801 napisał:

> > www.snikers.aj.pl
> > Czy to jest zawirusowana strona ? czy nie ?
>
> ehehe a co, myslales ze z komputerem bedziesz mogl gadac? ;) hehe
NieeeeeEe a co ???



no to jak cos sciemniaja i kaza sciagac to logiczne ze czekaja jełopa ktory to sciagnie. a to cos to WIRUSSSS!!!! BłAHAHA... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera to już zaczyna być wkurzające, wyczyściłem wszystkie podejrzane foldery antywirem przejechałem adaware tak samo i dalej to samo okno mi wyskakuje ktoś może mi na to coś poradzić bo można zwariować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE POMOCY >>> wyskakiwal mi blad ze mam Trojan Downloader ... no i jak zawsze w tym przypadku daje usuń... a tu po chwili komunikat ze mam rejestr zwalony... i tam pisze wejdz na strone http://registrydoc.com/index.php pobierz i to pomoże, ale to tylko sprawdza te błędy... a jest moze jakis darmowy do naprawy rejestru ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tez tak macie?
Zformatowalm kompa, zainstalowalem Kasperskiego 6.0, chcialem sciagnac GG, a tu mi wyskakuje, ze jest tam ukryty kon trojanski!!!
Czy moze to byc falszywy alarm? Troche to smieszne--przedtem tak nie mialem (posiadalem wczesniejsza wersje kasperskiego) Wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 11:21, Tomi_323 napisał:

Użytkownicy na innych forach także się skarżą. Pewnie fałszywy alarm.

Pewnie tak, ale moze slyszales ze w nowym Battelfieldzie 21....costam byl w grze spyware!!!!
A EA publicznie oswiadczyl, ze bedzie wykorzystywany tylko do celow reklamowych!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować