• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.05.2007 o 10:56, spokopawel napisał:

Mam dość spory problem bo Stalker nie chce mi się odpalić. Po próbie włączenia gry komputer
chodzi jak ślimak z ujemnym turbodoładowaniem. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do grafiki,
uaktualniłem directx, spatchowałem stalkera do 1.0003 i dalej nic :( Mój komputer: Win XP,
Pentium 4 3,4 GHz, GeForce 6600 GT, 1024 ram dual 2x512. Dodam tylko, że posiadam edycję kolekcjonerską
- nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie...


Może ktoś ma jakiś pomysł? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 12:28, spokopawel napisał:


Może ktoś ma jakiś pomysł? :(:(

Przełącz oświetlenie z dynamicznego na statyczne, uruchom ponownie grę i sprawdź jak ci działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 13:37, RakuPL napisał:

>
> Może ktoś ma jakiś pomysł? :(:(
Przełącz oświetlenie z dynamicznego na statyczne, uruchom ponownie grę i sprawdź jak ci działa.


ale gdzie?? W opcjach gry, która się nie odpala? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2007 o 15:25, onliner napisał:

mam problem ze STALKER-em na XP

menu główne działa normalnie, ale po wejściu w jakieś podmenu (np. Opcje, Wczytaj grę) menu
się zwiesza i nie da się nic zrobić!
dodam także że filmiki na początku również się ścinają i prawie ich nie widać

instalowałem najnowszy directx, rózne stery do grafy, patche, niestety nic nie pomogło!


mój komp:
AMD Athlon XP 3000+
GeForce FX 5900XT
512 RAM

dodam, że problem NIE występuje na Viście! (jednak nie chce na niej grac bo wiadomo że wtedy
jest słabo)




może mi ktoś pomóc??


próbowałem zmniejszyc ustawienia na minimalne (z wielkim trudem udało mi sie najechac myszka na to pole..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 13:41, spokopawel napisał:

> >
> > Może ktoś ma jakiś pomysł? :(:(
> Przełącz oświetlenie z dynamicznego na statyczne, uruchom ponownie grę i sprawdź jak ci
działa.

ale gdzie?? W opcjach gry, która się nie odpala? :/

Ano faktycznie - pomyłka :))) Spróbuj powyłączać wszystkie zbędne programy uruchamiające się wraz z systemem. Zdefragmentuj dyski, wyczyść rejestr ze zbędnych wpisów np. CCleanerem.

Rozumiem, że sterowniki i DX masz najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 14:21, RakuPL napisał:

> > >
> > > Może ktoś ma jakiś pomysł? :(:(
> > Przełącz oświetlenie z dynamicznego na statyczne, uruchom ponownie grę i sprawdź
jak ci
> działa.
>
> ale gdzie?? W opcjach gry, która się nie odpala? :/
Ano faktycznie - pomyłka :))) Spróbuj powyłączać wszystkie zbędne programy uruchamiające się
wraz z systemem. Zdefragmentuj dyski, wyczyść rejestr ze zbędnych wpisów np. CCleanerem.

Rozumiem, że sterowniki i DX masz najnowsze.


Nadal lipa, nawiązałem współpracę z pomocą techniczną. Narazie nie ma rezultatów, ale cały czas "walcze". W tej chwili ściągam stery do muzycznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam prośbę do posiadaczy Stalkera. Przeglądając rejestr zauważyłem bardzo ciekawą rzecz, mianowicie: stalker nie zostawia żadnych wpisów w zakładce "software", nie tworzy nawet katalogu... dziwne. Zobaczcie, czy macie folder THQ (stalker) w zakładce software. Z góry dzięki za pomoc... Stery zaktualizowane, a gra jak nie odpalała, tak dalej nie odpala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 23:11, spokopawel napisał:

Mam prośbę do posiadaczy Stalkera. Przeglądając rejestr zauważyłem bardzo ciekawą rzecz, mianowicie:
stalker nie zostawia żadnych wpisów w zakładce "software", nie tworzy nawet katalogu... dziwne.
Zobaczcie, czy macie folder THQ (stalker) w zakładce software. Z góry dzięki za pomoc... Stery
zaktualizowane, a gra jak nie odpalała, tak dalej nie odpala :/

Jest folder GSC. To jest folder STALKER''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2007 o 15:25, onliner napisał:

mam problem ze STALKER-em na XP

menu główne działa normalnie, ale po wejściu w jakieś podmenu (np. Opcje, Wczytaj grę) menu
się zwiesza i nie da się nic zrobić!
dodam także że filmiki na początku również się ścinają i prawie ich nie widać

instalowałem najnowszy directx, rózne stery do grafy, patche, niestety nic nie pomogło!


mój komp:
AMD Athlon XP 3000+
GeForce FX 5900XT
512 RAM

dodam, że problem NIE występuje na Viście! (jednak nie chce na niej grac bo wiadomo że wtedy
jest słabo)




nadal proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

masz oczywiscie gre spatchowana do wersji 1.0003 ? czy podkrecales moze karte graficzna? moze masz powlaczane jakies programy ktore dzialaja w tle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2007 o 21:22, morthi napisał:

masz oczywiscie gre spatchowana do wersji 1.0003 ? czy podkrecales moze karte graficzna? moze
masz powlaczane jakies programy ktore dzialaja w tle?

mama spatchowane do 1.0003, karty nie podkręcałem, a prgramów to też chyba nie mam (no chyba że avast czy firewall, ale one są też na viście a tam gra działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
zauważyłem podczas wyszukiwania serwerów do gry sieciowej że są już dostepne nowsze patche niż 1.0003 (1.1009 najnowszy jaki widziałem). Chciałbym wiedzieć kiedy będzie można sciągnąć ich polską wersję z gram.pl ponieważ do coraz wiekszej ilości serwerów nie mogę się podłaczyć z powodu ''niezgodności wersji''.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

patcha 1.000-1.0003 mozesz sciagnac z dowolnego serwisu w ktorym sie patki patch znajduje (wersja world wide) nie musisz czekac na patcha na gram.pl (lub tez przeszukac ten watek a znajdziesz w nim link do patcha oraz nazwy roznych serwisow gdzie sie ten patch znajduje)

serwer mp stalker w wersji 1.1009 to serwer bety lub dema stalkera wiec nie ma mozliwosci sciagniecia takiego patcha do pelnej wersji gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam taki problem, gierka na single chodzi bez zarzutów, wszystko ładnie śmiga, a chciałem odpalić ją w multi i do jakiegokolwiek serwera nie chciałbym się podłączyć, to pojawia się tylko ekran ładowania z napisem "KLIENT: Łączenie z <ip>" i nic się nie dzieje, na tym koniec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

już rozwiązałem swój problem, przepraszam za śmietnik, nie wziąłem pod uwagę, że aby sie połączyć potrzeba mieć tą samą wersję, a ja miałem nie spatchowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować