• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Koledzy mam prosbe powiedzcie mi co mam zrobic bo mam koleiny problem z tdu, na przyklad wchodze do nieruchomosci zeby kupic kolejna chate i komp mi sie wiesza i nie wiem co zrobic prosze o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Grałem sobie dziś trochę, i po zmianie wyglądu postaci w domu gra zaczęła się wieszać. Co wchodze i zaczynam grę to po ok. minucie od startu zawiesza się i musze restartować. Ściągnąłem tego patcha ze strony gram.pl, tego co ma 1MB ale i tak są te błędy :/ Pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam to moj problemik co mi wyskakuje gdy wybieram gre ONLINE

Nowa wersja TEST DRIVE ULTIMATE jest dostepna do sciagniecia. Musisz przeprowadzic aktualizacje jezeli chcesz grac online.Czy chcesz teraz pobrac aktualizacje?

Na poaczatku mialem wersje 1.45 sciagnalem patcha 1.66a i znowu to samo wyskakuje no i wybieram ze tak sciagnij aktualizacje ale otwiea mi sie jakas strona www.none.com i nic tam nie ma. Jakies propozycje na rozwiazanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po 1 witam.
Po 2 Test Drive Unlimited.
Po 3 prawdopodobnie ściągnąłeś patcha Angielskiego, więc odinstaluj gre ( zachowaj zapisy gry ), zainstaluj ponownie i ściągnij patcha 1,66 A PL od gram.pl, link masz w przypiętym poście.
Po 4 powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam koledzy mam koleiny problem z gra tdu,to nie nowosc bo z ta gra sa caly czas sa problemy ale mniejsza z tym chodzi mi o to ze jak wlaczam gre wchodze do garazu wybieram samochod i chce grac to wyskakuje czarne tlo test drive unlimited i napis prosze czekac i mozna tak czekac i czekac az do usranej smierci powidzcie mi co mam zrobic bo ja nie mam pojecia mam powoli dosc tej gry pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2007 o 20:04, lysybolo napisał:

Witam koledzy mam koleiny problem z gra tdu,to nie nowosc bo z ta gra sa caly czas sa problemy
ale mniejsza z tym chodzi mi o to ze jak wlaczam gre wchodze do garazu wybieram samochod i
chce grac to wyskakuje czarne tlo test drive unlimited i napis prosze czekac i mozna tak czekac
i czekac az do usranej smierci powidzcie mi co mam zrobic bo ja nie mam pojecia mam powoli
dosc tej gry pozdrawiam

Gdzieś wyczytałem że dokładnie taki problem pojawia się po wgraniu cracka. Więc proponuje wywalić cracka i grać na oryginalnej wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam problem z kierownicą Logitech G25.
Nie mogę ustawić nijak trybu ręcznej skrzyni biegów :(
Łopatki przy kierownicy, jak i tryb sekwencji na drążku zmiany biegów działają idealnie.
Ustawiłem w opcjach skrzynię na manual oraz jako typ H i nic.
W konfiguracji wykrywa ładnie wzystkie biegi, ale w grze to wogóle nie działa :(

PS 1
W grze rFactor, którą dostałem w zestawie razem z G25 wszystko działa idealnie.

PS2
Używam Win Vista Home Premium 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i mi się udało rozwiązać ten problem :)

Dla tych, którzy mieli by podobny problem - szybki faq.

1 Odinstalować TDU.
2 Zainstalować na nowo TDU z podłaczonym do kompa G25.
3 Zainstalować patch 1.66A ze strony Atari (w wersji angielskiej)
4 Zainstalować patch 1.66A (w wersji polskiej)
5 Cieszyć się ręczną szesciobiegowa skrzynią biegów :)

Teraz pozostaje mi się tylko nauczyć jeżdzić samochodem na nowo :D

Dnia 20.12.2007 o 21:34, janki41 napisał:

Witam.

Mam problem z kierownicą Logitech G25.
Nie mogę ustawić nijak trybu ręcznej skrzyni biegów :(
Łopatki przy kierownicy, jak i tryb sekwencji na drążku zmiany biegów działają idealnie.
Ustawiłem w opcjach skrzynię na manual oraz jako typ H i nic.
W konfiguracji wykrywa ładnie wzystkie biegi, ale w grze to wogóle nie działa :(

PS 1
W grze rFactor, którą dostałem w zestawie razem z G25 wszystko działa idealnie.

PS2
Używam Win Vista Home Premium 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2007 o 20:58, lysybolo napisał:

kolego gdybym mial pirata to bym nie pytal mam orginala z dniem kiedy pojawila sie w sklepach
wiec nie mow ze mam pirata

Chodziło mi bardziej o to że być może na oryginalną grę wgrałeś cracka, nikogo nie posądzam o piracenie :D może nieco źle się wyraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Otóż ostatnio zakupiłem sobie TDU(w Top Seller) i po bezproblemowym zainstalowaniu gry chciałem ją włączyć, lecz gdy już ma się włączć, system uruchamia się ponownie. Zainstalowałem więc patch 1.66a i nadal to samo. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i najnowszy DX, i co....nic, nadal to samo. Pomyślałem więc że może jednak się coś źle zainstalowało, więc usunąłem i ponownie zainstalowałem TDU. Niestety. Nadal mi uruchamia ponownie komputer. Ponowne zainstalowanie patcha 1.66a też nic nie dało. Więc o co chodzi? Płytka nie ma żadnych uszkodzeń, instalacja przebiega zawsze pomyślnie. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Z góry dziękuję.

Mój sprzęt:
Intel Quad Core 4*2.4GHz
4GB pamięci ram (choć XP wykrywa tylko 3.25GB)
Geforce 8800GT OC
Windows XP 32bit SP 2.0c(z najnowszymi poprawkami)
najnowsze sterowniki do karty graficznej i DX9.0c(November)

Nie mam też żadnych wirtualny napędów(DAEMON itp).

Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie mam problem z serialem gdy go wpisuje i naciaska activation to potem mi wyskakuje activation failed mam oryginała prosze o pomoc chciałbym wreszcie zagrać o i sprawdzałem wszystkie kombinacje seriala

20071222132857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem:
1. Mam Visę więc ściągnąłem patch.
2. Pojawił mi się problem z ISScript.msi więc znalazłem ten plik i go zainstalowałem.
3. Używając patcha rozpoczynam instalację. Co dziwne nie prosi mnie przez całą instalację o klucz produktu. Na koniec pokazuje mi że wszystko zainstalowane poprawnie itp.
4. A jak chcę włączyć grę to pojawia się czarne pole i wywala mnie do pulpitu. Genialna Vista oczywiście napisała że program przestał działać: "Zamknij program", a druga opcja to: "Wyszukaj rozwiązanie problemu w trybie online i zamknij program" próbowałem już parę razy przeinstalować grę i nic. POMOCY!!
Gra pochodzi z TopSellera.
Próbowałem znaleźć rozwiązanie ale nie pomogło ;(

Mój sprzęt:
procek: intel core 2 duo E6750 2,66 GHz
Typ systemu 64b
RAM 2 GB
Karta graf.: ATI Radeon Saphire HD 2900 PRO 1GB
Wirtualnych napędów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam taki problem

Kiedy zainstalowałem patcha 1.66a to jak włąnczyłem grę to nie było dźwięku był tylko w intro przed zainstalowaniem patcha było wszystko normalnie

Bardzo proszę o pomoc

Mój komputer

Windows Vista
Procesor : Intel 2,2ghz dual core
2 GB ramu
Karta Graficzna : Geforce 8500 256 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy w trybie online gracze faktycznie rozmawiaja ze soba ,czyli mozna ich uslyszec ? ,albo moze ja mam zle ustawione suwaki w opcji GLOSY ? - jesli tak to jak powinny byc ustawione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2007 o 17:58, marnokias napisał:

4. A jak chcę włączyć grę to pojawia się czarne pole i wywala mnie do pulpitu. Genialna Vista
oczywiście napisała że program przestał działać: "Zamknij program", a druga opcja to: "Wyszukaj
rozwiązanie problemu w trybie online i zamknij program" próbowałem już parę razy przeinstalować
grę i nic. POMOCY!!


Miałem tak samo...
Po instalacji wszystko ładnie pięknie, ale przy uruchamianiu APPCRASH i dowidzenia :(
Przeinstalowałem system i zapodałem na nowo sterowniki od audio i grafiki, po czym zainstalowalem na nowo TDU i... to samo !!
W sklepie na kompie z wystawy wszystko działało idealnie, więc zacząlem patrzeć co też za sterowniki mi się poinstalowały.
Wyszło na to, że sterowników audio mam 2 sztuki (1 z visty a 2 z płyty) oraz od grafiki oprócz samych sterowników zainstalowały się jeszcze jakieś programy od OSD i do poprawy jakości obrazu.
Po wywaleniu tego wszystkiego gra odpaliła :D

Nie instaluj nic z płyt które są razem ze sprzętem !!
Jedyny wyjątek to wtedy, kiedy vista nie może sama znaleźć sterowników (ale wtedy instaluj same sterowniki bez jakichkolwiek dodatków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować