Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2007 o 20:16, balduran2 napisał:

Z tego co ja wiem, to VII tom przygód o Harrym Potterze ma mieć nazwę "Harry Potter and Deathly
Hallows" - co można tłumaczyć na kilka sposobów, oto kilka z nich:
- Harry Potter i śmiertelne regalia
- Harry Potter i śmiertelne relikwie
- Harry Potter i zabójcze relikwie
- Harry Potter i zabójcze horkruksy
- Harry Potter i śmiertelne dusze
- Harry Potter i śmiertelne poświęcenia

Wiem, ale to dosc dziwne ze nagle pojawiaja sie relikwie i dusze. Relikwie i dusze mogą pochodzic od rodzicow harrego, ale przeciez nie bylyby wtedy smiertelne czy zabojcze. Horkruksy moga pasowac ale po angielsku horkrukrs to po prostu horcrux. Trzeba się nad tym zastanowić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:30, Neo 21 napisał:

> Z tego co ja wiem, to VII tom przygód o Harrym Potterze ma mieć nazwę "Harry Potter and
Deathly
> Hallows" - co można tłumaczyć na kilka sposobów, oto kilka z nich:
> - Harry Potter i śmiertelne regalia
> - Harry Potter i śmiertelne relikwie
> - Harry Potter i zabójcze relikwie
> - Harry Potter i zabójcze horkruksy
> - Harry Potter i śmiertelne dusze
> - Harry Potter i śmiertelne poświęcenia
Wiem, ale to dosc dziwne ze nagle pojawiaja sie relikwie i dusze. Relikwie i dusze mogą pochodzic
od rodzicow harrego, ale przeciez nie bylyby wtedy smiertelne czy zabojcze. Horkruksy moga
pasowac ale po angielsku horkrukrs to po prostu horcrux. Trzeba się nad tym zastanowić!



To ty nie znasz Voldiego. On to zna takie eliksiry ( ma Snape''a ), że może zrobić wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 16:43, czarek.k napisał:

podobno jakąś część harrego pottera zrobili terz animowaną. To prawda?



Kto ci takich bzdur naopowiadał? No ja nic na ten temat nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 09:18, Crozz napisał:

> podobno jakąś część harrego pottera zrobili terz animowaną. To prawda?


Kto ci takich bzdur naopowiadał? No ja nic na ten temat nie słyszałem.

dwa lata temu w śerpniu wydano gazete o harrym potterze(to był chyba kwartalnik o jakimś inhym tytule którego nie pamientam). tam było wszystko, o wszystkich tomach i filmach o harrym potterze. Tem gdzieś była zmianka że na jakiejś stronie jest ktoraś czeńś harrego pottera animowana do obrjrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Mam problem z harrym potterem. A mianowicie kiedy odpalam grę Harry Potter i Kamień Filozoficzny gra się tak tnie ze nawet kursorem ledwo co najeźdżam na rozpocznij grę.Dzieje się tak samo w grze Harry Potter i Komnata Tajemnic. Nie mam pojęcia co się dzieje??? Kiedyś grałem w Harrego i Komnate i chodziła bez przeszkód a teraz. A w Harrym i Więzień Azkabanu gra chodzi ale się troszeczkę zacina podczas gry.Jak miałem kiedyś 128 ramu to komnata dobre chodziła i więzień też a teraz nie wiem co się dzieje.Doradźcie coś.Teraz mam jeszcze lepszego kompa bo mam 256 ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze bo już myślałem,że będzie tak bezsensu że on zginie.
A tak wogule to już się nie moge doczekac premiery filmu jak i gry.Gorzej tylko bo obawiam się że tak jak w HPCzara ognia efekty zaklęć były słabe przez mojego kompa to w Zakonie świtu tym bardziej,choć jak patrzyłem wymagania to mój komputer spełnia i niewiem co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 13:34, Kubus7741 napisał:

Jesli ktos wie to prawda że w HP: Zakon Feniksa Dumbledore zginie w walce z Voldermortem??


LOL Dumbledore już zginął! Lub po prostu autorka bawi się z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 13:45, Zieloonnyy napisał:

> Jesli ktos wie to prawda że w HP: Zakon Feniksa Dumbledore zginie w walce z Voldermortem??
LOL Dumbledore już zginął! Lub po prostu autorka bawi się z nami


Tyle że nie w tym tomie książki, czytaj dokładniej, co cytujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla osób lubiących teorie spiskowe, w szczególności tych, którzy nie wierzą w śmierć Dumbledora lub uważają, że Snape nie jest taki zły, na jakiego wygląda, polecam zapoznać się z artykułami z tej strony:
http://www.beyondhogwarts.com/
Niestety jest po angielsku, więc nie wszyscy będą mogli ją przeczytać. W każdym razie, to co jest tam napisane mnie tylko utwierdziło w przekonaniu, że Snape zrobił, to co musiał, ale wcale tego nie chciał i Potter ma w nim ukrytego sojusznika. Natomiast co do śmierci Dumbiego, to już nie jestem taki pewien (generalnie nie lubię akcji w stylu James Bond, czyli zabili go i uciekł), raczej jestem nastawiony do tego sceptycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym? Tych artykułów jest tam całe mnóstwo, a każdy długi na kilka stron.

Najnowszy artykuł jest dość ciekawy:
Neville Longbottom: The Other Chosen One
by David Haber

Autor śledzi historię Nevilla przez wszystkie tomy i dokładnie analizuje kolejne fragmenty tekstu. Ostatecznie dochodzi do dość ciekawych wniosków:
- do 8 roku wszyscy myśleli, że Neville jest zupełnie niemagiczny, dlaczego jego talenty nie objawiły się wcześniej?
- problemy z pamięcią Nevilla prawdopodobnie nie są naturalne, pojawia się pytanie kto i dlaczego za nimi stoi
- wydaje się, że Neville może pamiętać scenę śmierci swoich rodziców lub coś równie traumatycznego, a jego problemy z pamięcią to forma ochrony przed wspomnieniami lub... przepowiednią
- nie wiadomo dlaczego Dumbledore wspomniał Harremu, o tym że to Neville mógł być wybrańcem, by zaraz potem stwierdzić, że to nie istotne (jest wiele takich niedopowiedzeń)
- zaskakująco podobna jest relacja pomiędzy Harrym, Ronem, Hermioną i wszędzie wlękącym się za nimi Nevillem, a ojcem Harrego, Lupinem, Syriuszem i... Peterem Pettigrew, autor snuje nawet przypuszczenie, że Neville może zdradzić, tak jak to było w przeszłości z Peterem albo zginie próbując pomóc Harremu

Większość artykułów jest utrzymana właśnie w takiej konwencji - szczegółowa analiza teoretycznie nic nie znaczących fragmentów książki (fani potrafią wygrzebać naprawdę dużo, a tych tekstów nie piszą tylko dzieciaki, ale również osoby zupełnie dorosłe).

Gdyby zainteresował Cię konkretnie któryś artykuł, to przetłumaczę go szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ostatnim horkruksem będzie Harry, sam Dumbledore mówił, że Voldemort przekazał mu cząstkę samego siebie w 4 tomie. Żeby ktoś mógł zabić Voldemorta, najpierw będzie musiał zginąć Harry- stawiam na to, że Harry popełni samobójstwo, a Voldemorta zabije Malfoy- wątpię, zeby takie opisywanie jego nawrócenia przy śmierci Dumbledore''a było bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zabił, bo na karcie kolekcjonerskiej jest napisane, że znany ze zwycięstwa nad jakimś Czarnoksiężnikiem. Więc myślę, że go zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować