• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.07.2007 o 20:49, Linux M napisał:

No i przetestowałem kompa Orthosem przez 3 godziny (test Blend - stress CPU and RAM) i jeszcze
raz drugie tyle (test StressCPU - stress CPU with Gromacs core). Żadnych błędów, wszystko sprawnie
chodzi. Czyli nie jest to wina sprzętu... (patrz 6 postów wyżej)

Wie ktoś może, co oznacza ten komunikat. Nie jestem zbytnio w temacie.


Do Linux M:

Bład w "Microsoft Visual C++ Runtime Library" na GeForce FX w Windows 2000/XP.
Jest to błąd w wywołany przez sterowniki do karty graficznej. Prosimy wejść na stronę www.nvidia.com i pobrać najnowszą wersję sterowników do kart GeForce (co najmniej wersję 52.16).

_____________________________________________________
sprobuj przeinstalowac sterowniki od karty graficznej i potem oczywiscie zainstaluj directx najlepjei wersje 9.c
Cytat z pomocy technicznej windy:

Aby zmienić rozmiar pliku stronicowania pamięci wirtualnej
Do wykonania niektórych zadań jest wymagane zalogowanie się jako administrator lub członek grupy Administratorzy Jeśli komputer jest podłączony do sieci, wykonanie tej procedury mogą uniemożliwiać ustawienia zasad sieci.

Otwórz aplet System w Panelu sterowania.
Na karcie Zaawansowane w obszarze Wydajność kliknij przycisk Ustawienia.
Na karcie Zaawansowane w obszarze Pamięć wirtualna kliknij przycisk Zmień.
W obszarze Dysk [Etykieta woluminu] kliknij dysk, na którym znajduje się plik stronicowania, który chcesz zmienić.
W obszarze Rozmiar pliku stronicowania dla wybranego dysku kliknij opcję Rozmiar niestandardowy i w polu Rozmiar początkowy (MB) lub Rozmiar maksymalny (MB) wpisz nowy rozmiar pliku stronicowania w megabajtach, a następnie kliknij przycisk Ustaw.
Jeśli ustawienia minimalnego lub maksymalnego rozmiaru pliku stronicowania zostaną zmienione, należy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zostały uwzględnione. Zwiększenie rozmiaru zazwyczaj nie wymaga ponownego uruchomienia komputera.

Uwagi
Aby otworzyć aplet System, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Panel sterowania, kliknij ikonę Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę System.
Aby system Windows wybrał najlepszy rozmiar pliku stronicowania, należy kliknąć opcję Rozmiar kontrolowany przez system.
W celu uzyskania najlepszej wydajności nie należy ustawiać rozmiaru początkowego na wartość mniejszą niż minimalny rozmiar zalecany w obszarze Całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszystkich dysków. Zalecany rozmiar powinien być 1,5 raza większy od ilości pamięci RAM systemu. Zazwyczaj należy pozostawić plik stronicowania w zalecanym rozmiarze; jednak jeśli rutynowo uruchamiane są programy wymagające dużo pamięci, można zwiększyć ten rozmiar.
Aby usunąć plik stronicowania, ustaw zarówno rozmiar początkowy, jak i rozmiar maksymalny na wartość zero lub kliknij opcję Bez pliku stronicowania. Firma Microsoft nie zaleca wyłączania ani usuwania pliku stronicowania.

____________________________________________________________
Jeśli nie pomoże:
1.zainstaluj sterowniki od płyty głównej/restart
2.directx/restart
3.sterowniki od karty muzycznej
4.stery od grafiki/restart
5.directx/restart
6.instalacja innych urządzeń
jak niepomoze to zrób format dysku i zainstaluj winde jeszcze raz

_____________________________________________________________

Jak nie pomoże to optymalizuj system:
http://www.searchengines.pl/phpbb203/Optymalizacja-odchudzanie-XP-t5989.html&p=54477
______________________________________________________________
Albo poprostu masz pirata i złego cracka masz...


Pozdro, i czekam na Patcha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.07.2007 o 20:49, Linux M napisał:

No i przetestowałem kompa Orthosem przez 3 godziny (test Blend - stress CPU and RAM) i jeszcze
raz drugie tyle (test StressCPU - stress CPU with Gromacs core). Żadnych błędów, wszystko sprawnie
chodzi. Czyli nie jest to wina sprzętu... (patrz 6 postów wyżej)

Wie ktoś może, co oznacza ten komunikat. Nie jestem zbytnio w temacie.


Dosłownie oznacza to" wywołanie czysto wirtualnej funkcji". Co oznacza wszystko i nic jednocześnie (może programiści z Eden by tylko wiedzieli). Dlatego stawiałem na niestabilnośc kompa. Ale skoro Orthos przeszedł to przyczyną jest co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamiast się denerwować , proponuję zerkać na :

www.testdriveunlimited.com i tam patrzeć czy patch jest już dostępny :-)
Patch jest już sprawdzany w końcowych testach, więc po prostu trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolejne Info odnośnie patcha,który "kiedyś tam" ma wyjść. Informacja pochodzi ze strony www.tdu.com.pl

"Na niemieckim forum Atari została zamieszczona lista poprawek w patchu. Oto ona:

-Zaimplementowany system anticheaterski.
-Przebudowany system save''owania. Profile nie będą już się niszczyć.
-Naprawiona stabilność gry i zawieszanie się w niektórych momentach.
-Naprawiony bug, kiedy nowa gra jest rozpoczynana wraz ze stworzeniem profilu online
-Poprawiony kod sieciowy (lepsze zarządzanie lobby, optymizacja sesji freerideowych, opcja izolowania poprawiona)
-Naprawione rózne bugi w drive-in
-Naprawione "latające samochody"
-Naprawiony błąd w multi-threadingu
-Naprawione błędy z zacinającym się/zniekształconym dźwiękiem
-Naprawione bugi w trybie photo
-Naprawione bugi związane z wyświetlaniem samochodów.
-Ulepszony balans głośności i zmniejszony bas.

Nadal nie wiadomo, kiedy patch wyjdzie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 08:56, metlife napisał:

Kolejne Info odnośnie patcha,który "kiedyś tam" ma wyjść. Informacja pochodzi ze strony www.tdu.com.pl


Ta informacja była już jakiś czas temu na oficjalnym forum Atari, z tydzień temu chyba. Panowie z tdu.com.pl mają wolny zapłon:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 08:56, metlife napisał:

-Ulepszony balans głośności i zmniejszony bas.


oooo... to by sie bardzo przydalo... juz mam dosyc sluchania przesterowanego przez gre pierdzenia wrzuconych przeze mnie do profilu set''ow... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 11:31, yahoou napisał:

> -Ulepszony balans głośności i zmniejszony bas.

oooo... to by sie bardzo przydalo... juz mam dosyc sluchania przesterowanego przez gre pierdzenia
wrzuconych przeze mnie do profilu set''ow... ;)



Wystarczy, że w ustawieniach karty dzwiękowej zmniejszysz bas lub ustaw korektor na FLAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I w końcu rozwiązałem mój problem.
Uff, wystarczyło zainstalować pakiet MS Visual C++ 2005 Redistributable Package z tej strony Microsoftu:
www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=32bc1bee-a3f9-4c13-9c99-220b62a191ee&displaylang=en .

Teraz gra normalnie chodzi i w końcu nie wywala do Windowsa :)

@ ak.47
Ta informacja o patchu na tdu.com.pl pojawiła się 4 lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 12:35, Kev-in napisał:

Wystarczy, że w ustawieniach karty dzwiękowej zmniejszysz bas lub ustaw korektor na FLAT.


z calym szacunkiem ale nie bede dla jednej gry zmniejszal niskich tonow i tak co chwile... gra ma byc napisana dobrze i nie strzelac takich baboli...

a co do ustawienia na flat... zawsze mam wszystko wysterowane na zero dB... sek w tym ze mam za dobre sluchawki i monitory studyjne, takze w obu przypadkach dokladnie slysze jak gra kaleczy dzwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, chciałbym się poradzić jaką kartę graficzną kupić... ponieważ:

Mój FPS w grze wynosi: 12-19 (w mapie 30)

Na ustawieniach: 640x480, 0xaa, 0xAF, no hdr, oraz wszystko na minimum..

Mój Komputer:
Intel Core 2 Duo E6300 @ 1.86Ghz
2GB DDR2 ram Kingston
nVidia GeForce 7100LE 512MB 128Bit

--------------------------------------------------------

więc gra mnie normalnie dobija i potrzebuję wymienić kartę graficzną tylko nie wiem na jaką...
chodzi mi o kartę nVidii GeForce na PCI-E żeby gra działała płynnie przy ustawieniach:
1024x768, 4xaa, 8xAF, hdr i wszystko na maksimum.

Jaka jest dobra i tania karta nVidii GeForce którą możecie mi polecić żeby działa płynnie na tych ustawieniach...
bo zaczynam wątpić że patch który ma wyjść pomoże...
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 14:55, Davka32 napisał:

Ostatecznie 7600GS ale to już niedługo będzie za mało do nowych gier.


ja mam odpowiednika 7600 - RadeonaX1650PRO i gra dławi na mediumie, zwłaszcza w mieście. Teraz gdy chce się wymienić karte trzeba się mocno zastanowić - czy kupić sprzęt pod nadchodzącego dx10 czy dobrą ale pod dx9. Z tych pierwszych to tylko GF8800 ewentualnie nowe Radeony2900XT ale są one drogie, powyżej 1000zł. Ze starszych kart moge polecić Rx1900 lub GF7900. Kupowanie słabszych kart pokroju GF7600 Rx1600 jest obecnie stratą pieniędzy gdyż te karty nie za bardzo ogarniają najnowsze produkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 15:32, kLaUZeR90 napisał:

> Ostatecznie 7600GS ale to już niedługo będzie za mało do nowych gier.

ja mam odpowiednika 7600 - RadeonaX1650PRO i gra dławi na mediumie, zwłaszcza w mieście. Teraz
gdy chce się wymienić karte trzeba się mocno zastanowić - czy kupić sprzęt pod nadchodzącego
dx10 czy dobrą ale pod dx9. Z tych pierwszych to tylko GF8800 ewentualnie nowe Radeony2900XT
ale są one drogie, powyżej 1000zł. Ze starszych kart moge polecić Rx1900 lub GF7900. Kupowanie
słabszych kart pokroju GF7600 Rx1600 jest obecnie stratą pieniędzy gdyż te karty nie za bardzo
ogarniają najnowsze produkcje


Nie wiem czym to jest spowodowane, ale u mnie na Galaxy GeForce 7600GS 256MB DDR3 Zalman gra śmiga, czy to w mieście czy poza nim - 1024x768, detale średnie/wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja tylko jestem ciekaw, co dla Atari znaczy: "faza testów". Może testują dopiero pojedyncze poprawki w pathu, albo poprawiają samochody? Ciekawe czy będzie na płycie razem z TDU 2??? :p Oczywiście jeżeli do tego czasu wyjdzie :p. POCZEKAMY/ZOBACZYMY. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 14:48, Kamilo23corp napisał:

1024x768, 4xaa, 8xAF, hdr i wszystko na maksimum.


Heh, wiesz, wszystko zależy od budżetu, jaki masz na kartę graficzną...
Poza tym AA i HDR jednocześnie obsługują tylko Radeony i GeForce 8800 (nie wiem jak jest z 8600).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2007 o 15:49, Martin93 napisał:

A ja tylko jestem ciekaw, co dla Atari znaczy: "faza testów". Może testują dopiero pojedyncze
poprawki w pathu, albo poprawiają samochody? Ciekawe czy będzie na płycie razem z TDU 2???
:p Oczywiście jeżeli do tego czasu wyjdzie :p. POCZEKAMY/ZOBACZYMY. Pzdr.


"FAZA TESTOW" w wakacje ,hmm (dla pracujacych) okres urlopow... HA ,HA ,HA !!! Nie musze chyba Wam mowic co to oznacza (!) ...ani udawac jasnowidza ;) ...........
...Ale dla mniej domyslnych - PATCH BEDZIE NIE WCZESNIEJ JAK W POLOWIE WRZESNIA -ale to wersja optymistyczna - A NAJPRAWDOPODOBNIEJ POCZATEK PAZDZDIERNIKA !!! :(( No juz nie chce byc zlosliwy ,ze jeszcze pozniej ...
-ale obym sie mylil.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z forum atari:

Latest info

Quote:
Originally Posted by The_Mole, 9/7/07
There is going to be a patch


Quote:
Originally Posted by The_Mole, 9/7/07
We are awaiting for communication on release date.


Quote:
Originally Posted by The_Mole, 9/7/07
The patch is not suffering from financial limitations and it''s being treated as gold code. We do understand your frustration and apologise for the delay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem kupiłem TDU i chole..się tnie mój komp to :
Athlon2500XP+
Ati Radeon X1600 pro
1 GB Ram
Macie jakieś pomysły??
Plis gra jest świetna a wg. wymagań na pudełku powinna mi chodzić poprawnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować