Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

KONKURS: Stwórz własny skin na forum

565 postów w tym temacie

GOTOWE PROPOZYCJE/WSTĘPNE PROJEKTY NOWYCH SKINÓW FORUM PROSZĘ UMIESZCZAĆ W TYM WĄTKU!

Wraz z nowym update do forum ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2106&u=1), postanowiliśmy udostępnić Wam kod forum i tym samym umożliwić tworzenie własnych skinów do forum. Wiemy, że wśród Was jest wiele osób które chciałoby coś zmienić w wyglądzie naszego forum ub stworzyć coś całkowicie nowego i zapisać się w jego historii. Od dziś macie taką możliwość, szczególnie, że osoby których propozycje zdecydujemy się wdrożyć na stałe jako nowe skiny forum, mogą liczyć na nagrodę w postaci zestawu najnowszych gier z naszej oferty (nie martwcie się, nagrody pocieszenia też będą :)

Ale po kolei. Skin może stworzyć każdy. Nie jest tu ani potrzebna wybitna znajomość HTML (wystarczą podstawy, które można opanować błyskawicznie) ani szczególne umiejętności designowe (choć jeśli ktoś ma talent to może to pomóc). Podstawową kwestią jest odrobina wolnego czasu, cierpliwości, chęci + windowsowy notatnik. Jeśli nie zniechęciłem Was jeszcze, pobierzcie ten plik zip zawierający forum w wersji offline: http://www.gram.pl/pliki/forum/forum_grampl.zip
Ponieważ wgryzienie się w całość może zająć chwilkę, aby zminimalizować poczucie zagubienia kilka przydatnych informacji. W środku pliku ZIP znajdziecie krótką instrukcję obsługi którą proszę koniecznie przeczytąć; kilka katalogów (zgodnie z instrukcją, edycji poddawane mają być tylko i wyłącznie pliki CSS znajdujące się w katalogu www/02/css i grafiki leżące w www/02/img_forum) oraz pliki html zawierające wygenerowane strony forum ? na tych plikach możecie obserwować i testować wprowadzane przez was zmiany w plikach CSS. Jeśli ktoś nie ma pojęcia jak działają pliki CSS i HTML, na sieci znajdziecie dziesiątki tutorialów i poradników w języku polskim: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kurs+html+css&lr=lang_pl. Ewentualne uwagi i spostrzeżenia możecie śmiało wymieniać w tym wątku. Na tyle na ile to możliwe, Leo, koder forum, będzie odpowiadał na Wasze pytania. Nie będziemy jednak robić szkoleń z podstaw HTMLa ? tą część pozostawiamy Waszej samodzielności ;-))).

Prezentacje gotowych lub prevki tworzonych właśnie skinów zwyczajnie załączajcie do swoich postów. Zależnie od zainteresowania cała akcją, określimy termin zakończenia całości (wstępnie jest to koniec roku) i podamy szczegóły gdzie zgłaszać przerobione pliki. Co będzie potem zobaczymy ? jeśli chętnych będzie bardzo wielu, nie wykluczamy onlineowej wersji edytora skinów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:37, Destro napisał:

lub stworzyć coś całkowicie nowego i zapisać się w historii forum.


to "coś nowego" to co oznacza? że jek posty będą w kształcie kółka to bedzie coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:48, Arar napisał:

> lub stworzyć coś całkowicie nowego i zapisać się w historii forum.

to "coś nowego" to co oznacza? że jek posty będą w kształcie kółka to bedzie coś nowego?


I jeszcze musi być nowy kolor.

Sorki za poprzedni post. Nie ten przycisk. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:48, Arar napisał:

> lub stworzyć coś całkowicie nowego i zapisać się w historii forum.

to "coś nowego" to co oznacza? że jek posty będą w kształcie kółka to bedzie coś nowego?


można albo przerabiać / ulepszać to co mamy teraz, albo (najlepiej) stworzyć zupełnie nowy design dla naszego forum. Posty w kształcie kółek to dość zaawansowana przeróbka, ale jeśli będzie to funkcjonalne to hmmm.... czemu nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh zrobił bym skórke ale nie mam do tego chęci!;] zostawiam to innym forumowiczom .Mam nadzieje ze bedzie kilka nowych skórek po tym konkursie a nie tylko 1 która zajeła miejsce 1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się pobawił, ale chyba nie mam dość talentu. :) Może mimo wszystko spróbuję, jak coś ciekawego wymyślę. Bardzo podoba mi się ta akcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 16:15, Vel Grozny napisał:

Aha... Do zmiany, IMO, nadawałyby się również ikonki kategorii - obecne są mało wyraziste.
Niestety, póki co są w tej "zastrzeżonej" strefie 01 :(


jesli skopiujesz style odpowiedzialne za ikonki z 01 do 02 a to bedziesz mogl je zmodyfikowac :)

ogolnie - plikow w 01 nie wolno modyfikowac, ale w 02 mozna nadpisywac wszystkie style ktore wystepuja w 01. jesli jakiegos w 02 nie ma wystarczy go skopiowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 16:20, Leo napisał:

ogolnie - plikow w 01 nie wolno modyfikowac, ale w 02 mozna nadpisywac wszystkie style
ktore wystepuja w 01. jesli jakiegos w 02 nie ma wystarczy go skopiowac.

Dzięki :) Teraz to pełnia szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę :(
teraz sobie pomarudzę :]

a ja nie umieeeem ;(
powiem jednak że dobrze by było, gdyby ktoś zrobił styl mieszany ( niekoniecznie do konkursu ):

z Milk:
tło posta białe bo na dłuższą mete lepiej czytać ciemne z jasnego
biała kolumna spisu wątków

Z Citrin:
ciemne przysciski Odpowiedz, Dodaj post, Wróc, Pogrubienie itd z takim ładnym pomarańczowym :) bo bardzo mi sie podobają
cała strona z listą watków jak jest z wyjątkiem samej kolumny tytułów watków

..... głównie chodzi mi o ciemne przyciski bo są śliczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie^^. Jak tylko znajde chwilke czasu na pewno sprobuje sie tym zajac. Ale raczej na pewno nie bede sie bawil w przerobki silnika forum :) - to ponad moje sily ;). Raczej zmiany kolorystyczne i kosmetyczne :D. Bojcie sie ;P. Choc ja wiem? W koncu nie mam zbyt duzych zdolnosci artystycznych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:22, Vel Grozny napisał:

Nie mogę znaleźć w cssach gdzie zmienić napisy na liście wątków "Przejdź do strony", "Kategorie"
i same kategorie. Czy ktoś mógłby pomóc?


www/02/forum.css - ostatnie dwie sekcje to:
/* BELKA KATEGORII */ - podstawowe ustawienia belki kategorii, reszte (jesli potrzebujesz) mozesz skopiowac z 01
/* GŁÓWNA BELKA NAWIGACYJNA */ - style belki gornej i dolnej na ktorych masz to czego szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:59, Leo napisał:

www/02/forum.css - ostatnie dwie sekcje to:
/* BELKA KATEGORII */ - podstawowe ustawienia belki kategorii, reszte (jesli potrzebujesz)
mozesz skopiowac z 01
/* GŁÓWNA BELKA NAWIGACYJNA */ - style belki gornej i dolnej na ktorych masz to czego szukasz

Wielkie dzięki.
Ale ja ślepy jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie bo nie moge ( byc moze nie dowidze :P ) zmienic i znalezc linijek do zmianu koloru górnej części ( na niej znajdują sie kategorie, button filtruj, oraz "data ost. posta, temat dyskusji, autor, postów ). Są one czarne i czy musze bawic się w np. w photoshopie by miał kolor taki jaki chce ? Powinno to byc w "www/02/css/forum" czy nie i trzeba bawic sie z gifami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować