Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedano milion płytek Blu-Ray

34 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 14:32, tomas92 napisał:

Ciekawe kied w Polsce do pism zaczną dodawać płyty Blu-Ray, bo w Anglii jest już chyba jedno
takie pisemko i kosztuje w przeliczeniu ok. 30 zł.


a ma kto odtworzyc ta plytke wogole? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wygra żaden z nich. Najwyżej będzie popularniejszy. Już wchodzą na rynek napędy uniwersalne, więc no problemo. Ale większą popularność wrózę HDDVD, bo zwyczajnie jest bardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nie chwalą <dnia, miesiąca, roku *> przed jego końcem... ja kiedyś kupię sobie kombajn HD - BD - Rom i nie będę miał problemów... konkurencja jest zdrowa, gdy docenia sie przeciwnika... lepiej żeby się ugryźli w język, bo nic nie jest przesądzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HD-DVD jest faworyzowany w EU i tutaj sprzedaje sie lepiej niz BR . Co do wojny formatow .. Jak pokaza sie czytniki z dwoma standardami jak i zapowiadane plyty ktore beda mogly byc odtworzone zarowno na odtwarzaczach br jak i hd to cala ta pogon o zwyciestwo sie zatrze :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było oczywiste, że Blu-ray wygra tą wojnę, dlaczego? Wystarczyło porównać ile GB się zmieści na BD a ile na HD, i wszystko jasne. Teraz wszystko idzie w kierunku uzyskania jak największej pojemności na dyskach, nośnikach optycznych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 14:15, Belmundo napisał:

> Zawsze mnie zastanawialo na czym polegaja te plytki cos tam slyszalem, ale juz zapomnialem...

> odp.
Na wiązce niebieskiego lasera który jest cieńszy od czerwonego i dzięki temu płytka jest bardzo
pojemna


Laser nie jest cieńszy tylko ma krótszą długość fali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować