Zaloguj się, aby obserwować  
Wixu

Idole z historii

59 postów w tym temacie

A więc jaki jest wasz idol historyczny? Kto wzbudził w Was największą ciekawość, podziw za swoje poczynania i plany?

Dla mnie taką osobą był...

Leonardo da Vinci - ostatnio zaciekawiły mnie jego techniki kodowania, a także przemycanie małych aspektów do reiligijnych obrazów robionych na zlecienie. Przykładem jest chociażby "Ostatnia wieczerza" jego reki, na której koło Jezusa siedzi... kobieta, a dokładnie Maria Magdalena, a tuż obok Piotr, który ma na nią przygotowany sztylet. Otóż, Jezuz, a tak to interpretuje Dan Brown, jako przodowniczkę kościołą wcale nie wybrał Piotra, a Marię Magdalenę, która nosiła w sobie jego dziecko. Wówczas Piotr z wsciekłosci, że Jezus miłuje bardziej kobietę, snół plany przeciwko Marii. Da Vinci podziwiam za projekty różnych przedmiotów (np. krypteks, podtrzymujące łuki w budynku, łódź podwodną etc.), które stały się olśnieniem dla współczesnych budowniczych.

Acha, i żeby nie było, że w niektóre te brednie wierzę, ale co do obrazów to się im przyglądałem i wydaje sie to bardzo prawdopodobne. JESZCZE RAZ POWTARZAM, NIE PODWAŻAM RELIGII CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. NIE TWIERDZĘ, ŻE MARIA MAGDALENA URODZIŁA DZIECKA JEZUSA ETC. Dziękuję.

Mam także wiele innych idoli historycznych, ale ten wymieniony wyżej został przytoczony pod wpływem impulsu. A wasi idole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Jezus.
Nie dlatego, że miał nadprzyrodzone moce(choć wcale w to niewierzę), ale, że miał wielką odwagę i bronił zażarcie swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotmistrz Pilecki - pozwolił się aresztować Niemcom aby dostać się do obozu koncentracyjnego w Auschwitz aby zdobyć informacje o warunkach tam panujących; opracował sprawozdania które posłużyły jako źródło informacji o sytuacji m.in Anglii; planował zbrojne oswobodzenie obozu; udało mu się uciec z obozu; uczestnik powstania warszawskiego oraz w II korpusie we Włoszech; powrócił do Polski by prowadzić działalność wywiadowczą na rzecz korpusu; zbierał informacje o więzionych i deportowanych AKowców przez NKWD; nie wykonał rozkazu opuszczenia Polski wydanego przez Andersa; torturowany przez funkcjonariuszy UB i skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w 1948 r.
Jeden z największych bohaterów Polski; zaliczony do 6 największych bohaterów IIWŚ na świecie; zamordowany przez władze umiłowanego i utęsknionego przez niektórych forumowiczów ustroju; zapomniany przez Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 16:38, PREDATOR X napisał:

LoL LOOL =/ Że niby Tony to postac historyczna ? Ładnie, ładnie :P
Król Artur również nie jest postacią historyczną

No fakt nie wiem czemu dopisalem hstoryczna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 16:38, PREDATOR X napisał:

LoL LOOL =/ Że niby Tony to postac historyczna ? Ładnie, ładnie :P
Król Artur również nie jest postacią historyczną :P


szczegóły szczegóły :P to jesli nie artur to papież Jan Paweł 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mój idol z przeszłości to Sargon I Wielki ponieważ był bardzo charyzmatycznym przywódcą, był gienialnym taktykiem i strategiem, i za to że stworzył pierwsze na świecie państwo- Imperium Akadyjskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować