Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

ehh.... zastanwiam sie wciaz nad laptopem... i nie wiem naprawde co robic czy poczekac az wyjdą lapki z nowymi mobilnymi prockami ?! czy moze kupic stare core 2 duo ?
jak juz wydac 3-4 tyś zł to chciałbym dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 23:24, czaja24 napisał:

VBI -veryfied by intel - czyli komp zbudowany zgodnie ze specyfikacją intela odnośnie użytych
komponentów, a jeżeli chodzi o 690sr to jest to Compal IFL90. Poprzedni bardzo popularny model
tej firmy to 605i(Compal HEL80). Sprzedaż całkiem niezła z tego co mi znajomy mówił - szczególnie
605i


Rozumiem ;) A jak z tymi laptopami? Ktory najleprzy wg. ciebie? I co jest z ta MaxDATA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 22:30, blacklio2 napisał:

/.../


Jeszcze jedno: jak jest z wymiana czesci do laptopa? Czy przecietny smiertelnik w warunkach domowych wymieni karte graficzna? Bo RAM to chyba latwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:15, marcin1930 napisał:

> /.../

Jeszcze jedno: jak jest z wymiana czesci do laptopa? Czy przecietny smiertelnik w warunkach
domowych wymieni karte graficzna? Bo RAM to chyba latwiej...


Nie dlaczego, z reguły trzeba rozkręcić całego lapka a w ten sposób tracisz gwarancję. Inna sprawa większość lapków ma kartę graficzna zintegrowaną razem z chipsetem płyty głównej laptopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:41, blacklio2 napisał:

Nie dlaczego, z reguły trzeba rozkręcić całego lapka a w ten sposób tracisz gwarancję. Inna
sprawa większość lapków ma kartę graficzna zintegrowaną razem z chipsetem płyty głównej laptopa


Aha, czyli wszystko jasne ;) A ktory laptop bys na moim miejscu wybral? I jak jest z tymi dodatkami do laptopa - toshiba ma cala mse programow pomocniczych, a czy to oznacza ze w innych laptopach (z innej firmy :) nie ma nic? Bo to troche dziwne, jakas plytka byc powinna...

PS Czy na forum gram.pl jest temat o tym veryfied by intel ? Bo cos mi nie znalazlo :P Jak tak to daj linka...
PS 2 - NIE SMIAC SIE :D - Czy jak bede mial laptopa z WiFi, to bedac w zasiegu np. host-pota internet bede mial za darmo (czemu jakos w to watpie? :P). Czy GDZIEKOLWIEK bede mial za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 20:15, marcin1930 napisał:

> /.../

Jeszcze jedno: jak jest z wymiana czesci do laptopa? Czy przecietny smiertelnik w warunkach
domowych wymieni karte graficzna? Bo RAM to chyba latwiej...

już tlumacze Maxdata ta wyzzej to jakaś pozostalość magazynowa grafika x1600(jeśli dobrze pamiętam) bez rewlacji a cena wysoka. moim zdaniem to w tej chwili wart uwagi jest wlaśnie 690sr ze względu na 8600GT 512MB w grafice i cena jest atrakcyjna jak na ten konfig. Pograsz na nim może bez rewelacji w koncu mobilność wymusza cięcia(taktowanie) ale najnowsze gry uruchomisz bez problemu.
To że laptop ma oddzielny uklad graficzny nie oznacza że jest on w formie karty wpinanej w port. W 99% przypadków ta karta znajduje się na płycie głównej, nie jeest ona zintegrowana z chipsetem ale jest integralną częścia płyty głównej, więc nie tylko domowy user nie poradzi sobie z wymiana karty graficznej ale i profesjonalny serwis sobie nie poradzi. Jeżeli chodzi o ram to nie ma problemu choć niektóre firmy plombuja klapki do RAMU. Wymiana takiego podzespołu jak procesor to juz troszkę więcej zachodu, nie polecam ludziom nie zaznajomionym z tematem robienia tego samodzielnie, naprawde można krzywdę zrobic swemu komputerkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2007 o 20:46, marcin1930 napisał:


PS Czy na forum gram.pl jest temat o tym veryfied by intel ? Bo cos mi nie znalazlo :P Jak
tak to daj linka...

już wcześniej pisalem co to VBI popatrz kilka postow wyżej, np 690sr jest na platformie VBI

Dnia 08.10.2007 o 20:46, marcin1930 napisał:

PS 2 - NIE SMIAC SIE :D - Czy jak bede mial laptopa z WiFi, to bedac w zasiegu np. host-pota
internet bede mial za darmo (czemu jakos w to watpie? :P). Czy GDZIEKOLWIEK bede mial za darmo?

Oczywiście bedziesz miał jeżeli admin Hotspota Ci to umożliwi, lub jeżeli hospot jest otwrty dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 21:02, czaja24 napisał:

Oczywiście bedziesz miał jeżeli admin Hotspota Ci to umożliwi, lub jeżeli hospot jest otwrty
dla wszystkich


A jak jest host-pot z orange np. to trzeba bedzie miec jakis modem czy cos? Takie rzeczy ( a raczej informacje) widzialem na lotniskach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 21:04, marcin1930 napisał:

> Oczywiście bedziesz miał jeżeli admin Hotspota Ci to umożliwi, lub jeżeli hospot jest
otwrty
> dla wszystkich
>

A jak jest host-pot z orange np. to trzeba bedzie miec jakis modem czy cos? Takie rzeczy (
a raczej informacje) widzialem na lotniskach...

raczej chodzi o to że musisz mieć swoj login i hasło, poza tym musisz mieć pewnie abonament internetowy w orange, malo tego zapewne bedzie identyfikowane twoje urządzenie do wifi poprzez macadress. ale jeżeli hotspot jest darmowy to nie bedziesz pewnie musiał miec nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie :
czy na takim laptopie:
Aristo Prestige 1800Ekran: 15,4" 1280x800 Procesor: Core 2 Duo T5250 1,5
Wielkość dysku: 160GB Wielkość pamięci RAM: 1GB
Napęd optyczny: DVD RW Waga: 2,7kg
System operacyjny: BRAK Sieć bezprzewodowa WLAN: a/b/g/n
Bluetooth: TAK
Karta graficzna: nVidia GeForce 8400M GS

podłącze mój zestaw 5.1 creativa ?
i po drugie czy da sie wymienic kartew dziwiekową na jakaś lepszą ? a jak tak to ile by to kosztowało ?

aha no i jeszcze coś bo zapomniałem... cena tego lapka to 2999 zł .. i do was mam pytanie opłaca sie ?
i czy mozecie mi coś wiecej powiedziec o firmie i o jakości lapków tej firmy ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno żonie Toshibę A210-127:

AMD Turion X2 64bit
2 GB RAM
160 GB HDD
ATI Mobility Radeon HD2600
matryca 15,4 Wide TrueBrite
Vista Home Premium
+ kilka innych ciekawych opcji

Na razie z korzystaniem z internetu, grami, softem użytkowym do pracy czy oglądaniem filmów nie ma najmniejszego problemu.

Śmiało mogę polecić ten sprzęt. Za te pieniądze to jedna z lepszych opcji, moim i nie tylko, zdaniem.

Tu masz link do obrazka:
http://www.awnet.pl/images/Notebooki/Toshiba/SatelliteA200/A200_classic.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 12:54, blacklio2 napisał:

OK ale ta Toshiba kręci się koło 4K w porównaniu do budżetu jakim jest 3K :)z

jutro dam wyniki testów corrino605i t2450 2048 120GB Go7600 cena około 3100zł może tym się zainteresujesz?
aha i dam link do sklepu z którego on pochodzi
http://pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=44&products_id=475 z 1GB ram ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 17:10, patrynia200 napisał:

Mogę przeznaczyć na laptopa 2500-3000zł jakiego kupić i w jakim czasie aby był w miarę nowoczesny
i dobry.

w tej cenie to polecam notebooki ACER EX(extensa) lub AS(aspire) niedrogie i solidniej zrobione niż poprzednie modele np tutaj http://pcmagnum.pl/index.php?cPath=44&page=1&sort=3a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować