Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Płatny multiplayer na PC?

36 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 14:50, lampak napisał:

Ech, a ja miałem nadzieję, że M$ będzie się starał przebić jedyną przewagę PS3 nad XB i udarmowi
multi, a tu nie, jest jeszcze gorzej. :/

Przecież to jeszcze nie przesądzone. Zaczną się bojkoty microsoftu i będzie darmowo ;).
Z drugiej strony, dlaczego PC - PC może być darmowe a PC - Xbox już nie - kompletnie tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tych narzekań na Micro. Bo to było wszystko do przewidzenia, że jeżeli piractwo zacznie im doskwierać w sposób znaczący to będą z tym walczyć właśnie w taki sposób. Ja myśle że wiele osób wstawiających tu komentarze nie zarabia samo na siebie lub wogóle nie wie co to praca nawet po to żeby sobie dorobić do tzn. kieszonkowego. Bo myśle że każdy by się wkurzał jakby usłyszał że obetną mu wypłate bo sprzedali 200.000 kopii, a tymczasem ściągnięć gry zcrakowanej jest 10x tyle. A gadanie że coś takiego to demagogia moralizatorska bo nie dotyczy was jest obłudna i głupia.

A co do płatności to jeżeli miała by być to cena 60$ czy nawet 60€ za rok bez jakiś ukrytych kosztów ja jestem gotów to zapłacić. Pozatym w stanach jest zupełnie inne podejście do gier - ich przede wszystkim interesuje multi, singiel player to takie dodatek którego mogłoby nie być także to wszystko jest robione pod amerykańskiego gracza. A dlaczego tak bo oni kupują najwięcej gier i najmniej ściągają.

Pozatym checemy grać w multi to trzeba sprzęt do tego o ile do gier typu Counter-strike czy Quake jesteś w stanie samemu jakoś zadbać o maszyne to do coraz to większych ilościowo i lepszych technologicznie multi trzeba już konkretnego sprzętu i za coś on musi byc utrzymywany, wymieniany itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Games for Windows Live to przeznaczona dla systemu Vista wersja Microsoftowego systemu Xbox Live."

Nie zapominajcie, że do tej płatnej "przyjemności" trzeba będzie posiadać Vistę, bueheh :)

Pomysł chory...płatny multiplayer i to w dodatku nie MMO (przy mmo to rozumiem jeszcze ;p). Ktoś tam pisał, że coś takiego już weszło (WoW) , lol. Tyle, że ta gra to nie MMO, to gra akcji...chciałbyś np. płacić za granie w Quake 4 online ? W ogóle pomysł na rywalizację Xbox vs PC jest dla mnie chory, ale niech robią co chcą. (Imho gałka na padzie nie dorównuję szybkością i precyzją dobrej myszy). No nic, dobrze, że to tylko do grania vs. Xkloc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płacić za dostęp do internetu, za kupno nowej Visty, za prąd, za grę, i jeszcze za opłaty dostępu do multi z konsolowcami!?
Nie, dziękuję. Microsoft ostatnio naprawdę przesadza.Niech się wezmą za poprawki do Visty, a nie sępią za byle bzdurę.
To ja już zebrać kumpli i umówić się na "ustawkę" z konsolowcami:) Wyjdzie na to samo,ale taniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam ktoś na początku pisał, że jest błąd w tytule newsa.
Całkowicie się z nim zgadzam - przecież to brzmi tak, jakby multiplayer mieli wprowadzić za free.
Czy CDP robi jakieś omylne kampanie reklamowe, że dobieracie tak nietrafne tytuły? :>
Jak dla mnie to powinno być od razu wyjaśnione. Hehe... poza tym tego typu zmyłki mają wpływać na korzyść dla ludzi ogólnie, a nie na niesmak :>.
Hehe, czepiam się, jak zwykle, ale jak to przeczytałem to pomyślałem "cholera, tego już za wiele, co też jakieś błazny teraz wymyśliły?" i już się bałem, że będzimy za jakikolwiek mp, poza kupnem oczywiście gry, musieli płacić -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się uśmiałem...

Ludzie, płaćcie za coś co dotychczas mieliście za darmo a będzie coraz drożej.
Sami to sobie robicie.

Btw. czym się rożni kod sieciowy do grania międzyplatformowego? Niczym. Dlaczego PC-towcy maja płacić za grę z konsolowcami? Przecież to konsolowcy płacą za grę online, a cała "struktura informatyczna" ze strony gracza, który gra na PC jest dokładnie taka sama gdy ten gra z PC-tem i z konsolowcem. Niema różnicy!
Nie dajcie się wciągnąć w bzdurne hasła, które mówią, że te koszty są konieczne! Bzdura!!
Od lat PC-towcy grają po sieci i sami sobie nawet stawiają serwery (choćby Quake''a).
W ogóle na konsolach moim zdaniem też granie po sieci powinno być darmowe, bo co to za różnica czy gra PC czy konsola... żadna, przecież to i to jest tylko "klientem" sieciowym, i najprawdopodobniej używa nawet tego samego "protokołu" danej gry.
Eh.. a płaćcie sobie ludzi za to. Sami sobie ceny podwyższacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to idiotyzm jest... to jak w Tibii... platne konto Gold... To chyba dla kogos kto ma kompleksy... szkoda, ze tworcy gier gonia za pieniedzmi w taki prostacki sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie wogóle denerwują płatne gry czy teraz multiplayer :/ kupuję grę w sklepie i jeszcze później musze płacić za granie w nią. To po co płacić za płytę z pudełkiem? Jak i tak później wydoją od ciebie znacznie więcej. Jedynym plusem tego jest to że mało dzieciaków gra w takie gry i nie przeszkadzają grać innym tym którzy chcą grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wejdzie w życie, o ile gry MMO są płatne, bo serwery tanie nie są i oni je muszą opłacać, to inne gry w których gracze sami stawiają klanowe serwery, to już całkowity bezsens i żebranie każdej kasy od graczy, jasne jest że powstanie mnóstwo nielegalnych alternatyw aby nie trzeba było płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą sobie wsadzić głęboko to całe swoje games for windows. Tak samo jak x-klocka kąt pełny. Nie porównujcie tego do World of Warcraft, bo tam abonament jest w pełni uzasadniony. Blizzard funduje serwery dla wszystkich graczy, Blizzard tworzy nowy content, Blizzard zapewnia pomoc techniczną. Dlatego należy im się to (nie pamiętam ile dokładnie) 50zł. M$ dąży do zrobienia z PC kolejnej swojej konsoli. Dlatego proponuje bojkot ich świetnego inaczej pomysłu z abonamentem. W PC cenię sobie przede wszystkim wolność wyboru. Mogę kupić sprzęt jaki chcę, za ile mi się podoba. Mogę zdecydowąć jaki system chce mieć i do czego go używać. Zawsze znajdzie się alternatywa dla mnie odpowiednia. Monopol jest zły. A do tego się dąży na rynkach komputerowych- żeby komputery były sprzedawane jako zamknięte "paczki" jak laptopy, a sprzedawcy mogli dyktować takie ceny jak im się podoba. Do tego dochodzi jeszcze szereg minusów, które pewnie każdy z nas mógłby wymienić, wspominająć doświadczenia choćby z Telekomunikacją Polską.
Osobiście postanowiłem już dawno uwolnić siebie i swój komputer od oprogramowania M$. Mam Linuxa (Debian) i jestem z niego bardzo zadowolony. Mimo że to wersja testowa system się poprostu nie zawiesza. Nie uświadczyłem jeszcze ani jednej zwiechy. Na win xp zdarzało mi się to dość często. Praktycznie za każdym razem gdy grałem w CS: Source po 30 minutach oglądałem blue screen. Teraz gram na Linuxie dzięki Wine i nie mam żadnych problemów. Wbrew powszechnej opinii nie mam też problemu z szybkością działania gry. Mam dokładnie tyle samo fps co w Windowsie.
Haseł o tym jak bezpieczny jest Linux pewnie się już nasłuchaliście więc nie będe tu tego przytaczał. Chciałem wspomnieć tylko o jedej kwestii- nie wieżcie w wypowiedzi producentów anty-wirów, że Linux jest bezpieczny bo używa go mała liczba użytkowników zazwyczaj lepiej znających się na komputerach. Jest to kompletna bzdura. Zwykły użytkownik korzystający z linuxa na koncie z niższymi uprawnieniami nie jest w stanie rozwalić systemu otwierając zawirusiony załącznik tak jak to jest w Win XP (większość windowsów nie nawet utworzonego drugiego konta), ponieważ ma on wtedy dostęp tylko do swojego folderu.
Chciałbym jeszcze coś napisać, ale i tak już wykorczyłem znacznie ponad długość normalnego postu. Podsumowując pamiętajcie że macie wybór, a bojkot może zmienić świat. Wystarczy spróbować. Prosty przykład- zmieńcie przeglądarkę na firefoxa/operę. Szybko dostrzerzecie korzyści z postąpienia wbrew przyzwyczajeniom. Może wtedy więcej osób zdecyduje się spróbować Linuxa. Jeżleli nie będzie się wam podobał zawsze możecie zainstalować Win XP spowrotem (tylko czy będziecie chcieli ? :P ). Na tym w końcu polega WOLNY WYBÓR. Pozdrawiam tych którzy przetrwali tą lekturę :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widać żę m$ idzie na całość. Zresztą było wiadomo, że ta firm to pijawka. Tylko teraz to nie ma co się czarować że x-box będzie miał długo exlusiwy tylko dla siebie, m$ zawsze będzie stawiał Viste na pierwszym miejscu i dla jej promocji nawet nie mrugnie gdy trzeba będzie poświęcić i olać właścicieli klocków. Prawda jest taka że obecnie zanosi sie na to, że by zagrać we wszystkie ciekawe gry starczy vista (może początkowo z lekkim poślizgiem w stosunku do klocka ale i to się będzie zmieniało) i ps3. Ps. udało mi się sprzedać swojego klocka tylko, że musiałem dać 2 miechy swojej gwarancji że nie padnie-zanosi się na to że słabo będę sypiał przez te najbliższe dwa miesiące- wcześniej te cudo padło mi już dwa razy a robi się coraz cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to życzę Peesowi3 miliardowej sprzedaży i żeby jego następca miał zainstalowanego linucha i żeby za pare lat wszyscy producenci gier przerzucili sie na linuksika :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować