Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2007 o 11:25, JaMES` napisał:

ma ktoś pomysł jak prawidłowo przetłumaczyć tytuł?

hmm.. translatica tłumaczy to na wiuele sposobów...
grobowe światło
śmiertelne światło
śmiertelny władca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter i zakon feniksa ma być od 16 lat! Nie wiem co za głupek to wymyślił ale ja i tak na ten film pujde a jak mnie nie wpuszczą to wyważe dżwi a jak mi biletu nie będą chcieli sprzedać to z rodzicami pujde. Mam 11 lat a Joanne Dark oglądałem a ona terz jest od 16 lat. Oni nie powinni dzielić wiek tylko na silną wole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm,a może to i lepiej,że nie którzy zostaną w domu i poćwiczą ortografię...swoją drogą pomysł głupi i bezsensowny i nikomu nie potrzebny.Ale,że żyjemy w kraju w jakim żyjemy wszystko jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 14:22, kubaala1 napisał:

Pszeczytałem wszystkie części harrego i jakoś nie widze w zakonie feniksa nic strasznego

troszke tam "mroku" jest ale nie aż t6yle żeby takie ograniczniki dawać... jóż straszniejsze są Teletubisie (to był żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 14:22, kubaala1 napisał:

Pszeczytałem wszystkie części harrego i jakoś nie widze w zakonie feniksa nic strasznego


Przepraszam za ironię, ale jako następną lekturę proponuję słownik lub zasady ortografii ;)

Co do "straszności" Pottera, każdy kolejny tom wydaje się mroczniejszy, ale głównie takie odczucie mają młodsi... Starsi na pewno czytywali straszniejsze pozycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem zakon feniksa i nic strasznego tam nie było . W księciu półkrwi to troche "straszności" było ale w zakonie to nie ma nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytułuy do nowej części Harrego Pottera są bardzo różne np. Harry Potter i piramidy furmantu, Harry Potter i Tajemnica Horkruksów, Harry Potter i Złoty Rydwan (według mnie najmniej prawdopodobne), Harry Potter i Tajemnica Centaurów, Harry Potter i Mądrość Centaurów... Maożna by w sumie długo wymieniać, ale myślę, że raczej żaden z tych tytułów ni jest prawidłowy to samo tyczy się podejrzeń o R.A.B. Niektórzy mówią, że to Regulus Black co zgadzałoby się bo na kartce było napisane "...zanim przeczytasz ten list dawno będę już martwy...", a wiemy że Regulusa zamordował śmierciożerca. Są też inne podejrzenia co do tego, ale przecież rowling lubi zaskakiwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, to VII tom przygód o Harrym Potterze ma mieć nazwę "Harry Potter and Deathly Hallows" - co można tłumaczyć na kilka sposobów, oto kilka z nich:
- Harry Potter i śmiertelne regalia
- Harry Potter i śmiertelne relikwie
- Harry Potter i zabójcze relikwie
- Harry Potter i zabójcze horkruksy
- Harry Potter i śmiertelne dusze
- Harry Potter i śmiertelne poświęcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 19:13, czarek.k napisał:

Harry Potter i zakon feniksa ma być od 16 lat! Nie wiem co za głupek to wymyślił ale ja i tak
na ten film pujde a jak mnie nie wpuszczą to wyważe dżwi a jak mi biletu nie będą chcieli sprzedać
to z rodzicami pujde. Mam 11 lat a Joanne Dark oglądałem a ona terz jest od 16 lat. Oni nie
powinni dzielić wiek tylko na silną wole.

--> Orografia by sie przydała. Jak dla mnie "Harry Potter i Zakon Feniksa" jest dla każdego ! Chociaż możliwe iż jakiś debil uznał pocałunek Harrego z Cho Chang za scenę erotyczną !! <hahaha>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:16, balduran2 napisał:

Z tego co ja wiem, to VII tom przygód o Harrym Potterze ma mieć nazwę "Harry Potter and Deathly
Hallows" - co można tłumaczyć na kilka sposobów, oto kilka z nich:
- Harry Potter i śmiertelne regalia
- Harry Potter i śmiertelne relikwie
- Harry Potter i zabójcze relikwie
- Harry Potter i zabójcze horkruksy
- Harry Potter i śmiertelne dusze
- Harry Potter i śmiertelne poświęcenia

z moich informacii wynika że śudmy tom harrego miał się nazywać harry potter i piramidy furmatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 14:18, czarek.k napisał:

z moich informacii wynika że śudmy tom harrego miał się nazywać harry potter i piramidy furmatu.

To masz złe informacje, poniżej link do okładek VII tomu - czy widzisz gdzieś tam słowo "piramidy"? :
http://www.mediarodzina.com.pl/nowa/harry_potter/artykul/283/harry-potter-okladka-siodmy-tom.html
oraz link do tematu na tym form o VII tomie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16826&u=428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 14:29, balduran2 napisał:

> z moich informacii wynika że śudmy tom harrego miał się nazywać harry potter i piramidy
furmatu.
To masz złe informacje, poniżej link do okładek VII tomu - czy widzisz gdzieś tam słowo "piramidy"?
:
http://www.mediarodzina.com.pl/nowa/harry_potter/artykul/283/harry-potter-okladka-siodmy-tom.html
oraz link do tematu na tym form o VII tomie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16826&u=428

mi chodzi o to że kilka miesięcy temu w necie przeczytałem że ma się nazywac harry potter i piramidy furmatu. nie mówie że ma się taK NAZYWAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Wiadomość z nieoficjalnych żródeł! J.K.Rowling zgodziła się napiszć VIII (ósmy) tom przygód Harry''ego Pottera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 18:14, Crozz napisał:

Uwaga! Wiadomość z nieoficjalnych żródeł! J.K.Rowling zgodziła się napiszć VIII (ósmy) tom
przygód Harry''ego Pottera!

czyli harry przerzyje VII tom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz posta to masz chyba cały w czerwonych podkreśleniach!!!! Skorzystaj z tego,że jest poprawa ortografii i nie pisz z błędami !!!
P.S. Przepraszam za spam, ale nie mogłam już dłużej na to patrzeć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować