Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe karty od nVidii

60 postów w tym temacie

Z tego co mi wiadomo R600 bęcie miało DX10.1 a co do zmiany nazwy nie wiem... wież że moja X1950Pro mi wystarcza :D, a nawet więcej. Do markietingowych wyrobów nVidii się nie tykam bo to przereklamowane jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wyczytałeś w CDA że 8800GTX grzmocą wszystkie karty na rynku w DX9 bo fakt są szybkie wybajerzone itp. Ale DX9 nie jest wstanie ich wykorz(ż?)ystać. Znacznie lepiej dla gracza jest kupić 7950GT a różnice przyinwestować w lepszego procka/pamięć. To tak samo jak kupić sobie porshe i chcieć zachrzaniać nim na max obrotach po polskich drogach (przed euro 2012:D). z kolei ja czytałem ,że r600 grzmoci nVidię w każdym teście o głowę i pół :P Co artykuł to opinia. Wracając do seri 8k to 128bit to totalna porażka. Przy wielkiej nowoczesności i nawet tym że "stary i słaby"(dla kogoś kto oczekuje 100 fps w Gothicu na max detalis) gf6800gt ma 256bit pokazuje o pewności "zawładnięcia" rynkiem nVidi. Mam nadzieje że Ati+Amd stanie na wyskości zadania i zetrze im te uśmieszki ceną i wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby AMD szybko nadgoniło straty, zarówno na polu kart graficznych, jak i procesorów. W przeciwnym razie rynek pecetowy czekają ciężkie czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 8800 GTX i się bardzo z niej cieszę... wszystko na Full detalach, około 70 FPS na sekundę a bardziej mnie cieszy fakt że moc mojego GeForca ukaze sie wraz z DirectX 10 :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 15:59, Quatre napisał:

W CDA napisali, że GF8800 doskonale sobie radzi z DX9, znacznie lepiej niż wszystkie pozostałe
karty na rynku, więc nie wiem skąd wziąłeś te informacje.

Crysis odpalony w DX9 na GF8800 przy maksymalnym oddaleniu od mapy (pełny widok) zwalnia do 5 FPS. Oczywiście w grze rzadko zdarzą się takie panoramiczne widoczki (najwyżej raz na jakiś czas przelot nad wyspą czy coś, ale raczej też nie w pełnej odległości), ale to jest 12 krotnie mniej niż to samo na tej samej konfiguracji tyle że w DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 17:05, hans olo napisał:

Crysis odpalony w DX9 na GF8800 przy maksymalnym oddaleniu od mapy (pełny widok) zwalnia do
5 FPS. Oczywiście w grze rzadko zdarzą się takie panoramiczne widoczki (najwyżej raz na jakiś
czas przelot nad wyspą czy coś, ale raczej też nie w pełnej odległości), ale to jest 12 krotnie
mniej niż to samo na tej samej konfiguracji tyle że w DX10.

A Ty co - masz już Crysisa i GF8800, że taka fachową wiedzą szastasz? :) Podejrzewam, że w DX10, czyli pod Vistą, gra by się albo nie uruchomiła, albo działała jak mucha w smole, znając obecny geniusz Visty ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 17:30, Quatre napisał:

A Ty co - masz już Crysisa i GF8800, że taka fachową wiedzą szastasz? :) Podejrzewam, że w
DX10, czyli pod Vistą, gra by się albo nie uruchomiła, albo działała jak mucha w smole, znając
obecny geniusz Visty ^_^

To sa oficjalne informacje z Crytec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo kulejących sterowników AMD, mam nadzieję, że R600 będzie potężny i pożre konkurencję w całości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 20:21, Quatre napisał:

> > > http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=405 a tu to co?
> > Testów wydajności tam żadnych nie ma.
> Jest ich sporo
To dlaczego dajesz linka do artykułu - opisu zawartości pudełek?

Widzę, że czytać nie umiesz za bardzo.
Ja tego linka nie dałem, ale na dole znalazłem linka do następnej strony artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 20:37, hans olo napisał:

Ja tego linka nie dałem, ale na dole znalazłem linka do następnej strony artykułu.

Perdono :) Rzeczywiście nie Ty dawałeś linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dzięki tym kartom zrezygnuje z zakupu za 2 miesiące GF 7600GT i chyba jednak skuszę się na 8600GT. A, że dopiero za 2 miesiące, to i cena może jeszcze zmaleje do poniżej 500zł. Z takie jakieś 400zł i byłoby super. A wydajność chyba nie najgorsza? Jak sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dl GF 8800, całkiem nie najgorsza, aczkolwiek nie ma sensu jeszcze się pakować w kartę z DX 10, ze względu na to, że tylko Vista to obsłuży w pełni, a ta jak wiadomo, pełna jest wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe badziewne karty, nawet z mojego 7600GT nie opłaca się na nie przesiadać. Myślałem, że takie 8600GTS sobię w wakacje kupię, a tu zonk trzeba zbierać na 8800->> to na pewno się opłaca za 1100zł:)
Ponadto ja myślę, znając Nvidię, że obniżą ceny 8800GTS do 700 stów i wtedy wpakują jakieś 8700 czy tam 8600GTX za 900zł już na przykład z 256bit szynąxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować