Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Enemy Territory

994 postów w tym temacie

Co do servera klanowego i klanów...

Klan:
1. Wymyśl nazwę pod jaką będzie występował klan, zastanów się nad tagiem i barwami kolorystycznymi.

2. Stwórz stronę klanu. Nie musi być ona rozbudowana. Wystarczy zamieścić podstawowe informacje takie jak: aktualny skład, regulamin, kontakt, wymagania wobec rekrutów. Oczywiście nikt nie zabrania Ci stworzyć bardziej rozbudowanej strony, jednak zajmuje to bardzo dużo czasu, a przecież to w klanie nie jest najważniejsze. Zazwyczaj strona nie pochłania żadnych nakładów finansowych Jest wiele serwisów które oferują darmowy hosting i domenę. Na początek to wystarczy. Oczywiście z biegiem czasu twój klan może postarać się o domenę i szybki hosting bez reklam.

3. Żeby znaleźć członków powinieneś zamieścić ogłoszenia w serwisach ET, na forach, wyszukiwarkach klanów ET. Możesz także, jeśli posiadasz więcej pieniędzy zareklamować klan wykupując np. pakiet 10 tysięcy E-maili. Takie usługi znajdziesz m.in na Allegro. polega to na tym, że wymyślasz treść e-maila, wykupujesz taki pakiet, a sprzedający rozsyła twojego e-maila do 10 tysięcy osób. To na pewno dobra reklama. Warto też dodać odnośniki do strony w rożnego rodzaju komunikatorach np. gg, skype, xfire.

4. Częstym błędem przy zakładaniu klanu i późniejszego go prowadzenia jest zrzucenie wszystkich obowiązków na jedną osobę. w 99% przypadkach jest to osoba zakładająca klan. To nie jest dobry pomysł. Po znalezieniu kilku osób do klanu rozdziel pracę, żeby wszystko nie było tylko na twojej głowie.

Server klanowy, cięższa sprawa ;\:

Zapewne wiecie już, że ciężko obejść się bez serwera. Klan przecież musi mieć gdzie trenować i rozgrywać mecze. Serwery publiczne kompletnie się do tego nie nadają, ponieważ każdy na taki serwer może wejść i nam przeszkadzać, a z kolei wyrzucenie takiego gracza nie jest w porządku. Warto więc postarać się o serwer prywatny, czyli zabezpieczony hasłem. Jest wiele firm, które oferują serwery prywatne. Oto niektóre z nich:

www.pifpaf.pl
www.gamepad.pl
www.gamesnet.pl
www.beta.shooters.pl
www.pukawka.pl

Jako przykład posłużę się serwerem na Pukawka.pl. Koszt serwera prywatnego na 12 slotów (tyle w zupełności wystarczy) wykupionego z góry na 3 miesiące to 108zł. Server dość drogi, niestety ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, i jeszcze iny znalazłem, koszt na 16 slotów miesięcznie wynosiłby 80 złotych, byłby on prywatny :) Publiczny już drożej ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ściągnąłem instalkę, zaistalowałem, spatchowałem, a jak chce zagrać na jakimkolwiek serwerze to wywala "colud not locate official game .pak file". Ktoś ma jakąś poradę co do tego? Mój komp:
Core2Duo 8400
2GB RAM
GeForce 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, zna ktoś jakieś komendy do konsoli, by wyłączyć "skakanie" obrazu podczas otrzymywania obrażeń? Widziałem na kilku fragmovie, że ludzie tego nie mają, a strasznie to dezorientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 00:57, Kirabaxior napisał:

A ja mam pytanko, zna ktoś jakieś komendy do konsoli, by wyłączyć "skakanie" obrazu podczas
otrzymywania obrażeń? Widziałem na kilku fragmovie, że ludzie tego nie mają, a strasznie
to dezorientuje.

Skakanie musi byc przy obrywaniu ,jedynie haxy to wylaczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szuka ktoś fajne klanu i serva, to zapraszam do klanu Last Aliance ;) Oto wycinek z przemowy na forum ;)

Witam,
Ogłaszam iż zostaje otwarty nowy serwer Enemy Territory na patchu 2.60b i
na modzie NQ.
Zapraszam wszystkich gorąco zarówno amatorów jak i bardziej zaawansowanych.
Serwer posiada narazie 12 slotów+boty i jest dopiero we wczesnej fazie
rozwoju. Każdy, kto chce wspomóc serwer niech się zarejestruje na:
www.last-alliance.yoyo.pl
Uprzedzam, że mamy problemy z transferem, więc przed wbiciem na serw proszę o
pobranie następujących paczek:
www.shitstorm.org/noquarter/download/noquarter1.2.3.zip
rapidshare.com/files/253476463/mapsla10709.zip.html
Z NoQuarter należy wypakować folder do domyślnie C:\Program Files\Wolf i
zmienić nazwę na "noquarter", a archiwum Maps należy wypakować pliki i wkleić
do domyślnego C:\Program Files\Wolf\etmain, dla posiadaczy Linuxa etc.,
wkleić do swojej ścieżki.
Serdecznie zapraszam na godzinę 19 i 20, ponieważ w tym czasie będą rozgrywane
tzw. bitwy.

IP:91.203.134.229:27960
Mod:NoQuarter 1.2.3
Mapcycle:
1.SW Oasis B3
2.Goldrush-GA
3.Caen2
4.Venice
5.Adlernest
6.Frostbite


Jakby co pisać na gg 6943376 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam kilka pytań.
1. Jak uleczać leżących sojuszników?
2. Jak używać tych zwrotów "Thank you" "I need a medic" itp.?
3. Jest jakaś komenda na zmniejszenie lagów ( w niektórych grach było coś takiego) ?
4. Jak wyłączyć krew?

Jestem jeszcze nowy, więc proszę o wyrozumiałość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

Siemka, mam kilka pytań.
1. Jak uleczać leżących sojuszników?

Jako medyk musisz wybrać strzykawkę (daaaawno nie grałem - przycisk numer 7 chyba)

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

2. Jak używać tych zwrotów "Thank you" "I need a medic" itp.?

Klikasz literkę "V" i w przypadku "thanks" klikasz cyferkę 4 (5?), potem 1 :>

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

3. Jest jakaś komenda na zmniejszenie lagów ( w niektórych grach było coś takiego) ?

Pojęcia nie mam :P Ja grałem z lagami ^^

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

4. Jak wyłączyć krew?

Jakąś komendą może to jest możliwe. A tak przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:19, Piciambeer napisał:

Pojęcia nie mam :P Ja grałem z lagami ^^

A mnie to niemiłosiernie denerwuje jak przed wrogiem dostaje kilkusekundowego laga i budzę się już zrespiony.

Dnia 30.07.2009 o 23:19, Piciambeer napisał:

> 4. Jak wyłączyć krew?
Jakąś komendą może to jest możliwe. A tak przeszkadza?

Tak, bo na dodatek że ekran lata przy postrzale to jeszcze cały czerwony się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

Siemka, mam kilka pytań.
1. Jak uleczać leżących sojuszników?

Medyk, klawisz 5 i na kumpla.

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

2. Jak używać tych zwrotów "Thank you" "I need a medic" itp.?

Thank you - V/4/3 , Nida medik - V/2/1. Tak, znam to na pamięć ;P Co by nie było, wszystko jest pod V.

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

3. Jest jakaś komenda na zmniejszenie lagów ( w niektórych grach było coś takiego) ?

Lagów? Jak masz ping duży, to nic nie da.

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

4. Jak wyłączyć krew?

Chodzi ci o taką, co pojawia sie na ekranie po trafieniu? W opcjach można pogrzebać, ale wkurzające skakanie ekranu wyłączają tylko haxy ;/

Dnia 30.07.2009 o 23:15, Ancient_Lord napisał:

Jestem jeszcze nowy, więc proszę o wyrozumiałość :P

Affirmative! Objective Taken!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krew wyłączasz w Options -> View i tam masz Blood Splatter na samym dole, dajesz na none. a wyżej masz też blood flash, ale ja to sobie zostawiam, przynajmniej wiem kiedy dostaje z tyłu ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:23, Kirabaxior napisał:

Lagów? Jak masz ping duży, to nic nie da.

Pink mam w sumie niezły - 50 się trzyma cały czas. A lagi mam duże jak fajka murzyna.

Dnia 30.07.2009 o 23:23, Kirabaxior napisał:

Affirmative! Objective Taken!

A masz jakieś porady dla początkującego, mistrzu? ;P

Gram na jednym serwerze. Mam już 1st Lieutant rangę :)

Edit @ Kryhuu
Blood Flash to co to? Te takie półksiężyce krwi, które pokazują skąd dostajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 10:11, Ancient_Lord napisał:

A masz jakieś porady dla początkującego, mistrzu? ;P

Początkującemu polecam granie engineerem - zdobywa się nim stosunkowo szybko expa, w dodatku będziesz czerpał ogromną przyjemność z gry. A to budowanie pompy wodnej, podkładanie ładunku pod wrota zamku szwabów, budowanie stanowisk MG, naprawianie ich, stawianie min etc.
Polecam rozbrajać miny - engineerowi pojawia sie komunikat, "Mines have been reported in this area". Wyciągasz wtedy "szczypce"(5), kucasz i powoli idziesz naprzód. Kiedy tylko mina się pojawia, masz jakieś 1.5 sekundy na "kliknięcie" na nią szczypcami.

Medyk - prościzna. Najlepiej expa się zdobywa rzucając apteczki na ziemie tam, gdzie jest najwięcej ludu. A i jedna ważna rzecz - kiedy twój ziomek ma bardzo mało życia, nie rzucaj mu apteczek, tylko go zabij i podnieś strzykawką. Apteczkami nawet jak go zaspamujesz, nie dasz mu całego życia, a tak po podniesieniu strzykawką dasz mu połowę. A ostatnia strzykawa, zielona regeneruje całe HP, więc wiesz ;)

Field Ops... podobnie jak z medykiem, rzucaj ammo na ziemię. Ludzie często zapominają o "I Need Backup!" (V/2/2), rzucasz więc na ziemie amunicję i kto chce, to sobie ją weźmie, a ty dostaniesz expa.
By rzucić konkretnie flarę, podskocz i jednocześnie wypuść flarę z rąk. Rzuca się troche lżej niż granatem, ale za to leci bliżej. Uważaj, by nie zabić swoich, rzucaj więc flarę tam gdzie zauważyłeś wrogów. Na pojedyńczych nie ma sensu zużywać flar, bo ładują się długo.

Covert Ops. Bardzo trudna klasa, ale przynosząca ogromną satysfakcję. Polecam FG42(nie bierz Stena, bo sie nagrzewa, a taki medyk ma sporo HP). Na początek rozglądaj się za ciałami wroga. Znajdziesz, przebierasz się, i BOCZNYMI uliczkami zachodzisz wrogów za plecy. Nigdy nie idź centralnie prosto, bo gracze nie są głupi, strzelają do dziwaków idących w odwrotną stronę do celu misji. Po zajściu przeciwnika od tyłu, zaatakuj go z noża. Nie stracisz przebrania, a nóż w plecy grając szpiegiem zabija od razu.

Dnia 31.07.2009 o 10:11, Ancient_Lord napisał:

Gram na jednym serwerze. Mam już 1st Lieutant rangę :)

Na XP save grasz? To duupnie, po jakimś czasie nie będzie sensu grać. Zresztą na takich serwach źle się gra z kolegami.
I polecam Jay Moda.
Wooh, rozpisałem się. To coś można by dać do FAQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

Wooh, rozpisałem się. To coś można by dać do FAQ :)

mmm...

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

Polecam rozbrajać miny - engineerowi pojawia sie komunikat, "Mines have been reported
in this area". Wyciągasz wtedy "szczypce"(5), kucasz i powoli idziesz naprzód. Kiedy
tylko mina się pojawia, masz jakieś 1.5 sekundy na "kliknięcie" na nią szczypcami.

Ciężko z rozbrajania min czerpać jakąkolwiek przyjemność, a tak btw to nie ma ograniczonego limitu czasowego na rozbrojenie miny. jeżeli już jakąś striggerujesz, to możesz na niej stać i całą mapę, wybuchnie dopiero gdy z niej zejdziesz. zresztą, min się nie rozbraja. jeżeli już w jakąś wdepniesz i jesteś akurat engineerem, to oczywiście wtedy tak, ale normalnie to covert odkrywa lornetką całą kupę i załatwia się je granatem. W 90% sytuacji nie ma po prostu możliwości stanięcia sobie na brzegu pola minowego i mozolnego rozbrajania 20 min.

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

Medyk - prościzna. Najlepiej expa się zdobywa rzucając apteczki na ziemie tam, gdzie
jest najwięcej ludu.

Cóż, medyka akurat za prościznę bym nie uważał, jest to jedna z bardziej skillowych klas, wymagająca dosyć dobrego timingu przy podnoszeniu swoich ziomków w biegu, z naskoku i ogólnie pod silną presją przeciwnika i czasu (ktoś może go zgibbować.) pamiętaj także, aby jak już kogoś podniesiesz, kłaść się za nim plackiem, zanim ze strzykawki zmienisz na broń może chwila minąć, a podniesiony kolega ma na chwilę spawnshielda i leżąc za nim ciężko Cię trafić podczas wyciągania smg. :)

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

A i jedna ważna rzecz - kiedy twój ziomek ma bardzo mało życia,
nie rzucaj mu apteczek, tylko go zabij i podnieś strzykawką. Apteczkami nawet jak go
zaspamujesz, nie dasz mu całego życia, a tak po podniesieniu strzykawką dasz mu połowę.
A ostatnia strzykawa, zielona regeneruje całe HP, więc wiesz ;)

To ważne. Pamiętaj jedynie by robić to gdy jest cicho i spokojnie, tym bardziej gdy jeszcze zmiana na strzykawkę i podniesienie gościa zajmuje Ci dłużej niż sekundę. Ile razy się denerwowałem, gdy medyk z drużyny mnie zabijał by mnie podnieść i nie zdążał tego zrobić, bo ktoś go uciukał w międzyczasie.

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

Field Ops... podobnie jak z medykiem, rzucaj ammo na ziemię. Ludzie często zapominają
o "I Need Backup!" (V/2/2), rzucasz więc na ziemie amunicję i kto chce, to sobie ją weźmie,
a ty dostaniesz expa.
By rzucić konkretnie flarę, podskocz i jednocześnie wypuść flarę z rąk. Rzuca się troche
lżej niż granatem, ale za to leci bliżej. Uważaj, by nie zabić swoich, rzucaj więc flarę
tam gdzie zauważyłeś wrogów. Na pojedyńczych nie ma sensu zużywać flar, bo ładują się
długo.

Wszystko prawda, pamiętaj także o artylerii, przytrzymujesz ''B'' i włącza Ci się lorneta, kierujesz ją na miejsce w którym chcesz zamówić ostrzał artyleryjski i klikasz strzał. Nie pojawia się on tak szybko jak flara, lecz trwa też znacznie dłużej. I uważaj, bo artyleria zużywa tę samą energię co airstrike i paki z ammo, należy używać tego ostrożnie bo na pierwszych levelach dosyć wolno się ona odnawia. Ogólnie fielda polecam na początek, mało wymagająca klasa. To, co musisz robić to rozdawać ammo gdy ktoś się o nie prosi, i używać arty/asów tam, gdzie podejrzewasz jest dużo przeciwników. :)

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

Covert Ops. Bardzo trudna klasa /.../

Wszystko prawda. Za stena należy się brać dopiero, gdy wlepienie trzech headshotów na połowie magazynka nie jest niemożliwe. ;) Covet Ops potrafi także wykrywać miny przez lornetkę, wystarczy że nakierujesz nią na zaminowany obszar i po paru sekundach ''naświetlania'' staną się one widoczne dla całej drużyny i podatne na zniszczenie chociażby granatem. I grając covertem warto też nauczyć się korzystać z paki c4, można nią zastawiać ciekawe pułapki, bądź wlatywać z nią ludziom w kampy. ;)

Dnia 31.07.2009 o 12:14, Kirabaxior napisał:

/.../

i jak kolega mówi, xpsave na początek jest dupny. pół serwera ma wszystko odblokowane, a do najbardziej frustrujących należy flak jacket, który zmniejsza obrażenia od wybuchów o 50%, przez co ciężej o fraga z granata bądź zmiotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 21:45, Kryhuu napisał:

Ciężko z rozbrajania min czerpać jakąkolwiek przyjemność, a tak btw to nie ma ograniczonego
limitu czasowego na rozbrojenie miny. jeżeli już jakąś striggerujesz, to możesz na niej
stać i całą mapę, wybuchnie dopiero gdy z niej zejdziesz. zresztą, min się nie rozbraja.
jeżeli już w jakąś wdepniesz i jesteś akurat engineerem, to oczywiście wtedy tak, ale
normalnie to covert odkrywa lornetką całą kupę i załatwia się je granatem. W 90% sytuacji
nie ma po prostu możliwości stanięcia sobie na brzegu pola minowego i mozolnego rozbrajania
20 min.

Niby ta, ale to tylko w cale pola minowe. Na jedną - 2 miny(a tyle zazwyczaj engi zdąża lub może postawić) nie ma sensu marnować granatów, już lepiej to rozbroić ;p.
Co do wdepywania w miny - jak w taką "wdepłem" i nic nie robiłem to mina wybuchała i ciula z tego miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 21:50, Kirabaxior napisał:

Niby ta, ale to tylko w cale pola minowe. Na jedną - 2 miny(a tyle zazwyczaj engi zdąża
lub może postawić) nie ma sensu marnować granatów, już lepiej to rozbroić ;p.

Cóż, być może. Ja jeżeli wiem, że gdzieś jest jedna-dwie miny to po prostu je przeskakuje, wolę nie tracić czasu na rozbrajanie, tym bardziej że w jego trakcie jesteś całkowicie bezbronny.

Dnia 31.07.2009 o 21:50, Kirabaxior napisał:

Co do wdepywania w miny - jak w taką "wdepłem" i nic nie robiłem to mina wybuchała i
ciula z tego miałem.

Cóż, jak grasz na jaymodzie gdzie połowa min skacze to ja się nie dziwię. :P Normalne miny wybuchają dopiero gdy się z nich zejdzie, jak już wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2009 o 21:56, Kryhuu napisał:

Cóż, być może. Ja jeżeli wiem, że gdzieś jest jedna-dwie miny to po prostu je przeskakuje,
wolę nie tracić czasu na rozbrajanie, tym bardziej że w jego trakcie jesteś całkowicie
bezbronny.

Nie no, oczywiście że też przeskakuje, jednak jeśli mogę(a często wróg pcha się na chama do naszej bazy)je rozbroić, to rozbrajam. Zawsze więcej expa ^^

Dnia 31.07.2009 o 21:56, Kryhuu napisał:

Cóż, jak grasz na jaymodzie gdzie połowa min skacze to ja się nie dziwię. :P Normalne
miny wybuchają dopiero gdy się z nich zejdzie, jak już wspomniałem.

No na jaymodzie gram, a konkretniej na polskim serwerze Bad Boys ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pograć w tą, jakże bajeczną gierke, ale wiem, że instalacja mnie przerośnie, te wszystkie mody, patche, etc. mapki itd. Mógłby mi ktoś napisać jak zainstalować najnowszą ETPro ? Bo nawet nie chce mi sie szukać co, gdzie, kiedy, a wiem, że to nie problem, dla kogoś kto niedawno instalował, na przykład.
Z góry dzięki :) Jak coś płace w EUROGĄBKACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 12:49, bartog123 napisał:

Chciałbym pograć w tą, jakże bajeczną gierke, ale wiem, że instalacja mnie przerośnie,
te wszystkie mody, patche, etc. mapki itd. Mógłby mi ktoś napisać jak zainstalować najnowszą
ETPro ? Bo nawet nie chce mi sie szukać co, gdzie, kiedy, a wiem, że to nie problem,
dla kogoś kto niedawno instalował, na przykład.
Z góry dzięki :) Jak coś płace w EUROGĄBKACH.


generalnie to po co Ci etpro jak dopiero zaczynasz grac w et? ale jak chcesz to mozesz po prostu podlaczyc sie pod jakikolwiek serwer na etpro, samo sciagnie Ci wszystkie potrzebne pliki i Ci je zainstaluje. sry za polfonty, pisze z ipoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować