Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chris Taylor wypowiada wojnę nadgodzinom!

22 postów w tym temacie

Wyspanie i wypoczęcie to podstawa efektywnej pracy. Można przesiedzieć w pracy 14 godzin i nic nie zrobić konstruktywnego. Można i przez godzinę zrobić więcej niż czasem przez cały dzień. zależy od charakteru pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Chris Taylor, szef Gas Powered Games i twórca Supreme Commandera, jest przekonany, że w growej branży osiąga się lepsze wyniki, pracując w rozsądnych ramach czasowych. "Modne" wśród tworzących gry zespołów nadgodziny uważa za szkodliwe.

Przeczytaj cały tekst "Chris Taylor wypowiada wojnę nadgodzinom!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Zależy od charakteru pracy i zawodu. Wiecie ile lekarz może zarobić za nadgodziny?
Co zaś tyczy się gier...może po prostu wystarczy rzadziej podawać konkretne daty premier? Przynajmniej nie trzeba się będzie później tłumaczyć graczom,i nie trzeba będzie brać nadgodziny bo już ósmy raz premiera była przesuwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 15:48, Darkstar181 napisał:

Bzdura. Zależy od charakteru pracy i zawodu. Wiecie ile lekarz może zarobić za nadgodziny?

Lekarz tak ale np. robotnik za nadgodziny g***o dostaje. Racja zawód mniej odpowiedzialny i oczywiście gorzej płatny. Tyle że gdyby wyciągnąć procent jaki stanowi dodatkowa płaca za nadgodziny z podstawowej pensji lekarza i robotnika, to... co sie okazuje? Robotnik procentowo dostaje za nadgodziny duzo mniej niz lekarz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedział. Ja pracując nad grą 14 godzin dziennie miałbym jej dosyć a co dopiero myśleć o niej jeszcze po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim CD-A zostają do późnej nocy czasem i im teksty wychodzą pięknie albo felietony za 5 12, na gram.pl wszystko jest nieźle i wszystko zależy od ludzi i ich wytrzymałości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, skąd wiesz ze felietony za 5 dwunasta są pisane koło 12?
Skąd wiesz do której pracuje redakcja CDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zależy od pracy.. im bardziej kreatywna, tym bardziej zmęczenie odbija się na efektywności.. do wykonywania jakiś rutynowych czynności nie jest potrzebna specjalna rześkość umysłu. Choć oczywiście nawet mało wymagająca praca moze być wykonywana lepiej.. no i łatwiej uniknąć pomyłek i niebezpieczeństwa. Ale to wszystko aspekty wydajności - a dla pracownika ważne jest po prostu by mieć coś z życia poza pracą.. fajnie gdyby i w Polsce mówiło się głośniej o takich sprawach.. ale jak widze nasze realia, to o sprawach odpoczynku i normalnych godzinach pracy zrobi się głośniej za jakieś 50 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadgodziny to głupota. Zgadzam się że to tylko szkodzi. Sam niecierpie zostawać nawet minuty dłużej w pracy. Zwłaszcza w tej branży powino się pracować wypoczętym żeby lepiej tworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z drugiej strony patrząc jak widzę niektóre projekty modeli w SC (vide te myśliwce na screenie), fakt, iż "kolory" frakcji które pewnie w MP można zmieniać są tutaj przesadnie eksponowane i do tego strasznie jaskrawe (też to na tym screenie widać) walka z samymi robotami (ponoć w SC ludzi nie uświadczysz na polu bitwy, ale powiedzmy, że to założenie gry) no i przede wszystkim pretensjonalna fabuła bez polotu (jak mówi lwia część recenzentów) raczej skłania do myślenia, że te nadgodziny nie są aż takie złe :/
W ogóle, SC przypomina najzwyklejszego RTS''a z inną skalą ludzików biegających po mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinni się wysypiać a nie jak teraz, że są informatycy w różnych firmach, co siedzą przez całą noc w domu przy kompie i potem przychodzą po prostu zmęczeni i nic prawie nie robią w pracy. Więc to nie zależy tylko od nadgodzin pracy, lecz także od rozumu takiego programisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wywiadach z EK Gothica 3 możemy usłyszeć, jak twórcy gry CHWALĄ sie tym, że praktycznie żyli w biurze i non-stop pracowali nad Gothiciem 3. I co im wyszło? Kupa. I jeszcze w dodatku teraz pewnie zamiast zrobić jakieś patche które odbugują tę grę, odreagowująpewnie te wycięte z życiorysu lata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jeśli chodzi o pracę kreatywną, w której co rusz napotyka się na nowe problemy, które trzeba rozwiązywać, lepiej być wypoczętym. W przeciwnym wypadku, człowiek, zamiast zastanawiać się, jak ułożyć algorytm na przykład, skupia się, żeby nie usnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 15:48, Darkstar181 napisał:

Bzdura. Zależy od charakteru pracy i zawodu. Wiecie ile lekarz może zarobić za nadgodziny?

nie wiem, po co przytaczasz tutaj przykład lekarza i jego nadgodzin. jako dobry przykład czy jak? jeśli chodzi o mnie, to naprawdę nie chciałbym, żeby moje życie czy choćby zdrowie zależało od człowieka, który właśnie kończy swój 20 i więcej godzinny "dyżur" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:12, penny napisał:

jeśli chodzi o mnie, to naprawdę nie chciałbym, żeby moje życie czy choćby zdrowie zależało
od człowieka, który właśnie kończy swój 20 i więcej godzinny "dyżur" :/

Hehehe... ty chyba nie wiesz jak wygląda ten "dyżur" :)
Tak się składa że znam paru ludzi którzy pracują w tym fachu. Uwierz mi, na takim dyżurze jest w zasadzie robota tylko wtedy gdy zdarzy się jakiś nagły wypadek. Zazwyczaj jednak bierze się forsę za "czuwanie nocne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 16:11, Selv napisał:

Hahaha, skąd wiesz ze felietony za 5 dwunasta są pisane koło 12?
Skąd wiesz do której pracuje redakcja CDA?


no może felietony to nie ale W CD-A to wiem bo widziałem jak wychodzą z redakcji około 21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe podejście do zdrowego tematu! :) I tak powinno być panowie developerzy! Gdybym tylko umiał programować... Ech... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się akurat składa, że wiem. to o czym mówisz, zależy od tego gdzie dyżuruje dyżurujący ;) jakby to nie było, człowiek po ponad 20 godzinach pracy z mikroprzerwami na sen nie jest w pełni sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować