Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Call of Duty 4: Modern Warfare

9450 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2007 o 17:34, Chrisinho napisał:

ja niedługo będę miał. Mam nadzieje że mi się spodoba...


Jeżeli grałeś w którąkolwiek części i podobało Ci się chociaż trochę to tą częścią będziesz zachwycony pod każdym względem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe gadałem z wieloma ludźmi na temat CoD4 i nikt się na razie jeszcze na nią nie skarżył ^^ a na takiego jakiegoś Crysisa, że jest krótki, kiepska fabuła i że przełom :P a tu mamy prawdziwy przełom. Gra na którą PRAWIE nikt się nie skarży :)

EDIT: Na serverach coraz więcej noobtuberów -.- coraz gorzej się gra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:16, kakakakakak napisał:

a na jakich pogram na kompie: c2d 2.66 kingston 2gb 1066mhz i 8600gts


Lubisz sie chwalić czy cuś? Myśl człowieku, nie rób z siebie, za przeproszeniem, durnia. Oczywista rzecz, że gra będzie działać na maksymalnych detalach, na obu komputerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dodaje 2 screeny ten z fragami 6/1 jest z S&D nie dodałem po końcu meczu wyniku bo musiałem wcześniej wyjść :P Aha zgadnijcie skąd jest ten 1 dead? Od Noobtubera :P który zabił mnie z końca mapy strzelając na oślep -.-
Aha wygraliśmy 1 pkt :D

20071219184115

20071219184133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:41, Patryk R napisał:

> a na celeron 1.8 i rivie tnt 2??

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
Bardzo pożyteczna stronka. Wybierasz grę i kliknij na Can you run it ? i będziesz wiedział
na jakich detalach uruchomisz grę.


Ja jak coś na tej stronie chce sprawdzić to pisze, że mój sprzęt jest nieznany czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jestem graczem, który przedkłada singla nad multi, jestem graczem, który ma kontakt z grami od ponad dziesięciu lat... ale z CoD nie miałem kontaktu - i dobrze, że nie miałem... aż do dziś

Nie czuję się jak w filmie grając w CoD4 bo mimo super grafiki, mimo "filmowości" akcji oraz fabuły gameplay razi skryptami. Już w demie nie podobały mi się nieskończone ilości wrogów oraz sojuszników, które pojawiały się dopóki coś nie zaskoczyło (tzn. dopóki gracz nie przeszedł przez drzwi itp.). Nie czuję się jak dowódca, bo nim nie jestem, nie czuję się jak żołnierz, bo nikt mi nie wydaje rozkazów - póki JA się nie ruszę to dowódca będzie stał i zbijał bąki (ewentualnie zbijał przeciwników - zależy od tego czy w danym momencie jest infinite respawn). Jest to pierwsza gra FPS, w którą przerwałem grę nie ze zmęczenia, nie dla odprężenia oczu ale z powodu zdegustowania sposobem rozgrywki.

Gra nie jest taka cały czas - część misji SAS jest super - idziesz tam, gdzie ci każą i jesteś żołnierzem. Niestety, ) mają one wspomniane momenty, w których pojawia się w grze niewerbalny komunikat "aktywuj skrypt przechodząc do następnego budynku" i wracasz, chcąc nie chcąc, do skóry gracza.
Sukces ultra-linowych Half-Life 1 oraz 2 polegał na tym, że poziomy były zaprojektowane genialnie - gracz nie czuł, że gra jest liniowa bo przeszkody były tak zrobione, by rozwiązanie wydało się naturalne i jednocześnie dawało wrażenie, że to gracz wpadł na taki pomysł, a nie gra go do tego zmusiła. CoD nie utrzymuje takiego stanu rzeczy przez cały czas a gdy go traci to wali sztucznością.

Dziś zrozumiałem, dlaczego w CDA w recenzjach pojawia się minus "skrypty" - oznacza to, że skrypty w danej grze są źle zaprojektowane i widać je, a nie powinno tak być. Crysis, Operation Falshpoint, wspomniany Half-Life także są oskryptowane ale jest to zrobione ze smakiem i tak, że część graczy myśli, że czegoś takiego w tych grach nie ma.

Słowem na FPS roku pod względem singla typuję Crysis lub HL:E2 (w który jeszcze nie grałem). CoD4 przegrywa za zacofanie i braki w warsztacie choć, na przykład, Crysis-a bije wspomnianą filmowością.

Co mi po filmowości jak wiele razy w czasie seansu pojawia się "napis": "Przepraszamy za usterki, nie umieliśmy tego porządnie zmontować. Ale fajnie, nie? Możesz strzelać w nieskończoność i amunicji nie zabraknie!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - CoD? A co to jest? Bo gdyby nie demo CoD 4, które w pewien sposób mnie zachęciło swoją "filmowością" po tą serię bym nie sięgnął - i nie zrobię tego więcej, bo jak odpowiedzieli na wyrazy krytyki ich działa (zbliżone do moich) developerzy: oni robią takie gry i takie robić będą. Ja podziękuję. Wolę po raz któryś tam pójść do kina na Blackhawk Down i czuć emocje i "filmowość" nie przerywane przez partactwo/głupotę/ignorancję/nieudolność/lenistwo/zacofanie(*) twórców. Wolę zainstalować sędziwe Operation Flashpoint, które pozwoli mi się poczuć jak żołnierz, a nie jak gracz, który musi znosić... "Szkoda Gadać"

Widać w zbyt mało gier grałem, bo skryptów, które tak rujnują "żołnierski klimat" jak w CoD4 (zapewne też w częściach poprzednich, ale w te nie grałem - i dobrze - mój zysk) jeszcze nie widziałem. Nawet w Company of Heroes tak bardzo nie irytowały bo im bardziej graczowi odbiera się kontrolę nad kierunkiem rozwoju akcji (np. ustawia się go w roli szeregowca a nie dowódcy) tym mocniej widać, że pewne skrypty są złym rozwiązaniem.

By ta krytyka była konstruktywna: można było zrobić CoD4 tak, że respawnuje się pewna ilość przeciwników, a gdy strzały ustaną dowódca mówi "Czysto!" i wydaje następne rozkazy, prawda? Takie trudne? Nie, bo w misji z dama ten trick zastosowano (chyba) podczas obrony czołgu (pewnie takich pozytywów w oskryptowaniu CoD4 można by znaleźć więcej ale, siłą rzeczy, tą misję znam najlepiej). W innych miejscach jednak trzeba było dać nieskończone ilości wrogów "Bo tak" i przekaz niewerbalny "przejdź dalej bo w przeciwnym wypadku będziesz to siedział do świąt... następnych".

* - niepotrzebne skreślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:44, timon 111 napisał:

> ja niedługo będę miał. Mam nadzieje że mi się spodoba...

Jeżeli grałeś w którąkolwiek części i podobało Ci się chociaż trochę to tą częścią będziesz
zachwycony pod każdym względem ;)


Poprzednie podobały mi się barrrrdzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie gierka wyśmienicie chodziła, a tymczasem od jakiegoś czasu zaczęło wywalać mi multiplayer do Windowsa. W zasadzie gra się totalnie wiesza, pomaga tylko Ctrl+Alt+Del. Wcześniej tak nie było.

Sprzęt się na 100% nie grzeje, sterowniki już kilka wersji sprawdzałem - ciągle to samo. Patch 1.3.

Na pewno nie jest to PB. Any idea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:55, Bluray napisał:

Na pewno nie jest to PB. Any idea?


Nie na pewno, PB robi wiele problemów - tyle dobrego co i złego, więc możesz poeksperymentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w CoD4 irytuje to że profile internetowe są przypisywane do kompów. Lepiej byłoby zastosować coś a la America''s Army. Dysproporcja między graczami na niskim i dużym lvl''u jest zbyt duża. Bo np. nie umiem grać bez M14 z granatnikiem, kieszonkostwem i mocniejszym strzałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie skrypty w singlu nie irytowały, bo prawie wogóle ich nie widziałem. Ta gra jest szybka i jeśli odpowiednio stosujesz się do wytycznych dowódcy, jesteś w ciągłym biegu, nie chowając się w w rogu na 5 min - gwarantuje nie doświadczysz tej irytującej liniowości.

Wymaga to jednak troche "skila" i obeznaniania z podobnymi tytułami, lub odpalenia easy. To jest wojna, trzeba działać szybko - nie przez 5 min podziwiać drzewka czy wnętrza budynków ;)

Ciekawy jestem dlaczego nie grasz w multi? Ta gra dopiero tam pokazuje na co tak naprawdę ją stać, ja zresztą już od paru ładnych lat jestem zdania, że dobrego multi nie przebije żaden FPS''owy singiel, oczywiście pod względem grywalności, nie pięknej wykorzystującej najnowsze osiągnięcia grafiki.

Crysis i HL:E2 powiadasz, musze Ci przyznać, że to gry dobre - ze szczególnym uwzględnieniem HL, bo rozgrywka to przedewszystkim historia, wspomnienia i dialogi bohaterów. Sama wątek akcji jest dość standardowy, w praktyce to to samo co znamy z każdego poprzedniego HL. Crysis nie jest zły, choć mógłby być w moim odczuciu jeszcze lepszy. Bardziej jestem ciekawy kto wykupi ich engine i co na nim powstanie ;)

Reasumując wszystkie CoD''y czy MoH to gry trzymające poziom jednak jak widać nie wszystkim muszą przypaść do gustu, ja kupując CoD4 nawet nie zwracałem uwagi na singla, to taki mały 5h dodatek - pierwsze 10h przegrałem w multi i mile się zaskoczyłem - zresztą statystyki xfire mówią same za siebie.

Moja rada, pograj w CoD''y z WWII - są moim zdaniem o wiele lepsze pod względem singla od tego z najnowszej odsłony w tym, wiele w nich nawiązań do głośnych filmów o tej tematyce ;)

@Bluray

Jeśli korzystasz z xfire wyłacz go, pogrzeb też w msconfig wywalając niepotrzebne rzeczy z autostartu, być może twój firewall też gra jakaś negatywną role. W ostateczności możesz jeszcze sprawdzić porty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować