Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2006 o 09:03, Krwawy Raf napisał:

Filmy są fajne!Książek nie czytałem bo niemam!Ale za to mam wszystkie filmy i gry


polecam ci książki harrego dowiesz sie z nich bardzo wiele ciekawych rzeczy na temat jego przygód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 09:12, Leori napisał:

> Filmy są fajne!Książek nie czytałem bo niemam!Ale za to mam wszystkie filmy i gry

polecam ci książki harrego dowiesz sie z nich bardzo wiele ciekawych rzeczy na temat jego przygód

Dzięki!Właśnie zaczne czytać 1 cęść książki(są w bilotece u mnie w szkole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 14:31, pan m. napisał:

Hej.Mnie ten Harry wciągnął na dobre.Kilka dni spędzę przed czytaniem.Ale osobiście wolę grę.

Mnie też!!!Filmy.Nie mogę się doczekać 5 części gry i filmu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jest wiele mozliwości na temat zakończenia : Harry może przyjąć propozycje ministra a w zamian zostać aurorem ;), według mnie harry po znalezieniu horkrusów jakimś cudem pokona voldemorta i sam okaże sie jego horkrusem, weźmie różdżkę wystrzeli w voldemorta avada kedavra ale zanim promień doleci do voldemorta zabije szybko siebie.... (a ciekawe czy ten R.A.B to jest Regulus Augustus Black??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ostatniej części Harry okaże się ostatnim horkruksem, ale zabijająć Voldemorta zabije go już na stałe, ponieważ jeżeli Harry jest horkuksem, a Voldemort nie będzie miał innych horkruksów, to Harry będzie decydował o duszy Voldemorta jako horksuks z własną wolą. Takie jest moje zdanie.

P.S. Wiem, że trochę pogmatwane jest, ale da radę zrozumieć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 14:17, WorldWar3PL napisał:

Przypomnij proszę co to Horkrus , bo lata już nie te a książkę czytałem dość dawno. Proszę
! : )


Jest to potężny magiczny przemiot, który może zrobić tylko czarodziej, który kogoś zabił. Jest to przedmiot, w którym czarodziej może trzymać cząsteczkę swojej duszy, czyli w pewnum sensie jest nieśmiertelny, dopóki jakiś jego horkruks istnieje. Wg. danych Voldemort posiadał 7 horkruksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 15:20, Pepper Ronie napisał:

Ponoć siódma część Harry''ego Potter''a bije już rekordy!!!! Czekam aż ukaże się ona w polskiej
wersji bo przeczytałem już wszystkie poprzednie...


Ale niestety na siodma czesc w wersji polskiej jeszcze sobie poczekamy. Bo autorka wciaz jeszcze powiesci nie skonczyla. Pierwotnie jak zwykle ukaze sie ona (ksiazka, nie autorka) na rynkach anglojezycznych a pozniej najwczesniej po pol roku zawita ona do naszych ksiegarn w profesjonalnej polskiej wersji jezykowej wykonanej przez pana Andrzeja Polkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto czytał książki dokładnie, ten powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że Poter jako ostatni horkruks to pomysł wysoce nieprawdopodobny. Sprawa rozbija się o to, że już samo stworzenie horkruka jest procedurą skomplikowaną (na co było mało czasu w momencie zamachu), a umieszczenie go w martwym przedmiocie dość ryzykowne, bo zawsze istnieje szansa że ten znajdzie się w nieodpowiednich rękach i zostanie zniszczony, a co dopiero umieścić horkruks w żywej istocie, to byłby totalny brak wyobraźni ze strony Voldemorta. Poza tym nie spoób byłoby wytłumaczyć wówczas faktu ciągłego dążenia Voldemorta do zabicia Pottera, co byłoby równoznaczne z osłabieniem samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 13:41, GanD napisał:

Poza tym nie sposób byłoby wytłumaczyć wówczas faktu ciągłego dążenia Voldemorta do zabicia Pottera, co
byłoby równoznaczne z osłabieniem samego siebie.

Wydaje mi się, że pani Rowling potrafiłaby wymyślić jakieś przekonujące (lub nie) uzasadnienie dla tego faktu. Wystarczy wspomnieć o kolejnym pradawnym zaklęciu, wypowiedzianym przez Voldemorta na chwilę przed lub zaraz po próbie zamachu, a większość czytelników "połknęłaby" to bez żadnych obiekcji...

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie czy siódmy tom przygód Pottera będzie ostatnim. Czy Rowling będzie potrafiła zmniejszyć, a po pewnym czasie zrezygnować z rzeki brzęczących monet wpadających do jej kiesy? Nie sądzę, dlatego też jestem prawie pewien, że ukaże się jeszcze jakiś osobno wydany epilog czy coś w ten deseń. Bowiem, czy istnieje w dzisiejszych czasach magia silniejsza niż żądza pieniądza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować