Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozdaliśmy ponad 4 miliony wPLN!

91 postów w tym temacie

Hehe fajny news (szczegolnie po aktualizacji). Tyle, ze jak juz kupie te plyty Ich Troje, to niestarczy mi na walce drogowe. I gdzie tu satysfakcja z mozliwosci walki z kiczem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z gram.pl zastosowali przepiękny chwyt marketingowy. Takie hasła działają jak magnes na potencjalnych kupców. Już wyjaśniam: przsypuśćmy, że jesteśmy szarym użytkownikiem, który otrzymał 10 zł. Oczywiście za te 10 zł nikt nie kupi sobie żadnej gry - a co musi zrobić taki szary user żeby mieć więcej takich pieniędzy?? Musi kupić sobie nową grę, za własne rzeczywiste pieniądze. To hasło idelanie trafia do docelowej grupy. Bo taki szary użytkownik mając do wyboru sklep Gram.pl, czy jakiś inny; oczywiście wybierze platforme Gram.pl - czysta reklama. A w rzeczywsitości nie wydadzą 4 mln, tylko znacznie, znacznie mniej. Bo większość osób i tak nigdy nie wykorzysta tych wirtulanych nastu złotych które dostali (co innego gdyby rozdawali rzeczywiste pieniądze), bo nigdy nie kupią sobie gry przez Internet. A te osoby, które to wykorzystają, staną się swoistymi niewolnikami gram.pl i będą w większości robić zakupy przez gram.pl, czyli w sumie zysk ze sprzedaży będzie znacznie większy niż do tej pory - wszystkie podstawowe cele reklamy osiągniete. Widzicie, nawet na takim prostym przykładzie doskonale widać siłe nowoczesnej reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unpredictable, od kiedy ktokolwiek staje sie tu czyims niewolnikiem? To co zrobilo cdp to kolejna (konkurencyjna) oferta ktora mozesz tak samo wybrac jak kazda inna (dodatkowa konkurencja nigdy jeszcze klientom zadnej firmy nie zaszkodzila). Za wejscie na platforme gram.pl nie musiales doplacac nic. Wirtualne pieniadze otrzymales takze bez zadnych dodatkowych oplat i wiekszosc osob ma je w bardzo duzej ilosci juz teraz - nie musi nic dokupowac. Abonamentow za udzial w gram.pl nie placisz. To czy skorzystasz ze sklepu gram i wirtualnych pieniedzy czy nie bedzie zalezalo do tego co uznasz za bardziej oplacalne. Co jak co ale jesli chodzi o zakupy w internecie to kazdy rachuje co do zlotowki i wybiera tansza oferte. Ludzie znaja inne sklepy i wybrac umieja - co zreszta bylo widac w komentarzach do tematu powitalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście częściowo się z tobą zgadzam. Ale niewiarygodna jest naiwność i łatwowierność ludzka we wszystko co jest napisane. Oczywiste jest to, że część osób musiała za swoje pieniądze zapłacić - ale nie w sposób bezpośredni. Jeśli masz więcej niż 10 zł to musiałeś zarejestrować jakąś grę, czyli musiałeś za nią zapłacić. Pozostała część dostała po 10zł, a jak wiadomo za 10 zł nikt nic nie kupi. A cała ta zabawa w wirtualne pieniądze świadczy o świadomej, skutecznej - jak widać - reklamie i oczywiście o chęci przyciągnięcia klienta, a nie o wielkoduszności ludzi z gram.pl. Bo jak do tej pory nikt pieniędzy za darmo nie rozdawał - przynajmniej ja nic o takiej akcji nie słyszałem. A jeśli chodzi o to niewolnictwo. Nie napisałem, dosłownie że ktoś jest czyimś niewolnikiem tylko w pewnym sensie. Ale chyba musisz się ze mną zgodzić, że społeczeństwo jest zniewolone przez otaczające ich reklamy. I bardzo łatwo jest ulec ich pokusie i dać się złapać w ich szpony. Dlatego chciałem pokazać na jakie mechanizmy marketingowe jesteśmy narażeni i jak bacznie musimy obserwować rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co by sie stało gdyby cd projekt nie "rozdawał" tych wPLN nie kupował byś gier w ogóle? Każda akcjapozwalająca zakupić taniej wypatrzoną gierkę jest godna pochwały, a jeśli zyska równiż na tym dystybutor to tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to marketing, ale w końcu dziwne by było gdyby CDP nie o to chodziło. To było by głupie z ich strony. Z reguły jest tak że nawet jeśli się daje (obniża cenę itd itp) to liczy się na wzrost sprzedaży co zrekompensuje z nawiązką straty spowodowane obniżką. I w ten sposób obie strony są zadowolone. Klient - zapłacił taniej, Firma- zwiększyła zyski. A odniosłem wrażenie żę w twojej wypowiedzi marketing był stosowany jako określenie pejoratywne. W tym przypadku nie widzę powodu. Ale of corse to tylko moje wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 00:44, boogie85 napisał:

A co by sie stało gdyby cd projekt nie "rozdawał" tych wPLN nie kupował byś gier w ogóle? Każda akcjapozwalająca zakupić
taniej wypatrzoną gierkę jest godna pochwały, a jeśli zyska równiż na tym dystybutor to tym lepiej.


Oczywiście, że tak. Ale chodzi mi o to, że bardzo łatwo jest dać się naciągnąć i trzeba dokładnie uważać na to w co się wierzy. Miałem wiele niemiłych doświadczeń z promocjami i teraz jestem dużo bardziej ostrożny na wszelkie tego typu akcje. Ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział, że w promocji dostaniesz za pół ceny to, co normalnie dostałbyś za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podam ci ciekawą promocje PKO BP. Ktoś mi dał ulotkę i prosił żebym powiedział co o tym myslę(nie mam konta w PKO BP). Na ulotce było napisane "DESZCZ NAGRÓD" i obok m.in samochód - wystarczy założyć lokatę. No to se niektórzy pomyślą - losowania, samochody, komputery, kasa i nie wiadmo co jeszcze. A tu czytam uważniej i okazuje sięże za założenie lokaty na 5000zł i więcej dostajecie PARASOLKĘ!!! To wszystko, i zapewniam nic więcej!

Ciekawe ile osób założyło lokatę licząc na losowanie i nagrody typu samochód... No ale to już inna rzecz (gram.pl), tu nikt nikogo nie kituje, wszyscy wiedzą o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz jak może zadziałać dobrze przygotowana reklama na człowieka. Ja sam byłem świadkiem wielu podobnych do opisanej przez ciebie sytuacji.
Ale to jest nic, bo najbardziej denerwująca jest idiotycznie przygotowana kampania reklamowa, w której my musimy brać udział. Wystarczy przejść się każdą większą ulicą, w każdym większym mieście, a człowiek nie jest w stanie opędzić się od ludzi z ulotkami. Według mnie apogeum jest w Lublinie, dosłownie co 8-9 metrów stoi jakiś człek z plikiem świstków i wlepia każdemu To może opowiem o jednej takiej sytuacji. Idąc sobie w kierunku starego miasta w Lublinie dostałem ulotkę od człowieka w moim wieku. Ale było to o tyle hamskie, że nie dał mi kulturalnie do ręki tylko przycisnął do klatki piersiowej i gdy odsunąłem ręce, to on wtedy puścił tą ulotkę, i poszedł to następnego przechodnia. Gdy w tym samym czasie ta ulotka bezwładnie spadła na ziemie. Gdybym był takim samym hamem jak on to bym poszedł dalej, ale że jestem człowiekiem kulturalnym to podniosłem ją i wyrzuciłem do kosza. Oczywiście powiedziałem mu parę słów do słuchu (tj. wydarłem się na niego) - ale aż mnie ręka świerzbiła żeby go walnąć. Wracając, specjalnie przechodziłem koło niego bedąc ciekaw jego zachowania. Ale oczywiście już nic nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze by tak umiescic w jakims miejscu licznik pokazujacy ile aktualnie wPLN jest w obiegu?? :P

btw. jest nowe forum, ale jakos konkursow nie widac, ostatnio(*) chyba bylo kilka

(*)=hehe, 2 lata temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej dyskusji. Wiadomo, że CDProjekt zdecydował sie na taki ruch, bo im się to opłaca. Zwróćcie uwagę, że dzięki wirtualnym pieniądzom można kupić grę zazwyczaj z ok.70% ceny, a z tego co wiem, to w sprzedaży sklepowej około 30% zgarnia sprzedawca. Czyli tak jakby CDP sprzedawał sklepom, czyli dla niego to wyjdzie na to samo, a tak zdobywają dla siebie klientów. Inne firmy tak się nie starają i tę inwencję CDP, a nie hojnośc doceniamy, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z której strony by człowiek nie patrzył, akcja CDP jest jednym z ciekawszych, i co najważniejsze, uczciwszych zabiegów marketingowych. Dlaczego? A dlatego, że wszystko jest podane na talerzu, każdy może przeczytać na czym to wszystko polega, zasady są jasne, nie ma tekstów z * (czyli "czytaj drobnym drukiem"). Jednym słowem nie jest to marketing brute force, przygotowany pod idiotów nieumiejących czytać. Tu nie ma nic na siłę, nie ma "pierwszej wpłaty" (bo to, że dostaliśmy wPLN za wcześniej zakupione gry, to tylko tak "przy okazji", bo przecież nikt się takiej akcji wcześniej nie spodziewał). A rozdanie takiej ilości wPLN nie zaboli zbytnio firmy CDP, a tylko przysprzy klientów, bo jak mawiał mój dziadek ekonomista: "Żeby wyjąć, trzeba włożyć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: czy od 13 ta promocja 1+1=3 będzie także obowiązywać u was w sklepiku? I czy jeśli przykładowo zamówie 2 gry NXK(+ jedna gratis, razem 3) i do tego Tribesa za zeta, to ile zapłaciłbym za przesyłke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować