Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam. Chciałbym zakupić laptopa do powiedzmy 3300, ale dobrze byłoby się wyrobić do tych 3000. Dużo gram więc komputer musi dźwigać nowsze gierki, nie zależy mi na najwyższej jakości grafy, ważne by gra chodziła płynnie. Grywam głównie w RPG więc taki DA czy ME muszą dać się na nim odpalić. Nie znam się jakoś mocno na sprzęcie, szczególnie tym do urządzeń przenośnych, więc przydałyby się jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 13:31, Mrozinnio napisał:

Witam. Chciałbym zakupić laptopa do powiedzmy 3300, ale dobrze byłoby się wyrobić do
tych 3000.


Samsung R780, Samsung R580, Samsung R590 (to w zasadzie podobny sprzęt tylko w różnych wersjach), Acer 7740G, Lenovo Y560, MSI GE600. Poszukaj recenzji na notebookcheck.pl i poczytaj.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-R780.27107.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-7740G.29647.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 13:31, Mrozinnio napisał:

Witam. Chciałbym zakupić laptopa do powiedzmy 3300, ale dobrze byłoby się wyrobić do tych 3000

W tej cenie mieści się też Acer Aspire TimelineX 5820 TG (można go kupić nawet poniżej 3 tys.) a w cenie masz procesor i5 450M, 4 GB RAM i kartę ATI Radeon HD 5650, więc z grami nie powinieneś mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 20:45, kindziukxxx napisał:

jakby miał się ten http://www.funtech.pl/product-pol-1358-GATEWAY-P-7805U-.html wzgledem
tego lenovo z 5730, bo niby proc słabszy ale grafika petarda, cena podobna, no tylko
Vista zamiast 7...


Podchodziłbym z rezerwą. To jest stary laptop, który kiedyś był chyba z wyższej półki, a teraz wyprzedawane są ostatnie egzemplarze i cena spada. tutaj masz recenzję z maja 2009.
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5035&review=gateway+p7805u+fx

Karta graficzna ma osiągi porównywalne z Radonem 5730 (niemal identyczne), który właśnie jest w Lenovo. 17,3 cala i windows Vista to kolejna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś znaleźć do kupienia klawiaturę do lapka MSI GX600? Chciałbym jeszcze spytać, jakim programem można przeprogramować spację na inny klawisz, np. "/" bo akurat mam takie dwa. Mam windowsa 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2010 o 09:27, Budo napisał:

Podchodziłbym z rezerwą. To jest stary laptop, który kiedyś był chyba z wyższej półki,
a teraz wyprzedawane są ostatnie egzemplarze i cena spada. tutaj masz recenzję z maja
2009.
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5035&review=gateway+p7805u+fx

Karta graficzna ma osiągi porównywalne z Radonem 5730 (niemal identyczne), który właśnie
jest w Lenovo. 17,3 cala i windows Vista to kolejna różnica.


właśnie wiem, dlatego jeszcze zadałem pytanie, bo bądź co bądź, karty są porównywalne, ale jednak jest to stara architektura, ale ogólnie to jest to egzemplarz po ekspozycyjny, przez co trochę tańszy, ale jednak w Lenovo jest lepszy procek i bardzie energooszczędne bebechy więc Lenovo chyba jest lepszym wyborem, a do tachania na uczelnie to jednak 15" będzie lepiej niż 17" no i win 7 też jest więc powinien dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jest taki nowy gateway na allegro poniżej 3000 zł. Egzemplarze wystawowe można sobie w ogóle darować, bo to jest niepewny sprzęt i nie wiadomo ile czasu chodził i się kurzył. Brałbym Lenovo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 13:33, Budo napisał:

/.../

Jest taki nowy gateway na allegro poniżej 3000 zł. Egzemplarze wystawowe można sobie
w ogóle darować, bo to jest niepewny sprzęt i nie wiadomo ile czasu chodził i się kurzył.
Brałbym Lenovo.

tak tez zrobię zwłaszcza że będę miał sprzęt pewny(no w miarę) i w 100% nowy, trochę zaboli przejście na klawiaturę bez bloku numerycznego ale nie do takich rzeczy człowiek się przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam laptopa w cenie do 2300zł. Jestem zielony w tej tematyce więc proszę o pomoc.Najlepiej by było gdyby dany model był dostępny w sklepie internetowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 13:55, Budo napisał:

/.../

W razie co łap recenzję, poczytaj jeszcze przed zakupem:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y560.33548.0.html


Znam tą reckę :), tylko ten jest z i7 ale tak to zapowiada się odpowiednio, zwłaszcza że Dell-e zdrożały, a przez tydzień już nic raczej się nie zmieni :)

Dnia 16.09.2010 o 13:55, Budo napisał:

Ja coraz bliżej kupna MSI GE600, jeszcze parę stówek muszę dozbierać ino :P

ten MSI w czerwcu był za 2800 i to na allegro wystawiony przez Xkom, ja kupuje po wypłacie bo już uzbierane będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 14:06, kindziukxxx napisał:

ten MSI w czerwcu był za 2800 i to na allegro wystawiony przez Xkom


Serio? Szlag by to, teraz niżej niż 3500 zł nie widzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 17:24, Budo napisał:

> ten MSI w czerwcu był za 2800 i to na allegro wystawiony przez Xkom

Serio? Szlag by to, teraz niżej niż 3500 zł nie widzę :/

ta, tylko była jedyna wersja z i3, teraz chyba tylko z i5, może napisz i będą mieli do sprowadzenia taki model, zawsze jakaś oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do zakupu laptopa, który służyć będzie do szeroko pojętego "studiowania". Środki to ok 2000zł, plus-minus 300zł. Chodzi o to co za tę cenę znajde, na co zwrócić uwagę, ażeby nie zwieszało teczki ani przy ogarnianiu może nawet nowszych gier, na grafie za bardzo nie zależy, w zasadzie tak myślałem:
-proc.2rdzenie(obojętnie jaka marka), taktowanie 2,4GHz? czy teraz więcej za rozsądną cene znajdę?
-pamięć RAM 3-4 GB.
-twardziel 250-320-500
-grafa tutaj to zielono, ale raczej teraz każda obsłuży DX11, czy tam 10, nie wiem dawno się tym nie interere, ale tak z 256-512MB.
-ofkors 15 cali.
Popiszcie co i jak za taką cene, tylko jedna rzecz: proszę nie obsypywać linkami z aukcji, albo jakiegoś "fajnego" sklepu internetowego, bo laptoka sobie w rodzinnym mieście kupie albo w MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2010 o 18:05, bartog123 napisał:

Popiszcie co i jak za taką cene, tylko jedna rzecz: proszę nie obsypywać linkami z aukcji,
albo jakiegoś "fajnego" sklepu internetowego, bo laptoka sobie w rodzinnym mieście kupie
albo w MM.


Nie ma większych szans z takimi warunkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2010 o 18:05, bartog123 napisał:

-proc.2rdzenie(obojętnie jaka marka), taktowanie 2,4GHz? czy teraz więcej za rozsądną
cene znajdę?

Czyli intela i3, AMD są słabsze wydajnościowo

Dnia 20.09.2010 o 18:05, bartog123 napisał:

-grafa tutaj to zielono, ale raczej teraz każda obsłuży DX11, czy tam 10, nie wiem dawno

Bynajmniej, układy graficznej intela nadal nie mają shaderów, a co za tym idzie sprzętowego wsparcia dla grafiki 3d (jest ono realizowane softwaerowo przez procesor, czy gra zadziała czy nie to już ruletka)

ps z takim budżetem i przy takich wymaganiach po sklepach tradycyjnych nie masz co chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować