Zaloguj się, aby obserwować  
General92

Wasza wymarzona Broń

144 postów w tym temacie

A to jest mój wymarzony oręż :D.

Pierwszy jest oczywisty :P.

A drugi to Gauss Rifle Marinesów ze StarCrafta :D.Nawet dobrze widać tę pukawkę na screenie (screenshot pochodzi z filmiku,akurat Marine był w ruchu,dlatego obrazek jest taki rozmazany).Replikę sobie mogę zbudować,tylko jak zrobić np. licznik amunicji jako dodatkowy bajer? :P

20070630130450

20070630130453

20070630130800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katana (jap. 刀) – tradycyjny japoński miecz o długości głowni (nagasa - ながさ) powyżej 60 cm, jednosiecznej, o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec tej broni (tsuba - つば) ma kształt bogato zdobionej tarczki. Rękojeść (tsuka - つか) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi, z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Ostrze miecza wytwarzane było przez płatnerza (kaji) wiele lat a nawet większość życia w skomplikowanym procesie, którego szczegółów mistrzowie płatnerscy okresu Edo strzegli jak oka w głowie. Obecnie proces ten jest poznany i wykorzystywany w tworzeniu nowych mieczy zarówno w Japonii jak i poza jej granicami. W najprostszym wypadku ze zwykłej gąski stali formowano długi pręt, który następnie przecinano, nakładano na siebie dwie połówki i sklepywano na powrót w pręt. Był on następnie wielokrotnie podgrzewany w palenisku lub piecu solnym a potem umieszczany w olejach o recepturze będącej tajemnicą kowala i stopniowo schładzany. Taki wielokrotny proces przecinania i sklepywania powodował, że ostrze miało konstrukcję laminatu (wielu warstw) stalowego co przyczyniało się do zwiększenia wytrzymałości bez utraty elastyczności. Charakterystyczny wygięty kształt ostrza spowodowany jest obróbką temperaturową w ostatniej fazie formowania głowni. Polega ona na zmianie czasu studzenia krawędzi ostrza (yakiba) w stosunku do reszty (ji-hada), przez co uzyskuje się różne twardości, odpowiednio około 60 HRC i 40 HRC.

Teraz surową klingę przejmował szlifierz (togishi) który ręcznie za pomocą zestawu kamieni wodnych modelował, ostrzył i w końcu polerował powierzchnię. W nowoczesnym lustrzanym stylu polerowania stosuje się jeszcze igły stalowe.

Ukończoną głownię umieszczano w tymczasowej rękojeści i wykonywano próbę cięcia. Wynik, wraz z potwierdzeniem miejscowego shoguna zapisywano na cienkiej kartce papieru ryżowego i umieszczano w rękojeści docelowej (tsuki). Jelec tarczowy (tsuba) był wytwarzany przez odrębnych rzemieślników i można go było wymieniać.

tekst from WIKIPEDIA.pl

20070630133048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Fajnie że to z wikipedi wyciągnąłeś ale wiesz, dopóki katany nie ujrzysz na własne oczy to nie będzie to samo :) Taki opis to nie trzymanie takiego ostrza w ręku, zapewniam. Wiesz co to jest Tameshigiri? Trening siły cięć, ćwiczyłem go i mogę powiedzieć tyle że katana to jedna z najwytrzymalszych sprzętów na świecie :P Oczywiście nie mam na myśli tego chłamu z allegro. Najlepiej samemu sprowadzić. A ceny są niesamowicie wysokie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei wzdycham do SWD (Снайперская Винтовка Драгунова) jeden z najlepszych karabinów snajperskich na świecie replika niestety kosztuje ponad 3 tys. złotych

20070812212429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja ulubiona broń? oczywiście że PzKpfw VI Tiger (Panzerkampfwagen VI)
jak by mnie ktoś zdenerwował to bym podjechał mu pod blok/dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 21:35, Iroks1 napisał:

moja ulubiona broń? oczywiście że PzKpfw VI Tiger (Panzerkampfwagen VI)
jak by mnie ktoś zdenerwował to bym podjechał mu pod blok/dom :)


tylko zanim byś podjechał, pewnie by się zepsuł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał mieć takie spluwy i pojazd:
Pistolet:Colt Anacoda 0.44
Pistolet Maszynowy:H&K MP5K
Strzelba:Mossberg 590
Karabin Szturmowy:AK 47
Pojazd:M1A1 Abrams

20070813084128

20070813084243

20070813084341

20070813084424

20070813084520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pistolet: Heckler & Koch USP
Pistolet Maszynowy: HK MP5
Strzelba: Franchi S.P.A.S. 12
Karabin Szturmowy: Heckler and Koch G36K
Pojazd: Apache AH-64
Jeśli miałbym wziąć tylko jedno, wziąłbym P90- mały, poręczny, i całkiem mocny.

Jeśli miałbym brać snajperkę, wybrałbym HK PSG 1- i już wiecie, że lubię broń tej firmy xD

20070813093940

20070813093951

20070813094016

20070813094239

20070813094421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wymarzona broń to Myszka czyli PzKpfw VIII "Maus" prototypowy czołg niemiecki
Opis techniczny

- wielkość i ciężar pojazdu - 185 ton;

- armata kalibru 128 mm dająca prawie metr odrzutu i amunicja o długości całkowitej 152 cm, wymusiło to zastosowanie pierścienia wieży o średnicy 3 m; (Działo było w stanie z odległości 3,500 metrów rozbić praktycznie każdy czołg Aliantów.)

- grubość przedniej płyty w przekroju poziomym przed kierowcą - 350 mm i odpowiednia gruba część przednia podłogi przeciw minom;

- prędkość maksymalna przynajmniej 20 km/h i jednostka napędowa do jej uzyskania o mocy około 1200 KM;


Ogólnie bez sęsu i nie wiem gzie bym to trzymał (dla porównania Tygrys ważył 57 ton) prędkość maksymalna była tragicznie mała. W sumie to nie czołg a raczej ruchomy bunkier

Aoprócz tego to oczywiście najdoskonalsza i najpiękniejsza broń czyli japońska katana, cena dobrze wykonanej to ok 30 000 euro też fajnie

20070813100841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:14, Iroks1 napisał:

> i czołg T34:)
dla mnie też jak by mi się tygrys zepsuł :)


Albo przerobię T34 na Apocalipse z red alerta i będzie git:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować