Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer traci, Firefox zyskuje

114 postów w tym temacie

Ja jade na FF i jak mus to Ie.. z viśtą zawitała 7 edycja...i wygląda już OK, tylko szybkość otwierania stron jest masakratycznie długa....ale to taka uroda IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opera i Firefox mają luki, jednak mają ich znacznie mniej. Sam korzystałem do pewnego czasu z Firefoxa, teraz używam Opery. Nie korzystam z IE (chyba tylko po to, by ściągnąć Operę), ale jeśli już skorzystam, to od razu w Adaware widzę, że nawaltywało mi programów do namierzania plików cookies z IE, a pozostałe przeglądarki są "czyste".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja rzucę statsami ze Strefy MMO :-)
Firefox: 58,2%
IE: 27,9%
Opera: 13%
Mozilla: 0,4%
Na naszą stronę nie wchodziły osoby z innych przeglądarek :D

To może przy okazji statsy systemów operacyjnych:
Windows: 98,7%
Linux: 0,9%
Macintosh: 0,4%

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:35, Obrońca Słoni napisał:

Aż 79% internautów używa IE!? Widać jak mała jest ludzka świadomość w zakresie istnienia innych
przeglądarek. :]

Jeszcze mniejsza świadomość jest w zakresie innych systemów operacyjnych;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

79% = komputery biurowe (firmy) + nieuswiadomieni internauci:)

IE to shit (nie zmienia tego nawet fakt ukazania sie wersji 7), Opera jest bardzo ladna
i bezpieczna zapewne ale ja tam wole FIREFOX''a:) za szybkosc, prostote i duuuuzo dodatkow
do sciagniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, w kwietniu wychodzi nowy system operacyjny ubuntu 7.04, który dzięki łatwiejszemu zaimplementowaniu pewnej nakładki graficznej o nazwie "beryl" z łatwością prześcignie Windowsa Vistę i podobno ma mieć o wiele mniejsze wymagania sprzętowe. Pewnie mało kto słyszał o ubuntu, a usłyszeć warto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:08, Araziel77 napisał:

Właśnie, w kwietniu wychodzi nowy system operacyjny ubuntu 7.04, który dzięki łatwiejszemu
zaimplementowaniu pewnej nakładki graficznej o nazwie "beryl" z łatwością prześcignie Windowsa
Vistę i podobno ma mieć o wiele mniejsze wymagania sprzętowe. Pewnie mało kto słyszał o ubuntu,
a usłyszeć warto :D


haha ja słyszałem nawet mam sporo płytek w domu szkoda tylko, że producenci gier nie wspierają innych systemów wtedy bym nawet windy nie kupował ;] a co do popularności IE wg. mnie jest ona tylko spowodowana lamerstwem użytkowników, którzy nie wiedzą, że w internet można wejść innym programem, a IE już siedzi na pulpicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Friefox. Przede wszystkim za wspaniale dodatki i ogólnie przyjemną obsługę (interface, wygląd jako taki, szybkośc etc.). Jak wielu zaskakuje mnie ciągle duża lizba uzytkowników IE. Ale mam z tym związane jedno pytanie: czy te dane dotycza firm, czy urzytkowników idywidualnych? Bo może własnie w tym lezy problem (niektóre firmy jeszcze korzystają z Win98, a polskie szpitale nawet z 95 - wiem z własnego doświadczenia ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:49, Krozin napisał:

Fajnie, że wszyscy używacie Firefoxa, bardzo interesujące... Zastanawia mnie tylko czy naprawde
Opera i Firefox nie mają żadnych luk? W końcu budżet Microsoftu jest nieco większy od tego,
którym dysponuja twórcy alternatywnych przeglądarek...



może i jest większy.. ale jakoś nie pamiętam, żeby mi się cokolwiek ściągało do IE - w sensie jakieś łatki, usprawnienia itp.. natomiast FF raz po raz wykrywa uaktualnienie i wszytko ok : ) mam takie wrażenie, że nad konkretną wersją IE prace zakończone zostają w momencie jej wydania.. no niekiedy raz na półtorej roku pojawi się łatka :] a nad FF cały czas ktoś pracuje.. - tak jest, jak ktoś dba o klienta

dzień, w którym porzuciłem Jedyną Słuszną Przeglądarkę był jednym z najszczęśliwszych w moim życiu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używał on nie całego roku FF i jestem bardzo zadowolony i do IE nigdy nie powrócę. IE używa aż 79%, ponieważ większości kompów w biurach i szkołach używa go, duża liczba internautów nie zna innych i nie interesuje się tym, albo nie chce im się zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować