Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2007 o 10:57, Rga napisał:

>Trzeba po prostu kupić go w pewnym źródle
>
Giełda?

nie nie giełda teraz mnóstwo sklepów oferuje notebooki składaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 17:29, czaja24 napisał:

> >Trzeba po prostu kupić go w pewnym źródle
> >
> Giełda?
nie nie giełda teraz mnóstwo sklepów oferuje notebooki składaki

tak??? Nie wiedziałem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:15, czaja24 napisał:

Tak się składa, że jestem szczęśliwym posiadaczem tego lapka i jestem z niego bardzo zadowolony. Na razie nie miłem z nim w zasadzie żadnych problemów. Jedynym problemem były sterowniki dostarczone przez sklep (tylko pod Vistę 64). Stery pod xp musiałem ściągnąć ze strony intela. Za mojego zapłaciłem 3700zł (c2dt7300, 2GB RAM,wifi a/b/g/n, bluetooth, dysk 120GB 5400obr. Matryca nie ma żadnych uszkodzonych pikseli. Na baterii trzyma od godziny do trzech. Przy zakupie miałem możliwość dokupienia mocniejszej baterii ale nie zdecydowałem się na nią bo troszkę wystawała i niespecjalnie estetycznie to wyglądało. W 3dMarku 06 miałem 3550 punktów. Na kadłubek dostałem 2 letnią gwarancję. Jak chcesz się dowiedzieć o tym lapie czegoś więcej to koniecznie zajrzyj tutaj:
http://www.nhl.pl/viewthread.php?tid=1988&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 14.07.2007 o 23:39, PiotrekW napisał:

i niespecjalnie estetycznie to wyglądało. W 3dMarku 06 miałem 3550 punktów. Na kadłubek dostałem
2 letnią gwarancję. Jak chcesz się dowiedzieć o tym lapie czegoś więcej to koniecznie zajrzyj
tutaj:
http://www.nhl.pl/viewthread.php?tid=1988&page=1


moim zdaniem masz za mało punktów wteście powinnobyć z 5000 ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 06:20, czaja24 napisał:

moim zdaniem masz za mało punktów wteście powinnobyć z 5000 ale mogę się mylić

Na pewno się mylisz. 3500 punktów to i tak dosyć dużo jak na tą kartę. W 3dmarku 05 mogłoby być około 5000 punktów ale na pewno nie w 06. Czytałem, że po dosyć mocnym podkręceniu w 3dmarku 06 można osiągnąć prawie 5000 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój touch pad w laptopie zwariował, można normalnie przesuwać kursor po ekranie ale nie działa opcja przesuwania stron w pionie i poziomie za pomocą bocznych krawędzi pada. Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to pomoze;)
Jesli nie bedzie Ci to przeszkadzalo bede pisal angielskie nazwy, bo mam (zgrozo!) Viste.
Panel Sterowania -> Mysz -> zakładka Gestures (ta, w ktorej znajdziesz ustawienia przewijania) -> Enable Scrolling

A moment.
Zrobie screena;)

Mam nadzieje, ze da rade;)
Pozdro;)

20070719024102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do laptopów, to mój wybór- Dell (!!!).
Genialna pomoc techniczna, świetne wykończenie i jakość.
Obecnie mam dwa Inspiron''y ("ja" w sensie, ze w domu:P) i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony;)
POLECAM.
Moze byc jeszcze Packard Bell lub amerykański Gateway;)
Taki moj osobisty ranking;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 04:00, Junior Gong napisał:

A co do laptopów, to mój wybór- Dell (!!!).
Genialna pomoc techniczna, świetne wykończenie i jakość.
Obecnie mam dwa Inspiron''y ("ja" w sensie, ze w domu:P) i musze przyznac, ze jestem bardzo
zadowolony;)
POLECAM.
Moze byc jeszcze Packard Bell lub amerykański Gateway;)
Taki moj osobisty ranking;)

Mój ranking opiera się tylko i wyłącznie na MacBookach firmy Apple. Miałem kiedyś Toshibę ale te laptopy z Apple to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 02:41, Junior Gong napisał:

Moze to pomoze;)
Jesli nie bedzie Ci to przeszkadzalo bede pisal angielskie nazwy, bo mam (zgrozo!) Viste.
Panel Sterowania -> Mysz -> zakładka Gestures (ta, w ktorej znajdziesz ustawienia przewijania)
-> Enable Scrolling

A moment.
Zrobie screena;)

Mam nadzieje, ze da rade;)
Pozdro;)

Dzieki, może by i pomogło , ale ja w xp niestety nie mam takiej zakładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 10:22, flowerania napisał:

Dzieki, może by i pomogło , ale ja w xp niestety nie mam takiej zakładki

Tego sie obawialem:(
Jesli jeszcze potrzebujesz pomocy to napisz do mnie na gg (na GSie), nie chce tu robic czatu itd.
Mam drugiego laptopa z xp, wiec mozna popatrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam maly problem. To pierwszy notebook ktorego mam zamiar nabyc: http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/Pavilion/HP_Pavilion_dv6240pl_GB183EA_T5200_RAM_1024MB_120GB_15_4_VHB_/pel ny,id,37907/# . Chodzi mi o czytnik kart pamieci. Czym rozni sie MS-Pro od MS-Pro Duo? Czy ten laptop bedzie mogl obsluzyc memory sticki pro duo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę o informację nt. kart graficznych w laptopach. Czy jest gdzieś strona z wynikami/testami tak jak na komputery stacjonarne? Jak należy przyrównywać wersje mobilne GeForców czy Radeonów do ich "dużych" Pc-towych odpowiedników? Czy mają taką samą wydajność - chodzi mi tu głównie o testy w grach, bo wykresy z benchmarkami itp. znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 11:59, shinian napisał:

Witam wszystkich. Mam maly problem. To pierwszy notebook ktorego mam zamiar nabyc: http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Compaq/Pavilion/HP_Pavilion_dv6240pl_GB183EA_T5200_RAM_1024MB_120GB_15_4_VHB_/pel
ny,id,37907/# . Chodzi mi o czytnik kart pamieci. Czym rozni sie MS-Pro od MS-Pro Duo? Czy
ten laptop bedzie mogl obsluzyc memory sticki pro duo?

sprawdź na stronach hp tam powinieneś znaleźć wszystkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 12:04, Uspatente napisał:

Witam
Proszę o informację nt. kart graficznych w laptopach. Czy jest gdzieś strona z wynikami/testami
tak jak na komputery stacjonarne? Jak należy przyrównywać wersje mobilne GeForców czy Radeonów
do ich "dużych" Pc-towych odpowiedników? Czy mają taką samą wydajność - chodzi mi tu głównie
o testy w grach, bo wykresy z benchmarkami itp. znalazłem.

podziel wydajność przez 3 i wyjdzie Ci karta notebooka np 8600gt w notebooku ma wydajność 3500pkt 3dmark05 w stacjonarnym 10000 około(na mocnym procesorze) to tyle nie ma co się łudzić że karty "pociągną najnowsze gry" w max detalach jak reklamują sprzedawcy, trzeba zawsze zaufać zdrowemu rozsądkowi a testy w grach to się raczej bardzo rzadko spotyka bo pewnie jak wysyłają laptopa do recenzji to zastrzegają że nie może być info o wydajności w grach;) a jak się pojawia to bardzo lakoniczna i niepełna oraz łagodnie traktująca produkt... no cóż ale vortale też muszą jakoś funkcjonować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem znawcą komputerów przenośnych, dlatego proszę was o pomoc w znalezieniu jakiegoś dobrego laptopa. Cena: najlepiej 2,300, max. 2500. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 00:08, Dark Demon napisał:

Witam. Nie jestem znawcą komputerów przenośnych, dlatego proszę was o pomoc w znalezieniu jakiegoś
dobrego laptopa. Cena: najlepiej 2,300, max. 2500. :)

To napisze jeszcze raz ASUS lub NTT Corrino. Asus ma od razu torbę i myszkę za to Corrino ma wyższe parametry w tej samej cenie np tu http://pcmagnum.pl/index.php?cPath=44&osCsid=16e51d5c3ac932ef496e44621962eb9e kolesie nie mają od ręki ich z tego co wiem ale szybko sprowadzają jak czegoś nie mogą dostać to nie ściemniają że to czy tamto tylko od razu mówią że np niedostępny na razie albo że będzie za dwa tygodnie. Ja kupowałem u nich notebooka i jestem zadowolony. Tylko mój kosztował 3000 i hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast prosiłbym o Wasze opinie na temat modelu hp dv9500 Pavilion, (nie- :))dostępny m.in w sklepie komputronik pod adresem:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/_Pavillon/Notebooki_HP_Pavillon/HP_Pavillon_dv9500_Entertainment__nowos c/HP_Pavilion_dv9500EW/pelny,id,42501/

Komputer obecnie można nabyć za ok. 4 500 zł, natomiast ja planuję zakup pod koniec września, przed rozpoczęciem nauki, w nadziei, że cena jeszcze ciut zmaleje ;) Acha, komputer wezmę na firmę taty, w wyniku czego zaoszczędzę ten niespełna 1000 zł na podatku VAT. Tak więc fizycznie wyłożę między 3 500 zł a 4 000 zł, resztę dopłaci tata.

Jakie mam wymagania względem nowego laptopa:
- 17" ekran + pilocik dla lepszego oglądania filmów :)
- aby można było w miarę spokojnie pograć w gry zarówno te już wydane jak i najbliższe premiery (m.in. Wiedźmin) nie mówię tutaj oczywiście o full detalach, ale przyzwoitej prędkości na średnich wymaganiach.
- procesor core duo i pamięć RAM najlepiej 2 GB do w miarę komfortowej obsługi programów typu CAD (chociaż niestety w tym modelu jest to jedna ze słabszych wersji... jeśli nie najsłabsza)
- czytnik kart pamięci xd. Od kilku lat jestem posiadaczem cyfrówki Olympus''a, która od jakieś pół roku ma olbrzymi problem z przegrywaniem zdjęć na komputer za pomocą kabla mini usb/usb. Ale po włożeniu samej karty do czytnika, nie ma najmniejszego problemu.
- w miarę pojemny twardziel (80 GB, ostatnimi czasy, jakoś tak nader łatwo idzie mi zapełnić...)

Jeżeli znacie inne laptopy spełniające powyższe wymagania to proszę o namiary (przy czym punkt pierwszy można potraktować z przymrużeniem oka ;)

I jeszcze jedno. Karta graficzna. O ile mnie pamięć nie myli znalazłem gdzieś w sieci podobny (ale tańszy) model z kartą GF 7600 G? - no właśnie, albo GT, albo GS. Przy założeniu, że jednak było to oznaczenie GS to, czy warto dopłacać do wersji 8400? Daje to jakieś wymierne korzyści, poza obsługą DX 10?

Czekam na Wasze opnie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to tylko u mnie te linki do komputronika nie działają?
W razie problemów z powyższym linkiem można zobaczyć na oficjalnej stronie hp: (mam nadzieję, że ten zadziała)

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF06a/1090723-4517487-4517489-4517489-4517489-80247555.html

lub standardowo "wygooglować " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was prośbę o pomoc, gdyż nie "siedzę" za bardzo w temacie laptopów. Jaki, najlepiej konkretny model, proponowalibyście mi kupić za kwotę, do 4500zł (tylko proszę nie pisać dołóż 500zł i coś tam bla bla... 4500zł to absolutne maksimum ;p). Głównie zależy mi na tym żeby ww komputer miał dobrą wydajność, waga i bateria są na drugim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować