• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

mam problem zainstalowalem stalker gdy chce uruchomic gre wyskakuje komunikat" DIE PAGE DETEI IST DEAKTIVIERT ODER DIE DATEIGROpE REICHT NICHT AUS UM ZU FUNKTIONIEREN BRAUCHT DAS SPIEL EINE PAGE DETEI VON MINDESTENS 2GB BITE DIE SYSTEMKONFIGURATION ANPASSEN BEVOR DAS SPIEL ERNEUT GESTARTET WIRD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytania:
- dlaczego robiąc save''a gra wychodzi do windowsa?
- co można zrobić aby nie przechodzić tego samego po pięć razy od poczatku, z tego powodu

"rady typu, moze sterowniki ? albo patche trzeba wgrać proszę sobie darować..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo jestem zadowolony z powodu iż wreszcie dodaliscie patch`a 1.0003, ale czemu daje sie nim upatchowac tylko wersję 1.0. Sciągnołem i zainstalowałem poprzedniego (1.0001) patcha i szczerze powiedziawszy gra nie zyskała prawie nic na stabilności. Proszę umieście równiez wersję patcha 1.0001 >> 1.0003, bo niebardzo usmiecha mi sie przeinstalowywanie gry co chwilę. Proszę o odpowiedź kiedy mozna sie takiego patcha spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykryty fajny bug w patchu 1.0003 przy polaczeniu sie na serwer z ver. 1.0003 wyskakuje komenda "inna wersja" problem znika jak na nowo wgra sie gre i patche lub po jakims resecie gry wszystko wlazi do normy. Problem ten nie tylko mi sie pojawil ale takze innym kumplom z klanu.

CDP do dziela ciekaw jestem jak sobie z tym poradzicie.


P.S.
Gra oczywiscie czysta bez zadnych modow itp. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie, APELUJE - SKORZYSTAJCIE Z WYSZUKIWARKI CZY WASZ PROBLEM NIE BYŁ OMAWIANY NA TYM FORUM ! Po to ona jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Małe pytanie: Czy patch 10000 -->10003 znajdujący się na stronie GRAM.PL , różni się czymś od patcha ogólnie dostępnego na zagranicznych serwerach ? (oczywiście też 10000-->10003)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam inny problem. Stalker po zainstalowaniu łatki .10003 szaleje.
Grać w mp się nie da (w sumie po to kupiłem te grę) bo po 1. Gra przy włączaniu wywala mi okienko z bug tray odnośnie silnika gry, gdy jednak po reinstalacjach i ponownym spaczowaniu gra odpala się lecz w mp nie mogę się podłączyć do żadnego servera obojętnie czy ping 20czy 120 bo wyskakuje komunikat: zły adres. Czasami zawiesza się przegladarka serverów i nie można się podłączyć. po 3 gdy już uda mi sie po kolejnych reinstalacjach podłączyć do servera wywala mi się komunikat o bug tray przy wyborze drużyny. Mój sprzęt: amd64 3500+ + gf 7800GTX + 2gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czesc wszystkim!

pytanie: kiedy i czy w ogole pojawi sie polski patch 1.0001->1.0003?
odinstalowywanie gry i patchowanie z wersji podstawowej w tej chwili srednio mi
odpowiada, a gra od 2 tygodni lezy na polce....


pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.05.2007 o 20:40, palibebeh napisał:

czesc wszystkim!

pytanie: kiedy i czy w ogole pojawi sie polski patch 1.0001->1.0003?
odinstalowywanie gry i patchowanie z wersji podstawowej w tej chwili srednio mi
odpowiada, a gra od 2 tygodni lezy na polce....


pozdr!


taa.... nie doczytalem kilka postow wyzej...

anyway - moj post uwazam za nietrafiony i juz nieaktualny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam pytanie - gdzieś o uszy mi się obiło, że jak wersję 1.000 staklera się zpatchuje do 1.001 to wtedy będzie na minimum detali śmigać na Radku 9200 nawet. Czy to prawda ? Bo nie chce kupować gry w ciemno, a kumpel ma 6600 zwykłą i gra na wysokich detalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.05.2007 o 14:56, dawidos160 napisał:

A ja mam pytanie - gdzieś o uszy mi się obiło, że jak wersję 1.000 staklera się zpatchuje do
1.001 to wtedy będzie na minimum detali śmigać na Radku 9200 nawet.


Na 9200 nie pójdzie wcale.
Nie ten DX, nie ten Shader.
Niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
mam z gra nastepujacy problem: po kilkunastu sekundach stalker sie zawiesza (nie pomaga miekki reset) a po pewnym czasie (kilkadziesiat sekund) pojawia sie bluescreen (zawsze) i komunikat o zrzucaniu pamieci

wersja gry 1.0003 - na wczesniejszej bylo wszystko ok, gralem bez problemow

komputer: 2gb ram, 8800GTS, c2d 2.4, sb xtreme gamer

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 14:37, M4G napisał:

proc AMD 3200+
ram 2x512
grafa Radeon X1300
pójdzie mi slyszalem ze ta gra wymaga dobrego sprzetu


Moja konfiguracja to AMD 3800+, ram 2x512, Ati Sapphire 800Se (128MB), DVD/RW Nec, DVD Lite-on i gierka chodzi bez problemów w 1024x768 (oświetlenie statyczne, det. średnie, antyaliasing 0).
Miałem problemy z płytą po instalacji (gra jej nie widziała). Okazuje się, że mimo iż instalowałem ją z napędu DVD 2 kanał IDE - slave) płytka musiała być włożona do DVD/RW (2 kanał IDE - master). Próba utworzenia pliku obrazu i odpalania pod napędem Daemon Tools - bez powodzenia. (Wirtualnego napędu nie odinstalowywałem i gra działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam następujący problem z grą Stalker podczas gry mam drastyczne spadki fps z poziomu 80 do 20 a nawet 15 fps mój konfig to core duo e6700 2gb ddr2 1200mhz evga 8800gtx , mam najnowsze stery , gra zaktualizowana do 1.03 . Jeśli ktos ma jakis pomysł lub ma podobny konfig to prosiłbym o pomoc , a zapomniałem ddać , że wszystko w grze mam na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować