Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer traci, Firefox zyskuje

114 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 07:30, Lord FANat1c napisał:

Tak więc IMHO - przyszłość leży w hybrydzie dwóch przeglądarek tj. Firefoxa i Opery.

a po co ję łączyć? to są różne przeglądarki dla różnych grup użytkowników. opera to kombajn typu wszystko w jednym, a firefox to tylko podstawowe funkcje które sobie rozbudowujemy za pomocą rozszerzeń (w założeniach miał być prostym programem dla początkujących internautów, ale rozszerzenia zmieniły tą sytuacje). jak już z czymś integrować operę to z robionym wg tej samej zasady seamonkey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie IE jest do niczego. uzywam go tylko wtedy gdy musze(w szokle w jakiejs pracowni gdy niema firexofa i nie ma czasu sciagac). odkad mam internet w domu(ponad 1.5 roku) to uzywam tylko FF! jest darmowy ,szybki i bezpieczniejszy bo jak ktos wyzej napoisał to IE jest glownym ulubiencem wirusow itp..dziwie sie ze IE ma takie dobre wyniki w ilosci sciagniec*chyba pracownicy MS sciagaja noc i dzien swoje dzieło:P).Prawda jest taka ze wielu uzytkownikow nie wie ze isntnieja alternatywy-po prostu uruchamiaja IE bo jest w systemie i nie zastanawiaja sie nad tym czy jest cos lepszego. moja dziewczyna np-dopuki nie zmusilem jej do uzywania FF to nie wiedizała ze takie cos w ogole istnieje:P a teraz nie zaluje i twierdzi ze dobrze zrobilem ze ja zmusilem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 10:12, danzelmario napisał:

dla mnie IE jest do niczego. uzywam go tylko wtedy gdy musze(w szokle w jakiejs pracowni gdy
niema firexofa i nie ma czasu sciagac).


Pendrive''y umarły? :P

Dnia 06.03.2007 o 10:12, danzelmario napisał:

dziwie sie ze IE ma takie dobre wyniki w ilosci sciagniec*chyba pracownicy
MS sciagaja noc i dzien swoje dzieło:P


Ech, nie. Wielu ściąga z ciekawości - jak każdy nowy soft. Webdeveloperzy ściągają. żeby przetestować i zobaczyć, jak bardzo pochrzaniony jest nowy stary silnik.

Dnia 06.03.2007 o 10:12, danzelmario napisał:

Prawda jest taka ze wielu uzytkownikow nie wie ze isntnieja
alternatywy


Wielu użytkowników nie rozróżnia komputera i monitora, ani sprzętu od oprogramowania (tzn. "oprogramowanie jest już na stałe wbudowane"). I to jest właśnie ciemna strona upowszechnienia komputerów - masa ciemnych ludów (w ubiegłych epokach KAŻDY musiał posiadać jakąś tam minimalną wiedzę, bo nie ruszyłby z miejsca. Dało się. Teraz "się nie chce"), równie duża chmara idiotów podających się za znawców i dających pseudo profesjonalne kursy komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>równie duża chmara idiotów

Dnia 06.03.2007 o 10:21, vear napisał:

podających się za znawców i dających pseudo profesjonalne kursy komputerowe.

o tak. takich ludzi na forach spotyka sie setki milionów:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie muszą, ie jest dostępny przez windows uparagde. więc " przy okazji" aktualizacji systemu ściąga się i ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak podniecają jakimiś przeglądarkami, ludzie! Przecież to służy tylko do przeglądania stron internetowych! Czy na pasku mam napisane firefox czy IE, ja nie widzę różnicy! Gadacie o zabezpieczeniach, ja mam antywira i to mi wystarczy nic mi nie wchodzi na kompa, nie miałem zarażonego choć używam IE i niemało siedzę na necie. A co może mi się ktoś włamie na kompa? A co ja pentagon jakiś?! Tajne informacje trzymam? Jak ktoś chce moje śmieci to niech se bierze, nie będę się opierał;) Będę się rozdrabniał która lepsza ta czy ta czy sra. To tylko durne strony i nie ma żadnej wyraźnej różnicy na jakiej przeglądarce, a mam się jeszcze później dodatkowo męczyć z instalkami i powalonymi ustawieniami. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

Ja nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak podniecają jakimiś przeglądarkami, ludzie! Przecież
to służy tylko do przeglądania stron internetowych! Czy na pasku mam napisane firefox czy IE,
ja nie widzę różnicy! Gadacie o zabezpieczeniach, ja mam antywira i to mi wystarczy nic mi
nie wchodzi na kompa, nie miałem zarażonego choć używam IE i niemało siedzę na necie. A co
może mi się ktoś włamie na kompa? A co ja pentagon jakiś?! Tajne informacje trzymam? Jak ktoś
chce moje śmieci to niech se bierze, nie będę się opierał;) Będę się rozdrabniał która lepsza
ta czy ta czy sra. To tylko durne strony i nie ma żadnej wyraźnej różnicy na jakiej przeglądarce,
a mam się jeszcze później dodatkowo męczyć z instalkami i powalonymi ustawieniami. Pozdro


błąd myśłenia :) IE służy zarówno do przeglądania stron internetowych jak i twoich dysków (tak mnie na wykładach uczono ) sa ludzie któzy porafią z IE zrobić wszystko i włamać do komputera w przeciągu kilku minut (osobiście znam dwóch) tak więc ja jednak zostanę przy FF bo na własne oczy widziałem jakie cuda mozna wyprawiać z IE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:20, Ataman1991 napisał:

błąd myśłenia :) IE służy zarówno do przeglądania stron internetowych jak i twoich dysków (tak
mnie na wykładach uczono ) sa ludzie któzy porafią z IE zrobić wszystko i włamać do komputera
w przeciągu kilku minut (osobiście znam dwóch) tak więc ja jednak zostanę przy FF bo na własne
oczy widziałem jakie cuda mozna wyprawiać z IE


I co z tego. Kto by się chciał włamywać do mojego kompa?! Przecież już napisałem: jak chce to droga wolna. nie mam nic takiego na kompie co mogłoby kogoś interesować. Co ukradną mi jakieś zdjęcia? Pff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

Przecież
to służy tylko do przeglądania stron internetowych!


AŻ do przeglądania stron. Między Gecko a Tridentem jest przepaść, tak jeśli chodzi o wydajność, stabilność i jakość.

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

Czy na pasku mam napisane firefox czy IE,
ja nie widzę różnicy!


Bo nie wiesz, o czym mówisz.

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

Gadacie o zabezpieczeniach, ja mam antywira i to mi wystarczy


Kupa prawda. Nie wystarczy. Wszelakiej maści "złośliwy kod" wykonuje IEXPLORE.EXE. A ten przecież wirusem nie jest (bo nie jest, prawda)?

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

nic mi
nie wchodzi na kompa, nie miałem zarażonego choć używam IE i niemało siedzę na necie.


Niektórzy w życiu nie skasowali biletu i nigdy nie zapłacili kary. Inni każdego tygodnia podają dowód kontrolerowi. Różnica polega na tym, że za przeglądarkę nie musisz płacić.

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

A co może mi się ktoś włamie na kompa?


Tak, może Ci się ktoś włamie. To duży problem? Nie. Rozrywka? Na ogół.

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

A co ja pentagon jakiś?! Tajne informacje trzymam? Jak ktoś
chce moje śmieci to niech se bierze, nie będę się opierał;)


Pójdź dalej, sam sformatuj sobie dysk. Przecież ponowne stawianie systemu to żaden problem... Przecież to takie miłe, być otwartym na wszystkich. Po ulicy nago chadzasz?

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

To tylko durne strony i nie ma żadnej wyraźnej różnicy na jakiej przeglądarce,


Jest CHOLERNIE wielka i wyraźna różnica.

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

a mam się jeszcze później dodatkowo męczyć z instalkami


Nie umiesz zainstalować przeglądarki, że tak to Cię męczy? Wolisz co jakiś czas stawiać system (bo znowu się wysypał dzięki nowemu exploitowi)? Instalujesz ją co dzień, że tak ten ból zapada w pamięci?

Dnia 06.03.2007 o 16:09, Clawpek napisał:

i powalonymi ustawieniami.


Każe Ci ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto chce się włamać do komputera z porządnymi zabezpieczeniami? włamuje się do ciebie, od ciebie tam i dzięki temu ty masz w domu policje (bo wszelkie ślady na tym pozabezpieczanym komputerze będą wskazywały na twój komputer) a prawdziwy włamywacz spokój oraz interesujące go informacje. Pozatym jest też kwestia znacznego spowolnienia netu (po włączeniu do bot-netu prywatne komputery rozsyłają spam, spamerskie serwery już od dawna są ignorowane przez serwery mailowe) a jak admin ma głowę na karku to całkowity brak netu poza paroma stronami z softem do usuwania szkodników wszelakich (np w mojej sieci tak jest, serwer automatycznie odcina wszystkich co rozsyłają wirusy/spam, a ja jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem bo więcej łącza dla tych którzy go potrzebują zostaje).
ps pamiętaj też o rootkitach czyli programach na tyle głęboko interujących w system że potrafią oszukać programy anty (np przejmują kontrolę nad komunikacją z dyskiem oraz procesami, dzięki temu zarówno pliki jak i działania podjęte zarówno przez rootkita jak i chronione przez niego programy są niewidoczne . Póki co występuje tylko w labolatorium
ale microsoft stowrzył testowego rootkita który uruchamia się przed systemem, wskutek czego jest dla niego niewykrywalny bo może kontrolować i modyfikować wszelkie działania podjęte przez system (próby znalezienia go też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2007 o 18:33, Clawpek napisał:

I co z tego. Kto by się chciał włamywać do mojego kompa?! Przecież już napisałem: jak chce
to droga wolna. nie mam nic takiego na kompie co mogłoby kogoś interesować. Co ukradną mi jakieś
zdjęcia? Pff...

A Botnet? Pewnikiem nie słyszałeś? Ano umieszczają w kompie oprogramowanie, które wysyła spam. Takie oprogramowanie nie niszczy systemu operacyjnego, jak stare wirusy, bo nie ma w tym interesu. Komp ma być sprawny, aby skutecznie ten spam rozsyłał. Zresztą nie tylko spam, ale także służy do ataków typu dos na jakieś serwery. Dodatkowo trzeba stwierdzić, że jest dość trudno wykryć takie oprogramowanie, gdyż często to jest rootkit. IE zaś dzięki ActivX doskonale nadaje się, by ukrywać wrogie oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mówicie, że firefox jest taki szczelny? Śmieszne, przecież każde zabezpieczenie jest do złamania. A jak nawet raz coś mi się spieprzy przez IE to cóż sformatuję, ale świat się nie zawali, i może się nauczę i przytaknę wam na rację. Ale jak nic się do tej pory nie działo i nie stanie to po co to całe halo!?
Jak zauważnię niepokojące zachowania (np. spowolnienie neta, albo policję w domu[hehe sig.;D]) to zareaguję i na pewno to sprawdzę. I dalej wątpię, że byłbym dobrym celem ataków. I wcale nie interesuje mnie czyjś spam, a niech się rozsyła tylko mi nie przeszkadza. A jak przyjdą do mnie w związku z tym, że spamuję czy coś to zażądam dobrego informatyka żeby sprawdził kompa( oglądałem taki program o hakerach, każde włamanie da się wykryć;).
PS. W domu też mam się bunkrować, bo przecież mogą jacyś przestępcy wbić się do mnie, wziąć zakładników i ostrzeliwać z antyterrorką, a później cały dom będę miał zniszczony (o kurczę;P), czy wystarczą mi zwykłe, popularne drzwi gerda? Przecież to są dwie zbliżone sytuacje, jest identyczna sytuacja. Histeryzujecie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:05, rob006 napisał:

Ciekaw jestem, ile osób używałoby IE, gdyby nie był wbudowany w windę? Chyba wtedy wynik podawano
by w promilach. ;) Większość osób używa IE, bo nie potrafi zainstalować innej przeglądarki,
albo w ogóle nie wie, że inne są. :)

ja bym w ogóle nie uruchamiał IE ale ta neosrada. to włączenia neta wymaga kliknięcia w guzik przez który uruchamia się IE.próbowałem zmienić na FF ale nie było do wyboru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dziecię drogie... głupoty prawisz, na dodatek nie wiedząc, jak wielkie. Widzę, że nie dotrze - bo co zrobił MS, dobrym jest. Inaczej przecież być nie może. Podrośniesz, zrozumiesz. Kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 18:48, Pediator napisał:

ja bym w ogóle nie uruchamiał IE ale ta neosrada. to włączenia neta wymaga kliknięcia
w guzik przez który uruchamia się IE.próbowałem zmienić na FF ale nie było do wyboru :(


Nie używam Neostrady (i mam nadzieję nigdy nie używać), ale z tego, co słyszałem, zestawianie łącza przez standardowe oprogramowanie Neostrady nie jest konieczne i są jakieś alternatywne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam neo i nie widzę żadnego problemu. W tray''u masz ikonkę Neostrady, klikasz prawym --> połącz. Po połączeniu uruchamiasz FF przez skrót na pulpicie albo z paska i wsjo horoszo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 20:32, rob006 napisał:

Ja tez mam neo i nie widzę żadnego problemu. W tray''u masz ikonkę Neostrady, klikasz prawym
--> połącz. Po połączeniu uruchamiasz FF przez skrót na pulpicie albo z paska i wsjo horoszo
:)

no tak tylko wcześniej sam uruchamia się IE przez co używam go aż 3 sekundy dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 20:36, Pediator napisał:

no tak tylko wcześniej sam uruchamia się IE przez co używam go aż 3 sekundy dziennie :)


Ty mnie chyba nie zrozumiałeś. Spróbuj zrobić tak jak ci powiedziałem:
W tray''u masz ikonkę Neostrady, klikasz prawym --> połącz. Po połączeniu uruchamiasz FF przez skrót na pulpicie albo z paska
Ja tak robie, i prawie zapomniałem jak wygląda IE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować