• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a i jeszcze jedno
pytanie apropos pada,
czy mozna go sobie bardzo dokladnie skonfigurowac zeby dopiero pelne przesunecie galki w lewo oznaczalo skret kierownicy o 90stopni(mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi ), czy lepiej zainwestowac w kierownice,ale tez nie najdrozszego Logitecha tylko taka do 150,-

dzieki,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O kierownicy się nie wypowiem, nie mam. Natomiast mam pada - Logitech Rumblepad 2. Nie potrafiłem tego skonfigurować tak, żeby można było dokładnie sobie ustawić wychylenie w stosunku do obrotu kierownicy czy przyspieszenia. To znaczy z grubsza się da i działa całkiem nieźle, ale nie udało mi się trafić idealnie z ustawieniami, żeby pokryć cały zakres wychyłu drążka z wykręceniem kierownicy.

Może jest na to jakiś sposób.

Jedna jeszcze informacja - przy włączeniu sterowaniem padem, zdarzało się, że gra wychodziła do windy bez żadnego komunikatu o błędzie. Przy sterowaniu klawiszami tego nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam Hame Double Action Air Grip ;|
a robie teraz kurs [L] to z przyjemnoscia bym sobie pogral na kierku :)
zobaczymy czy pociagne,najwyzej na mikolaja ;]
dzieki,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja gram na padzie, pada da sie dobrze skonfigurowac bo gram na nim i gra sie naprawde fajnie. Mysle, ze lepszy taki pad niz kiera za 150 zl, bo jest bardziej uniwersalnyi posluzy ci do wiekszej ilosci gier, a kiery za 150 zeta raczej bym nie polecal, bo to slaba kierownica bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2007 o 19:22, fifomaniak napisał:

Zaktualizowane,tzn? Patch 1.66 pewnie bedzie, ale nie licz na nic poza tym.


Zaktualizowane na najnowszy patch, nie wiem jaki jest najnowszy, ale jak piszesz to chyba 1.66. Tylko czy ten patch poprawia te zacinające się dźwięki? Bo z doświadczenia wiem, że z tym w ogóle nie można grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja gralem z tym patchem i bez niego i nie mialem zadnych problemow z zacinajacymi sie dzwiekami. Jedynie troche trzeszczalo jak byly duze basy, ale zmniejszylem glosnosc wyjsciowa i bylo ok. To zalezy od kompa i od karty dzwiekowej oraz od sterownikow do niej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2007 o 19:34, fifomaniak napisał:

Ja gralem z tym patchem i bez niego i nie mialem zadnych problemow z zacinajacymi sie dzwiekami.


Mam na myśli problem z dźwiękiem kiedy ktoś gada, np. policjantka w czasie pościgu. Wtedy dźwięk jest powtarzany kilkanaście razy, po czym wychodzi do Windowsa z komunikatem o błędzie. Miałem ten problem u kumpla, na moim kompie i czytałem gdzieś na Internecie o tym problemie. I jeszcze bodajże jakiś patch do TDU poprawia ten problem (pisało w spisie poprawionych bugów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak dzwiek sie zacina to jest zawiecha gry/systemu a nie dzwieku. LOL No to patch 1.66A poprawia ten problem (albo go psuje). Ja z tym nie mialem zadnego problemu akurat. Poza tym w online nie ma policji , wiec to nie przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pewnie przekonam się o tym dopiero w drugim tygodniu grudnia,gdyż na chwile obecną obydwie karty są trudno dostępne.Cóż, pozostaje mi czekać w nadziei na szybką dostawę Radeona....
do usłyszenia
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 14:24, fifomaniak napisał:

Czyli ze twoj monitor(telewizor, o ile dobrze zrozumialem) nie obsluguje rozdzielczosci 1024x768,
bo taka sie wlacza domyslnie przy pierwszym uruchomieniu gry


tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez fifomaniak
Poprawki patcha 1.66a:
...# Poprawiono błąd obsługi kodu wielowątkowego.
# Poprawiono niektóre trzeszczące/zacinające się dźwięki.
# Poprawiono błędy obsługi trybu fotografii...

Dziwna sprawa, że nie miałeś. Chyba, że w grę grałeś od razu zaktualizowaną, bo ja osobiście grałem w wersję premierową bez patchów. A to na pewno nie wina karty dźwiękowej czy kompa, bo dziwne, żeby na 10 innych komputerach było tak samo. Ale naprawdę dziwię się, że się z tym nie spotkałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2007 o 22:09, Earthshaker napisał:

Jak wygląda gra na internecie, czy są spadki wydajności?

Są, ale bardzo krótkie i bardzo sporadyczne. Zupełnie nie przeszkadzaja w grze. Oczywiście zależy tez jakiego maz kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.11.2007 o 13:02, fifomaniak napisał:

Ja gralem w gre juz dzien przed premiera, zamawialem w preorderze. Moze az tak nie zwracalem
na to uwagi i tyle


Dokładnie, ja tak samo jak kolega grałem przed premierą (pre-order) i nie zwróciłem uwagi na żadne trzaski ani zacięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2007 o 21:30, fifomaniak napisał:

. Poza tym w online
nie ma policji , wiec to nie przeszkadza

Jest podczas, niektórych wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować