Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Jest OK
No ale czy dałoby się znaleźć Asusa lub Toshibę w cenie 2400 z lepszym wnętrzem od tego Della?
Ciężko by było

Możesz policytować
http://www.allegro.pl/item606112403_asus_m51va_as086c_t5800_320_3gb_hd3650_vista_torba.html
http://www.allegro.pl/item606198550_dell_studio_1537_15_4_2x2_0ghz_3gb_250_ati_vista.html
http://www.allegro.pl/item611685249_dell_1537_t4200_3gb_3450_250gb_led_notebook4u.html
wersja z 3GB ramu, matryca błyszcząca
http://www.allegro.pl/item606384707_laptop_lenovo_y530_p7350_2gb_160gb_windows_vista.html
grafika podobna do HD3450, niewątpliwie lepszy procek, 2 GB ramu tylko (można zwiększyć we własnym zakresie podobnie jak dysk ) ale droższy o 100 zł od zakładanego budżetu acha matryca matowa
Powiem szczerze musisz sam ocenić czy warto dopłacać do lepszego procka czy nie, choć osobiście bym dopłacił szybciej zmienisz ramy czy dysk aniżeli procka czy grafę jeśliby była taka możliwość
Przejrzyj sam

Spoiler

http://www.allegro.pl/27784_core.html?id=27784&shops=0&hide_categories_form=0&state=0&city=&distance=1&postcode=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=2000&price_to=2500&change_view=Poka%C5%BC&a_enum[44]=all&a_text_f[82][0]=&a_text_f[82][1]=&a_enum[134]=all&a_text_i[135][0]=&a_text_i[135][1]=&a_text_i[521][0]=&a_text_i[521][1]=&a_enum[1234]=2&a_enum[1235]=all&a_enum[1236]=4



Bosper
Jeśli mało słyszałeś o Dellu to dlaczego mówisz że Tośka czy Asus to lepszy wybór, nie oceniaj produktu skoro go nie widziałeś i nie dotykałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 12:54, barth89 napisał:

Dzięki za podpowiedź ;)

W sumie teraz bardzo podoba mi się:

http://www.allegro.pl/item604439668_hp_dv5_1205_15_4_2gb_160gb_ati3450_fv_wys_gratis.html

Na HP bym uważał, mają kiepski serwis, kolega korzystał z niego i nie mogą mu naprawić tak aby wszystko było cacy.

Po za tym zauważyłem że na siłę szukasz lapka z lepszą kartą, zatem sprecyzuj czego chcesz dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:02, blacklio2 napisał:

Pavulony lubią się grzać ale ogólnie są OK, brałbym Della lub Lenovo


To ma być laptop dla dziewczyny, więc z pewnością musi być ładny wizualnie, a HP taki właśnie jest :) A poza tym to wygląda najsolidniej ze wszystkich laptopów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:14, barth89 napisał:

To ma być laptop dla dziewczyny, więc z pewnością musi być ładny wizualnie, a HP taki
właśnie jest :) A poza tym to wygląda najsolidniej ze wszystkich laptopów ;>


O litości tylko nie HP. Nie dość, że serwis o kant potłuc, to jeszcze są głośne i grzeją się jak piekarniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:14, barth89 napisał:

To ma być laptop dla dziewczyny, więc z pewnością musi być ładny wizualnie, a HP taki
właśnie jest :) A poza tym to wygląda najsolidniej ze wszystkich laptopów ;>


Laptopy z firmy HP to złom, jedynie co HP dobrze robi to tylko drukarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 03:46, SirLee napisał:

Laptopy z firmy HP to złom, jedynie co HP dobrze robi to tylko drukarki.


Na przekór zamówiłem HP ;) Znajomy ma HP i bardzo sobie chwali :P A poza tym to grzanie się i głośna praca... - i tak nie będzie przeciążany, więc nie powinno być tak źle z tą temperaturą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:27, barth89 napisał:

> Laptopy z firmy HP to złom, jedynie co HP dobrze robi to tylko drukarki.

Na przekór zamówiłem HP ;) Znajomy ma HP i bardzo sobie chwali :P A poza tym to grzanie
się i głośna praca... - i tak nie będzie przeciążany, więc nie powinno być tak źle z
tą temperaturą ;)

Nie chodzi o temperaturę, tylko jak coś ci piardnie to już nigdy go nie naprawią tak aby działał normalnie. Jeżeli chodzi o wygląd to jesteś w błędzie HP wcale nie ma ładnego wyglądu(wyglądają jak najzwyklejsze laptopy a zdjęcia w necie tego nie pokażą). Jeżeli chciałeś ładny wygląd to trzeba było się przejść np. do media-marktu czy komputronika i obejrzeć co jak wygląda a potem poszkać czegoś podobnego w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja oglądałem Paviliony w Saturnie ;) A co do serwisu, to ilu osób to jest opinia? Bo zawsze jest tak, że jeden woli niemieckie samochody, a kto inny - japońskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:53, barth89 napisał:

Ale ja oglądałem Paviliony w Saturnie ;) A co do serwisu, to ilu osób to jest opinia?
Bo zawsze jest tak, że jeden woli niemieckie samochody, a kto inny - japońskie :)

Powiem tak samochody wszystkie się psują(bez wyjątku) i to jest złe porównanie i nie oto w tym chodzi. Po prostu HP ma kiepski serwis, wiele osób tak mówi to nie jest czcza gadanina(oczywiście dopóki nic się w nim nie popsuje będzie ok, ale w razie czego to kicha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy znacie może jakieś programy, za pomocą których można skopiować (i później - odtworzyć) partycję recovery? I jak zmusić Fujitsu Siemens Computer Recovery do ponownego wypalenia "płyt odzyskiwania systemu"? Podejrzewam, że przy pierwszym podejściu program coś skopał - użyłem DVD-R zamiast DVD+R, po fakcie (w dokumentacji nie było o tym ani słowa) dowiedziałem się, że te DVD muszą być wypalone na "+". Poza tym wątpię, by w tych niecałych 4GB ten durnowaty program zmieścił obraz całej ww. partycji (~8GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 15:46, Blackhand napisał:

Mam pytanie - czy znacie może jakieś programy, za pomocą których można skopiować (i później
- odtworzyć) partycję recovery?

POszukaj Norton Gost lub Paragon Backup
>I jak zmusić Fujitsu Siemens Computer Recovery do ponownego

Dnia 19.04.2009 o 15:46, Blackhand napisał:

wypalenia "płyt odzyskiwania systemu"? Podejrzewam, że przy pierwszym podejściu program
coś skopał - użyłem DVD-R zamiast DVD+R, po fakcie (w dokumentacji nie było o tym ani
słowa) dowiedziałem się, że te DVD muszą być wypalone na "+". Poza tym wątpię, by w tych
niecałych 4GB ten durnowaty program zmieścił obraz całej ww. partycji (~8GB).

Powinieneś mieć stosowną aplikację zainstalowaną w systemie, o tych płytach pierwsze słyszę muszę sprawdzić u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 11:27, barth89 napisał:

> Laptopy z firmy HP to złom, jedynie co HP dobrze robi to tylko drukarki.

Na przekór zamówiłem HP ;) Znajomy ma HP i bardzo sobie chwali :P A poza tym to grzanie
się i głośna praca... - i tak nie będzie przeciążany, więc nie powinno być tak źle z
tą temperaturą ;)



I dobry wybór. HP są bardzo wydajne, ładne (wedłóg mnie) i nie takie drogie. A co do wyglądu - każdy ma własne zdanie.
Ja osobiście mam od 2m. i jestem bardzo zadowolony (wszystkie gry chodzą, wiele na max detalach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:20, Bosper napisał:

Powiem tak samochody wszystkie się psują(bez wyjątku) i to jest złe porównanie i nie
oto w tym chodzi. Po prostu HP ma kiepski serwis, wiele osób tak mówi to nie jest czcza
gadanina(oczywiście dopóki nic się w nim nie popsuje będzie ok, ale w razie czego to
kicha).


Ale chodzi o serwis w sensie "umiejętności" serwisantów, czy serwis taki, że nikt nie przyśle mi kuriera i nie wezmą lapka do naprawy? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2009 o 19:48, barth89 napisał:

Ale chodzi o serwis w sensie "umiejętności" serwisantów, czy serwis taki, że nikt nie
przyśle mi kuriera i nie wezmą lapka do naprawy? ;>

Wiem tylko tyle że mój kolega zalał lapka cherbatą i poszedł sam, wiedząc że i tak będzie musiał zapłacić - bo gwarancja tego nie obejmuje. Potem wymienili mu klaawiaturę i trzymali go w jakimś roztworze (miał odzyskać sprawność w około 90% a kolega mówi że jak jest 40% to jest dobrze, wyłacza się po 1 godzinie gry w wowa, zawiesza się itp. Powiedział, że znów musi iść do serwisu. Ciekaw jestem czy kiedyś mu go naprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że dobry serwis ma w Polsce Lenovo. Dają dwa lata gwarancji door-to-door, czyli nic nie płacimy za transport; kurier odbiera komputer od nas z domu i dostarcza go po naprawie. Jak mój IdeaPad się popsuł, to po pięciu dniach miałem go z powrotem (pięć dni wliczając dzień, w którym oddałem go kurierowi i dzień odbioru po naprawie). Usterka naprawiona dobrze, już nie szwankuje. Szybko, sprawnie i profesjonalnie - tak jak powinno być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 16:28, blacklio2 napisał:

> ...
POszukaj Norton Gost lub Paragon Backup

A może by tak, hmmmm, coś darmowego?

Dnia 19.04.2009 o 16:28, blacklio2 napisał:

...
Powinieneś mieć stosowną aplikację zainstalowaną w systemie (...)

Tak, nazywa się Fujitsu Siemens Computer Recovery :P.

Chciałbym zrobić kopię zapasową partycji recovery na wypadek awarii HDD (mam nadzieję, że z tej partycji da się "normalnie" odtworzyć system, w postaci dokładnie takiej samej, jak "fabryczna" - naprawdę ciekaw jestem, jaki debil wymyślił, by nośniki ze sterownikami i systemem trzeba było sobie robić samemu lub dokupywać osobno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paragon Drive Backup 9 Special Edition

Rejestracja darmowa
http://www.paragon-software.com/registration/computeractive.html
Link do pliku
http://www.computeractive.co.uk/drivebackup/index

Cobian Backup

Ogólnie zobacz tutaj
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=459831

Jakoś nie mam problemu z wypaleniem recovery na DVD, osobiście przywracałem taki system na swoim lapku i po przywróceniu systemu wszystko jest identycznie jak było na początku.
Inna sprawa taki system był u mnie za bardzo zaśmiecony i zainstalowałem normalną Vistę zassaną z neta oczywiście na swoim kluczu, zero problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować